Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Eric Cantona
Postovi: 1277
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 10:46 pm

Amidza je napisao/la:
ned maj 21, 2017 10:42 pm
Eric Cantona je napisao/la:
ned maj 21, 2017 10:37 pm
Znaci nitko nije primjetio Memu Haljevca kako se probija izmedju rulje na zapadu da udari naseg momka.
???

Ne bi me iznenadilo, klosar onaj. Personifikacija svega sto mi se gadi u ovom gradu. Pitar od do.
Gledam izvjestaj na mobitelu, i opet sam mu prepoznao glavusu.
 
Avatar
Dolina
Postovi: 951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 10:46 pm

kaže Švrakić "opsajd" :lol: :lol: i osta živ
Ivica Osim: "Ko ne može da trči, taj ne može da igra".
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 10:47 pm

Dolina je napisao/la:
ned maj 21, 2017 10:46 pm
kaže Švrakić "opsajd" :lol: :lol: i osta živ
lizi
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 10:47 pm

Eric Cantona je napisao/la:
ned maj 21, 2017 10:46 pm
Amidza je napisao/la:
ned maj 21, 2017 10:42 pm
Eric Cantona je napisao/la:
ned maj 21, 2017 10:37 pm
Znaci nitko nije primjetio Memu Haljevca kako se probija izmedju rulje na zapadu da udari naseg momka.
???

Ne bi me iznenadilo, klosar onaj. Personifikacija svega sto mi se gadi u ovom gradu. Pitar od do.
Gledam izvjestaj na mobitelu, i opet sam mu prepoznao glavusu.
De Bgt. skrinostaj :D
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 10:49 pm

Kako govna prokockase titulu, jos se pomiriti ne mogu. Majku vam svima yebem, svima redom !
UBILI STE ZIVOT U NAMA, ODLAZITE IZ ZELJE !
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 10:52 pm

Slazem se avlami.
Treneru se mora dati ugovor na barem tri godine da vodi ekipu. Obezbjediti ugovore za te tri godine za Kjosevskog, Stevanovica, npr jos: Vukotica, Ordagica, odlicne krilo i napadaca koji mogu napraviti razliku. To je sest igraca, a ostalih pet pozicija ubaciti nase juniore, ako mu se svidi neki mladji igrac iz nase lige, za klupu dovesti tri ili cetiri igraca ovako kojima istice ugovor iz nase lige i eto ekipe. Mislim da ovih sest igraca zahtjevaju manje novcane izdatke kao 15 ovih koje imamo danas(Bogicevic, Kerla, Bobic, Zakaric, Stojanovic, Bekric, Zeba...). Ovih sest igraca prodati iskljucivo ako dodje neka nemoralna ponuda za nese uslove, na to mjesto odmah dovesti jos boljeg igraca ili ako iskoci neki omladinac bas na toj poziciji koji moze to iznjeti. Tih sest odlicnih igraca bi od ovih pet mladica napravili pet puta bolje igrace, povukli kada zagusti, preuzeli odgovornost. **** ti ekipu kada najvise vuce i cupa najmladji nas igrac. Imao bi jedan kostur ekipe, uigran sistem u koji bi ulazili mladji igraci, rezultati ne bi trpili, imao bi od cega zivjeti, a imao bi se i cemu nadati. Pa nema teorije da je Dinamo tolika sila i da ima toliko talentovanih mladica samih od sebe. Oni imaju Sudanija, Machada, Juniora, Sigalija, Antolica, Schinfeilda(kako vec) vec dugo u ekipi. Sigurno je bilo ponuda i za njih, ali oni su tu da budu nosioci igre uz koje ce bolje izgledati Hodzic, Gojak, Coric, Rog, Benkovic, Stojanovic... Ovi prvi su vec dugo tu, a mladji se samo rotiraju. Rezultati ne trpe, a mozes i zaraditi. Najlakse im je bilo prodati Sudanija, Fernandesa, Antolica, Pivarica u razne K sporove uzeti par miliona i vozdra.
 
BabOsim
Postovi: 1011
Pridružen/a: sub nov 19, 2016 4:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 10:52 pm

"NE ŽALIM ZA TITULOM, NISMO JE NI ZASLUŽILI !
Hladne glave, objektivno, bez subjektivizma, bez ambicije za aplaudiranje i sa ignorisanjem navijacki ostrascenih komentara. Sebi dajem za pravo jer sam gledao sve utakmice, a vecinu njih i na naknadnom TV snimku.

PETROVIC,
- Obecao borbu za Evropu, a ne Evropu, to je mogao obecati, a sa budzetom stavljenim na raspolaganje i ostvariti i najveci fudbalski laik.
- Obecao da cemo na proljece gledati fizicki najpripremljeniju ekipu u ligi. Ovi ne mogu da hodaju. Fizicki pripremljene ekipe razbijaju protivnike u posljednjih 20 minuta utakmice, Zeljo nije nikog nadigro, a svjedocio sam da smo mnogo puta nadigrani, pa i u tih posljednjih 20 minuta. Do posljednje minute na nasoj Grbavici i svim drugim stadionima strahovali smo za bodove. Ne navodim primjere takvih utakmica jer su sve bile takve.
- Stoji pored linije i upisuje neke njemu bitne detalje i momente, dakle nema zajednickog pregledavanja snimki utakmica i analiza istih (zbog toga iste greske iz utakmice u utakmicu, nepotrebni faulovi, penali, ispucavanja lopti od stopera.
- Forsira igrace koji ne da nisu za Zelju, nego nisu ni za (necu nikog da potcjenjujem, ali evo najblaze nisu za rang u kojem su se nasli Primjeri: Stojanovic, Kerla, Bogicevic, Bokacini, Markovic, Bekric). Totalno nepspremni Zakaric , Crnov, Nikolic, Zeba.
Zakljucak: Petrovicu IDI, peci zanat u Bijeljini ili negdje drugo, nije potrebno samo htjeti, potrebno je i znati.
CENAN, Odmah najuriti iz kluba, Argument za to je cinjenica da je u Zelju doveo istrosene rage i od Zelje, u kojem su uvijek trecinu ekipe cinili Zeljina djeca, napravio staracki dom i odlagaliste otpada. Plasim se da nije Trajanski konj, vjerujem da i ti, vjerovatno jedini koji ovo citas, znas o cemu govorim.
ANALIZA FUDBALERA:
- Golmanima - nemam sta prigovoriti. Spasili su sto su mogli, spasili nas jos vece blamaze, a rjetko su bili i sami krivi za golove. Vise bodova su Zelji donjele njihove odbrane nego Lendricevi (po pravilu zapucani) golovi - Inzagi golovi).
- Najbolji bek u Zelji je istroseni, svi znamo, casi skloni STANIC. Na zalost, ali tako je. Dokaz za to je da je u cinjenici da ga je Petrovic stavljao i na lijevog i na desnog beka, a na nekim utakmicama i jednog i drugog. STOJANOVIC, neka ga CENAN vodi kuci i neka mu tamo radi sta god se dogovore da je potrebno, ne bih ulazio u intimu. Covjek ne zna jel doso il je poso, mislim da cak ne zna ni koju poziciju igra, kad igra, a bio je igrac od Petrovicevog povjerenja (neka ga i on vodi kuci po istom isnovu). Da je ista valjo eto Zrinjski bi ga otjerao, logicno. SINISA S, hajd sto je "kratak" po konstituciji, malo "krati" i na mjestu na kome donosi odluke o tome sta i kako odigrati.
- KERLA, covjek u teretani razvio potpuno pogresnu motoriku u odnosu na motoruiku kakvu treba da posjeduje fudbaler. Jednom rjecju robot koji, na bilo kojem dijelu terena, loptu ne zna niti moze uzeti bez faula ili da odigra rukom.
- BOGICEVIC, garantujem da je svaki napadac u premijer ligi brzi od njega i u uslovima da taj napadac trci untarag ili na rikverc. Frajer sa Zeljom na sudu (tuzio Zelju) i igra, da ne dodje Zeba bio bi i kapiten.
-BOKACINI, da ista vrijedi, igrao bi bar cetvrtu talijansku ligu (tamo su vece pare nego u nasoj premijer ligi).
ZAKLJUCAK, pored toga sto nemamo bekove, nemamo ni stopere.
- BLAGOJEVIC, nuzan dobar psihijatar, ako mu se u u bilo kojoj fazi utakmice ne da lopta, kada on smatra da treba da mu se da, to ga iznervira i od njega vise nema nista. Zadnji vezni sa procentom tacnih pasova (oko 40 %, po slobodnoj procjeni). Ne vjerujem da bi se sad i u Velezu izborio sa prvih 11 sa takvim glavom (ne mislim na spoljasnost).
- MARKOVIC, ako mu je ovo (po njegovoj izjavi sezona karijere), jadna majko, pa kakve su mu onda bile ostale. Mislim da u premijer ligi, od njega bolji procenat tacnih pasova ima samo Blagojevic.
- ZEBA, u Slobodi odlican, najbolji, ali pravi trener Musemic, je odredio dvojicu koji ce trcati za jnjega. U Zelji, on kao jedini znalac i kapiten mora trcati za dvojicu. PETROVICU nisi dobar strucnjak - ne znas svoj posao, konacno ti si bio golman idi treniraj negdje golmane.
- LENDRIC, zvijezda, narasla samobitnost i ego. Od njega je vise sansi promasio samo legendarni LAZAR.
- ZAKARIC,CRNOV, NIKOLIC u paketu, spremni za 5 minuta, znanje za klupe zbog rostera, voljni momenat za tribina i treninge sa drugim timom.
MIROSLAV STEVANOVIC, kapa dole, gospodine, momcino i igracino. Jedva cekam da vidim hoce li "agilna" Zeljina uprava pronaci sponzora koji ce ti platiti 350 hiljada za sezonu, koliko trazis (sa pravom) mada mislim da vrijedis vise.
Na kraju Zeljo je iznjedrio, da ne idem daleko i GOJAKA i HODZICA i BAJICA i HADZIAHMETOVICA, pogledajmo gdje su sad, gdje i kao igraju. Prisjetimo se malog HIROSA (eno ga u Gorazdu), jos mi je pred ocima kako se poigrava i pravi smijesne Blagojevice, Markovice, Urose i ine Zeljine "zvijezde" u kup utakmici sa Gorazdom. (CENAN ne razmislja o njemu, CENAN je doveo Stojanovica i ostali otpad iz Zrinjskog i Sirokog, ne smijem optuzivati, ali smijem sumnjati na tal, jer druge razloge ne vidim).
Sto rece Balasevic "Krivi smo mi". Ali vjerujem da su svega ovog svjesni i u Zeljinoj Upravi, cije poteze u vezi sa izgradnjom stadiona podrzavam - na svaki nacin, jos dovedite AMARA sa sefa struke i ODU za trenera i vasi i nasi sportski uspjesi bit ce kompatibilni sa gradjevinskim uspjesima. U svim drugm situacijama, nece imati ko da sjedi na tim tribinama koje gradite, a to namanje zelim."

Napisao gospodin iz Olova
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 10:53 pm

Gledaj picki sto idu 100 na 1, a razbjezali se u Kralja Tomislava, Bolt ih stigao ne bi !
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1946
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 10:54 pm

Eric Cantona je napisao/la:
ned maj 21, 2017 10:37 pm
Znaci nitko nije primjetio Memu Haljevca kako se probija izmedju rulje na zapadu da udari naseg momka.

Ja ga fakat ne vidim
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Dr. Adzem
Postovi: 2157
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:27 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 10:55 pm

Memu ostavite meni. Takvog debila u zivotu nisam sreo. Kokuz bez prebijene marke. Glumi nekog sanera papak mrtvi
Cuva Bog Zelju svog!
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 10:56 pm

Ovi sto napadose momka dabogda poginuli svi redom !
NAJBRZE SU HORDE ZLA !
 
RIMSKI
Postovi: 13
Pridružen/a: pet mar 11, 2016 12:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 10:57 pm

Amidza je napisao/la:
ned maj 21, 2017 10:06 pm
Neutralna tribina na gradskom stadionu, o cemu pricamo ba? Kazu ljudi da nije ni provocirao momak nego sjedio i aplaudirao nasima, normalno. Uostalom, ko su ovi da zavode red i tuku nekoga? Halo ba? Ultrasi pravi, nema sta. Huligani 300 vs 1. :palacgore:
Ipak se ispostavilo da nisu dedice na zapadu kao sto je neko spomenuo prije derbija...
 
Avatar
Shortyy1921
Postovi: 164
Pridružen/a: ned apr 09, 2017 11:01 pm
Lokacija: http://forum.sport1.ba/index.php
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 10:59 pm

BabOsim je napisao/la:
ned maj 21, 2017 10:52 pm
"NE ŽALIM ZA TITULOM, NISMO JE NI ZASLUŽILI !
Hladne glave, objektivno, bez subjektivizma, bez ambicije za aplaudiranje i sa ignorisanjem navijacki ostrascenih komentara. Sebi dajem za pravo jer sam gledao sve utakmice, a vecinu njih i na naknadnom TV snimku.

PETROVIC,
- Obecao borbu za Evropu, a ne Evropu, to je mogao obecati, a sa budzetom stavljenim na raspolaganje i ostvariti i najveci fudbalski laik.
- Obecao da cemo na proljece gledati fizicki najpripremljeniju ekipu u ligi. Ovi ne mogu da hodaju. Fizicki pripremljene ekipe razbijaju protivnike u posljednjih 20 minuta utakmice, Zeljo nije nikog nadigro, a svjedocio sam da smo mnogo puta nadigrani, pa i u tih posljednjih 20 minuta. Do posljednje minute na nasoj Grbavici i svim drugim stadionima strahovali smo za bodove. Ne navodim primjere takvih utakmica jer su sve bile takve.
- Stoji pored linije i upisuje neke njemu bitne detalje i momente, dakle nema zajednickog pregledavanja snimki utakmica i analiza istih (zbog toga iste greske iz utakmice u utakmicu, nepotrebni faulovi, penali, ispucavanja lopti od stopera.
- Forsira igrace koji ne da nisu za Zelju, nego nisu ni za (necu nikog da potcjenjujem, ali evo najblaze nisu za rang u kojem su se nasli Primjeri: Stojanovic, Kerla, Bogicevic, Bokacini, Markovic, Bekric). Totalno nepspremni Zakaric , Crnov, Nikolic, Zeba.
Zakljucak: Petrovicu IDI, peci zanat u Bijeljini ili negdje drugo, nije potrebno samo htjeti, potrebno je i znati.
CENAN, Odmah najuriti iz kluba, Argument za to je cinjenica da je u Zelju doveo istrosene rage i od Zelje, u kojem su uvijek trecinu ekipe cinili Zeljina djeca, napravio staracki dom i odlagaliste otpada. Plasim se da nije Trajanski konj, vjerujem da i ti, vjerovatno jedini koji ovo citas, znas o cemu govorim.
ANALIZA FUDBALERA:
- Golmanima - nemam sta prigovoriti. Spasili su sto su mogli, spasili nas jos vece blamaze, a rjetko su bili i sami krivi za golove. Vise bodova su Zelji donjele njihove odbrane nego Lendricevi (po pravilu zapucani) golovi - Inzagi golovi).
- Najbolji bek u Zelji je istroseni, svi znamo, casi skloni STANIC. Na zalost, ali tako je. Dokaz za to je da je u cinjenici da ga je Petrovic stavljao i na lijevog i na desnog beka, a na nekim utakmicama i jednog i drugog. STOJANOVIC, neka ga CENAN vodi kuci i neka mu tamo radi sta god se dogovore da je potrebno, ne bih ulazio u intimu. Covjek ne zna jel doso il je poso, mislim da cak ne zna ni koju poziciju igra, kad igra, a bio je igrac od Petrovicevog povjerenja (neka ga i on vodi kuci po istom isnovu). Da je ista valjo eto Zrinjski bi ga otjerao, logicno. SINISA S, hajd sto je "kratak" po konstituciji, malo "krati" i na mjestu na kome donosi odluke o tome sta i kako odigrati.
- KERLA, covjek u teretani razvio potpuno pogresnu motoriku u odnosu na motoruiku kakvu treba da posjeduje fudbaler. Jednom rjecju robot koji, na bilo kojem dijelu terena, loptu ne zna niti moze uzeti bez faula ili da odigra rukom.
- BOGICEVIC, garantujem da je svaki napadac u premijer ligi brzi od njega i u uslovima da taj napadac trci untarag ili na rikverc. Frajer sa Zeljom na sudu (tuzio Zelju) i igra, da ne dodje Zeba bio bi i kapiten.
-BOKACINI, da ista vrijedi, igrao bi bar cetvrtu talijansku ligu (tamo su vece pare nego u nasoj premijer ligi).
ZAKLJUCAK, pored toga sto nemamo bekove, nemamo ni stopere.
- BLAGOJEVIC, nuzan dobar psihijatar, ako mu se u u bilo kojoj fazi utakmice ne da lopta, kada on smatra da treba da mu se da, to ga iznervira i od njega vise nema nista. Zadnji vezni sa procentom tacnih pasova (oko 40 %, po slobodnoj procjeni). Ne vjerujem da bi se sad i u Velezu izborio sa prvih 11 sa takvim glavom (ne mislim na spoljasnost).
- MARKOVIC, ako mu je ovo (po njegovoj izjavi sezona karijere), jadna majko, pa kakve su mu onda bile ostale. Mislim da u premijer ligi, od njega bolji procenat tacnih pasova ima samo Blagojevic.
- ZEBA, u Slobodi odlican, najbolji, ali pravi trener Musemic, je odredio dvojicu koji ce trcati za jnjega. U Zelji, on kao jedini znalac i kapiten mora trcati za dvojicu. PETROVICU nisi dobar strucnjak - ne znas svoj posao, konacno ti si bio golman idi treniraj negdje golmane.
- LENDRIC, zvijezda, narasla samobitnost i ego. Od njega je vise sansi promasio samo legendarni LAZAR.
- ZAKARIC,CRNOV, NIKOLIC u paketu, spremni za 5 minuta, znanje za klupe zbog rostera, voljni momenat za tribina i treninge sa drugim timom.
MIROSLAV STEVANOVIC, kapa dole, gospodine, momcino i igracino. Jedva cekam da vidim hoce li "agilna" Zeljina uprava pronaci sponzora koji ce ti platiti 350 hiljada za sezonu, koliko trazis (sa pravom) mada mislim da vrijedis vise.
Na kraju Zeljo je iznjedrio, da ne idem daleko i GOJAKA i HODZICA i BAJICA i HADZIAHMETOVICA, pogledajmo gdje su sad, gdje i kao igraju. Prisjetimo se malog HIROSA (eno ga u Gorazdu), jos mi je pred ocima kako se poigrava i pravi smijesne Blagojevice, Markovice, Urose i ine Zeljine "zvijezde" u kup utakmici sa Gorazdom. (CENAN ne razmislja o njemu, CENAN je doveo Stojanovica i ostali otpad iz Zrinjskog i Sirokog, ne smijem optuzivati, ali smijem sumnjati na tal, jer druge razloge ne vidim).
Sto rece Balasevic "Krivi smo mi". Ali vjerujem da su svega ovog svjesni i u Zeljinoj Upravi, cije poteze u vezi sa izgradnjom stadiona podrzavam - na svaki nacin, jos dovedite AMARA sa sefa struke i ODU za trenera i vasi i nasi sportski uspjesi bit ce kompatibilni sa gradjevinskim uspjesima. U svim drugm situacijama, nece imati ko da sjedi na tim tribinama koje gradite, a to namanje zelim."

Napisao gospodin iz Olova
Dobro receno i napisano sve od A do Z :palacgore: :palacgore:
Jednom Željezničar,uvijek Željezničar ! - I.O.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 11:01 pm

pa što vi ne napisaste tako prije dvije sedmice u ova doba...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Eric Cantona
Postovi: 1277
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 11:02 pm

Kospicar je napisao/la:
ned maj 21, 2017 10:54 pm
Eric Cantona je napisao/la:
ned maj 21, 2017 10:37 pm
Znaci nitko nije primjetio Memu Haljevca kako se probija izmedju rulje na zapadu da udari naseg momka.
Ja ga fakat ne vidim
Ma frajer isti on, sad kad sam pogledao na kompu vidim da nije...***** li im majku kad su svi isti :x
slika
Zadnja izmjena: Eric Cantona, dana/u ned maj 21, 2017 11:10 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Plavanacija
Postovi: 226
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 11:04 pm

BabOsim
- KERLA, covjek u teretani razvio potpuno pogresnu motoriku u odnosu na motoruiku kakvu treba da posjeduje fudbaler. Jednom rjecju robot koji, na bilo kojem dijelu terena, loptu ne zna niti moze uzeti bez faula ili da odigra rukom.

Najrealnije receno!!!!
 
Avatar
igla
Postovi: 3644
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 11:05 pm

Prije svega, pohvalio bih trenutni odnos uprave i navijača FK Željezničar. Zna se da klub treba da donosi odluke, ali logično je da Željo sluša i razmatra i glas svojih navijača i njihovo mišljenje, pa i poslovno ako se gleda, Željino ciljno tržište su navijači tog kluba i kompanije koje bi mogle da budu sponzori. To ne znači da mahala treba da vodi klub, da određuje ko će igrati, ali strategija kluba treba biti koordinisana sa željama navijača. Negativan primjer je Arsenal, ljudi održavaju klub samo zbog para i klasičnog biznisa, a navijači plaču od muke. Dakle, samo zajedno možemo napraviti velike stvari.

Šta mi navijači želimo? Ima mnogo želja, neki bi titule i za ostale stvari ih pretežno boli briga, drugi uživaju i u infrastrukturnom napretku, ali eto, rekao bih da većinom svi želimo da budemo klub koji napreduje u svim segmentima, dakle radimo na infrastrukturi, imamo stabilnu upravu i sponzore i uređen sportski segment. Logično je da sve to košta, ali to bi trebalo i da odvaja Želju i, recimo, Radnik. Dakle, smatram da ne želimo da nam klub opet odlaskom jednog ili dva čovjeka iz kluba padne u agoniju i probleme, da ne zna kuda ide i sl.

Griješilo se mnogo do sada, pogotovo na sportskom planu. To je i najvidljiviji segment, tako da su i greške najuočljivije. To je i segment zbog kojeg se sve ostalo i "gradi", ali isti taj sportski segment ne može bez svega ostalog. Mi u sportskom segmentu moramo imati jasnu strategiu, koju će poštovati ko god dođe u taj sportski segment, na bilo koju poziciju. Dakle, neozbiljni smo ako prije par godina u nedostatku para "furamo" priču da su naša djeca bogatstvo, a čim se para dočepamo većinski "odjebemo" našu djecu. Logično je da ne može svaka generacija imati vanserijske talente, logično je da ne može u prvom timu biti 11 igrača iz našeg pogona, ali je i logično da naše dijete treba dobiti prednost nad nekim polovnjacima, a prošlo ih je kroz naš klub. Logično da je teško gurnuti mladiće koji nemaju mnogo profesionalnog iskustva, ali se to trebalo malo bolje tempirati, kako ne bi došli u poziciju da ne znamo šta očekivati od Keme Osmankovića, a imaš tri štopera, od kojih nijedan nije na nivou. Svaku skoro utakmicu imamo nekih problema sa bekovima, em Stojanović, em Stanić odigra dobro napadački, a defanzivno pliva, a ti imaš Beširovića, koji jeste mlad, ali i dalje ne znamo i ne smijemo saznati može li biti bolji od ove dvojice. Ista stvar sa Žerićem, uđe protiv Širokog na 0-3 i odigra "svježije" i s većim mudima nego bilo koji naš igrač taj dan, a bgm i mnogih ostalih. Dakle, da ne budem general poslije bitke, jasno je meni da je teško staviti Kemu Osmankovića protiv Zrinjskog u utakmici sezone jer nije igrao prethodno, ali upravo to što ne znaš šta očekuješ i ne smiješ ga ubaciti je samo posljedica jednog nepostojećeg sistema u našem sportskom segmentu. Kemo uđe u žestokoj utakmici protiv Sarajeva silom prilika i odigra žestoko. I tako onda dobiješ situaciju da ti oba beka igraju loše, a na klupi imaš dijete za koje se zna da je talenat, a ne znaš šta da očekuješ od njega, pa si primoran se zadovoljiti prosječno lošim. Vedran je imao momenata, ali evo istrpismo ga svi zajedno, pa nam sada postade zakletva. A i on je sjedio Antoloviću koji je npr. pravio veće kikseve nego što je Vedran ikad pravio.

Zaključak, imaš jednu od najpotentnijih škola na ovim prostorima, u Bosni i Hercegovini imaš najbolju školu fudbala. Ekipu mora biti mješavina najboljih naših izdanaka i igrača sa strane KOJI SU PREVAGE, pa ih i plati normalno, dok ovi tvoji ne postanu prevage, pa onda njima podigni platu. Naše dijete mora imati prednost nad polovnjakom sa strane, dakle bolje naš "polovnjak" nego tuđi, naš će pojesti zemlju, a ovog će boliti neka stvar. Dalje, kad više forsiraš svoj omladinski pogon, automatski postaneš atraktivniji i velikom broju talentovane djece u Bosni i Hercegovini, mnogim mladićima bude želja da budu kod nas jer vide da ako budu dobri - dobit će šansu.

Isto ovo ću misliti i ako nekim čudom postanemo prvaci ove godine, titula će biti nezaslužena ko god je uzme. Ove godine prvak će biti gram lošija ekipa od drugih, jer ja šampionske ekipe ne vidjeh. Ubijeđen sam da tim sistemom, dakle mješavinom naše djece i dobrih igrača sa strane, nećemo igrati sporednu ulogu u ovom prvenstvu. Željina djeca su u reprezentacijama svim, a mnogi od njih ne dobiše nikad pravu prilku. Hajmo se opametiti. Ja bar jesam, logično da se mišljenja mijenjaju, često čovjek pokuša da "opravda" u glavi neke odluke koje su trenutno prisutne, ali se opet sve svede na isto.

Što se tiče derbija, nismo zaslužili da ga dobijemo, nismo zaslužili ni neriješeno, a igrali smo za titulu. To dovoljno govori. Život ide dalje, valjda ćemo iz svega izaći pametniji i jači! Rekao bih konačno i dugoročno.

MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!

Edit: Ne osjetih da sam ovoliko napisao...
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3557
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 11:06 pm

RIMSKI je napisao/la:
Amidza je napisao/la:
ned maj 21, 2017 10:06 pm
Neutralna tribina na gradskom stadionu, o cemu pricamo ba? Kazu ljudi da nije ni provocirao momak nego sjedio i aplaudirao nasima, normalno. Uostalom, ko su ovi da zavode red i tuku nekoga? Halo ba? Ultrasi pravi, nema sta. Huligani 300 vs 1. :palacgore:
Ipak se ispostavilo da nisu dedice na zapadu kao sto je neko spomenuo prije derbija...
Ljudi ja sam bio na zapadu. Realno mislim da bih se bolje osjecao na Marakani kada je Bosna igrala.

Go klosar i sljam, par ljudi sa djecom u coskovima.

Olos olos i olos... Uzvikivanja tipa "ustanite Manijaci, pjevajte majku vam" isto ko u logoru da smo bili...

Jos proslava gola Zrinjskog havarija...

Sljam su teski...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 11:07 pm

Ne znam šta se ovdje ima više pametovati i naglabati.Jesmo li zadovoljni?Nismo.Jesmo li šta osvojili?Nismo.Jesmo li mrtva pitarska govna i jednom od 4 tekme dobili?Nismo.Jel nas mrtvi Siroki ponizio u dvije utakmice?Jeste.Jesmo li strepili svaku utakmicu do kraja pa cak i protiv Olimpika?Jesmo.Vidi li se bilo kakav prostor za napredak?Ne.I do u jutro bi se moglo ovako.Ovdje ne smije vise biti pardona za bilo koga.Oni ne igraju za klikere niti su amateri.Oni su profesionalci i u profesionalizmu nema sentimentalnosti.Niko se od njih nikada nece odreci plate i reci nisam je zasluzio ali se zato mnogi drugi koji vole Zelju odrecu kojecega u ime Zelje i na kraju dozivljavaju ovakve stvari od njih.Da mi babo mrtvi sjedi umjesto Slavke rekao bih mu da bjezi sa klupe.Vecinu si ih ti doveo i vodi ih sa sobom.Ovakvu bruku Zeljo i njegovi navijaci ne zasluzuju.Kad ne ide ne ide.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 21, 2017 11:09 pm

Nisam gledao ovaj klip ali ovo udaranje citava tribina jednog momka najpickastije na svijetu,tacno im iz ociju udara kompleks majke im ***** odvratne,
**** VAS CAR DERBIJA U USTAA.

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, Bing [Bot], Google [Bot], PlavaDobrinja1921 i 186 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija