Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 11:11 am

Eric Cantona je napisao/la:
pon avg 14, 2017 10:54 am
Ajzea je napisao/la:
pon avg 14, 2017 10:50 am
Neka crkne komsija !
:D I krava mu u njega.
Kravu cemo mu muciti.
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 11:15 am

Ima li gdje pregled kola?
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
teatrale36
Postovi: 1144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 11:24 am

avlami97 je napisao/la:
pon avg 14, 2017 11:01 am
za_zivot_cijeli je napisao/la:ne znam,
kada vidim sta je od derbija ostalo dodje mi da zaplacem.

nije vise vazno "ko je poceo rat". vazno je ko ima pameti i muda da ga zaustavi.
niko ne bi bio ponosniji od mene ukoliko bi to napravio moj Zeljo.

ne mogu se pomiriti sa tim da zbog par stotina ljudi pisamo po prici koja postoji toliko godina i o kojoj se nasiroko pricaju lijepe price. derbi je simbol ovog grada koji moramo njegovati jer prica o derbiju nije prica o fudbalu. to je prica o nama samima...

ako smo spali na to da jedni druge guramo u kaveze, onda je vakat da se smotaju kablovi i gasi svjetlo.
"Ko je poceo rat?"

"Rat" je poceo od onog trenutka, kada nisi "mogao" gledati utakmicu sa bilo koje tribine. Nekada su navijaci na Grbavici bili potpuno izmjesani. Isto je bilo i na Kosevu. Bruku pitara je gledalo tekmu sa juga, istoka, sjevera i zapada Grbavice ili Koseva i obrnuto. To je davno proslo vrijeme. Vrijeme, kada su "najvatrenije navijace" zamijenile grupe. Od tada vise nije nista isto. Kada bi Zeljo dao gol na Kosevu, nekada bi skocilo pola stadiona na svim tribinama.

Novo vrijeme, novi obicaji. Pet posto, kavez i tako treba da bude. Ako dodje vakat da svako bez ikakvih posljedica moze gledati tekmu odakle pozeli, tek onda se moze vratiti na ono o cemu sam pisao.

Novi obicaji i Kraj price.

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk
Ne moramo mi izmjesani sjediti ko bih njih slusao pored sebe :) ali brate daj nam pola zapada i jug ko i uvijek i kraj priče,pusti te seljacke obicaje!
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 11:25 am

Veteran1965 je napisao/la:
pon avg 14, 2017 11:07 am
Oko Đelmića. Ako je Ado savjetovao Petroviću da je Hrvanović 100% spreman za seniorski nogomet, ne vidim razloga da se Đelmić dovodi, nego brate guraj Hrvanovića, pa vjeruješ u njega, čim si dao takve preporuke. Pun mi je racku ovih povratnika i njihove mahale i kurcobolje, glume nekih igrača.
Sarajevski derbi više ne postoji. Na terenu odavno, a zadnjih godina niti na tribinama. Prošlo je vrijeme kada su se filmovi pravili o zajedničkim odlascima na utakmicu Manijaka i pitara, o cuganju po kafanama prije tekme, zajedno, pa skoro isprepletenih šalova. Prošlo je vrijeme podjebavanja po mahalama i kvartovima, sakrivanja poslije tekme. Neke druge furke su sada, i svake godine je sve gore i gore. Bojim se samo da na kraju ne padne mrtva glava negdje. Činjenica je da u Europi (iako mi ne mislimo tako) ima mnogo jačih derbija od sarajevskog. Baš me zanima kako veliki, organizovani klubovi, koji prate isključivo pravila UEFE određuju broj karti za ovakve utakmice. Možda bi neko od novinara sa portala mogao napraviti neki istraživački tekst na ovu temu.
Moj stav je od ranije poznat, 5% dok se ne napravi i pokrije Grbavica komplet, i dok je mi sami možemo napuniti. Onog momenta kada cijeli stadion bude imao akustiku cjebepa možemo razmišljati da im damo nešto više (ako se ne raspadnu ). Do tada 5% i ni centa više....
Ako je Hrvanovic dovoljno dobar kao backup, onda je to to. Npr Zajmovic je dosta dobro odigrao i zalagao se, nema dileme tu, ali mi je steta da se on npr koristi na krilu.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4128
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 11:43 am

Ma i kod njih je ta neka normalna raja ljuta zbog saopstenja koje su izdali bordo pederi ali jebiga, sami su krivi sto su dopustili da im takav ljudski otpad ima veliki uticaj na politiku kluba.

To vam je inace, ako neko ne zna, udruzenje latentnih pedera ciji je osnivac i guru benjamin isovic, jedna od onih javnih - ili polujavnih - osoba koje iza sebe nemaju ama bas nikakav uspjeh, "veliki Bosnjak" i "patriota" koji je 1992.-1995. "sirio istinu" o Bosni po Bonnu i Stuttgartu. Iskonski zla osoba s poremecenim, Gebelsovskim idejama i kataloski primjer onoga sto nazivamo - gradski papak. Hvala dragom Bogu sto su i on i njemu slicni njihovi, a sto su nasi ovakvi kakvi jesu.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 11:56 am

fcz je napisao/la:
pon avg 14, 2017 11:43 am
Ma i kod njih je ta neka normalna raja ljuta zbog saopstenja koje su izdali bordo pederi ali jebiga, sami su krivi sto su dopustili da im takav ljudski otpad ima veliki uticaj na politiku kluba.

To vam je inace, ako neko ne zna, udruzenje latentnih pedera ciji je osnivac i guru benjamin isovic, jedna od onih javnih - ili polujavnih - osoba koje iza sebe nemaju ama bas nikakav uspjeh, "veliki Bosnjak" i "patriota" koji je 1992.-1995. "sirio istinu" o Bosni po Bonnu i Stuttgartu. Iskonski zla osoba s poremecenim, Gebelsovskim idejama i kataloski primjer onoga sto nazivamo - gradski papak. Hvala dragom Bogu sto su i on i njemu slicni njihovi, a sto su nasi ovakvi kakvi jesu.
Sami su krivi što se ispred navijača stavljaju takvi likovi ala Benjo, Runda, Memo i ostala kompanija iz one pekare i mjesne zajednice pored, papanluk teški.
 
Crespo1921
Postovi: 36
Pridružen/a: ned jul 17, 2016 1:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 12:00 pm

fanaticZeljin je napisao/la:
pon avg 14, 2017 10:47 am
za_zivot_cijeli je napisao/la:
pon avg 14, 2017 10:35 am
ne znam,
kada vidim sta je od derbija ostalo dodje mi da zaplacem.

nije vise vazno "ko je poceo rat". vazno je ko ima pameti i muda da ga zaustavi.
niko ne bi bio ponosniji od mene ukoliko bi to napravio moj Zeljo.

ne mogu se pomiriti sa tim da zbog par stotina ljudi pisamo po prici koja postoji toliko godina i o kojoj se nasiroko pricaju lijepe price. derbi je simbol ovog grada koji moramo njegovati jer prica o derbiju nije prica o fudbalu. to je prica o nama samima...

ako smo spali na to da jedni druge guramo u kaveze, onda je vakat da se smotaju kablovi i gasi svjetlo.
Jok brate nego smo spali na to da gledamo kako nam ruse i pale nas dom debili sa kobilje glave. Nema hvala, bolje ovako.
100% :)
Na Grbavici nijedno mjesto gostujucim navijacima niti clanovima uprave ;)
 
teatrale36
Postovi: 1144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 12:06 pm

fcz je napisao/la:
pon avg 14, 2017 11:43 am
Ma i kod njih je ta neka normalna raja ljuta zbog saopstenja koje su izdali bordo pederi ali jebiga, sami su krivi sto su dopustili da im takav ljudski otpad ima veliki uticaj na politiku kluba.

To vam je inace, ako neko ne zna, udruzenje latentnih pedera ciji je osnivac i guru benjamin isovic, jedna od onih javnih - ili polujavnih - osoba koje iza sebe nemaju ama bas nikakav uspjeh, "veliki Bosnjak" i "patriota" koji je 1992.-1995. "sirio istinu" o Bosni po Bonnu i Stuttgartu. Iskonski zla osoba s poremecenim, Gebelsovskim idejama i kataloski primjer onoga sto nazivamo - gradski papak. Hvala dragom Bogu sto su i on i njemu slicni njihovi, a sto su nasi ovakvi kakvi jesu.
To je taj otpad sto nije bio u ratu ovde, i on je veci katolik od Pape, i veci pitar od Haseta, i papak sa dna kace koji hoce da uniste ono malo sto je ostalo od nekadasnjeg Sarajeva.
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1271
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 12:09 pm

pile87 je napisao/la:
pon avg 14, 2017 9:36 am
Hadzijalagic je napisao/la:Znaci, vjerovatno opet 1800 karata a njima 650 na Grbavici.. Nadam se da ce nasi poraditi na kakvom kavezu da bi smanjili tampon zone..
A što toliko, neka se bordo prijatelji fino rasire na jugu, a njima bi zabranio organizovan dolazak na Grbavicu.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Vala, koliko god oni nama daju ulaznica ja im ne bih dao vise od 3% pa nek idu u 3 pm
Država Željo
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 12:27 pm

Ujede se za jezik zbog Kajkuta. Nema sta svaka mu cast. Iako i dalje mislim da nam treba bolji i mladji spic. Na duze staze.
Nema potrebe sada udovoljavati navijacima. Derbi je odavno mrtav, onog trenutka kada smo okrenuli ledja sportu u gradu, a uhvatili se nekog arsenala, barselone, bajerna itd.. 5% za 5 % i cao
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 1:05 pm

Eto Gotal u Istri sto znaci da vjerovatno nigdje drugo nije mogao proci..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 1:07 pm

lubenica ili školjka što bi gavran reko :D
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
KLIS
Postovi: 535
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 1:15 pm

Ovi pitari su pravo smiješni. Pokušavaju da proguraju priču kako mi uništavamo derbi, a one uništene stolice i ne spominju. Naravno da bi svaki pravi navijač volio da i jedni i drugi dolazimo na derbije u velikom broju i stojimo jedni do drugih, ali uz današnju generaciju HZ to je nemoguće. Zato mi je draže vidjeti čitave porodice koje dolaze na derbi bez straha da će ih neko nečim pogoditi. Nažalost, trenutno 5%, kavez i bez stolica. Valjda će se nekad stvari popraviti.
...bodreni uvijek od vjernih navijača, za Želju časno borimo se mi...

SAVEZ NAPOLJE!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 1:16 pm

slika

:ganja: :ganja:
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 1:19 pm

5% al' 100%
 
Hare79
Postovi: 1237
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 1:52 pm

Đelmić je po meni OK opcija, samim tim što nema Crnova, što Zec nekad ne zna kud goni i što Zajmović nije klasično krilo. Dobrih igrača nikad dosta, valjda nije van forme i valjda nije zaboravio igrati.
Zajmović je po meni otkrovenje. Momak visok, jak u duelu i ima odličnu tehniku, brz prvi korak. Njega bi trebalo gurati na špica, kad se Zaka vrati na krilo.
Igrač koji je mene najviše dojmio u prva četiri kola (iako je svaku utakmicu igrao na drugoj poziciji) je Ramović. Po meni odigrao vrlo dobro (imao je par propusta al dešava se i najboljima). Takav igrač nam je trebao u vezi, brz, agresivan, drzak, dobar tehničar i dobar pregled igre. Dosta je rasteretio Blagojevića koji sada puno bolje izgleda. E sad, mislim da bi Ramović bio još puno bolji i korisniji kada bi igrao polušpica umjesto Zebe. Zato bi trebali naći nekog dobrog zadnjeg veznog, a da njega povučemo naprijed. Ili da njega ostavimo na zadnjem veznom, a dovedemo nekog brzog umjesto Zebe. Imam osjećaj da nam je napad s Ramovićem u vezi bio puno brži i da se nije loptala carinila i vraćala kao kod Radinovića i Markovića. Ono je bilo Bogu za plakat. Treba nam još jedan dobar u sredini pa kako god. Ima li fakat nešto za Štilu il su to samo puste želje i nagađanja.
 
Avatar
Refa1921
Postovi: 474
Pridružen/a: uto jan 10, 2017 4:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 1:52 pm

**** 5% nek bude opet ja ću ići svakako na utakmicu i prošlu sam bio na zapadu kao i nekolicina naših i nije ništa bilo sem onog momka što je van one ,,kocke,, bio prema sjeveru. Mi što smo bili u onoj kocki sve normala bilo sem kad us drotovi srali onoj ženi za dres Želje. :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 1:52 pm

Ono kad ti je placenicki portal i forum glavni input informacija u mozak... :zid: :zid:
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 1:59 pm

Navijači drugih klubova, koristite temu opšte diskusije viewtopic.php?f=51&t=82&start=60

Hvala.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 14, 2017 1:59 pm

Ljudi zive u nekim proslim vremenima, kad je derbi bio derbi, kad niste imali debile da unistavaju stadion(sa Lesinarima smo u sukobu pa nikad nisu nanijeli stetu na stadionu), nekad se normalno navijalo na derbiju, islo kroz grad, danas horde zla napadaju po gradu prije derbija u skupinama i to ako ih ima 5 puta vise, obicno ganjaju kad ih je petorica na jednog, desetorica na jednog, napadaju se djeca, zene itd. Kad dodju Manijaci pregaze ih, i njih i njihove bratske grupe. Derbi na zivotu drze samo aparati. Sto se tice utakmice na Grbavici 5% dati svim gostima, lijepo u kavez, da drugi navijaci koji dodju na utakmicu mogu uzivati a ne da strahuju..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], South i 155 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija