Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:08 pm

Banujte pileta, ubacite nekog iz vrtica sigurno ce imati zanimljivije i domisljatije fazone.
Stvarno ne znam zasto se ovo dopusta na forumu. Jos covjek napise da se zajebaje i da namjerno trola temu, a tudji postovi se brisu. Zbog toga smo i otisli s onog foruma.
Pozdrav.
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:09 pm

11plavih'92 je napisao/la:
uto jul 04, 2017 12:54 pm
boju dao si nebu... je napisao/la:
uto jul 04, 2017 10:58 am
Elegant je napisao/la:
uto jul 04, 2017 10:44 am
Ruski klub za Lendrica navodno 200.000 € nudi.
Mjera...ocekivao sam cifru tu negdje oko 250 milja eura.
Kakva je praksa da se i pri ovakvoj prodaji ugovori procenat od naredne prodaje
Kad Lendra završi u Liverpulu za 15 miliona nečega da možemo kupiti lavor za treniranje
Klub moze traziti, a ne mora dobiti.Sve je stvar dogovora izmedju dva kluba. Ovo je odlicna varijanta kada klub ima gomilu mladih igraca u izlogu kao npr. Dinamo ili Ajax trenutno.
Cini mi se da je u vecini slucajeva bolje uzeti manje para u startu, a ubaciti u ugovor veci procenat od naredne prodaje, pogotovo kod mladjih igraca. Evo npr. FKS bi moglo fino zaraditi ako PAOK proda Cimirota...u slucaju da je tacna informacija da imaju 20% od narednog transfera.
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:10 pm

A što volite koristiti tu rečenicu "zbog toga smo i otisli s onog foruma" cim vam nesto nije po volji
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:13 pm

LARS1921 je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:10 pm
A što volite koristiti tu rečenicu "zbog toga smo i otisli s onog foruma" cim vam nesto nije po volji
A ko smo to "mi" a ko ste to "vi"?? Haj da prvo to razjasnimo..
Zadnja izmjena: Hadzijalagic, dana/u uto jul 04, 2017 1:14 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
Babuka
Postovi: 62
Pridružen/a: sub jun 03, 2017 11:51 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:14 pm

Ovo nije prava cijena nego je manje od 200K, znaci treba ga prodati ono je njegova sezona iz snova i onako je prosjecan napadac zvani peterac on ne moze ponoviti proslu sezonu zato je bolje gledati ako se moze dovesti kvalitetan napadac jer ima dosta boljih od njega.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:14 pm

Hadzijalagic je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:13 pm
LARS1921 je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:10 pm
A što volite koristiti tu rečenicu "zbog toga smo i otisli s onog foruma" cim vam nesto nije po volji
A ko smo to "mi" a ko ste to "vi"?? Haj da prvo to razjasnimo..
vi što koristite tu rečenicu
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:15 pm

200.000 eura je realna cijena za Ivana. Za nasu ligu je ekstra napadac. A kada se pogleda citava slika njegovo fudbalsko znanje je na niskom nivou.
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:16 pm

LARS1921 je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:10 pm
A što volite koristiti tu rečenicu "zbog toga smo i otisli s onog foruma" cim vam nesto nije po volji
Ma gledaj, ne da nije po volji, nego nema veze sa mozgom nikakve. Covjek pere li pere a konstantno mu se dopusta to pranje, hajde 1,2 puta pa jarane isfuralo vise.
200.000 eura za Lendrica je malo, definitivno, prvi strijelac lige, 25 godina, godinu ugovora, tesko ga je zamijeniti za te novce, ali ako ce biti nezadovoljan ovdje i igrati preko neke stvari, bolje ga pustiti i uzeti sto se nudi.
Eno Dulju i Miru niko ni slobodne nece.
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:16 pm

Vrag je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:15 pm
200.000 eura je realna cijena za Ivana. Za nasu ligu je ekstra napadac. A kada se pogleda citava slika njegovo fudbalsko znanje je na niskom nivou.
Al je 250.000 bolje zar ne, a tek 300.000 uh :P
 
Avatar
1950
Postovi: 168
Pridružen/a: pet dec 02, 2016 6:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:18 pm

Hadzijalagic je napisao/la:
uto jul 04, 2017 12:55 pm
Pile ko kakvo dijete.. Nikako da shvati da ovdje qrac nekog boli za djecu kao djecu.. Ovdje se djeca pominju jer bi ona trebala biti jedan od osnovnih izvora finansiranja kluba, bar ako zelimo biti samoodrzivi.. Nemamo bogate vlasnike kao klubovi u evropi pa da nas zaboli neka stvar za pare.. Mi mozemo trositi ono sto zaradimo a zaraditi, najvecim dijelom, mozemo jedino od djece (uz promjenu strategije) i od evropskih takmicenja.. Svi smo svjesni da su pare od Dzeke, Sehica, Baje, Amira, kao i pare od evrope u pretprosloj godini, koje su opet zaradjene zahvaljujuci ponajvise toj "djeci", pomogle i u najvecem dijelu omogucile ljudima u upravi da svoje ideje i vizije provedu u djelo.. Nisu omladinci nesto sto hoces neces, vec su imperativ i ne samo kod nas vec i u puno jacim, uspjesnijim i bogatijim klubovima.. Sto se mene tice, ja klub nikad necu usloviti, niti rezultatom niti nekom strategijom.. Moja podrska ovoj upravi se ne zasniva na rijecima vec na djelima, u okvirima mojih mogucnosti.. Ako mi se nesto ne svidja imam pravo to i da kazem a ne svidja mi se sto smo odustali od jedne lijepe price za koju je, na zalost, povod bio kokuzluk, a tom pricom smo se svi ponosili onoliko koliko smo se ponosili i titulama, izgradnjom stadiona i ostalim lijepim stvarima.. Ako tu neko vidi moju neku zlu namjeru onda je uveliko pogrijesio u procjeni.. Ja sam uz klub vazda bio, placao vaucere za utakmice koje smo igrali bez gledalaca, placao godisnje, clanarine, placao stolice za zapad, platio stolicu za istok, spavao maltene na istoku dok se gradio.. Ali ne, ja nisam dobar navijac, ja sam dusman uprave jer zelim da se da konkretna sansa jednom, dvojici igraca iz pogona koji nam je vec puno donio i koji vazi za najuspjesniji u drzavi i najveci rasadnik reprezentativaca u svim drzavnim selekcijama.. Toliko od mene na ovu temu..
Šta ako nema igrača iz OP koji su spremni da igraju? Evo konkretno ne znam nikog iz OPa da je spreman sada da uleti, možda Žerić, njemu je 19.
Siguran sam da pratiš ligu prvaka, a možda i lige petice, ne znam te pa ne mogu ni reć.
Ali evo reci mi ti kako se tamo igrači nameću u prve postave sa 17-18-19 godina, a kod nas ovaj upisuje minute protiv Goražda i neku simboliku u ostalim utakmicama. Da li je naša liga jača u odnosu na te ili ?
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:19 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:07 pm
Pomalo je smiješno uspoređivati prošlu ponudu za Lendrića iz Kine s bilo kojom sadašnjom. Prva ponuda je došla iz Kine, a ko bi normalan išao tamo igrati fudbal, još u dobrim godinama, osim ako ne plaćaš masno, i klubu i igraču. Da imaš ponudu istu ponudu iz Grčke i Kine šta bi igrač uzeo? Zato se Kinezi moraju razbacivati parama da bi privukli igrače (jest mi to nešto svježe poznato u našem komšiluku). Sve ponude iz Kine su bar 4-5 puta veće od europskih. Mi sad možemo čekati da se opet neko iz Dalekog istoka zainteresira za najboljeg strijelca lige, pa da uzmemo fin novac, u bilo kojem drugom slučaju mi nećemo uzeti masne pare. Ako ćemo iskreno, iznos od 200000 € i veći su itekako povoljni za nas. Lendrić nije mlad kao što su bili Bajić, Amir, Memija recimo, pa da se mogu višestruko isplatiti kupcu, tako što će ih kasnije prodati za puno veće pare. Drugo, ako smo prethodno nabrojane prodavali za max. 500000 €, da njega prodamo za malo manji iznos je nerealno. Treće, on je imao padove u karijeri i niko ne može garantirati da će nastaviti trpati kao kod nas. Volio bih da ga prodamo za što veći iznos, ali nemojmo bacati raznorazne cifre i kuditi bilo koga ako ga prodamo za manje novca.
Također, mi Lendrića prodajemo kao gotov proizvod. Bajić i Amir su prodani kao veliki potencijali, ali ne gotovi proizvodi, te se od njih očekivalo da se još razviju i kasnije prodaju za veći iznos nego za koji su kupljeni. Tako će izgleda i biti. Od Baje se, recimo, nije očekivalo da odmah bude među top strijelcima lige, a od haubice se očekuje da nastavi (odmah) trpati protivničke mreže.
Nemojmo visoko letjeti, jer ko visoko leti nisko pada.
To je otprilike to...sve se svodi na ponudu i potraznju. Pijaca klasicna sto se tice transfera u modernom fudbalu.

Mi trenutno slabo stojimo sa ponudom, izlog haman prazan. Trening kamp za mladje kategorije, strucan trenerski kadar, skauting sluzba...topla voda izmisljena davno.
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:19 pm

LARS1921 je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:10 pm
A što volite koristiti tu rečenicu "zbog toga smo i otisli s onog foruma" cim vam nesto nije po volji
A u cemu je problem?
Je li napisao sinoc zajebajem se i smijesno mi je kako se neko upeca. Dakle, radi isto sto je onaj aldin tamo radio. Napise i onda se hinjaka smije jer mu neko odgovori.
Sinoc je neko drugi napisao slican post i spomenuo Pozdera, a post mu je odmah izbrisan.
Neko moze raditi sta hoce, a neko ne.
Ja nisam vi, mi ili oni.
Pisem u svoje ime i pisem da sam upravo zbog toga otisao s onog foruma, jer je tamo moderator brisao moje postove, a aldinove nije.
Nije mi uopste po volji da neko namjerno zatrpava temu i kao prava hinja nekoga proziva izmedju redova.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:21 pm

sergejevic je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:19 pm
LARS1921 je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:10 pm
A što volite koristiti tu rečenicu "zbog toga smo i otisli s onog foruma" cim vam nesto nije po volji
A u cemu je problem?
Je li napisao sinoc zajebajem se i smijesno mi je kako se neko upeca. Dakle, radi isto sto je onaj aldin tamo radio. Napise i onda se hinjaka smije jer mu neko odgovori.
Sinoc je neko drugi napisao slican post i spomenuo Pozdera, a post mu je odmah izbrisan.
Neko moze raditi sta hoce, a neko ne.
Ja nisam vi, mi ili oni.
Pisem u svoje ime i pisem da sam upravo zbog toga otisao s onog foruma, jer je tamo moderator brisao moje postove, a aldinove nije.
Nije mi uopste po volji da neko namjerno zatrpava temu i kao prava hinja nekoga proziva izmedju redova.
Slažem se sa tim, i mene nervira ovo ponavljanje postova, ali nije pile jedini tu. Ima ih više. Fino reportaš i mirna ti duša, kao i meni
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:22 pm

LARS1921 je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:14 pm
Hadzijalagic je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:13 pm
LARS1921 je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:10 pm
A što volite koristiti tu rečenicu "zbog toga smo i otisli s onog foruma" cim vam nesto nije po volji
A ko smo to "mi" a ko ste to "vi"?? Haj da prvo to razjasnimo..
vi što koristite tu rečenicu
Aha, nisam skonto da persiras jednog covjeka.. Mogao bih ti ja odgovoriti ali bojim se da bi bio uvrijedjen.. Svaka ti cast na doprinosu oko multimedije ali sto se tice rasprava u to je nezahvalno ulaziti sa forumasima kojima je 90% postova podbadanje forumasa sa drugacijim stavom i to ni manje ni vise "sadrzajnim" podbadanjem od par rijeci..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:23 pm

da, u vezanim vijestima: 250 je više od 200... :rofl:
gradi željo boli te *****
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:24 pm

Hadzijalagic je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:22 pm
LARS1921 je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:14 pm
Hadzijalagic je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:13 pm

A ko smo to "mi" a ko ste to "vi"?? Haj da prvo to razjasnimo..
vi što koristite tu rečenicu
Aha, nisam skonto da persiras jednog covjeka.. Mogao bih ti ja odgovoriti ali bojim se da bi bio uvrijedjen.. Svaka ti cast na doprinosu oko multimedije ali sto se tice rasprava u to je nezahvalno ulaziti sa forumasima kojima je 90% postova podbadanje forumasa sa drugacijim stavom i to ni manje ni vise "sadrzajnim" podbadanjem od par rijeci..

kad kažem "vi", mislim na više ljudi, jer nije ovo prvi put da se ista rečenica koristi za različitu "svrhu", svako koristi kako mu odgovara i kad nije po volji
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:26 pm

azbaha je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:16 pm
Vrag je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:15 pm
200.000 eura je realna cijena za Ivana. Za nasu ligu je ekstra napadac. A kada se pogleda citava slika njegovo fudbalsko znanje je na niskom nivou.
Al je 250.000 bolje zar ne, a tek 300.000 uh :P
Za nas je bolje, ali nisu ljudi ovce. Pogotovo ovi iz Evrope.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:27 pm

Sad malo da se ja vratim na priču o Projiću i vaše komentare. Zaboravaio sam na to. Većina vas ovdje ocjenjuje igrača onako na prvu. Velika većina ga nikad nije ni gledala ali kažu igra za Napredak **** to. Eh ovako logički da pogledamo. Iz našeg prvenstva iz tri ekipe u Evropi imamo Bekića, Ivetića, Stojkića, Lučića, Markovića tj nnjih niti možemo niti želimo većinu, sem Markovića i ja što bi volio Lučića ali stranac je pa jbg. Idemo dalje:
Krupa - Jašarević pokušali nismo uspjeli,
SLoboda - Subić još pokušavamo i dobro će nam doći i sa Projićem jer ovaj je krilo a i krilo nam treba
Mladost i Radnik - niko za Želju
Čelik - Bureković igra za Vošu, Husić ništa, Šivšić je meni recimo interesantan ali većina vas bi ga popljuvala
Metalege i Vitez - niko za Želju, Barišića bi popljuvali ali ni meni nije Želju, mada nije loš
Olimpic - Osmanković i Bevab - komantar ostavljam vama
U mladoj repki beka igra Čivić u Českoj veliki potencijal, a mijenjaju ga TOdorović Kadušić desni bekovi, u juniorima je naš Beširević
U regionu da izuzmemo najveće ekipe iz kojih ne možemo dovesti a nrp ni iz Hajduka nebi doveli Kvesića npr a i još neke.

Šta nam ostaje? Jedan od najboljih klubova koji ostaju je Napredak. Da je čovjek sa 22 godine i da je top C.Zvezda i Partizan bi to već kaparisali. Ovako dobijamo igrača kojeg zna Slavko, koji je u ligi jačoj od naše jedan od boljih bekovai koji je igrao i ozbiljnije lige. Ako bude imao volju kao Miro npr može puno uraditi. Mora biti stranac jer po izloženom ne možemo dovesti boljeg, a dok počneš ozbiljno računati na Beširevića proći će godina jer to mora tako. NIje on još zreo, a i igat će LP sa juniorima biti odsutan za repku što znači i da možeš ozbiljno računati treba ti još jedan što znači da nije jazuk potrošiti to mjesto stranca za po meni igrača sa većim referencama i od SUbića kojeg najviše priželjkujemo.

Meni još da su dovodljivi naumpadaju Merajić i Letić. Ja bih prvog odmah doveo ali kad sam ga ovdje spomenuo popljuva me neko. letić vjerujem da traži ino angažman i vjerovatno je realno da ga dovedemo krajem augusta ako ne nađe ništa, a nama treba bek ko hljeba se najesti jer šta da prođemo Zetu i neko se povrijedi od dvojca Stana Siniša. A i za početak prvenstva isto.

Znači realno nije uopšte za pljuvanja ovaj transfer ali eto jbg mi opletosmo.
Zadnja izmjena: ponosannavas, dana/u uto jul 04, 2017 1:30 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:27 pm

1950 je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:18 pm
Hadzijalagic je napisao/la:
uto jul 04, 2017 12:55 pm
Pile ko kakvo dijete.. Nikako da shvati da ovdje qrac nekog boli za djecu kao djecu.. Ovdje se djeca pominju jer bi ona trebala biti jedan od osnovnih izvora finansiranja kluba, bar ako zelimo biti samoodrzivi.. Nemamo bogate vlasnike kao klubovi u evropi pa da nas zaboli neka stvar za pare.. Mi mozemo trositi ono sto zaradimo a zaraditi, najvecim dijelom, mozemo jedino od djece (uz promjenu strategije) i od evropskih takmicenja.. Svi smo svjesni da su pare od Dzeke, Sehica, Baje, Amira, kao i pare od evrope u pretprosloj godini, koje su opet zaradjene zahvaljujuci ponajvise toj "djeci", pomogle i u najvecem dijelu omogucile ljudima u upravi da svoje ideje i vizije provedu u djelo.. Nisu omladinci nesto sto hoces neces, vec su imperativ i ne samo kod nas vec i u puno jacim, uspjesnijim i bogatijim klubovima.. Sto se mene tice, ja klub nikad necu usloviti, niti rezultatom niti nekom strategijom.. Moja podrska ovoj upravi se ne zasniva na rijecima vec na djelima, u okvirima mojih mogucnosti.. Ako mi se nesto ne svidja imam pravo to i da kazem a ne svidja mi se sto smo odustali od jedne lijepe price za koju je, na zalost, povod bio kokuzluk, a tom pricom smo se svi ponosili onoliko koliko smo se ponosili i titulama, izgradnjom stadiona i ostalim lijepim stvarima.. Ako tu neko vidi moju neku zlu namjeru onda je uveliko pogrijesio u procjeni.. Ja sam uz klub vazda bio, placao vaucere za utakmice koje smo igrali bez gledalaca, placao godisnje, clanarine, placao stolice za zapad, platio stolicu za istok, spavao maltene na istoku dok se gradio.. Ali ne, ja nisam dobar navijac, ja sam dusman uprave jer zelim da se da konkretna sansa jednom, dvojici igraca iz pogona koji nam je vec puno donio i koji vazi za najuspjesniji u drzavi i najveci rasadnik reprezentativaca u svim drzavnim selekcijama.. Toliko od mene na ovu temu..
Šta ako nema igrača iz OP koji su spremni da igraju? Evo konkretno ne znam nikog iz OPa da je spreman sada da uleti, možda Žerić, njemu je 19.
Siguran sam da pratiš ligu prvaka, a možda i lige petice, ne znam te pa ne mogu ni reć.
Ali evo reci mi ti kako se tamo igrači nameću u prve postave sa 17-18-19 godina, a kod nas ovaj upisuje minute protiv Goražda i neku simboliku u ostalim utakmicama. Da li je naša liga jača u odnosu na te ili ?
Dva puta u zivo i nekoliko puta na snimkama sam gledao malog Šabana. On moze uletiti po svim parametrima, nasim i stranim. Kada je veliki Šaban uletio kao balavac, jos dosao sa strane, moze i mali u puno slabijem takmicenju od obog u kojem mu je otac igrao.
Nece to biti nista slabija igra od one koju nam pokazuje sadasnji vezni red. I ako bude na pocetku gresaka treba istrpiti, raditi sa njim pa cemo imati igraca za ligu5 a ne Tursku. Ono sto mali zna veliki nije znao na vrhuncu karijere.
Po milju puta prezvakana prica se svodi na to da treba imat damu.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 04, 2017 1:35 pm

1950 je napisao/la:
uto jul 04, 2017 1:18 pm
Hadzijalagic je napisao/la:
uto jul 04, 2017 12:55 pm
Pile ko kakvo dijete.. Nikako da shvati da ovdje qrac nekog boli za djecu kao djecu.. Ovdje se djeca pominju jer bi ona trebala biti jedan od osnovnih izvora finansiranja kluba, bar ako zelimo biti samoodrzivi.. Nemamo bogate vlasnike kao klubovi u evropi pa da nas zaboli neka stvar za pare.. Mi mozemo trositi ono sto zaradimo a zaraditi, najvecim dijelom, mozemo jedino od djece (uz promjenu strategije) i od evropskih takmicenja.. Svi smo svjesni da su pare od Dzeke, Sehica, Baje, Amira, kao i pare od evrope u pretprosloj godini, koje su opet zaradjene zahvaljujuci ponajvise toj "djeci", pomogle i u najvecem dijelu omogucile ljudima u upravi da svoje ideje i vizije provedu u djelo.. Nisu omladinci nesto sto hoces neces, vec su imperativ i ne samo kod nas vec i u puno jacim, uspjesnijim i bogatijim klubovima.. Sto se mene tice, ja klub nikad necu usloviti, niti rezultatom niti nekom strategijom.. Moja podrska ovoj upravi se ne zasniva na rijecima vec na djelima, u okvirima mojih mogucnosti.. Ako mi se nesto ne svidja imam pravo to i da kazem a ne svidja mi se sto smo odustali od jedne lijepe price za koju je, na zalost, povod bio kokuzluk, a tom pricom smo se svi ponosili onoliko koliko smo se ponosili i titulama, izgradnjom stadiona i ostalim lijepim stvarima.. Ako tu neko vidi moju neku zlu namjeru onda je uveliko pogrijesio u procjeni.. Ja sam uz klub vazda bio, placao vaucere za utakmice koje smo igrali bez gledalaca, placao godisnje, clanarine, placao stolice za zapad, platio stolicu za istok, spavao maltene na istoku dok se gradio.. Ali ne, ja nisam dobar navijac, ja sam dusman uprave jer zelim da se da konkretna sansa jednom, dvojici igraca iz pogona koji nam je vec puno donio i koji vazi za najuspjesniji u drzavi i najveci rasadnik reprezentativaca u svim drzavnim selekcijama.. Toliko od mene na ovu temu..
Šta ako nema igrača iz OP koji su spremni da igraju? Evo konkretno ne znam nikog iz OPa da je spreman sada da uleti, možda Žerić, njemu je 19.
Siguran sam da pratiš ligu prvaka, a možda i lige petice, ne znam te pa ne mogu ni reć.
Ali evo reci mi ti kako se tamo igrači nameću u prve postave sa 17-18-19 godina, a kod nas ovaj upisuje minute protiv Goražda i neku simboliku u ostalim utakmicama. Da li je naša liga jača u odnosu na te ili ?
Ako iz tolike baze omladinaca ne mozes proizvesti dvojicu po sezoni onda nesto skripi sa strukom u tim mladjim pogonima.. Vise je otrcano govoriti da mi Amira nikad nebi dobili da je Tomic onda produzio ugovor.. Svi smo bili skepticni po pitanju njega, govorili da je nejak, trazili nekog iskusnijeg jer mu nismo vjerovali.. desilo se da je Amir izdominirao.. Rijetko smo fulili sa nekim omladincem koji je dobio konkretniju sansu.. Neki su pokazali vise, neki manje ali tako je i sa ovim starijim i placenijim igracima.. Neko se dokaze, neko obruka.. Sa omladincima ne mozes znati na cemu si ako ne rizikujes i ne das im sansu ali slicno je i sa starijim igracima koji prave vece pauze i cije su karijere u nazadovanju.. Rizik je to, shvatam, ali i rizik koji ti se moze visestruko isplatiti.. Jedini nacin da se dokazu su utakmice, trenutno drugog nacina nema.. Sjedenjem na klupi sigurno nece steci rutinu i napredovati vec naprotiv, mogu samo propasti.. Ja razmisljam tako i to bez ikakvog interesa, sve zbog dobrobiti kluba..
Zadnja izmjena: Hadzijalagic, dana/u uto jul 04, 2017 1:36 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 182 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija