Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3919
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 9:48 am

Ide izvjestaj sa tekme pjeske, al bukvalno :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 9:50 am

Krkačina je napisao/la:
ned feb 19, 2017 3:12 am
Apsolutna istina je da postoje različite vrste ljubavi.Takodjer je istina da je ljubav prema porodici nemjerljiva,ultimativna.Posao je,opet,nešto što nas ispunjava na dnevnom nivou,bez čega ne možemo toj istoj porodici pružiti sve što zaslužuje,Ali ŽELJO je nešto kao zrak (vazduh),nasušni prioritet bez kojeg ni naše porodice niti naši poslovi ne bi imali smisla.Bezmali je broj ljudi koji broje doslovce svaki dan od 05.12.2016 do aBd Krupe,isti takav broj je depresivan i zajedljiv zbog ovolike pauze.Postoji li tako kvalitetan i iskusan psiholog da objasni i argumentuje silinu emocije kada samo pomislimo (dišemo) Želju,mislim da ne!Svi životni procesi i potrebe su manje ili više objašnjivi (naučno ili pragmatički),ali potreba za ŽELJOM je animalna,nerazumna,neljudska!Zato više nije dovoljno reći ono isprazno Volim Te ŽELJO!Ljubav je tako običan skup prostih osjećanja da bi se poistovjetili sa ŽELJOM!ŽELJO je nešto sasvim svoje,nikad izrečeno,al zvoni.Zvoni da boli-ŽELJO!!!
:palacgore:

odlicno!
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1595
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 9:50 am

1921.ba je napisao/la:
ned feb 19, 2017 1:34 am
phpBB [video]


Pogledajte atmosferu sa Svečane Plave večere te izjave Almira Hadžiosmanovića, Vedrana Vukotića, Dejana Nikolića i Mime Šahinpašića.
Svaka cast na reportazi, a atmosfera je bila bas kako dolikuje vrhunskim klubovima! FORZA ŽELJO!
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1595
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 9:51 am

BOSS im poslao 8000 mailova uputa :D HAHahah... Samo ostro, i ja bih bio isti takav! Ima da svi radimo da bude bolje Zelji
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 9:53 am

SWRA_1921 je napisao/la:
ned feb 19, 2017 9:51 am
BOSS im poslao 8000 mailova uputa :D HAHahah... Samo ostro, i ja bih bio isti takav! Ima da svi radimo da bude bolje Zelji
Taman da mailovi nisu sadrzajni i da se sastoje od jedne jedine tacke, puno je. A prica se da su itekako sadrzajni.. :rofl:
Kakav lik, strasno.. :rofl:
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 10:01 am

slika
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 10:07 am

A imajte na umu da ima svoju firmu i jos par privatnih investicija, na koje salje minimalno 3 puta toliko mailova. Zato spava 4 sata i ustaje u pola 5 ujutro.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
south side
Postovi: 479
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 1:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 10:18 am

1921.ba je napisao/la:
ned feb 19, 2017 1:34 am
phpBB [video]


Pogledajte atmosferu sa Svečane Plave večere te izjave Almira Hadžiosmanovića, Vedrana Vukotića, Dejana Nikolića i Mime Šahinpašića.
:klanjase:
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.Ivica Osim
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 10:25 am

HAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAH JEO JE KOLACE KO DA JE BAJRAM
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1595
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 10:33 am

Necu reci da sam vizionar, kad to i sami vidite :D HAhaa

Postao/la » 04 nov 2014, 12:26
Naravno, ja ne kazem da ne moze, jer moze itekako, samo nije to 40.000, nego 300.000 za betonske radove a cifra je blizu 1 milion KM za tribinu sa 3,4000 mjesta, sa prostorijama ispod i sl.

Ja imam nekoliko ideja kako bi se to moglo odraditi. Otvoriti racun, kao sto ti kazes, pod br.1. Povecati cijenu karata i za 0,5 KM ako treba, ali mislim da je 1KM taman, a prije toga napraviti anketu na fcb i zvanicnoj stranici da li je raja za to. Transparentno voditi evidenciju i svake 2 sedmice nakon odigranog kola napisati koliko je skupljeno donacijama navijaca, koliko od prodaje karata i sl.

Organizovati plavo vece, donatorsku konferenciju, pozvati sve nase poznatije igrace, Dzeku, Stilica, Sehica, Zukanovica, itd. itd. (imamo milion igraca), legende kluba, itd. pa organizovati pozive ljudi (kao ono kod poplava, pricas sa nekim igracem, trenerom i sl. a doniras 2,3 KM), pa npr. prodaju stvari vezanih za historiju aukcijskog tipa koju bi ti isti igraci tu na licu mjesta ili putem telefona neko od navijaca da kupi nesto...

Dalje, organizovati npr. za rodjendan kluba utakmicu izmedju navijaca (npr. svi navijaci koji bi zeljeli da odigraju utakmicu a imaju clansku kartu, posalju svoje podatke u klub i organizuje se izvlacenje) i rezervi naseg kluba, ili protiv juniora. Ulaz simbolican 2,3 KM za sve tribine, a poslije toga npr. utakmica veterana Zelje i Sarajeva uz neki mini koncert od 5,6 Zeljinih pjesama izmedju te 2 utakmice.

Sve ovo medijski nahajcati, kao pitari, da se prica o tome, i eto ti za 2 sezone maksimalno para za izgradnju tribine, a i ko zna kakav bi odjek time napravio i ko bi se sve mogao ukljuciti u izgradnju tribine, sa donacijama materijala, sa donacijama stolica ako bi se tribina zvala po njegovoj firmi, itd. itd.

Ideja je stvarno mnogo, samo treba volje, zelje da se nesto promijeni a ne samo govoriti ne moze, nemamo para, treba opstina pogurati i sl. Takva prica kad bi se pokrenula i opstina bi tu nasla svoj interes jer dolaze izbori pa bi sigurno pogurali sa 100, 200 hiljada, ili kanton, federacija i sl. Sjedeci skrstenih ruku se ne moze nista napraviti.

To nije duznost Amara ili Adzema, nego onih nehljeba u upravi koji su bili tu prije Siljka, itd. a sada i Siljka i ostalih koji se kriju iza njegovih ledja.
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 10:35 am

Naredna sedmica bi mogla donije dobru vijest. Rijec je o potvrdi egipatskog FS da dolaze na GRbavicu 28 marta da Salah razbaci jednu s Dzekom. Uz gotov Istok, nadam se do tada da cemo na Sjeveru imati i plavo platno s reklamom i da stadion vec poprimi puno ljepsi izgled :zeljeznicar1: .
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 10:36 am

SWRA je Šiljak.. :ganja:
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
SarajlijaTM
Postovi: 277
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 12:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 10:37 am

santakuruz je napisao/la:
ned feb 19, 2017 9:20 am
Pozdrav svima, novi sam na forumu. Pratim sva pisanja gotovo id samog pocetka ali s obzirom da sam porodican covjek, nema se bas vremena za pisanje. Zelio bih se nadovezati na ovu pricu oko Gojaka i opcenito mladih fudbalera kod nas. Mi moramo razumjeti i roditelje, imaju dijete pred kojim je odlicna buducnost, prilika da ih sve finansijski dugorocno osigura, iskoci ti ponuda koja se u nasim uslovima ne odbija i onda ti klub trazi neke uslove koje ti klubovi iz vana nece nikad ispuniti. Zasto? Pa jer nemamo nikakve reference koje ti idu u prilog. Uzecu primjer Hadzica iz "akademije". Oca mu licno poznajem. Mali je veliki Zeljin navijac, cak i kao clan akademije je dolazio na Jug. Momak je sad bio u Benfici, naravno dijete odusevljeno uslovima, radom, infrastrukturom. Za ostalim igracima tamo zaostaje jedino po pitanju fizike i sad ako ne ode vani, tesko ce to moci kasnije nadoknaditi. Benfica za njega nudi 190 hiljada eura i 10% transfera. Sarajevo trazi duplo vise. Otac je ogorcen jer je to Sarajevo u Nedima ulozilo 5000 eura maximalno. Kod nas je situacija bila ista. Klub s takvim pristupom ne moze ocekivati neke rezultate kad su mladi igraci u pitanju. Gojak je bio izraziti talenat, roditelji su procijenili da mora sto prije otici negdje gdje ce imati puno bolje uslove. Uradili su to kako su uradili i to je sad to. Mi moramo vise ulagati u mlade igrace, obezbijediti vrhunske uslove, vezati ih visegodisnjim ugovorima i steci povjerenje roditelja da im je dijete u odlicnim rukama.

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
Pozz i tebi drug.
Vidi ovako,razumijem roditelje koji u danasnjem vremenu razmisljaju,bolje vrabac u ruci,nego golub na grani. I vode ih pare i to odmah,sad i sto prije, i to je istina za 90% slucajeva odlaska djece u ino klubove.ali ti isti roditelji,ne razumiju klubove i nikad nece i suvisno im je objasnjavati,jer razmisljaju samo u parama.
Poucen iskustvom,a i pracenjem domaceg fudbala i same te djece,uvjerio sam se da ih je veoma mali broj uspio i igra vani onako kako zasluzuje,bas zbog pogresnih odluka roditelja.
Po meni je najbolji put za otici vani,onaj koji su prosli,Amir i Baja. Jer sigurno vise vrijedis,nakon odigrane evrope i dobrih igara,nego nakon omladinske skole,gdje realno niko ne zna hoces li biti ono sto se ocekuje od tebe.
I ja da se pitam,dao bih toj djeci pristojne plate,a zabranio im odlazak vani do 22g minimalno, i za dobro kluba i za dobro djeteta.

Zamisli samo,kako je tom djetetu iz bih,koje sigurno nije imalo sve sto mu je potrebno za razvoj,buduci da mu roditelji nemaju para,kad dodje u kamp gdje je 1000 djece iste takve kao on,samo su 90% ostalih imali sve potrebne uslove.
Obicno zavrse u nekoj 2-3 ligi hrvatske ili bih.
Ogroman je broj primjera da,ne nabrajam...
Sretno i cuvaj to djete bar do 20g kod nas,pa onda trazite ino angazman
Za Želju se ne navija,Željo se VOLI !!!
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 10:38 am

Bajić i Hadžiahmetović medju prvih 11 Konye protiv Genceilebirgiligilia :D :D
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 10:46 am

Hajmo neko dobar stream za Konyu, danas Baja nastavlja seriju aBd.
 
Avatar
Pinkii
Postovi: 1765
Pridružen/a: pon okt 03, 2016 9:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 10:57 am

slika
SARAJEVSKI PLAVI :zeljeznicar1:
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 10:57 am

Autobus za Krupu 20km a cijena karte za utakmicu je 10km..
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 10:59 am

cikazubo je napisao/la:
ned feb 19, 2017 10:46 am
Hajmo neko dobar stream za Konyu, danas Baja nastavlja seriju aBd.
http://videostream.dn.ua/videopage/vide ... cation=ufi
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 11:04 am

Hajde ovako. Kada govorimo o Željinoj djeci moramo biti realniji malo. Niti jedan igrač (koji je ponikao u Želji i kasnije se prodao) nije uspio samo zahvaljujući trenerima u omladinskom pogonu i kasnije igranja za prvi tim, svi redom su imali privatne trenere i treninge.

Uzmimo nekoliko primjera. Armin Hodžić je radio prema programu Liverpoola s privatnim trenerom. I do tad je on dominirao, ali od tada je dobio na snazi nenormalno i još nekim stvarima. Zato i jeste onako mlad dominirao.

Bajića su relativno kasno prepoznali, zato je malo kasnije i došao do izražaja. Ali, onog trenutka kada ga je Zuban uzeo pod svoje (uz Adžemov genijalan potez kada ga je stavio na špica) počeo je rapidno napredovati.

Koliko znam, a mislim da znam, Hadžiahmetović je prve nogometne korake naučio u Danskoj, a čim je došao bio je najbolji igrač generacije. Imao je drugačije "usađene" radne navike.

Da ne nabrajam dalje, jasno je. Ovim ne želim umanjiti značaj naših trenera i njihovih treninga (oni imaju nemjerljiv doprinos u razvoju naših igrača), ali je važno reći kako je očigledno da nešto fali u omladinskom pogonu. To ljudi prepoznaju čim odu na neki turnir. Fizički naša djeca se mogu mjeriti za "zapadnjacima" do pionira, kasnije nikako. Roditelj to prepozna i zato želi svoje dijete dati što brže u ruke nekog menadžera koji će mu osigurati treninge, gurnuti ga dalje. Meni je to sasvim logično i ne krivim roditelje. Oni prvo gledaju interes djeteta i svoj interes, a tek kasnije klupski. Kako da klub zadrži to dijete, to je do njega (ugovori, stipendije itd).

Što ovo pišem? Jer vidim da neki pljuju Gojaka koji je Željovac koliko i svi mi. Na isti način je gurnut u ruke menadžera i očigledno je napravio dobar potez. Možda je mogao uz neke privatne treninge i u Želji zaigrati pa ići dalje, ali sve je to stvar izbora menadžera.

Zbog ovog su važne promjene u OP. Ne smije se desiti da naprimjer Beširević ima samo onoliko kila. Očigledno nije bio nikakav plan s njim - vježbe snage, ishrana. A s tim bi 5 puta bio bolji igrač sad, garantujem. Nema svako pare za privatne trenere i treninge.

Pokušao sam puno toga staviti u mali post, ako nekome nije najjasnije, hebajiga. Uglavnom, vidi se kako su igrači, menadžeri, karijere, OP, prvi tim uvezaniji više nego što se misli.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
santakuruz
Postovi: 393
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

ned feb 19, 2017 11:08 am

SarajlijaTM je napisao/la:
santakuruz je napisao/la:
ned feb 19, 2017 9:20 am
Pozdrav svima, novi sam na forumu. Pratim sva pisanja gotovo id samog pocetka ali s obzirom da sam porodican covjek, nema se bas vremena za pisanje. Zelio bih se nadovezati na ovu pricu oko Gojaka i opcenito mladih fudbalera kod nas. Mi moramo razumjeti i roditelje, imaju dijete pred kojim je odlicna buducnost, prilika da ih sve finansijski dugorocno osigura, iskoci ti ponuda koja se u nasim uslovima ne odbija i onda ti klub trazi neke uslove koje ti klubovi iz vana nece nikad ispuniti. Zasto? Pa jer nemamo nikakve reference koje ti idu u prilog. Uzecu primjer Hadzica iz "akademije". Oca mu licno poznajem. Mali je veliki Zeljin navijac, cak i kao clan akademije je dolazio na Jug. Momak je sad bio u Benfici, naravno dijete odusevljeno uslovima, radom, infrastrukturom. Za ostalim igracima tamo zaostaje jedino po pitanju fizike i sad ako ne ode vani, tesko ce to moci kasnije nadoknaditi. Benfica za njega nudi 190 hiljada eura i 10% transfera. Sarajevo trazi duplo vise. Otac je ogorcen jer je to Sarajevo u Nedima ulozilo 5000 eura maximalno. Kod nas je situacija bila ista. Klub s takvim pristupom ne moze ocekivati neke rezultate kad su mladi igraci u pitanju. Gojak je bio izraziti talenat, roditelji su procijenili da mora sto prije otici negdje gdje ce imati puno bolje uslove. Uradili su to kako su uradili i to je sad to. Mi moramo vise ulagati u mlade igrace, obezbijediti vrhunske uslove, vezati ih visegodisnjim ugovorima i steci povjerenje roditelja da im je dijete u odlicnim rukama.

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
Pozz i tebi drug.
Vidi ovako,razumijem roditelje koji u danasnjem vremenu razmisljaju,bolje vrabac u ruci,nego golub na grani. I vode ih pare i to odmah,sad i sto prije, i to je istina za 90% slucajeva odlaska djece u ino klubove.ali ti isti roditelji,ne razumiju klubove i nikad nece i suvisno im je objasnjavati,jer razmisljaju samo u parama.
Poucen iskustvom,a i pracenjem domaceg fudbala i same te djece,uvjerio sam se da ih je veoma mali broj uspio i igra vani onako kako zasluzuje,bas zbog pogresnih odluka roditelja.
Po meni je najbolji put za otici vani,onaj koji su prosli,Amir i Baja. Jer sigurno vise vrijedis,nakon odigrane evrope i dobrih igara,nego nakon omladinske skole,gdje realno niko ne zna hoces li biti ono sto se ocekuje od tebe.
I ja da se pitam,dao bih toj djeci pristojne plate,a zabranio im odlazak vani do 22g minimalno, i za dobro kluba i za dobro djeteta.

Zamisli samo,kako je tom djetetu iz bih,koje sigurno nije imalo sve sto mu je potrebno za razvoj,buduci da mu roditelji nemaju para,kad dodje u kamp gdje je 1000 djece iste takve kao on,samo su 90% ostalih imali sve potrebne uslove.
Obicno zavrse u nekoj 2-3 ligi hrvatske ili bih.
Ogroman je broj primjera da,ne nabrajam...
Sretno i cuvaj to djete bar do 20g kod nas,pa onda trazite ino angazman
Vjeruj mi da nisu samo pare u pitanju kod vecine roditelja. Realno, kod nas u BiH su uslovi za razvoj mladih igraca katastrofalni. Prvo sto imaju nestrucne trenere, losu infrastrukturu, nemaju podrsku u vidu strucnjaka tipa psihologa, nutricioniste, adekvatnih kondicionih trenera... Kad odu vani na probu i djeca i roditelji se sj.ebu bukvalno kad vide s cim se raspolaze. I naravno da ce cupati svim silama da se izvuce iz BiH. To nije problem Zelje, to je problem BiH. Mi se moramo izdici iznad toga sto prije a raduje me sto su ljudi u klubu prepoznali stvarni potencijal OP-a i sto ce mu se adekvatno posvetiti. Mladi igrac mora biti projekat kluba. Treba kopirati Mamica. Kad se pojavi talenat, npr. Zeric, klub mora usloviti trenera da mu Zeric mora igrati stalno, mora se obaviti razgovor sa starijim igracima da MORAJU dati maximalnu podrsku tom mladom igracu. Nakon jedne sezone, dati mu kapitensku traku, ubaciti ga u reprezentaciju posto-poto i naravno slozi pricu kako ga traze npr. Milan, Inter, Dortmund Lyon a prodaj ga u Herthu. Naravno i tom igracu moras dati dobru platu, daj mu i procenat od transfera pa da i njemu bude cilj da klub dobije sto vise.
I jos jedna stvar, radim s covjekom koji je radio sa Misimovicem oko 10-12 godina. Kad je cuo da Misimovic ulazi u Zelju rekao je bukvalno: Ako ga budu pratili i radili po njegovim principima, do 2020. Zeljo ulazi u grupnu fazu euro takmicenja.

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 86 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija