Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

chile
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

sri avg 16, 2017 2:26 pm

boccaccio je napisao/la:
chile je napisao/la:
uto avg 15, 2017 9:50 pm
Moram baciti komentar slika
Izgori ovaj klinac od 18 ljeta u Liverpoolu, i to na kakav nacin plamti sve gori a ponajvise njihov dio tribine.
E tako se vidi djelo trenera koji ima povjerenja u juniora a i damu, pa ga dozira u play off-u od prve minute.
ps. Ovo se odnosi na moju raspravu sa velikim vecinom oko nasih golobradih mladica i "doziranim minutama" koje im je davao strahoviti.
Kada neki svjetski klub ima u svojim pogonima nekoliko hiljada djece, plus mnogo skauta koji po svijetu dovode mlade talente i placaju ih dobro da bi se skolovali i nekada postali eventualno uopste bilo kakvi igraci, onda se moze ocekivati da se pojavi jedan takav u timu sa 18 godina.
Dakle, ne mogu da se slozim sa tvojom konstatacijom iz mnogo prakticnih razloga. Imas na hiljade raspolozive djece i jedan ili dva godisnje je logicno da budu ekstra talenti koji vec sa 17 godina pa i mladji kostaju milione.
Imas Ajaxovu skolu koja broji 6 hiljada djece. U tom broju godisnje izadje jedan, dva, a nekad i tri vrhunska igraca. Kada pogledas brojnost i kada pogledas silne uslove ,gdje je sve podredjeno toj djeci u najnaprednijoj tehnologiji, kroz rast, razvoj, ishranu i sve takticko tehnicke elemente, u svojoj 16-toj godini npr, imas trojicu koji ce sasvim sigurno postati veliki igraci i koje vrebaju ekipe poput Arsenala, Barce, Liverpoola itd. Takve ekipe opet placaju enormne iznose za svoje skole i plus za takve mlade igrace sirom svijet. I opet se desi da samo jedan ili dva uspiju zaigrati za takve ekipe. Dok se ogromna svota novca tu izgubi, da bi se dobio jedan biser takve vrijednosti koji ce se dalje isplatiti. A slabo ko postavi pitanje sta se desi sa onih ostalih nekoliko hiljada djece koji su tu trenirali i ne uspiju da zaigraju za takve klubove, vec ih masa prestane igrati, a neki odu u nize lige ili postanu samo osrednji igraci.

To je onda shodno nasem rezultatu i pogledu prema nasem omladinskom pogonu. On broji oko 500 djece. Ogromna razlika u broju djece koja se skoluju, i u infrastrukturi i ostalim stvarima u rastu i razvoju nase djece. Neuporedivo u smislu sa evropskom skolom fudbala, pa biraj koji hoces klub. Zato i jeste ogromna razlika u kvalitetu lige u odnosu na ostale lige. Prakticno imas dva do tri kluba koja iznesu svoju djecu u prvi tim. Zeljo je tu najuspjesniji, tu je SIroki jako uspjesan za sebe i Sarajevo povremeno. Ostali klubovi, onako, gotovo nikako. Jer nemaju nikakve uslove.
I onda dobijes poluproizvod za prvi tim. Jednom u deset godina dobijes nekog igraca potencijala Dzeke, Bajica, Mireta, Stilica...pa su i tu karijere upitne. Ali takvi igraci mogu odmah biti igraci za prvi tim, jer su izasli kao gotov proizvod. Od 500 djece, ti ne mozes ocekivati svake godine tri do cetiri igraca odlicnog kvaliteta, i to nije 500 djece, nego iskristalisanih 20 juniora koji igraju tu ligu omladinskog drzavnog prvenstva, koje je tek odnedavno na cijeloj teritoriji, pa malo pojacava kvalitet takmicenja.

Ako mi ocekujemo da se na godisnjem nivou pojavi u prvom timu dva do tri igraca koji odmah mogu igrati, mi smo se tu dobro prevarili u procjeni onda. TO je nemoguce u nasoj situaciji. Bitno je imati srece i kakva je generacija sama po sebi, da li tu ima nekih jakih talenata koji u nekom segmentu odskacu od ostale djece u citavoj ligi, a ne samo u klubu. Nasi treneri rade pravilno i razvijaju djecu u skladu sa mogucnostima, sada su dobili mnoge stvari koje prijasnje generacije nisu imale, i sada je pracenje tih igraca na znatno vecem nivou, individualno. A to je jako vazno i nesto sto ce dati rezultate u buducnosti. Medjutim ,ne moze se garantovano ubaciti dijete i da se ocekuje da bude kao onaj malac kojeg si spomenuo , cija te je igra ponukala da to napises. Moramo biti realni i shvatiti, da sada kada se pojavi jedan takav, neki klub odmah reaguje i pokusava da nam ga oduzme, kao sto je to bio slucaj sa Arminom Hodzicem, kojeg je Liverpool uzeo od nas. A takvi igraci u nasoj skoli se pojave jednom u nekoliko godina. Imaju svoj kapacitet, koje treneri doradjuju i stvori se proizvod.
Ovo danas su poluproizvodi, koje moras dalje razvijati treningom u prvom timu i lagano ih prikljucivati u tim godinama.

Evo, mali Zeric je izuzetan potencijal, svi znamo da je on igrac koji moze napraviti nesto vise u svojoj karijeri uz pravilan rad. Ali zasad nije gotov proizvod. Psihicki vise nego fizicki. Imao je sansu da igra svoje minute, protiv Viteza je bio ocajan zaista, a protiv Borca svojim ulaskom je mogao da nas kosta lako primljenog gola. Nije uradio nesto sto je uradio taj mladi igrac Liverpoola. Zasad nicim nije odusevio ni stavio do znanja da ce biti dobar igrac. A znamo da je jak potencijal. I moramo da vjerujemo u njega da ce kroz rad i dobijene minute postici napredak i da cemo od njega tek sada napraviti proizvod kakav njegov potencijal zasluzuje. I on tu treba puno da radi i da vjeruje u sebe. Na kraju svi ocekujemo da ce poceti davati mnogo i za sebe i za Zelju. Pa onda u neku jaku ligu, gdje ce dobiti svoju pravu vrijednost.
Zar oni i ranijih godina nisu imali isto tako na hiljade djece, skaute, uslove sta vec ne pa dovodise igrace a iz pogona nisu u 10 godina 2 igraca izbacili. Brate sve je do trenera i njegovog samopouzdanja (muda) i vjere u mlade igrace. Slicno je radio u Dortmundu. Ajax je prica za sebe i njega ni u kakvu pricu ne treba mjesati.
I mi se trebamo koliko.mozemo ugledati na Ajax a ne na djuturume gurati jer to nam je jeduna nada za kakav takav uspjeh. I mi smo do sad momcima davali priliku sporadicno, vecinom kad smo bili stjerani u kut i nismo imali drugog izlaza. Nikakav sistem i izgradnja igraca...ja se nadam da ce ovi juniori koji su potpisali sto prije dobiti sansu a imam povjerenja u Adzema...ako im iko da sansu on ce. I u nasoj ligi stotirece dvaigraca da se pojave je ne nemoguce vec premalo. Kakva nam je liga i nosioci iste sramotno je da nema momaka koji ce odskociti. Pa po terminima da saljemo skaute naci ce igraca boljih od 90% premijerligaskih profica, zalosno ali istinito. Samo u Zelji nemamo 5 igraca koji znaju osnove igre zato i pisemo sve i svasta, nakon svake utakmice cupamo sebi kosu i trazimo krivce u svemu i svacemu.
Ovo za Zeru se slazem, mada njega bas i sputava to sto svi ocekuju od njega i poglede u njega upiru. Sta vise mislim da ce neki juniori od kojih se znatno manje ocekuje prije odskociti.
Mora se davati sansa tim momcima pa ce neki i da se dokaze, odskoci i iskoristi priliku 1-2 po generaciji u ovoj ligi da odskoce nije mnogo sta vise. Ne mislim da odskoce u lige etice ali da postanu nosioci nase igre itekako, nije im ni tezak zadatak pored Nikolica, Blagojevica, Markovica, Stane i inih zvjezda.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !

sergejevic

Re: FK Željezničar

sri avg 16, 2017 2:32 pm

Pisao sam pola sata komentar i sve mi se obrisalo. Moram kao chwilla ukratko.
Nama je jedini spas da rizikujemo i s mladim igracima iz naseg pogona i opcenito iz lige. Ovi sto se rotiraju od kluba do kluba su pokazali koliko ne mogu van granica nase drzave. Bez plana i vizije cemo i dalje gledati ekspanziju fudbala u Albaniji, Makedoniji i slicno i diviti se Skenderbegu, Vardaru, Skendiji...

Grbavica
Kontakt:

sri avg 16, 2017 2:40 pm

a oni baš imaju plan i sistem...
Ja dolazim i odlazim, a vrijeme ko da tu ne prolazi, i ti si ista I sad dobra si ali kakvi su ti nalazi

Brkoo
Kontakt:

sri avg 16, 2017 2:50 pm

sajo10 je napisao/la:
sri avg 16, 2017 1:59 pm
Da mi je samo znati koliko ce se rezerve Sarajeva gurati u U19 i U21 reprezentaciju... Nemaju zajedno ukupno 100 minuta u novoj sezoni... :oops1: :oops1: Izuzev Hadzica da se razumijemo :D Njegov poziv nemam nista protiv :D
Jedino sto je dobro u skoro kompletnom savezu je selektor mlade reprezentacije, sve ostalo su neznalice, poltroni, ljudi bez casti i morala itd..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:

nookey
Kontakt:

sri avg 16, 2017 2:56 pm

evo kone pozivaju valjda se boje da će nas biti više na lavoru, treba li ovim našim derbi navijačima poziv šta mislite, možemo li napuniti jug?

meša
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Željezničar

sri avg 16, 2017 3:03 pm

arelinho je napisao/la:
sri avg 16, 2017 2:13 pm
Omar500 je napisao/la:
meša je napisao/la:
sri avg 16, 2017 1:36 pm
imali iko informaciju hocemo li moci na naš dio zapada ili cemo od lože ka njima tamo opet morati ? hvala
Receno je da je nas dio zapada prema jugu, sad da li se nesto u medjuvremenu promijenilo, nisam siguran.
Zar su nam dali i dio zapada?
izgleda da nema niko pravu inform.

LeBlue
Kontakt:

sri avg 16, 2017 3:29 pm

sajo10 je napisao/la:
sri avg 16, 2017 1:59 pm
Da mi je samo znati koliko ce se rezerve Sarajeva gurati u U19 i U21 reprezentaciju... Nemaju zajedno ukupno 100 minuta u novoj sezoni... :oops1: :oops1: Izuzev Hadzica da se razumijemo :D Njegov poziv nemam nista protiv :D
stvarno jeste tragokomicno. vide se da nece postati ozbiljni igraci ali ipak se nazor guraju.

ChWilla
Kontakt:

sri avg 16, 2017 3:37 pm

drugi su predaleko odmakli u svakom pogledu da bi bilo dovoljno samo pružiti šansu i rizikovati. to je danas nauka, mašinerija i milioni. a ti u cijeloj državi nemaš ozbiljnog trening kampa.

to škendija, vardar to je k'o pitari prve godine sa tanom...kada su na igrače potrošili pare za kamp. to je obratno od onoga što nama treba i od onoga kako se mi možemo nadati održivom i kontinuiranom rastu.
gradi željo boli te *****

LARSSON
Kontakt:

sri avg 16, 2017 3:56 pm

Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

AsharaK
Administrator
Kontakt:
Status: Online

sri avg 16, 2017 3:58 pm

Natasa sretno
Željezničar ante portas !

teteac8684
Kontakt:

sri avg 16, 2017 4:03 pm

Sretno Uglješa...

Plava Porodica
Kontakt:

sri avg 16, 2017 4:04 pm

Hvala Allahu
Još jedan je ostao..
Zadnja izmjena: Plava Porodica, dana/u sri avg 16, 2017 4:05 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Ivicahuljev
Kontakt:

sri avg 16, 2017 4:05 pm

Ugljesa Ciao,steta I zbog tebe I zbog nas...

LARSSON
Kontakt:

sri avg 16, 2017 4:10 pm

Sad je red da jedan vezni dođe
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

Eric Cantona
Kontakt:

sri avg 16, 2017 4:11 pm

Bravo Uprava.
Kada galebovi prate brod koji plovi, to rade zato što misle da će neko baciti sardine u more.

bogi
Moderator
Kontakt:

sri avg 16, 2017 4:13 pm

Riješili se jednog velikog ugovora :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.

BHDragons
Kontakt:

Šteta što nije iskazao svoj puni potencijal, ali svakako dobar potez uprave
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!

exbabilon
Kontakt:

S Natasom nije islo. Dobio je bas dosta prilika za dokazivanje i svi su znali da zna, ali dzaba. Imas igrace koji ne mogu bolje od Zelje, ovaj moze bolje sigurno, ali je bliza opcija da ce najbolje godine provesti u nekom klubu u kojem je mogao igrati sa 18 godina.

AsharaK
Administrator
Kontakt:
Status: Online

sri avg 16, 2017 4:17 pm

Koliko frajera boli ***** dokazuje to da neće moći igrati do početka druge polusezone :D
Željezničar ante portas !

nookey
Kontakt:

sri avg 16, 2017 4:17 pm

Je li ja jedini imam osjećaj da smo haman očistili sve 'štrajkače' možda još jedan da se vrti tu oko ekipe?

Trenutno korisnika/ca: SamoJAKO i 18 gostiju.

Prijava  •  Registracija