Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

storm_raider
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 23, 2017 1:48 pm

Moj Cvila, borba sa vjetrenjacama... ko i kako ce ovo ikome objasniti :)

Napredak je posljedica i potrebno je strpljenje.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Brkoo
Kontakt:

uto maj 23, 2017 1:52 pm

Idete iz krajnosti u krajnost. Ako psujem treneru i igracima, ne psujem upravi. Pickice na terenu sa pickom koja ih vodi su zasluzili sve moguce psovke sto postoje zbog ovoga sto su nam priredili. Niko nije poslije ovoga fijaska ruznu rijec napisao protiv uprave. Ljudi rade lavovski posao i dok je tako imaju podrsku navijaca..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:

ChWilla
Kontakt:

uto maj 23, 2017 1:53 pm

ja ja ja ja ja ja ja...
gradi željo boli te *****

sergejevic

uto maj 23, 2017 1:56 pm

Pa svaki put kad se dodje do neke slicne situacije i sve sjebes na terenu spominju se neke ostavke i vracanje "Njih" u klub. Ako je iko ikada imao podrsku u necemu u ovoj nasoj drzavi imala ju je ova uprava od svih navijaca Zelje. I evo sada ta ista uprava ima podrsku 95% navijaca ovog kluba. Mozda neko ocekuje da ce svaki njihov potez biti popracen aplauzima i euforijom. Boga mi nece. Svaki prelazni rok opsta katastrofa, smijene trenera, na pocetku bez ikakvog razloga, a onda samo tones dublje. Sada kad je na klupi covjek koji zasluzuje namanju podrsku od svih smijenjih trenera treba mu aplaudirati na svaki nebulazan potez koji je povukao.
Klub je postojao i prije ove uprave, postojat ce i nakon nje. Svako ko misli drugacije grdno se vara. Najveci zlocinci poslije drugog svijetskog rata ga nisu ugasili, a sigurno "oni" nisu nista jaci od tih dusmana. Opstao je klub tada, opstat ce i dalje. Za par godina puni sto godina. Stoljece. Svako ko misli da ce klub propasti bez njega, nece sigurno. Bio to Misimovic, Amar, Zujo, Kozaric ili ne znam ko.
Pricamo o "njima" koji su ostavili klub u dugovima?
Zasto onda ne pricamo o "njima" koji su ostavili nekoliko titula i nekoliko kupova. "Njima" koji su ostavili Rijada Bajica, Amira Hadziahmetovica, Dadu Sadikovica, Kvesica, Kjosevskog, Memiju, Mujagica na kojima smo zaradili milione eura i na kojima smo trebali jos i vise zaraditi.
Toliko od mene za ove koji vise navijaju za upravu nego za klub. Ukoliko se ne dese te ostavke nadam se da ce @vrbanjusa biti trajno banovan. Nista protiv njega licno, ali dosta je ovih najava iz sezone u sezonu.

Grbavica
Kontakt:

uto maj 23, 2017 1:59 pm

sergejevic je napisao/la:Pa svaki put kad se dodje do neke slicne situacije i sve sjebes na terenu spominju se neke ostavke i vracanje "Njih" u klub. Ako je iko ikada imao podrsku u necemu u ovoj nasoj drzavi imala ju je ova uprava od svih navijaca Zelje. I evo sada ta ista uprava ima podrsku 95% navijaca ovog kluba. Mozda neko ocekuje da ce svaki njihov potez biti popracen aplauzima i euforijom. Boga mi nece. Svaki prelazni rok opsta katastrofa, smijene trenera, na pocetku bez ikakvog razloga, a onda samo tones dublje. Sada kad je na klupi covjek koji zasluzuje namanju podrsku od svih smijenjih trenera treba mu aplaudirati na svaki nebulazan potez koji je povukao.
Klub je postojao i prije ove uprave, postojat ce i nakon nje. Svako ko misli drugacije grdno se vara. Najveci zlocinci poslije drugog svijetskog rata ga nisu ugasili, a sigurno "oni" nisu nista jaci od tih dusmana. Opstao je klub tada, opstat ce i dalje. Za par godina puni sto godina. Stoljece. Svako ko misli da ce klub propasti bez njega, nece sigurno. Bio to Misimovic, Amar, Zujo, Kozaric ili ne znam ko.
Pricamo o "njima" koji su ostavili klub u dugovima?
Zasto onda ne pricamo o "njima" koji su ostavili nekoliko titula i nekoliko kupova. "Njima" koji su ostavili Rijada Bajica, Amira Hadziahmetovica, Dadu Sadikovica, Kvesica, Kjosevskog, Memiju, Mujagica na kojima smo zaradili milione eura i na kojima smo trebali jos i vise zaraditi.
Toliko od mene za ove koji vise navijaju za upravu nego za klub. Ukoliko se ne dese te ostavke nadam se da ce @vrbanjusa biti trajno banovan. Nista protiv njega licno, ali dosta je ovih najava iz sezone u sezonu.
Petrovic zasluzuje najmanju podrsku od svih prijasnjih trenera?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ja dolazim i odlazim, a vrijeme ko da tu ne prolazi, i ti si ista I sad dobra si ali kakvi su ti nalazi

Model1964

uto maj 23, 2017 2:01 pm

Hajde vrbanjusa reci da je sala. Mi cemo reci da je glupa😀
Pa da zavrsimo ovu pricu
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎

Simply Blue
Kontakt:

uto maj 23, 2017 2:02 pm

Najbolje je bi bilo kad bi svi malo odmorili o foruma na par dana da neke stvari izlape. Kao mala djeca se medjusobno krvimo
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY

za_zivot_cijeli
Kontakt:

ponasate se kao da u nedjelju necemo postati sampioni :D

HAJDE ZELJOOO!!!
:zeljeznicar1:
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!

Okolele
Kontakt:

uto maj 23, 2017 2:04 pm

Kad prije ovoliko stranica napisete jbt..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

psihopata
Kontakt:

uto maj 23, 2017 2:05 pm

ma vazda isto,prijeti se ostavkama a niko im pola rijeci nije rekao,oni ko da nisu u zelji nego u olimpiku,normalno je da u zelji postoji najveci moguci pritisak u nasoj ligi,ako nisi bio svjestan tog pritiska nisi se trebao ni hvatati pozicije,a osim toga ne vidim da iko pise nesto lose o upravi jer su oni sto se tice njihovog dijela uradili vise nego sto je iko ocekivao,a sad sto se ne razumiju bas u sportski segment i sto su preposteni u ovom mulju od lige i drzave to je njihov problem sa kojim se moraju boriti puno vise nego sa pritiskom navijaca koji je minimalan u odnosu na sve bivse uprave.
tajne misli violine: http://postimg.org/image/k6gp7mo01/

Model1964

uto maj 23, 2017 2:08 pm

@Vrag
Jesili to i zvanicno diJagnozu dobiJo?

sergejevic

Vecu podrsku je zasluzio Adzem, vecu podrsku je zasluzio Odovic, a posebno je vecu podrsku zasluzio Capljic.
Prvi je gurnuo jednog Bajica na spica, Dadu iza njega, Memiju desno, glavni igraci mu bili Varea, Sejo Bucan i Nedo Turkovic. Trudio se, nije srao po medijima kako je, drzao mjesto koje vodi u Evropu.
Drugi jer je od te Adzemove ekipe s dva iskusna igraca napravio sampionsku ekipu kojoj su oteli pehar. Njima zaista i jesu jer je poklopljena cijela liga bila. Napravio od Bajica najboljeg strijelca lige, od Memije ponajboljeg desnog beka, od Amira napravio najboljeg veznog igraca i jednog od najvecih talenata koje ova drzava ima jos od Pjanica. Napravio strasan rezultat u Evropi. Opet pokraden u Sirokom, i nakon remija protiv tada ponajbolje ekipe u ligi Slobode, koju u narednih 6 utakmica nismo nadigrali dobio je otkaz. Da ne pricamo o pobjedama od 3-0, 1-4, 4-0...nad protivnicima, sto danas mozemo sanjati. Da ne spominjemo nedostatak podrske toj ekipi kada im je najvise trebalo.
Treci jer je dobio priliku da vodi klub 4-5 utakmica. Legenda kluba, clan jedne od najboljih generacija ikada, dijete Zeljeznicara, covjek koji nicim nije zasluzio da se tako ophodi prema njemu.
Danas imas Petrovica i najstariju ekipu u ligi, pobjede na jedvite jade protiv Metalegea, raspalog Celika uz poklonjen crveni karton, gledas kako te razvaljuju Krupa i Mladost, u nikad goroj konkurenciji nije uspio sacuvati 4 boda u zadnja 3 kola. Cime je on zasluzio da mu se vjeruje i dalje? Vidimo mladu ekipu kojoj treba vremena? Vidimo dobru igru, ali uz nedostatak srece rezultati stekaju?

Fanzi
Kontakt:

Kako bih volio da nam se sve posloži, onih 1% šanse da osvojimo titulu se ostvari... A ono svega 2000 ljudi na stadionu, jer atmosfera je takva da ljudi više filozofiraju nego djeluju, više umom dumaju nego srcem potežu...

Samo nek se poklopi ovaj put, molim Te!

jovanmaksimovic
Moderator
Kontakt:

uto maj 23, 2017 2:11 pm

za_zivot_cijeli je napisao/la:
ponasate se kao da u nedjelju necemo postati sampioni :D

HAJDE ZELJOOO!!!
:zeljeznicar1:
ja kao vjecni optimista, ne vjerujem u to...
*1921 - 2021+

boccaccio
Počasni član i prijatelj foruma
Kontakt:

uto maj 23, 2017 2:12 pm

Ja na ovo saopstenje gledam iz dva ugla.
Sa jedne strane se ni u jednom momentu ne pravi alibi za lose igre u zadnje vrijeme .
Sa druge strane , bar je to moje misljenje, potrebno je izaci sa ovim stvarima. Ne samo zbog toga sto se desilo, jer se nista promijeniti nece u ovom slucaju, vec da bi se pocelo razmisljati o buducnosti. Mi moramo poceti ukljucivati UEFU u ovu nasu ligu. Krajnje je vrijeme. Jer ne moze sa savezom da se izadje na kraj. Ako se obratis savezu, dobijes kaznu sto si se uopste obratio, pa ti onda jos drsko odgovore i prakticno te spuste jos nize, pokazujuci silu . Ko jos smije da se obrati savezu za bilo sta. Sve je okrenuto naopako, savez bi trebao da je usluzan klubovima i da cini sve da organizacije u okviru saveza koje djeluju prema nasem fudbalu i koje direktno uticu na rezultate takmicenja , dovedu do nekog normalnog rada, kako bi se stanje u nasem fudbalu iole dovelo do smislenog. Naravno, gresaka ce uvijek biti i nepravdi ce biti. Ali treba to smanjiti na najmanju mogucu mjeru. Niko nista ne radi po tom pitanju. Bas niko. Onda im se obratis, a oni te reznu.
Vrlo je jasno, Okrenuti se institucijama koje imaju moc i u nasem savezu da naprave situacije u kojem savez nece imati nacina da sve ovo ignorise. Postoji u samo ovoj sezoni na hiljade razlicitih situacija gdje su mahom svi klubovi na neki nacin osteceni. Neke sasjeku namjerno,kao u ovom slucaju koji se desio u Bijeljini, a neke se dese nenamjerno. Jer se desavaju greske. U svakoj sezoni u zadnjih godina se javno pojavi po jedan slucaj "punac" ili slucaj "cener". Dakle ne smatram da je ovo saopstenje bilo saopstenje u kojem se direktno ukazuje samo na ovu gresku. Naravno, ona je najsvjeziji primjer kompletne bruke i igara koje se igraju u i oko krovne kuce naseg fudbala, sudijske organizacije koja je zaista nista vise osim kriminalizovana skupina, gdje se vrse mnoge sumnjive radnje.
Vrijeme je da se klubovi generalno organizuju i da se obrate nekom vecem organu, a to je UEFA, jer savezu ne mogu. Zeljo je jedini klub, moguce da je tu i Sarajevo, koji ispunjavaju zakonske osnove funkcionisanja klubova. Gdje se placaju porezi prema zakonu i gdje je poslovanje transparentno. Svi ostali klubovi to ne rade. Da li je savez ista poduzeo po tom pitanju. Oni ce mozda reci da to i nije u njihovoj nadleznosti, ali ni sami oni ne pozivaju one koji su nadlezni, da tu naprave red. Dakle ne bave se tim pitanjima uopste.
Kod nas sve eto tako prolazi, mi to gledamo, smijemo se, rezimo, svadjamo se, ali to prodje , do novog slucaja. Kazni se sudija, uzeo lovu, malo odmori, vrate ga i prica se nastavlja.
Sve mi ovde znamo da bi ja ovako dugo vazio, ali je cinjenica da neko mora nesto konkretno da uradi, jer ovo ide unedogled i desavace se do onog trenutka dok to neko ne presjece. To ne moze presjeci niko drugi nego onaj ko je iznad saveza. Dakle, neko sa strane mora doci da se pozabavi savezom i ovom ligom, dovesti mozda i strane sudije i natjerati savez da ih placa, i druge korjenite promjene koje se moraju desiti da bi se regularnost lige mogla prepoznati...ovde liga nije ni pocela, mi vidimo da je neregularno.
Zato mislim da je dobro obratiti se uefi. Pa neka se sve greske ovog prvenstva skupe , pa se predstave, vidjece se da je ovo sve osim regularno. Iz aviona se to vidi.

A to generalno nema veze sa nasim "dobrim" igrama, pa da se vadimo na to preko saopstenja, jer to nema smisla. Bez obzira na sve, ovo se mora jednom privesti na pravi nacin i da se pokaznjavaju sva lica koja nam truju fudbal vec godinama. Treba se obracati UEFI. To je moje misljenje.

Model1964

uto maj 23, 2017 2:15 pm

boccaccio je napisao/la:
uto maj 23, 2017 2:12 pm
Ja na ovo saopstenje gledam iz dva ugla.
Sa jedne strane se ni u jednom momentu ne pravi alibi za lose igre u zadnje vrijeme .
Sa druge strane , bar je to moje misljenje, potrebno je izaci sa ovim stvarima. Ne samo zbog toga sto se desilo, jer se nista promijeniti nece u ovom slucaju, vec da bi se pocelo razmisljati o buducnosti. Mi moramo poceti ukljucivati UEFU u ovu nasu ligu. Krajnje je vrijeme. Jer ne moze sa savezom da se izadje na kraj. Ako se obratis savezu, dobijes kaznu sto si se uopste obratio, pa ti onda jos drsko odgovore i prakticno te spuste jos nize, pokazujuci silu . Ko jos smije da se obrati savezu za bilo sta. Sve je okrenuto naopako, savez bi trebao da je usluzan klubovima i da cini sve da organizacije u okviru saveza koje djeluju prema nasem fudbalu i koje direktno uticu na rezultate takmicenja , dovedu do nekog normalnog rada, kako bi se stanje u nasem fudbalu iole dovelo do smislenog. Naravno, gresaka ce uvijek biti i nepravdi ce biti. Ali treba to smanjiti na najmanju mogucu mjeru. Niko nista ne radi po tom pitanju. Bas niko. Onda im se obratis, a oni te reznu.
Vrlo je jasno, Okrenuti se institucijama koje imaju moc i u nasem savezu da naprave situacije u kojem savez nece imati nacina da sve ovo ignorise. Postoji u samo ovoj sezoni na hiljade razlicitih situacija gdje su mahom svi klubovi na neki nacin osteceni. Neke sasjeku namjerno,kao u ovom slucaju koji se desio u Bijeljini, a neke se dese nenamjerno. Jer se desavaju greske. U svakoj sezoni u zadnjih godina se javno pojavi po jedan slucaj "punac" ili slucaj "cener". Dakle ne smatram da je ovo saopstenje bilo saopstenje u kojem se direktno ukazuje samo na ovu gresku. Naravno, ona je najsvjeziji primjer kompletne bruke i igara koje se igraju u i oko krovne kuce naseg fudbala, sudijske organizacije koja je zaista nista vise osim kriminalizovana skupina, gdje se vrse mnoge sumnjive radnje.
Vrijeme je da se klubovi generalno organizuju i da se obrate nekom vecem organu, a to je UEFA, jer savezu ne mogu. Zeljo je jedini klub, moguce da je tu i Sarajevo, koji ispunjavaju zakonske osnove funkcionisanja klubova. Gdje se placaju porezi prema zakonu i gdje je poslovanje transparentno. Svi ostali klubovi to ne rade. Da li je savez ista poduzeo po tom pitanju. Oni ce mozda reci da to i nije u njihovoj nadleznosti, ali ni sami oni ne pozivaju one koji su nadlezni, da tu naprave red. Dakle ne bave se tim pitanjima uopste.
Kod nas sve eto tako prolazi, mi to gledamo, smijemo se, rezimo, svadjamo se, ali to prodje , do novog slucaja. Kazni se sudija, uzeo lovu, malo odmori, vrate ga i prica se nastavlja.
Sve mi ovde znamo da bi ja ovako dugo vazio, ali je cinjenica da neko mora nesto konkretno da uradi, jer ovo ide unedogled i desavace se do onog trenutka dok to neko ne presjece. To ne moze presjeci niko drugi nego onaj ko je iznad saveza. Dakle, neko sa strane mora doci da se pozabavi savezom i ovom ligom, dovesti mozda i strane sudije i natjerati savez da ih placa, i druge korjenite promjene koje se moraju desiti da bi se regularnost lige mogla prepoznati...ovde liga nije ni pocela, mi vidimo da je neregularno.
Zato mislim da je dobro obratiti se uefi. Pa neka se sve greske ovog prvenstva skupe , pa se predstave, vidjece se da je ovo sve osim regularno. Iz aviona se to vidi.

A to generalno nema veze sa nasim "dobrim" igrama, pa da se vadimo na to preko saopstenja, jer to nema smisla. Bez obzira na sve, ovo se mora jednom privesti na pravi nacin i da se pokaznjavaju sva lica koja nam truju fudbal vec godinama. Treba se obracati UEFI. To je moje misljenje.
Pa sto se nisu obratili UEFI nego nama pisu.😊

psihopata
Kontakt:

uto maj 23, 2017 2:17 pm

a uefa je inace postena malo je reci.....odgovor bi bio,imate vas savez koji je priznat od nas i neka on to rijesava.....
tajne misli violine: http://postimg.org/image/k6gp7mo01/

marfi1921
Kontakt:

uto maj 23, 2017 2:18 pm

vrbanjusa je napisao/la:
uto maj 23, 2017 1:30 pm
Ne sikirajte se ništa. SLavko će podnijeti ostavku u nedelju a sa njim i štreberi. Odlaze i ne žele se više vratiti. Svi zajedno. Vraća se ekipa, znate već koja. Priželjkujete ih. Toliko od mene do nekih boljih vremena...koja nikad neće više doći
Hvala, dovdjenja prijatno. Glavu u rupu. Budi pitar. I svi koji misle da su bitni nek odu.
JER ZELJO JE GOLEM I PUNO VECI OD VAS!

a to da li ce bolja vremena ili nece vidjet cemo.

Ultras ZELJEZNICAR!
ULTRAS ZELJEZNICAR!

Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!

Leon_Professional
Kontakt:

uto maj 23, 2017 2:19 pm

oj grob te ****, kako malo je mozga zastupljeno na forumu!
OTJERAJTE BIVSE IGRACE!

Jednom Zeljeznicar, uvijek Zeljeznicar.

"I da zive ko Zeljeznicar sto zivi, da kazem da to nije neki ekstra zivot, nije to deluks. To je ono sta se izboris sam izboris, sto ustedis sam ustedis, i tu ima neka veza..."

kremenko

uto maj 23, 2017 2:20 pm

Sta je UEFA uradila po pitanju Mamica,njihovog HR saveza,kupljenih sudija i sl?
NISTA.
Uefi je vazna LP,UEL i EP (svake 4 godine), a ne zadnja liga u evropi.
Zadnja izmjena: kremenko, dana/u uto maj 23, 2017 2:20 pm, ukupno mijenjano 1 put.
FK ŽELJEZNIČAR-LJUBAV RADNIČKE KLASE, KLUB NOSTALGIČARA I ROMANTIČARA
Ivica Osim: "Željo će živjeti zauvijek"

Trenutno korisnika/ca: black64, Dr. Adzem i 24 gosta.

Prijava  •  Registracija