Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

Edis Mulalic 1921
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 25, 2017 1:50 am

Ono sto je sigurno da je celo velika neznalica,a Adzem samo normalno razdrmao ekipu I vidjet cemo ga za desetak kola,iduca mu je tekma izuzetno vazna.Da je tu celo poceli bi isto kao u Svedskoj iako bi kojim slucajem poveli drzali bi jedan nula I prepustili incijativu Gosku.Izmjene bi bile sljedece: Dzenis umjesto Steve na poluspica,Stanic umjesto Zeca i Markovic umjesto Zebe u 86 da izdrzimo pritisak Goska.Ovo je sve imao na umu I gospodin Musa.Iduca je rat,nalozice ih sablja,frcat ce na terenu.Svaka cast za Sabana,hocemo ono svaku tekmu da gledamo plus Zeric standardni.Grbavica skola fudbala.
Modus vivendi !

fcz
Kontakt:

uto jul 25, 2017 2:05 am

Ne mogu reci da smo kvalitetniji, da cemo igrati bolje na osnovu utakmice protiv GOSK-a ili da bi mogli ici na titulu... Ali mogu reci da sam vidio itekako pozitivan zaokret u pristupu i u nacinu igre - sve je to izgledalo puno agresivnije i ofanzivnije nego prosle sezone. Bas puno. Nadam se da ce se ovako nastaviti. Nervira malo to dizanje rucne nakon sto je utakmica rijesena ali dobro, to je nas mentalitet i daj Boze da se ikad promijeni.

-Veca se malo dosadjivao. :)
-Stanic opet na beku, dokle vise. Izgubljen, los, nemocan.
-Projic je pravo pojacanje i pravi lijevi bek - i ofanzivno i defanzivno. Za Zeljinog lijevog beka, vazno je zvati se Josip.
-Kemo vrlo dobar. Ne znam kakav bi bio u derbiju, ali protiv ovih buranija izgleda super iskusno i rutinerski. De ba ganjajte to produzenje dok jos ima vremena.
-Graovac ce definitivno biti stub nase odbrane za ovu sezonu, odlican.
-Sinan mi se izuzetno svidio a ovo mu je bio skoro pa debi. Brzo reaguje, brzo razmislja i trci.
-Blagojevic bas u elementu, razigran i rastrcan. Golcina kao nagrada.
-Zeba dosta saren, neke uzasne odluke ali i neki genijalni pasovi. Trka na nivou.
-Zaka izdominirao, ovo bi morala biti njegova sezona. Strasno brz korak uz izuzetnu kontrolu lopte, odlicni pasovi, mangupski sut. Ado, ne mrdaj ga s desne strane, molim te.
-Zeca malo primiriti, da popravi koncentraciju, ovakav blesavo-nervozan je dosta beskoristan. Ima sve elemente, samo jos da ih poslozi.
-Stevo, eh moj Stevo. Pa crni moj Stevo... :D Sad ozbiljno, bio je pravo vrijedan veceras, ne stoji, razigrava, nadje se eto i u nekim sansama - ali dzaba kad je za njega bila "jedna od onih noci". :) Itekako nam moze jos valjati, ali nije bas da se mozemo osloniti na njega kao na prvog napadaca.
-Ugljesa se opasno razletio kad je usao, pokazuje da itekako zeli da igra.
-Sinisa je jedna budala.
-Sabanov ulazak me neobicno obradovao. Jos je on sicusno dijete, ali ovo su velike stvari za njega i ocekujem da u ovoj sezoni vec pokaze dobar dio svog talenta.

I dalje nam trebaju pojacanja, ali buduci da je sezona pocela zadovoljio bih se i samo s onim sto je apsolutno neophodno - napadac i stoper.

Lijep start, sad nema stajanja, ovu pobjedu OBAVEZNO potvrditi u DkK. A mi smo nula ako nas dole bude ispod milje.
:zeljeznicar1:
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.

BlueSide
Kontakt:

uto jul 25, 2017 2:25 am

Ko nije bio zajebo se :)
Fina atmosfera probrana raja (bez onih koji biraju utakmice)
Pritisli, zabili golove, raja opustena niko ne gleda semafor, prodisala ekipa prodisali navijaci

Ovo treba pohvaliti a ne odmah eto to je beze ekipa tralalala..eto ovi iz Gabele su neke ublehe koje su nekako, niko ne zna kako dosle u prvu ligu..nisu real ali ih porediti sa ekipama koje su ispale i iz druge lige...ne kontam nikako
Nisam bio odusevljen otkazom pa ni Adzemom ali nesto se desilo. Uprava je imala mu.da napraviti rez i opet se pos.rala po onim koji koriste svaku i najmanju priliku da pisu protiv Tačka
Zakaric ce biti nosialc nase igre ako nastavi..Projic 10-tka...Sinan pojacanje sigurno..ostali odlicni
Greske su valjda satavni dio i igre i zivota..treba svoditi na minimum ali ocekivati svaku utakmicu od svakog igraca da ne napravi ni jednu gresku.....
Momci samo nastavite ovako :zeljeznicar1:
" Ako u Želji neces teziti ka izvrsnosti onda ne trebas biti u Želji "
S.M

brile
Kontakt:

uto jul 25, 2017 2:43 am

Fina noc u dolini. Ramovic i zamjena Zec Zakaric razdrmale ekipu.

Jos da je postepeno Zeru i Saban ubacivati umjesto Blagoje i Zebe. To bi bio sexy vezni red Zeric Sabanadzovic Ramovic, mada mi je Blagi veceras odlicno izgledao, mozda se sada u ovakvom veznom redu preporodi.

Treba nam ba jedan spic, ubica i desni bek i odlicna ekipica.

Plava Porodica
Kontakt:

uto jul 25, 2017 5:40 am

Neku noć neko je pisao kako je Ugi igrao u Borcu.. Tačnije njegova uloga. Pa je zabio par golova. Do sada mu je radijus kretanja bio od naših 30 do protivnikovih 30 metara od gola. Ušao na teren i po prvi put na oko vidljiv bio.. Trčo ko da je na bobama.
Meni je odmah jasnije.
Slavko, sam si sebe otjero. Ko ti je kriv :)
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Raptor44
Kontakt:

uto jul 25, 2017 6:32 am

Petrović da je jučer vodio ekipu bilo bi 1:0 u vrh glave tako da Slavko hvala za sve ali nogomet kojeg on forsira jednostavno nije lijepo gledati,od Adžema očekujem da forsira mlade igrače pa ako treba nekad i na štetu rezultata.

salemprolic
Kontakt:

uto jul 25, 2017 7:15 am

Realno ovo odavno na Grbavici nismo gledali. Sigurna pobjeda bez sekiracije, ulazak jednog omladinca, sanse, golovi, fudbal. Trebace vremena da se iskorijeni igra i sve sto je Slavko Petrovic donio u ekipu. Da li je Adzem uopste to u stanju uraditi na duze staze, ne znam, ali barem je polozio ovaj prvi ispit, razdrmao ih je, osjetio da su Blagojevic i Zakaric igraci koji mogu dosta toga dati i gurnuo ih na pozicije na kojim se ocigledno osjecaju bolje. Ima ova ekipa potencijala. Rekao bih jos spic kvalitetan i bilo bi to respektabilnih prvih 11. Fali ovdje i kvalitetan desni bek ali Sinisa i Stana mogu to do zime solidno pokriti. Stoper i zadnji vezni da to bude vrh. Inace Sinisa onako nastavi li letice i prije kraja ugovora. Nesto fol ljut ulazi, onda onaj bespotreban zuti karton pa kiks za go...neces se naigrati budes li se inatio i onako pristupao utakmici.
Prozivanje Cenana je barem kako navijaci kazu zbog nekih nefudbalskih stvari iz Svedske, ne zbog transfer politike, pitarluka i slicno...svakako psovanje majke nije na mjestu sta god da bilo.
Ide prva kamila, ide druga kamila, ide treća kamila, četvrta i peta...

Plava Porodica
Kontakt:

uto jul 25, 2017 7:21 am

Po meni uz napadača je i lijevo krilo je neophodno.
Na Crnova svi možemo zaboraviti, a i da je zdrav, po meni nije ništa posebno.
Zec se juče pogubio, a realno nikad više na desnoj strani neće zaigrati poslije onakve partije Zakarića. Može on sasvim solidan biti radi svoje brzine, ali dok nadođe na toj poziciji.
Kako god, treba nam bar jedan za rotacije, jer je fakat neozbiljno ući dalje u sezonu sa dva krilna igrača, obojica bolja na desnoj strani, uz jednog juniora te jednog povrijeđenog. I naravno tu Stana ima da pokrije ako treba i Vecinu poziciju, ali bukvalno samo da zakrpi.. Ništa više.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

salemprolic
Kontakt:

uto jul 25, 2017 7:33 am

Doduse...nema ni na klupi ni u B timu neko ko je lijevo krilo prije svega.
Super je sto do derbija nemamo neke preteske protivnike. Da se malo igraci uigraju, upoznaju sa trenerom. Pobjedom u Doboj Kaknju bi napravili pravi posao.

desetka
Kontakt:

uto jul 25, 2017 7:43 am

Pitam ja sinoc na tekmi zašto se pssuje Ćenanu. Kažu, zato što je dao otkaz Petroviću. Slušam i ne vjerujem, pa nije on sam Željo, ne pita se samo on, isto je i kad se dovode igraci (iako mu je to primarni posao). Upravni odbor je taj koji donosi odluke on je samo saopštio odluku Petroviću.

igla
Kontakt:

uto jul 25, 2017 7:47 am

Na kraju svih ovih turbulencija, imam dobar osjecaj sa Adzemom. Ono sinoc je bas pozitivno bilo.
Dalje, nesto sto najvise mrzim je da me neko ne shvati ili mi stavlja riječi u usta.
Ukratko, psovanje Čenanu je jadno, tjeranje može imati osnovu. Potencijalno prozivanje uprave od strane pojedinaca ili cijelog juga mi je plaćeničko. Nadam se da se to nece desiti, bar je s juga pogled na istok predivan.
Inace, nemam problem da napisem tacno sto mislim.

Fanzi
Kontakt:

uto jul 25, 2017 7:50 am

Znam da Admir nema dusmana, ali ima veoma velik broj ljudi "u Zelji 24/7" koji mu osporavaju kvalitet. Evo par nabacanih misli o svemu.
S namjerom da s takvim ulazim u argumentovanu raspravu, potrudit cu se pisati cesce ipak, jer meni je golemo da je Adzem na klupi Kluba i zelim gledati kako uci, napreduje i razvija se. Nema Ivicu Osima kao oca na pocetku karijere da mu se svaki kiks oprosti, malo je manje Adzem Zeljo nego je Amar Zeljo u ocima raje u startu.
Ovo sinoc bi bilo izdanje Kluba poslozeno od covjeka koji zna kako je Zeljo igrao kada je mogao, kao i kako je nastojao igrati kada nije mogao.
Posljednji put povlacim paralelu sa Slavkom, jer je on proslost, nije Zeljin bivsi fudbaler da ga oplakujem. Slavko sigurno ne bi izgubio od GOSK-a, ali nisam siguran da bi ga dobio. Nije stvar kvaliteta protivnika, nego odsustva ikakvih napadackih rjesenja protiv AIK-a, jedna ozbiljnija sansa u 180 minuta igre.
Protiv GOSK-a ne bi igrao Osmankovic, Blagojevic bi bio ugusen, a Anel ne bi vidio ni klupu.
U konacnici, opet se provlaci prica o losem igrackom kadru kojeg je imao Slavko, a vec se sinoc debelo osjetilo odsustvo Lendrica i Mire sa kojima bi Zeljo zabio bar jos 2-3 bez problema.
Dakle, da podvucemo: Slavko je imao bolji igracki kadar nego Adzem, a Adzem je s tim losijim kadrom pokazao bolju igru nego sto smo igrali listom protiv Krupe u obje, Radnika u obje utakmice pred kraj prosle sezone...
Ta meni neshvacena ozlojedjenost Adzemom dobila je novu dimenziju sintetiziranu nakon utakmice: kao GOSK nekakva ekipa?
Od istih onih sto kazu nikad gora liga, sve su ekipe iste, ekipe Slavena Muse kojeg su neki provlacili kao top kandidata za Edisovog nasljednika, kada je Kostic preuzeo Klub?
Nije to manjak realnosti. To je taj jed prema Zeljinom djetetu, tvorcu dvije sampionske juniorske generacije, oda Bosnjakluku i podapinjanju, cekanje prilike da covjek pogrijesi i radovanje osjecaju "jesam ti rek'o".
Prava mjera bi bila dozvoliti Adzemu zapoceto. Opet Zeljina skola u prvih 11. Pocinje proces povratka Dzenisa, novi klinci dobijaju sansu, svi sretni jer ne haju za psovke dok im tata na klupi pomaze psihicki.
Procesi su to za koje treba vremena, ponekad i duze od sezone, ali mi ne znamo gradijalno povecati ambicije, nego sve krene naglo i pretjerano.
A veci je meni merak da Saban odigra 10 utakmica ove sezone, sljedece vec 30, nego titula. Moj fudbalski fazon.
Vec prvi veliki izazov dolazi. Edis koji zeli dokazati ovim ljudima koliko su pogrijesili nasuprot raje koja bi sada pobjedu u DK. A nista to smo k(iks)ali sa Slavkom, jedva ih dobili na Grbavici.

Kako li je tek onima sto su gromoglasno izvizdali Zakarica protiv Sirokog? U situaciji kada je prestala logika da podrzis svoj tim do preokreta i pocnes zvizdati svom igracu na terenu? Kako li im je sada pricati da Zakaric ipak zna, ipak igra. Kako biste se vi osjecali nakon onakve i one izmjene? Popisano? Utuceno? Shrvano? U folu ostavljam fudbal vec sa sutrasnjim danom?
Ko je pomogao vratiti Zakija psihicki? Nije Slavko. Nije ni Adzem, da ne pomislite. Ali Adzemu to tada nije bio posao. Slavki jeste...

Samo hrabro Adzeme.

droba
Kontakt:

uto jul 25, 2017 8:00 am

Rambo_Amadeus je napisao/la:
uto jul 25, 2017 12:42 am
Elegant je napisao/la:
uto jul 25, 2017 12:05 am
droba je napisao/la:
pon jul 24, 2017 11:56 pm
Sportskog direktora i predsjednika skupstine podhitno mjenjat!!!!
Adis ni sam ne zna zasto je predsjednik skupstine, SD ce sam podnjeti ostavku.
[/quote

Znate vas dvojica uopce sta je funkcija predsjednika skupštine ?
Ne znamo de nas ti prosvijetli. Uz duzno postovanje rijec predsjednik koliko god ja cijenio Adisa ne moze ici u isti kos sa njim. On nije taj kalibar i tu trwba uspjesna i provjerena osoba koja zna sta radi.

storm_raider
Kontakt:

uto jul 25, 2017 8:05 am

Fanzi je napisao/la:
Ko je pomogao vratiti Zakija psihicki? Nije Slavko. Nije ni Adzem, da ne pomislite. Ali Adzemu to tada nije bio posao. Slavki jeste...
Slavko je, vjerovao ili ne.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

igla
Kontakt:

uto jul 25, 2017 8:09 am

Vratiti igrače psihički nije samo posao trenera već i kvalitetnog psihologa. Obradovala bi me vijest da smo doveli nekog stručnjaka.

salemprolic
Kontakt:

uto jul 25, 2017 8:11 am

Ma Adzem je Zeljeznicar i to je to. Covjek zivi fudbal, zivi Zelju ko malo ko. Vidjelo se sinoc kako je on odmah korigirao par stvari bez da je i jedan trening odradio sto nam je u mnogome ubrzalo i poboljsalo igru. Treba mu dati podrsku jer on bukvalno radi, gradi i nadogradjuje se svakodnevno. Konta fudbal. On je kao omladinac bio medju najboljim u bivsoj Jugi. Prosao sve selekcije i uvijek bio medju najboljim u svakoj. Da nije bilo prokletog rata, Pele, kako su ga tada svi zvali bi sigurno napravio mnogo, mnogo bolju karijeru. Zasluzio je da ostvari dobru trenersku karijeru. A odakle drugo da krene nego iz svog Zeljeznicara.

Fanzi
Kontakt:

uto jul 25, 2017 8:16 am

storm_raider je napisao/la:
uto jul 25, 2017 8:05 am
Fanzi je napisao/la:
Slavko je, vjerovao ili ne.
Imam drugu info :)

salemprolic
Kontakt:

uto jul 25, 2017 8:21 am

Vratio ga je Slavko psihicki...otkazom koji je dobio :D

teatrale36
Kontakt:

uto jul 25, 2017 8:22 am

Konacno da smo na nesto licili pa i protiv ovakovog loseg GOSK-a, ali vidi se napredak u psihi, nema vise onog vracanja nazad bunerisanja kod 1:0. Ima jos da se izvrsi popravaka u ekipi, treba napadac pod hitno jer Nikolić ne moze, nespreman totalno, treba desni bek bar protiv ovih slabih ekipa da pomaze napadu, Sinisa je bio grozan sinoc, Stana solidan i nista vise,sredina odlicna i steta sto nismo zabili jos 2-3 minimalno da vidi Slavko i njegovi puleni sa foruma sta je Zeljo i kako Željo treba da igra bar u ovoj PL i na nasaoj Grbavici.
Puna podrska Adi za postepeno uvodjenje djece, drago mi je sto je Šaban mali odigrao , samo igrom se moze postati igrac.

Plava Porodica
Kontakt:

uto jul 25, 2017 8:23 am

Ma sinoć mi je izgledo pravo brz i zayeban kad povuče.
K'o da je dobio malo startne brzine, prije je samo guzove uvaljivo :D
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 11 gostiju.

Prijava  •  Registracija