Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 2:53 am

Čitam komentare na fb i mogu reći da se podudaraju mišljenja ko na forumu...70%navijača je izgubilo povjerenje u Slavka...najviše mu se zamjera forsiranje Bogicevica i što neopravdano izostavlja djecu koja mogu pokazati mnogo više od ovih naših iskusnih i.prekaljenih igrača....Žerić i Osmankovic moraju biti medju prvih 11...Kemo nije neki strašan stoper ali kroz igru može da stekne tu rutinu i iskoristi svoje fizičke predekspozicije..i bolji je od sindikalca...a Žerić definitivno ima mjesta u prvih 11...
 
Avatar
Jaozinho22
Postovi: 2746
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:09 pm
Lokacija: Baza
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 2:58 am

Grbavica je napisao/la:
sub jun 24, 2017 2:44 am
Nasa skola i kvalitetni, ali debelo kvalitetni igraci sa strane. Ne navikani igraci nego suhi kvalitet i profesionalci. To je recept za uspjeh. Samo taj recept kosta. I zivaca, a Boga mi i novaca. Ali se isplati.
Tu je to negdje, ha uzeo dvojicu što čine prevagu dao im po 70 k evra ili doveo 7 polovnjaka i dao im po 20 k evra godišnje.
Sigurno da bi ova dvojica donijeli dosta više koristi nego 7 polovnjaka al ne smijemo da rizikujemo... to nam je problem.
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 3:02 am

Grbavica je napisao/la:
sub jun 24, 2017 2:52 am
Ma i tog Ramovica moze pogledati sreca pa da na prvu postane "miljenik" navijaca nakon jedne fine partije, isto tako moze se desiti da ga uzmu na zub nakon jedne greske i imas igraca koji je pod lupom i potencijalni belaj sa njim. Sigurno da je i on pod pritiskom jer su oci puno vise uprte u njega nego u Zeku. Zeko je tu onako, ako se fuli yebace se majka Cenanu :D ako se potrefi dobro i jest. Oko Sinana je dosta vise fame stvoreno. Vidjecemo na sta ce izaci. Ja se nadam na hajr.
Ma nije on kapitalac da od njeg ocekujes da bude glavni igrac.
On je otprilike ono sto svi zalazemo, igrac koji je u nasoj ligi dobro odigrao i koji je u dobroj formi, mladji igrac. Svi zalazemo da kupimo najbolje u nasoj ligi. Pa eto on je jedan od takvih igraca, jer je u Mladosti bio najbolji igrac.
Mene je strah da ga raja ne uzme na zub jer se ocekuje previse od njega, pogotovo sad kad se digla prasina oko spore igre, oko Zebe. Mislim da ce ljudi ocekivati da on bude Messi i da nas on vadi. A to je po meni malo previse za ocekivati, bar za pocetak,
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 3:03 am

Ovo sto trenutno imamo nije katastrofa, mislim da bi opet mogli evropu izboriti u ovoj novoj sezoni sa ovim igracima, al valjda nam je svima stalo do vise od toga. Za nesto vise nam trebaju 3 kvalitetna igraca na ciljanim pozicijama. Ranije je dosta igraca doslo sto nisu ispunili ocekivanja, i ovo sto trenutno imamo su blaze posljedice lose transfer politike od prije. Sad se to ispravlja i mislim da smo blizu da imamo jaku ekipu ako se nadju dobra rijesenja na tih par pozicija gdje skripi.
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 3:08 am

Leon_Professional je napisao/la:
sub jun 24, 2017 3:02 am
Grbavica je napisao/la:
sub jun 24, 2017 2:52 am
Ma i tog Ramovica moze pogledati sreca pa da na prvu postane "miljenik" navijaca nakon jedne fine partije, isto tako moze se desiti da ga uzmu na zub nakon jedne greske i imas igraca koji je pod lupom i potencijalni belaj sa njim. Sigurno da je i on pod pritiskom jer su oci puno vise uprte u njega nego u Zeku. Zeko je tu onako, ako se fuli yebace se majka Cenanu :D ako se potrefi dobro i jest. Oko Sinana je dosta vise fame stvoreno. Vidjecemo na sta ce izaci. Ja se nadam na hajr.
Ma nije on kapitalac da od njeg ocekujes da bude glavni igrac.
On je otprilike ono sto svi zalazemo, igrac koji je u nasoj ligi dobro odigrao i koji je u dobroj formi, mladji igrac. Svi zalazemo da kupimo najbolje u nasoj ligi. Pa eto on je jedan od takvih igraca, jer je u Mladosti bio najbolji igrac.
Mene je strah da ga raja ne uzme na zub jer se ocekuje previse od njega, pogotovo sad kad se digla prasina oko spore igre, oko Zebe. Mislim da ce ljudi ocekivati da on bude Messi i da nas on vadi. A to je po meni malo previse za ocekivati, bar za pocetak,
Ramovic bas mora usrati da bi normalan navijac poceo da pljuje, jer nisam siguran da je dosao kao veliki trosak. Sigurno je dosao kao pojacanje, i normalno ocekujemo dobru igru od njega, al on nije dosao kao 30+ sa velikim primanjima i x kg viska. To je meni velika razlika.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 3:15 am

Ma bice to dobro ljudi sve. Ako ne bude, procitajte ovaj post opet kasnije :D
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 3:17 am

Sigurno.
Dosao je kao modul onoga cemu trebamo teziti i kako trebamo raditi.
Mladji igrac, najbolji igrac u svojoj ekipi, nije povratnik ili onaj koji mora vracati se u zivot.
Zeljo mu je korak vise i odskocna daska. Vodi sportski zivot i reklo bi se da je "profesionalac".

Sad vidjet cemo sta ce biti, mozda biti i pogreska ali pogreske se desavaju i kod visemilionskih transfera.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5128
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 3:40 am

rodrigo87 je napisao/la:
sub jun 24, 2017 12:20 am
Ajzea je napisao/la:
sub jun 24, 2017 12:15 am
rodrigo87 je napisao/la:
sub jun 24, 2017 12:10 am
A Boga mu poljubim, pa ko je vodio na zimu te igrace pa su izgledali kao tim?
Pocela je liga i mi nista od tog "tima" vise vidjeli nismo, pobjede na individualni kvalitet. Nije problem, samo nastavi bodove skupljati, zna se cilj.. Puklo je kada nam je najvise trebalo, sta da se radi.. Hajmo svi zajedno nauciti iz gresaka i mudrije po isti cilj. Ovo bas i ne ulijeva povjerenje.
Mi ni sada ne izgledamo kao tim, a nije daleko ni liga.. O Europi da ne govorimo. Valjda je cilj trebao biti da, ako nista, poslije pola godine imamo neki sistem te da se zna ko sta radi na terenu.
Pa evo, sta ti, kao forumas kojeg cijenim, predlazes? Koji je prijedlog da se ova "situacija" rijesi? Da se da otkaz Petrovicu, kao sto neki ovdje pisu? Da se dovede jos pet igraca, pa onda ce biti opet, kuku uprava se igra sa Zeljinim parama?
Da se ja pitam, trebalo bi prestati slusati glas navijaca. Mi ne znamo nista o fudbalu, a pravimo se da znamo sve. U tome je poenta.
Opustite se, sad ce praznik, ne nabijajte sebi nepotrebnu nervozu. Moj Bajram je u cetvrtak na stadionu Grbavica, Bajram koji toliko dugo cekam i nista mi ga ne moze pokvariti!
Ne znam ali ja bih recimo našim igračima nabavio one narukvice koje pokazuju koliko se kreću :)
Pa kad igraju stavi ih, da vidimo to njihovo.
Plus bih zadužio jedno 5-6 kamera da snimaju svaka svog igrača pa im to puštao nakon utakmice da i oni vide kako igraju.
Nekad imam osjećaj da oni kontaju da je ovo sve OK
Kad ih već riječima ne možeš ubijediti, dokazati, možeš onda snimkom
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
nocni_cuvar
Postovi: 13
Pridružen/a: sub maj 06, 2017 9:13 am
Kontakt:
Status: Offline

sub jun 24, 2017 3:52 am

:palacgore: :palacgore: :klanjase: :klanjase: :zeljeznicar1: svaki put nadmasis moja ocekivanja

U moru ličnih obaveza prema sebi i porodici, prema fakultetu i fakultetskim obavezama, kao malac koji ulazi u svijet drkanja, tako sam danas se sakrio od svih i svega i odvojio vrijeme da pogledam današnju prijateljsku utakmicu protiv Širokog Brijega. Još bolan, „u ljutim ranama“ od svega što sam doživio prije nepunih mjesec dana, od svega što mi je, u par poteza, priuštila moja istinska i jedina ljubav, moja zakletva, moje boje.

Nije me zabolio gubitak titule, ni poraz na onom prahistorijskom gradskom stadionu, ni rezultat koji je nakon 90 minuta stajao na semaforu stadiona u Krupi, ni drugo mjesto, ni onaj jedan jedini bod manje... Kako je to jedna parola Manijaka iz onih crnih vremena objasnila: ne boli poraz, koliko izdaja. Nikada, ali nikada se nisam u životu osjećao tako izdanim i izigranim. I to od strane onih koje sam lično dizao u nebesa. Onih kojima sam aplaudirao nakon utakmice protiv Viteza na Grbavici, Slobode u Tuzli, Širokog Brijega na Grbavici u Kupu... da ne nabrajam, podržavao sam onda kada je broj sličnih meni bio dvocifren. Iako sam znao da je to moja obaveza kao navijača Željezničara, to sam radio teškom mukom. Podržavati nešto što bi i slijepac okarakterisao kao glupo, jednostavno glupo. Međutim, argument koji je na mojoj strani i koji bi u svakoj raspravi prevagnuo jeste: ja sam navijač Željezničara, a ne rezultata. Željezničar nikada nisam niti ću ikada gledati samo kroz prizmu fudbalske lopte. Da ne vazim, o tome sam već pisao i mogli ste to pročitati. Poenta jeste da su rezultati, kako dobri tako i loši, prolazni svugdje i kod svakoga. Ne sjeća se sa posebnim žarom šampionske titule iz 1972, kao što se sa gorčinom ne sjeća ispadanja u drugu ligu tadašnje države. Da ne bude zabune, osoba koje su to doživjele ima, ima i na ovom forumu. Vraćam se na poentu koja kaže da su rezultati prolazni. Razlog nerviranja, frustracija i očaja, kao i euforije, nade i sreće jesu u potpunosti ali Željezničar nikada se nije zadržao na jednom. Cijela priča našeg Želje je puna neke patnje, nekakvih prevrata, uspjeha i padova, svega onoga što bi moglo stati u jednu knjigu ako bi u istoj željeli da upotrijebimo sve književne pravce. I to je Željezničar!

I preko svega mogu preći, i preko svega sam prelazio, ali preko izdaje nisam i nikada neću. Dijelom zato što se to kosi sa svim mojim moralnim, etičkim, religijskim i političkim načelima, dijelom zato što to nikada, ali nikada izdaja nije mogla stati sa Željezničarom, ma ne u istu rečenicu, već u istu knjigu! Željezničar, njegovi osnivatelji, njegovi igrači i uposlenici, njegovi navijači, uvijek su, bez sumnje bili na strani obraza i časti, zdravog razuma. Istini za volju, bilo je pojedinaca kojima je bio lakši „korak preko ograde“. I od toga ne treba bježati. Ako ništa, uvijek neka budu primjer kako nešto ne trebamo, ne smijemo i jednostavno ne možemo. Na izdaju se, bar od nas „štrumfova“ uvijek gledalo sa prijezirom i gađenjem. U takvom duhu sam počeo, prvo da pratim, zatim da navijam, a naposlijetku i živim Željezničar sa Grbavice. Rastao sam i odrastao sa tim te događaji za vrijeme i nakon sezone 2016/17, ponašanje igrača van i na zelenom terenu, odnos prema imenu Željezničar, njegovom grbu i njegovim bojama, odnos prema simbolu otpora jednom ludilu devedesetih, Grbavici, te odnos prema cijelom jednom pokretu koji se naziva „navijači Željezničara“, u meni je probudio najgore želje, najveći mogući prijezir i najveće gađenje prema cijeloj jednoj generaciji igrača.

Žao mi je što će neko naći se uvrijeđen ili začuđen, ali izuzetaka u ovom mom slučaju jednostavno nema. Ne postoji izuzetak kada se kritikuje loš rezultat, kao što ne postoji izuzetak kada se slavi dobar rezultat. Zašto? Prvi razlog je što ne volim da izdvajam, a to je usko povezano sa drugim razlogom a on je: fudbal je timska igra. U fudbalu njih 11 i više nastupa pod jednim imenom i tu bi se sva priča trebala završiti ali ja ću nastaviti dalje. Po meni, fudbalski tim treba da bude tim u stvarnosti, a ne samo na papiru. To podrazumijeva dobru atmosferu, bratske odnose između igrača, spremnost da za svog kolegu, prijatelja, brata iz tima, staviš glavu pod krampon bez razmišljanja dužeg od jedne sekunde. To podrazumijeva nevjerovatnu sposobnost razumijevanja i komuniciranja na terenu i van njega. I u nekim mojim snovima, ta komunikacija treba da se odvija, ma ni pogledom, a kamo li riječima. Da znaš šta tvoj suigrač misli, da znaš na koji način će pretrčati igrača, da znaš kakvu će ti loptu suigrač poslati i da on zna kako ćeš je primiti... Nažalost, to je još sve u mojoj mašti. I to je jedna od rijetkih stvari za koju tako jedva čekam da ugleda svjetlost dana, da se realizuje.

Mi od ovog navedenog ništa nismo imali, ne samo prethodnu sezonu, već godinama unazad. Ništa čak ni slično tome. To dalje implicira da mi nismo imali tim na terenu, već samo na papiru, a to u konačnici implicira x puta dokazanu činjenicu da je za bilo kakav uspjeh, pa i tu titulu prvaka zemlje, potreban tim koji podrazumijeva sve gore nabrojano. Ako nema tima na terenu, nema ni uspjeha. Ako nema uspjeha...

Od svega ću izdvojiti meni najbitniju stvar, a u to mogu smjestiti i ove „ostale“, ali ne manje bitne stvari. To je atmosfera! Ne atmosfera koju smo mi pravili na Grbavici i na drugim stadionima, niti je to atmosfera koju su stvorile upravljačke strukture i administracija našeg Željezničara, niti je to ljepota novoizgrađene istočne tribine. Sve su to bitne stvari, pogotovo za dugoročne ciljeve, ali ništa od toga nikada ne bi i nikada neće pomoći da igrači na terenu rade ono što moraju da rade i to na najbolji mogući način. Nažalost, jer mi bi se odavno krunisali titulom prvaka zemlje da ove stvari odlučuju. Međutim, uvjerili smo se na jedan jako težak i ružan način da to nije tako i sa tim moramo dalje. Šta odlučuje? Tim! I to tim na terenu i u praksi! Timu koji unutar sebe ima dobru atmosferu, malo je potrebno za uspjeh. Ta atmosfera će biti pokretačka snaga, gorivo, nazovite to kako želite. Sve ostalo je... stvari koje se rješavaju usput. Napravit ću jednu meni smiješnu i možda nedovoljno dobru komparaciju: ako si dobro raspoložen i voziš, pazit ćeš na rupe na cesti i ostale učesnike u saobraćaju, morat ćeš se malo strpiti ali ćeš čitav stići na krajnje odredište, a ako nisi dobro raspoložen, nećeš obraćati pažnju, potrefit ćeš svaku rupu, još ćeš se više iznervirati i takav ćeš ugroziti svoj ili tuđi život a krajnji ishod može biti katastrofalan. Isto tako je i sa fudbalskim timom. Ako njih 11 su spremni učiniti sve da dođu do tog nekog cilja, ako se vole i poštuju međusobno te ako dišu „kao jedan“, ako su istinska porodica i ako vjeruju u sebe, i sa pjesmom par desetina navijača na nekoj livadi, moći će pobijediti bilo koga. Takvih primjera imamo i u našoj zemlji i drago mi je zbog toga.

Ali uz podršku desetak hiljada navijača, na stadionu koji zadovoljava europske kriterije, uz ugađanja od „poslodavaca“ kakve je rijetko ko imao, nemati atmosferu u timu koja je ključna za uspjeh i koja bi uz sve nabrojano bila uspješna formula za osvajanje titule prvaka, meni je ravno izdaji, sramoti i poniženju.

A kao što rekoh, na izdaju, sramotu i poniženje ne pristajem. S toga sam, a ovdje ima forumaša koji to mogu potvrditi, malo prije utakmice sa Radnikom na Grbavici, u posljednjem kolu rekao da „sve i da Zrinjski sutra izgubi i da mi pobjedimo i osvojimo titulu, čestitat ću Željezničaru kao klubu a igračima poželjeti da koliko odmah Željezničar napuste i, ako je ikako moguće, da se izbriše svaki trag da su igrali za nas“. Uvreda bi bila tu generaciju igrača staviti pored prethodnih šampionskih generacija. Zapravo, možda je čak i pregrubo, ali ovo je moja ubjedljivo najmrža generacija (ako tako mogu reći kada je u pitanju Željezničar...) Željezničara od kada sam čuo za njega.

Zašto? Rekao sam, ali ću ponoviti: broj gledaoca koji ih je gledao u domaćim i gostujućim utakmicama, podrška nakon rezultata kakve ni maloumne osobe ne bi napravili, euforija i atmsofera koja je vladala među desetinama hiljada ljudi zbog njih, novac kojeg su ti ljudi odvojili za njih (iako je to najmanje bitno, bar za istinske navijače Plavih), sredstva, materijalna i nematerijalna, koja su obični ljudi ugradili u Grbavicu da zasija sjajem koji joj dolikuje, primanja (plate, doprinosi, PIO/MIO, topli obroci, itd.), premije na ta primanja, uslovi za rad (oprema, putovanja, pripreme u Turskoj, Sloveniji, Međugorju, karantini, hoteli, treninzi pa i sama Grbavica), dobroćudnost i korektnost administracije i upravljačkih struktura Kluba prema njima i šta još sve ne... Ništa od navedenog im nije značilo i bilo dovoljno da naprave atmosferu u timu koja bi nas dovela do te titule prvaka! APSOLUTNO NIŠTA! Najblaže rečeno, posrali su se po svemu ovome, popišali i ismijali te otišli u Argelini na nargilu, zatim u Bakus na par „ljutih“ i u krevet neke mlade kurve koja se loži na njihove frizurice, majičice, patikice, satove, mobitele i auta. I sve to bez i trunke grižnje savjesti, kajanja. Bez i jedne jedine sekunde u kojoj bi stali i sami sebi postavili pitanje: pa zašto to radimo a imamo sve? Bez i jednog jedinog pogleda prema onim izrazima lica nakon utakmice protiv Krupe ili Torpeda. Nije im stalo da osvoje tu titulu i niko me ne može ubijediti u suprotno. Ali da su imali sve, ali apsolutno i neporecivo sve da istu titulu osvoje, jesu i u suprotno me, opet, niko ne može uvjeriti.

Šta je problem i zašto je dobra atmosfera izostala? Ne znam, mogu samo nagađati. Može biti svašta: da im je sve navedeno „udarilo u glavu“ pa su se osilili, da su se prepali svega navedenog pa jednostavno pogubili konce, da ih Slavko Petrović i stručni štab jednostavno nisu mogli ili znali dovesti u red u situaciji u kakvoj smo se našli, da su izbili problemi u odnosima između samih igrača ili igrača i stručnog štaba. Jedina opcija koju ne uzimam u razmatranje nikako jeste da je neki „vanjski faktor“ odigrao neku „igru“ zbog koje su se igrači Željezničara tako ponašali na terenu i van njega. U tom slučaju, a ovo tvrdim pod punom odgovornošću, moji postupci (moji, a da ne govorim za postupke drugih) bi bili tema rubrike „crna hronika“. Uostalom, šta god da je bio problem, atmosfera je „bila“ takva kakva je i to je presudilo da ne uzmemo tu titulu prvaka.

Eh, sada bih trebao pisati neku vrstu zaključnih razmatranja i o toj atmosferi govoriti u prošlom vremenu ali ne mogu. Ta ista atmosfera kod igrača je ostala ista s tim da je dosta uticala na promjenu atmosfere, prvenstveno kod navijača Željezničara, a zatim i kod administracije i upravljačkih struktura Kluba, pa i novinara i neprijatelja Kluba.

U nama navijačima se pomiješao bijes, tuga i razočarenje. Vrlo vjerovatno najgora kombinacija. Iz toga proizilaze svakakvi komentari na društvenim mrežama, forumima, internet portalima, u kafićima i restoranima... A u takvoj konstelaciji osjećaja jedino što je izvjesno jeste da je glava vruća a razumno rasuđivanje svedeno na minimum. Upravo zbog toga lično smatram da se potrebno, a ako je ikako moguće, suzdržati od bilo kakvih komentara na račun bilo čega što ima veze sa Željezničarom. Kritički komentari, zasnovani na argumentima i činjenicama, koji uporište imaju u stvarnom stanju stvari, uvijek su bili i uvijek će biti poželjni i dobrodošli. Ali to je tek 2% komentara (ako i toliko) koje sam uspio upratiti od kraja prošle sezone pa do današnjeg dana. 2%! Ostalo je... Bože sačuvaj. To je sve što imam reći. Svakakvih riječi znam ali ne vjerujem da još postoje one kojima bih vjerodostojno opisao sve što se okarakterisalo kao „komentar“ u prethodnih mjesec dana. S toga, atmosfera unutar navijača je loša i takva atmosfera ne pomaže Željezničaru. Ne njegovim igračima ili stručnom štabu, već Željezničaru.

Šta je lijek? Neki transfer „zvučnog imena“ u Željezničar, priča o europskim utakmicama na Grbavici nakon 13 godina, novi dresovi ili čak ta toliko tražena „Željina djeca“ u prvom timu... ništa od navedenog nije lijek za lošu atmosferu unutar navijača. Da je ishod prethodne sezone bio drugačiji, siguran sam da bi se sve ove stvari mogle okarakterisati kao „izuzetno pozitivne“ i „privlačenje ljudi“. Ali sada i ne baš i to pokazuje jednu dozu licemjernosti nas navijača Željezničara, koja je inače prisutna u zadnje vrijeme, što me nimalo ne raduje.

Za atmosferu unutar administracije i upravljačkih struktura Kluba iskreno ne znam u kakvom je obliku ali mogu samo nagađati. Vidno je da je i u tim redovima gubitak skoro osvojene titule donio veliko razočarenje. Ali, ono što me raduje, jeste da su ti ljudi pokazali kontinuitet u svom dobrom radu i „hladnu glavu“ u trenucima kada je to zaista, ali zaista bilo najpotrebnije. Želim da vjerujem da se u tim ljudima probudio inat i da će u budućnosti krenuti još jače i još bolje sa svojim radom te Želju vratiti na sami vrh.

Kvazi-novinari i predstavnici medija su jedva dočekali ovakav rasplet situacije po nas. Nije čudno. Od ovakvih situacija ti „novinari“ i „mediji“ opstaju pa su pojedini iskoristili priliku da se uhvate arhive spremljenih članaka, da napišu i pokoji novi članak pa da cijelu jednu priču koja veze sa zdravim mozgom i stvarnim stanjem stvari nema, plasiraju u javnost. Eh, tu dolazimo do meni jedne tako smiješne stvari, a to je da su ti „novinari i mediji“, njihovi članci, ciljevi njihovih članaka i kompletna priča koja se plasira javnosti već provaljeni od strane iste, bar jednog velikog dijela. To je otišlo i do te mjere da su svi akteri tih priča kao i same priče postali predmet sveopšte šprdancije. To dovoljno govori o novinarstvu, pogotovo sportskom, u našoj zemlji a, nažalost, njegovu sliku svi već znamo tako da bi bilo suvišno da je ovdje predstavljam.

Posebno bih izdvojio neprijatelje Željezničara. Jedan forumaš je ovdje nedavno napisao da Željezničar nema neprijatelja i da mi, navijači Željezničara ih sami izmišljamo bez ikakve potrebe, čisto da bi stali u odbranu ovih ljudi u Klubu ili nekih ličnih interesa. Na stranu ću ostaviti veliko razočarenje što je taj komentar došao od, pa bit ću slobodan i reći, nekada najcjenjenijeg forumaša čije je pisanje imalo neprocjenjiv značaj za ovu našu malu online zajednicu. Boli me to što ta njegova tvrdnja je toliko pogrešna da i on sam zna to. Boli me to što će nekoga možda navesti na pomisao da je to ustvari pravo stanje stvari. A pravo stanje stvari jeste: Željezničar ima neprijatelje. I to od trenutka kada se stvorila ideja da Željezničar nastane. Od tog trenutka, neprijatelji su nam dolazili u različitim likovima, organizacijama, klubovima, državnim aparatima, političkim strankama, pojedincima i interesima. Sve ono što se kosi sa interesima Željezničara jeste neprijatelj Željezničara i to je tako. Jer sve ono što se kosi sa interesima Željezničara, ne kosi se na neki „fair-play“ način. Toga ovdje nema! Sve ono što je neprijatelj našem Klubu želi da uništi Klub, pravdajući se da ustvari želi da uništi pojedince ili grupu njih. Neprijateljima Željezničara nikada nije cilj pojedinac ili grupa ljudi. Da jeste, problemi koje neprijatelji imaju sa tim ljudima se ne bi prebijali preko leđa Željezničara. Mene lično ni taj forumaš, niti bilo ko drugi ne može ubijediti u to da Željezničar nema neprijatelje. Imam svoje vlastite oči i uši, imam (koliko-toliko ali dovoljno) razuma da sam zaključim ko je Željezničaru neprijatelj, a ko ne. Interesa i aspiracija prema Klubu nemam i za to imam svjedoke. I upravo to, što neko (ili većina) navijača Željezničara sama uspijeva da zaključi ko je neprijatelj Željezničara, te neprijatelje najviše boli jer su navikli na jednoumlje, netransparentnost, zataškivanje, malverzacije, kriminal i previranja. Vjerovatno najžalosnija stvar jeste što ti isti neprijatelji hinjski koriste osobe, odnosno njihova imena i uspjehe, koje visoko kotiraju kod svih navijača Željezničara i time stvaraju ružnu atmosferu između navijača. Ali, ne trebam napominjati da takvi pokušaji ili slični ni u snu neće proći. I pticama na grani su jasne neke stvari koje neprijatelji pokušavaju predstaviti kao svoju istinu, kao stvarno stanje stvari. Svi pokušaji tih istih neprijatelja do sada su uspješno osujećeni a, ako Bog da, uskoro će i sami neprijatelji biti stjerani u kut i neće imati gdje pobjeći. Pobjeđivao je Željezničar u mnogo većim bitkama, dragi moji. U mnogo većim protiv mnogo zafrkanijih neprijatelja!

A sada bih se vratio na današnju utakmicu. Okončana je rezultatom 1:1 a i sada, par sati nakon utakmice, sam u velikoj dilemi da li je to ustvari vjerodostojan rezultat prikazanog na terenu. Naravno, pod ovim mislim samo na igrače Željezničara jer me protivnički tim ne zanima. Moram odmah napomenuti da sam odgledao samo prvo poluvrijeme, ali kasnije ću se dotaći i toga. Kao neko ko za sebe smatra da je obolio od „sindrome azzurro“, tako sam i izlazak igrača (i to onih istih igrača o kojima sam pisao malo ranije u ovom tekstu) nekako dočekao sa ushićenjem. Jebiga, plavi dresovi, Željin grb na njima... sva sreća pa je to veće od onih što nose te dresove i što mi sama pomisao na to ne može biti ukaljana tim, kako je jedan cijenjeni forumaš ovdje napisao, intelektualnim amebama. Ali taj mali plamičak koji se zapalio u mom srcu zbog toga što vidim Plave opet na terenu, ugasio mi se sa prvim dodirom lopte tih igrača. Od tog prvog dodira nisam gledao fudbal, već patnju, silovanje lopte, očiju i razuma gledaoca. Nisam očekivao neke spektakularne poteze, niti spektakularnu igru, već samo da vidim da se atmosfera o kojoj sam pisao, promijenila. To, nažalost, nisam vidio. Na trenutke mi se učinilo da je stanje čak i lošije nego ranije, ali nadam se da mi se samo učinilo. Onda se u meni probudila neka tuga, melanholija. Žalosno je bilo gledati ovo danas upravo zbog te atmosfere i zbog ponašanja igrača. Žalosno i sramotno, već odavno premašno stanje izdaje Željezničara. Još indolentno primljen pogodak. Žao mi je što ovo moram reći, ali sa velikim merakom sam ugasio prijenos utakmice na poluvremenu i otišao za nekim drugim obavezama. Kasnije, iz komentara ovdje napisanih, mogao sam zaključiti da su rezervni igrači, a pogotovo „Željina djeca“ koliko-toliko ispravili sliku na terenu i rezultat na semaforu. Ali, nažalost, poenta i dalje ostaje ista: sa ovakvom atmosferom u timu Željezničar neće ostvariti ni jedan značajan uspjeh.

U samo analiziranje igre, igrača, stručnog štaba neću da ulazim. Nisam dovoljno stručan (zapravo, nisam nikako stručan ali dugo pratim Željezničar pa znam pokoju stvarčicu). A i ono što znam i što mogu prokomentarisati, zadržat ću za sebe jer vidim da ovdje postoji određena doza spremnosti da se zaskoči svako ko drugačije misli, bio on za ostanak Slavke Petrovića ili ne, za tjeranje igrača ili ne, dovođenje novih igrača ili ne. To mi ne treba jer poenta mog posta je daleko od toga.

Uostalom, ja Željezničar ne volim zbog igre, igrača, trenera, rezultata, trofeja, legendi ili uspjeha. Volim Željezničar zato što ću u četvrtak, u popodnevnim satima, na sebe navući dvije najdraže boje i zaputiti se ka najljepšem mjestu na ovome dunjaluku da odgledam svoju prvu europsku utakmicu na mojoj, na našoj ljepotici Grbavici. I što ću drhtati dok joj prilazim kao da mi je prvi put. Igra i rezultat u toj utakmici su apsolutno nevažni spram tog osjećaja da životi naše braće nisu dati uzalud i da smo ponovo na svom, na našem!
[/quote]
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 8:38 am

@arctg u srž! Od riječi do riječi :klanjase2:
Ovih dana sam vraćao film mjesec unazad i razmišljam o tome koliko sam se tada osjećao izdano. Doduše, tad nisam ni bio sposoban racionalno razmišljati o svemu tome. Gubile su titule i 2011. protiv Borca, 2014. protiv Zrinjskog, 2015. protiv Sarajeva u "svježije" vrijeme, pa i ranije protiv Širokog Brijega, itd. Gubili smo i kupove, bili smo par sezona na sredini tabele bez ikakvih naznaka da možemo nešto više, ali tad nismo bili izdani. Igraš koliko možeš, a ako je neko drugi kvalitetniji i želi više titulu nek' je nosi. Ali ovi... pokažu da mogu, pa odluče da ne izađu na teren u Krupi i na Koševu. Stalno sam govorio oni ako hoće i žele ja se ne bojim za rezultat. Vidjeli ste protiv Zrinjskog, još s Bekrićem i Zebom zajedno u vezi, kako se igra kad postoji htijenje. I tako skontaš i shvatiš istinitost pomenute "Ne boli poraz koliko izdaja"
A sad svi na europsku Grbavicu, emocije će biti je*ene taj dan, vjerujte.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 9:06 am

Ne mogu da vjerujem da se sa Vedranom ne produzava, to je smjesno..
Pa mi smo prvo trebali rjesiti sa igracima koji imaju ugovor na jos godinu (Vedran, Kemo, Lendric ..) pa tek onda dovoditi igrace.

Dok se u cijelom fudbalskom svjetu sportski radnici bore da im igraci ne igraju sa zadnjom godinom ugovora, kod nas je to normalno i veoma slabo se radi na tome.

Ja sam skeptican, mislim da moju podrsku gube potpuno.
 
Avatar
HajrA
Postovi: 359
Pridružen/a: sub dec 24, 2016 7:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 9:07 am

@arctg BRAVO!!!

Ako su oni izdali Zeljeznicar mi ne smijemo!!!
Zato 29-tog znamo gdje nam je mjesto. Zato 29-tog Grbavica mora biti puna, zato se mora oriti pjesma. Zbog Zelje, zbog nas, zbog svih onih koji vole ovaj klub!!!
ZATO CEMO MI NAVIJACI TOG 29-tog POKAZATI SVIMA KAKO SE VOLI KLUB I ZASTO JE ZELJEZNICAR TAKO VELIK KLUB!!!
TM87
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 9:08 am

IvanOsim je napisao/la:Ne mogu da vjerujem da se sa Vedranom ne produzava, to je smjesno..
Pa mi smo prvo trebali rjesiti sa igracima koji imaju ugovor na jos godinu (Vedran, Kemo, Lendric ..) pa tek onda dovoditi igrace.

Dok se u cijelom fudbalskom svjetu sportski radnici bore da im igraci ne igraju sa zadnjom godinom ugovora, kod nas je to normalno i veoma slabo se radi na tome.

Ja sam skeptican, mislim da moju podrsku gube potpuno.
Razgovara evo za početak Kemo je odbio produženje ugovora.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk


Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 9:11 am

Nista ostaviti ga u Sarajevu, ako nece da produzi, i poceti rjesavati te probleme.

To su nam sad najveci problemi, igraci koji su usli u zadnju god ugovora.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 9:15 am

Razumijem i čak šta više podržavam Kemu, meni se ne dolazi na stadion kad vidim Bogičevića, a momak ne može da upiše minute kako treba zbog njega i njemu sličnih već dvije godine..
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 9:16 am

Podrzavate Kemu? E svasta
Željezničar ante portas !
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 9:19 am

AsharaK je napisao/la:
sub jun 24, 2017 9:16 am
Podrzavate Kemu? E svasta
Stavi se u njegovu poziciju, hajd da on ne može doći do minuta pored nekog Graovca, nego od BOGIČEVIĆA, Kerle, Boke, ubleha do ublehe, šta treba da presjedi na klupi u godinama kad treba najviše da upije ?
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 9:20 am

@arctg bravo majstore. Sve si napisao od A do Ž. Poslije jučerašnje utakmice ono što bi ja uradio, na poluvremenu, dao knjižice, otpremninu i rekao gdje je PIO, Staniću, Sindikatu, Zebi i Jovanu. Da bi čovjek počeo da 'gradi' temelje, prvo ih treba očistiti, iskopati pa zaliti. Mi trenutno na mjestu temelja imamo ne korov, nego glogov trn, nedefinisano žbunje...itd. Ljudi ko, u upravi, ko Boga vas molim ako imate novac dovedite dva lijeva beka da valja, pored Ramovica(od koje očekujem nešto) još jednog veznog da zna igrati, te još jednog štopera(ako već Kemo neće biti u prvoj, iz nekog razloga).

Poslano sa mog UniverseTap koristeći Tapatalk

Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 9:22 am

Sto bi se ja stavio u njegovu poziciju, ima menadzera koji te minira sa svih strana, i lafo nece da produzi ugovor. Hocemol podrzavat Miroslava Stevanovica? Treba bit realan, Kemo nema nista osim sirove snage, pricamo o fudbalskoj inteligenciji, eh on je uopste nema. Dzindo? Treba trljati ruke. ;)
Željezničar ante portas !
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 24, 2017 9:24 am

@artcg Bravo na volji i kvalitetu kojim prezentiras svoj stvav. Vecina posta je preslikano moje razmisljanje osim u dijelu gdje govoris da nam treba atmosfera gdje ce igraci "ginuti" jedan za drugog. Nema od toga, drug, nista. Ta romantika, kako u sportu tako i generalno u ljudskoj prirodi, je davno izumrla. Za posten rezultat su potrebni ambiciozni profesionalci zdravog mentaliteta za razliku od vecine igraca koji nose nas dres a koji su obicne, luzerske, narcisiodne, razmazene i sujetne amatercine. Prije ce takvi zabiti noz u ledja saigracu, treneru, navijacima nego "poginuti" za njih. Potrebni su nama kvalitetni radnici koji ce odradjivati svoj posao kako treba, sa ili bez emocija, to je do njih i, bar po meni, ne mora biti u prvom planu. Samo profesionalizam nas moze izvuci i izdvojiti iz zabokrecine ove lige..

Ostatak posta je, kao i sto sam vec rekao, preslikano moje misljenje i emocija ponajvise u dijelu gdje govoris o izdaji i najmrzoj generaciji koju smo gledali..
Zadnja izmjena: Hadzijalagic, dana/u sub jun 24, 2017 9:24 am, ukupno mijenjano 1 put.
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..

Online

Trenutno korisnika/ca: 400000razloga, Bing [Bot], cipiripi, Google [Bot], PlavaDobrinja1921, salle86 i 129 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija