Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:06 pm

Ovo sto je prijavljeno mora bit dovoljno za Zetu, ostalo je bonus.
Željezničar ante portas !
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:07 pm

Realno simpatizerima Zeljo sluzi samo za prepucavanja sa simpatizerima anamo onih.. To je simpatizer.. Eventualno dodju na derbi i na evropu i to je to, a i to radi nekih 10-20% simpatizera.. Za ovih ostalih 80% ovo iz prve reenice je plafon..
Zadnja izmjena: Hadzijalagic, dana/u čet jun 22, 2017 6:08 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:08 pm

rodrigo87 je napisao/la:
čet jun 22, 2017 5:53 pm
starigrad je napisao/la:
čet jun 22, 2017 5:46 pm
ono.na je napisao/la:
čet jun 22, 2017 8:36 am
Ovo isto ono kad zavrsis srednju pa za 10-15 godina govoris, eee kakva je srednja bila u moje vrijeme, ovo sad nista ne valja. Ili diplomiras pa pricas kako se studiralo u tvoje vrijeme, ovo sad sve levati, ne valja vragu nista.

Tako izgleda i nekadasnji fanatici s juga, presli na sjever, tamo se smije sta i lanut', uvrijedit, sutit, sjedit, ustati (prava tribina jelde), a nikako da se spomenu ljudi iste dobne starosti koji su ostali na jugu sve ove godine i rame uz rame (nekada i jace) djeluju sa mladjima i balavurdijom koja tek nadolazi.

Nego jelde idemo mi po starom, ako nista po ovim pjesmama udaraj kritike. Pa ko je kriv kad se nije u trendu i ne moze se tekst zapamtit. Nije poenta zivota "jer kada mi, navijamo". Pazi sad ovo e,

DOK IMAS MENE NISI SAM
ZA TEBE CIJELI ZIVOT NAVIJAM
TI NISTA NE GUBIS A JA SVE
ZBOG TEBE!

Kakve samo koreografije, organizovanost, navijanje, pjesme i bakljade kroz ovu sezonu, sezonu za koju ipak treba reci od katastrofe do uspjeha (u mnogim poljima), gdje smo poslali opet prelijepu sliku da se ljudi sirom svijeta najeze.

Jug je jug, ne bi bilo zgoreg nekad ga posjetiti i otpjevati koju pjesmu!
Jedan sam od djuturuma (bez navodnika) i, ako ce nam vesna zmijanac i juzni vjetar biti vjetar u ledja, nemam zamjerke , furajte svoju furju, nova vremena, nova raja. Pored toliko nasih pjesama, koje su izasle iz raje, momka (mislim da je sa d. Malte, koji je smislio tekst i za rahmetli djildu, a, ne cujem je vise na tribini) furati turbo folk, ono, bas ultra furka.

Da ne bude zabune, pratit cu ja vas, ali, imam sina koji je godinama "prerastao" jug. Poslusajte tekme gdje jug, sjever i zapad zapocnu i i isprate ono Zeeeeeljoooooo. Nema jace. Sada, dodajte iatok
Pjeva se pjesma o Djildi, samo kada je pun Jug, pjeva je vrlo malo ljudi, jer je "dosadna". Umjesto da se pjeva najjace, u cast naseg jednog i jedinog Vodje, pjeva se jako slabo! To je zamjerka, na koju nazalost uticati ne mogu. Dovoljno je pogledati face "stranaca" u kopu kada se pjeva ta pjesma.
Edit: O ovome pricam
phpBB [video]
A vidis ova pjesma je meni jedna od najdrazih u zadnjih 15 godina.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
mirsad94
Postovi: 423
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:10 pm

Nekako me najvise strah faktora motivacije za ovo prvo predkolo. Ne znam kako je u svalcionici ali nekako imam osjecaj da generalno fali nafuranosti, zelje i zara. Edis je imao svoje mane i limitiranost ali zamislite sta bi on napravio od onog snimka sto su oni hadalji iz Crne Gore se radovali onako kada su nas izvukli. Iskreno se nadam da ce me demantovati na tom polju, definitivno ono sto fali je jos neko u strucnom stabu sa Slavkom. Po mogucnosti neko ko osjeca klub i zna izvuci inat iz igraca, koji je slabo bio primjecen u zadnje vrijeme nazalost. Bolan , pusti mu ono nek se sjebe u zivot i dotakne dno osjecaja vlastite vrijednosti , da vidi kako se raduje neko ko te izvukao kao da si amater a cijeli zivot sutas loptu , kao da si ribar iz Andore a ne igras za klub sa tolikom tradiciom i tolikom bazom navijaca koji ti daju vjetar u ledja ako imalo osjete da hoces i zelis. E onog trenutka kada shvate da ih ponizavaju i poistovjecuju sa konombarima , onoga trenutka kada shvate da su radovanjem onolikim pljunuli u facu svakom od njih i njihovom fubalskom znaju, e tada ce inat da proradi ako ga imaju imalo. Ako neces zbog kluba i boli te taki za ovim navijacima , bar zapni radi sebe da ti se djeca ne smimju u facu pokazi da vrijedis, da vrijedis prije svega kao cojek a onda i kao fudbaler. ONO ti se bolan smije i raduje sto te izvuklo, kako te nije stid samog sebe da ga ne poderes na terenu , uvalis tricu i posaljes u selo odakle su dosli !
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:13 pm

ChWilla je napisao/la:
čet jun 22, 2017 4:33 pm
ali se svejedno ponavljaš :DD:
Necu vise
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:14 pm

Morzhy je napisao/la:
čet jun 22, 2017 6:00 pm
Plavi orkestar je napisao/la:Ne znam kako i zašto taj izraz simpatizer.Nikad nisam cu da neko nekoga pita koga ti simpatišeš u fudbalu nego za koga ti navijaš.Ispade po pojedinim da mi u drugim gradovima,drzavama i nemamo navijaca.Vrijedjate naše navijace širom kugle zemaljske takvim stavovima.Ne mogu svi navijaci biti na svakoj utakmici pa cak ni oni iz Sarajeva.Okanite se tog dizanja sopstvenog ega na racun naših navijaca koji nisu na svakoj Zeljinoj tekmi nazivajuci ih simpatizerima.
Svi simpatizeri će reći za sebe da su navijači, ali im nešto smeta pa ne dolaze da navijaju. Na takve sam mislio, ne na nekog ko nema mogućnost da dođe zbog udaljenosti, troška i sl. Nisi pročitao s razumijevanjem, ukoliko se replika odnosi na moj post. I takvi btw. ne zajebavaju pitare u velikoj, da ne kažem bolesnoj mjeri sasvim sigurno, mnoge lično poznajem.
Navijac moze doci na utakmicu i samo gledati i ti ceš mu reci da nije navijac nego simpatizer.Od kad pitari postoje oni su se zajebavali ali nije bilo interneta pa to nisi vidio.To se radilo po kafanama,na ulici poslu itd a i oni nas isto tako.Uvijek je bilo onih koji su bili vatreniji i onih koji to nisu i zbog toga niko nema pravo da ih naziva ni simpatizer ni bilo kako drugo.Svi su oni navijaci Zelje i ja prema svima imam poštovanje sem onih par koji dodju da se istresu i ispsuju jer kuci ne smiju od zene prnuti.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:15 pm

I meni storme, vjeruj mi. A najsretniji bih bi bio kada bi pred svaku utakmicu ta pjesma zagrmila, kako i zasluzuje.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:18 pm

simpatizer je onaj ko neće doći na utakmicu, iako nema objektivnih prepreka.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6738
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:18 pm

starigrad je napisao/la:
čet jun 22, 2017 6:14 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
čet jun 22, 2017 3:02 pm
Jel' moguce da sam vidio maloprije Gotala u SCC
Oviai od toga na cemu si :) no hard fiings
Ne kazem da je 100% on ali sta mislite da ce on ranom zorom doci u Sarajevo i da ce odmah na ljekarski?
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:24 pm

ChWilla je napisao/la:simpatizer je onaj ko neće doći na utakmicu, iako nema objektivnih prepreka.
slika
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:28 pm

 
vobznaazna
Postovi: 123
Pridružen/a: uto maj 09, 2017 12:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:30 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
čet jun 22, 2017 6:18 pm
starigrad je napisao/la:
čet jun 22, 2017 6:14 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
čet jun 22, 2017 3:02 pm
Jel' moguce da sam vidio maloprije Gotala u SCC
Oviai od toga na cemu si :) no hard fiings
Ne kazem da je 100% on ali sta mislite da ce on ranom zorom doci u Sarajevo i da ce odmah na ljekarski?
Dobar neki covjek hoce i kafu platit ccc
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:31 pm

Plavi orkestar je napisao/la:
Morzhy je napisao/la:
čet jun 22, 2017 6:00 pm
Plavi orkestar je napisao/la:Ne znam kako i zašto taj izraz simpatizer.Nikad nisam cu da neko nekoga pita koga ti simpatišeš u fudbalu nego za koga ti navijaš.Ispade po pojedinim da mi u drugim gradovima,drzavama i nemamo navijaca.Vrijedjate naše navijace širom kugle zemaljske takvim stavovima.Ne mogu svi navijaci biti na svakoj utakmici pa cak ni oni iz Sarajeva.Okanite se tog dizanja sopstvenog ega na racun naših navijaca koji nisu na svakoj Zeljinoj tekmi nazivajuci ih simpatizerima.
Svi simpatizeri će reći za sebe da su navijači, ali im nešto smeta pa ne dolaze da navijaju. Na takve sam mislio, ne na nekog ko nema mogućnost da dođe zbog udaljenosti, troška i sl. Nisi pročitao s razumijevanjem, ukoliko se replika odnosi na moj post. I takvi btw. ne zajebavaju pitare u velikoj, da ne kažem bolesnoj mjeri sasvim sigurno, mnoge lično poznajem.
Navijac moze doci na utakmicu i samo gledati i ti ceš mu reci da nije navijac nego simpatizer.Od kad pitari postoje oni su se zajebavali ali nije bilo interneta pa to nisi vidio.To se radilo po kafanama,na ulici poslu itd a i oni nas isto tako.Uvijek je bilo onih koji su bili vatreniji i onih koji to nisu i zbog toga niko nema pravo da ih naziva ni simpatizer ni bilo kako drugo.Svi su oni navijaci Zelje i ja prema svima imam poštovanje sem onih par koji dodju da se istresu i ispsuju jer kuci ne smiju od zene prnuti.
Sve znam, ali je generalno bilo puno više ljudi na tribinama prije pojave društvenih mreža, euforija nije bila preduslov da se skupi 5000+ ljudi na stadionu. Bilo je više navijača, a samim tim i kulturnija zajebancija između nas i pitara, nije bila ovako seljačka...ovo sad je puno puno agresivnije nego prije.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6738
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 6:32 pm

vobznaazna je napisao/la:
čet jun 22, 2017 6:30 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
čet jun 22, 2017 6:18 pm
starigrad je napisao/la:
čet jun 22, 2017 6:14 pm


Oviai od toga na cemu si :) no hard fiings
Ne kazem da je 100% on ali sta mislite da ce on ranom zorom doci u Sarajevo i da ce odmah na ljekarski?
Dobar neki covjek hoce i kafu platit ccc
Dobar
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 7:01 pm

Neka neobicna tisina...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Rambo_Amadeus
Postovi: 1109
Pridružen/a: pon feb 13, 2017 5:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 7:22 pm

storm_raider je napisao/la:
čet jun 22, 2017 6:08 pm
rodrigo87 je napisao/la:
čet jun 22, 2017 5:53 pm
starigrad je napisao/la:
čet jun 22, 2017 5:46 pm


Jedan sam od djuturuma (bez navodnika) i, ako ce nam vesna zmijanac i juzni vjetar biti vjetar u ledja, nemam zamjerke , furajte svoju furju, nova vremena, nova raja. Pored toliko nasih pjesama, koje su izasle iz raje, momka (mislim da je sa d. Malte, koji je smislio tekst i za rahmetli djildu, a, ne cujem je vise na tribini) furati turbo folk, ono, bas ultra furka.

Da ne bude zabune, pratit cu ja vas, ali, imam sina koji je godinama "prerastao" jug. Poslusajte tekme gdje jug, sjever i zapad zapocnu i i isprate ono Zeeeeeljoooooo. Nema jace. Sada, dodajte iatok
Pjeva se pjesma o Djildi, samo kada je pun Jug, pjeva je vrlo malo ljudi, jer je "dosadna". Umjesto da se pjeva najjace, u cast naseg jednog i jedinog Vodje, pjeva se jako slabo! To je zamjerka, na koju nazalost uticati ne mogu. Dovoljno je pogledati face "stranaca" u kopu kada se pjeva ta pjesma.
Edit: O ovome pricam
phpBB [video]
A vidis ova pjesma je meni jedna od najdrazih u zadnjih 15 godina.
Odmah se sjetim utakmice sa Metalurgom i uspavanke Srcu draga boja plava, 20 zadnjih minuta utakmice. Nikad me neka pjesma nije vise iznervirala, i onda u 83 ili u kojoj vec go :S
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge. Upravo bi to trebao biti cilj svih navijačkih grupa"
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 7:57 pm

na to se ponajmanje može uticati odavde. a najbitnije jeste.
gradi željo boli te *****
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 8:11 pm

pa šta ja znam, ti prolazi su protiv standarda koštali čini mi se više od 30 hiljada eura...ne baš direktno sa foruma, ali na to navijači mogu najdirektnije uticati, za razliku od ostalog. a to su i dalje značajne pare za nas.
gradi željo boli te *****
 
LAPAZ
Postovi: 131
Pridružen/a: sri jun 08, 2016 12:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 8:14 pm

A poslije standarda dobili kaznu? Pa ja sam tad bio na istoku..to su oni iz osiguranja krivi jer su pustali bez karte..
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 22, 2017 8:15 pm

Hoce li biti sutra kakav prijenos utakmice ?

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 242 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija