Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

exbabilon
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 10:28 am

Teren je bio u losem stanju i ne prilici da se utakmica ovog nivoa igra na onako losem terenu. Kako je to uticalo na ishod utakmice druga je prica, a iskreno sam misljenja da je razlika u korist Belgije veca na boljem terenu.

Medjutim, posto znam da citate, nervira me licemjernost naseg naroda iz citave BiH i dijaspore, pogotovo onih koji prate nasu ligu i navijaju za neki klub. Kod ovih koji ne prate je mozda samo neznanje.
Pa nije nas savez suspendovao Bilino polje iz nekog hira, to je uradila UEFA i na BP se nije moglo igrati, a to je jedini stadion sa kvalitetnim terenom.
Da li bi tereni na Kosevu, Tusnju, u Banja Luci izgledali bolje poslije 2 dana kise? Pa hajmo realno pricati, bilo bi jos gore milion posto. Nije Savez u Grbavicu ulozio milione da je sad odjednom nevjerovatno sto je los teren, Grbavicu gradi Zeljo onoliko koliko moze, a utakmica ovog nivoa je jos uvijek prevelik zalogaj.

Ipak, mozda iz ove medijske hajke izadje nesto pozitivno pa se rekonstrukcija terena pogura malo vise i malo brze, jer Zeljo ne moze graditi jug i vrsiti rekonstrukciju terena istovremeno. To sa istokom vec izgleda prelijepo, ali strah me i zamisliti izgled Grbavice sa novim jugom i terenom, perverzija, ubjedljivo najbolji stadion u drzavi.

ChWilla
Kontakt:

ned okt 08, 2017 10:29 am

ma na tepihu bi zabili šest-sedam. a da nije primjereno, svakako da nije.
gradi željo boli te *****

LeBlue
Kontakt:

ned okt 08, 2017 10:34 am

Na neki nacin bi kanton, opstina i nogometni savez trebali da pomognu u izgradnji terena. Kanton ima dosta koristi kad bi se utakmice igrale na Grbavici od turizma.

Roberto Baggio
Kontakt:

ned okt 08, 2017 10:50 am

exbabilon je napisao/la:
ned okt 08, 2017 10:28 am
Teren je bio u losem stanju i ne prilici da se utakmica ovog nivoa igra na onako losem terenu. Kako je to uticalo na ishod utakmice druga je prica, a iskreno sam misljenja da je razlika u korist Belgije veca na boljem terenu.

Medjutim, posto znam da citate, nervira me licemjernost naseg naroda iz citave BiH i dijaspore, pogotovo onih koji prate nasu ligu i navijaju za neki klub. Kod ovih koji ne prate je mozda samo neznanje.
Pa nije nas savez suspendovao Bilino polje iz nekog hira, to je uradila UEFA i na BP se nije moglo igrati, a to je jedini stadion sa kvalitetnim terenom.
Da li bi tereni na Kosevu, Tusnju, u Banja Luci izgledali bolje poslije 2 dana kise? Pa hajmo realno pricati, bilo bi jos gore milion posto. Nije Savez u Grbavicu ulozio milione da je sad odjednom nevjerovatno sto je los teren, Grbavicu gradi Zeljo onoliko koliko moze, a utakmica ovog nivoa je jos uvijek prevelik zalogaj.

Ipak, mozda iz ove medijske hajke izadje nesto pozitivno pa se rekonstrukcija terena pogura malo vise i malo brze, jer Zeljo ne moze graditi jug i vrsiti rekonstrukciju terena istovremeno. To sa istokom vec izgleda prelijepo, ali strah me i zamisliti izgled Grbavice sa novim jugom i terenom, perverzija, ubjedljivo najbolji stadion u drzavi.
:palacgore:
FK Željezničar 1921

pile87
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Željezničar

ned okt 08, 2017 11:03 am

ChWilla je napisao/la:ma na tepihu bi zabili šest-sedam. a da nije primjereno, svakako da nije.
Meni je malo i drago ovo zbog ove priče o terenu, pogotovo zbog ovih koji pričaju da nam liga ne valja. Na boljim terenima kvalitet naše lige bi znatno skočio. I dođemo do onoga koliko je bitna infrastruktura i koliko smo mi daleko od uslova koji nam trebaju za ozbiljnu ligu.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk

Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.

Eric Cantona
Kontakt:

ned okt 08, 2017 11:10 am

Ima li kakvih vijesti o Ivanu Lendriću? Hoće li se vratiti kod nas?
Kada galebovi prate brod koji plovi, to rade zato što misle da će neko baciti sardine u more.

MrRiccoli
Kontakt:

ned okt 08, 2017 11:27 am

Cijela rekonstrukcija terena na bilinom polju je kostala 1.500.000 KM

kvalitet
Kontakt:

ned okt 08, 2017 11:43 am

pile87 je napisao/la:
ChWilla je napisao/la:ma na tepihu bi zabili šest-sedam. a da nije primjereno, svakako da nije.
Meni je malo i drago ovo zbog ove priče o terenu, pogotovo zbog ovih koji pričaju da nam liga ne valja. Na boljim terenima kvalitet naše lige bi znatno skočio. I dođemo do onoga koliko je bitna infrastruktura i koliko smo mi daleko od uslova koji nam trebaju za ozbiljnu ligu.

Baš tako. Ali, opet, ova liga nema puno od toga što ćemo, naprimjer, samo mi uraditi teren. Mora se presijeći. Naprimjer: od sezone 2019/2020 svi moraju imati terene s grijačima i ostalim stvarima. Ako to nemaš, možeš igrati, ali ne možeš registrovati nove igrače ili jednostavno ne možeš igrati ligu. Savez mora puno veću pažnju posvetiti ligi. Uz konstantan medijski pritisak oni će to uraditi, sigurno.
Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.

Roberto Baggio
Kontakt:

Šteta je što je toliko padala kiša, ovakve vremenske uslove bi trenutno kod nas izdržao samo teren na Bilinom polju, a ostali bi, što kaže exbabilon, bili i još gori od našeg sinoć, a neki bi se jednostavno skroz pretvorili u blato. Uostalom, jedini razlog za nenormalno dugu zimsku pauzu u našem prvenstvu jesu upravo tereni, to je naš veliki zajednički problem, kojem se nažalost ne vidi nikakvo ozbiljnije zajedničko rješenje ni u bližoj, a ni u daljoj budućnosti. Zato smo mi odlučili da pokušamo sami popraviti svoje uslove, i već smo napravili stvari kakve većina klubova neće nikad ni napraviti, a maltene tek smo na početku, šta se još planira i šta će se akobogda relativno brzo i uraditi. Svako iole upućen i dobronamjeran može shvatiti koliki je uopće bio podvig da se ona sinoć utakmica igra na Grbavici. Žao mi je što je kiša napravila da se priča o onome što nedostaje, umjesto o svemu što je urađeno. A prelako se zaboravlja ne tako davno vrijeme kada se reprezentacija zbog terena itekako blamirala i u Zenici, pa i u važnijim utakmicama od one sinoć:

phpBB [video]

:D

Na hajr, možda nam fakat ovo i ubrza neke procese.
FK Željezničar 1921

mavi
Kontakt:

ned okt 08, 2017 11:46 am

ChWilla je napisao/la:
ned okt 08, 2017 9:37 am
sve će to ići svojim tokom. kad se istok izvukao, ovo ostalo će biti lakše iako je veća vrijednost. a kad se sve završi - ja ću sve napisati kako je stvarno bilo... :D

glavni zadatak pred upravljačkim strukturama sada je druge prirode, da nađe sportskog menadžera/direktora koji će biti prava podrška i njima i treneru.
Jesu li kontaktirali Amara? Imaš li informaciju?

pile87
Kontakt:

ned okt 08, 2017 11:55 am

kvalitet je napisao/la:
pile87 je napisao/la:

Baš tako. Ali, opet, ova liga nema puno od toga što ćemo, naprimjer, samo mi uraditi teren. Mora se presijeći. Naprimjer: od sezone 2019/2020 svi moraju imati terene s grijačima i ostalim stvarima. Ako to nemaš, možeš igrati, ali ne možeš registrovati nove igrače ili jednostavno ne možeš igrati ligu. Savez mora puno veću pažnju posvetiti ligi. Uz konstantan medijski pritisak oni će to uraditi, sigurno.
Od nekud se mora poceti, sami igraci ce isto ovo pricati nakon par utakmica na losim terenima i morace se poceti mjenjati stvari. Ali sa par stadiona gdje su normalni uslovi i drugi ce postaviti prioritete kako treba. To je jedan normalan proces kojim svi moraju proci, belgijanci su upravo krenuli od toga kada su htjeli unaprijediti svoj fudbal i vidimo gdje su danas, madjari su uradili slicno i popravili znatno svoj fudbal u cijelosti.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.

ISB87
Kontakt:

ned okt 08, 2017 12:20 pm

aBd za par godina cemo imat tip top stadion sa odlicnim terenom.

malo sam gledao i mogu reci da je duljevic odigrao fantasticno
MIRZA RASCIC

damirfile
Kontakt:

ned okt 08, 2017 12:39 pm

MrRiccoli je napisao/la:
ned okt 08, 2017 11:27 am
Cijela rekonstrukcija terena na bilinom polju je kostala 1.500.000 KM
Od toga je grijanje terena kostalo oko 600 000 km.

sajo10
Kontakt:

ned okt 08, 2017 12:45 pm

Eric Cantona je napisao/la:
ned okt 08, 2017 11:10 am
Ima li kakvih vijesti o Ivanu Lendriću? Hoće li se vratiti kod nas?
Sta smo se dogovorili svi ukupno kad su u pitanju povratnici?

igla
Kontakt:

ned okt 08, 2017 12:48 pm

Teren se mora praviti, ali isto tako sinoć je palo 7 golova. Napisao sam i sinoć, ko zna zna. Ipak, ono sinoć nije mjerodavno za naše uslove, ali dobar teren ti pomaže da napreduješ, da razvijaš igru bolje. Treba biti jedan od prioriteta.
Zadnja izmjena: igla, dana/u ned okt 08, 2017 1:02 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Bosanski lonac
Kontakt:

ned okt 08, 2017 12:49 pm

reks1 je napisao/la:
ned okt 08, 2017 8:33 am
Sinocnja tekma je najbolji pokazatelj da bez infrastrukture nema i ne moze biti realnog pomaka ni za mm.
Upravo tako. Sve što rade ovi naši je ispravno. To je i sinoćnja utakmica potvrdila. Ulaganje u igrače bez prave infrastrukture je bačen novac. Zato svim srcem podržavam upravu u nastojanjima da napravi stadion i svu ostalu infrastrukturu dostojnu modernog fudbala. A poslije će i rezultati stizati.
Sa Željom do groba, života mi moga!!

avlami97
Kontakt:

ned okt 08, 2017 12:50 pm

Jasno je da je teren jedan od prioriteta, ali ne i primarni. Po meni je primarno da sačuvamo od propadanja, ono što smo napravili. A to je Istok. Moramo sto prije napraviti krov na istom, da ne bi propadali podtribinski prostori i sama tribina koju vidimo (beton, stolice, ograde...). Istok bez krova je kao kuca pod pločom. Vremenski uticaji učine, da ti kuca propadne, jer je nisi natkrio. Kada se zaštiti Istok od propadanja, puno je lakse raditi unutrašnje radove. Možda griješim.

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk

Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.

Bosanski lonac
Kontakt:

ned okt 08, 2017 12:53 pm

Jug, teren pa zapad. Ovim redom. Mada bi dobro bilo uporedo jug i teren.

Bosanski lonac
Kontakt:

ned okt 08, 2017 12:55 pm

avlami97 je napisao/la:
ned okt 08, 2017 12:50 pm
Jasno je da je teren jedan od prioriteta, ali ne i primarni. Po meni je primarno da sačuvamo od propadanja, ono što smo napravili. A to je Istok. Moramo sto prije napraviti krov na istom, da ne bi propadali podtribinski prostori i sama tribina koju vidimo (beton, stolice, ograde...). Istok bez krova je kao kuca pod pločom. Vremenski uticaji učine, da ti kuca propadne, jer je nisi natkrio. Kada se zaštiti Istok od propadanja, puno je lakse raditi unutrašnje radove. Možda griješim.

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk
Istok pokriti zajedno sa jugom.

dell21
Kontakt:

ned okt 08, 2017 12:56 pm

U istok u beton je nešto stavljano protiv vode tako da voda njemu neće ništa napraviti loše za godinu dvije. Mislim da po redu ide jug sa krovom pa krov na istok.
Bar koji se planira ispod juga će generirati godišnje milion KM ko ne vjeruje nek saceka da se uvjeri :ganja:

Trenutno korisnika/ca: 123456, Majestic-12 [Bot], teteac8684 i 26 gostiju.

Prijava  •  Registracija