Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

Veteran1965
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet feb 03, 2017 11:11 am

A ko sa sigurnošću može reći kakav će (ako dođe) biti Kostić u odnosu na Kosorića, ili ostale stopere? Svi se slažemo, i koliko smo samo puta rekli da je yebeno u Želji igrati, da raja postavi visoke kriterije, da se psuje i vrijeđa, ( doduše znatno manje u poslednje vrijeme) i da mnogi igrči ne mogu da se prilagode na takvu atmosferu i uslove. Kad i ako dođe teren i rezultati će biti jedino mjerilo.
Interesantno je koliko smo nezadovoljni odbranom, a druga smo odbrana lige (samo je torpedo primio manje golova od nas) dok niko ne spominje napad, a čini mi se da smo šesti napad lige jesenas bili...

vrbanjusa
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:12 am

Nisam ni ja rekao da je jebeni Ramos ali kad sagledaš sve aspekte bolji je od Kosorića. Tako da smo napredovali, mali korak ali je napredak.
21 10 4

Petrović Slavko

cikazubo
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:14 am

Meni s juče odlično odigrali Bogi i Bocca, tako da bitno je samo da dođe taj štoper pa sve i da ne bude baš fizički spreman, za početak može ovaj dvojac igrati, ne vidim čemu ovolika panika kad smo sve zadnje tekme prvenstvu nazad izledali stabilno, pa evo i juče je bio samo jedan šut u okvir gola..

mirzza
Kontakt:

vrbanjusa je napisao/la:
pet feb 03, 2017 10:59 am
Kod Kosorića nisu bili upitni samo igrački kvaliteti tj forma već i ljudski. Jedna od trulih jabuka u timu je bio Kosorić.
A vi se svi slomili gledajući Kostića pa znate da je gori od Kosorića itd.
Koliko nam je odbrana dobra bila sa Kosorićem i Boccaccinijem dokazuje činjenica da je Petrović vratio Bogičevića iz penzije da učvrsti to.
Ako mislite da je moje mišljenje samo kontriranje onda ste se zajebali, žestoko. Navedite argument zašto je Kosorić = Kostić pa da dalje pričamo.
A ti si samo da nije kontriranje ubio argumentima da je Kostic>Kosoric pa trazis kontraargumentaciju?
Bogicevic Kosoricu nije ni do koljena, on je vracen iz penzije navodno zbog treniranja, pa kad se sa Jahom zakuhalo, da bi usao prvo mjesto Boce u prvih 11, pa suspenzijom Kosorica odigrao 2 utakmice sa Bocom.
Kostica sam gledao posteno u onim tekmama sto su igrali sa nama, nicim nije odskakao od nasih stopera, za njega mi je jedan Bogdanovic Nesta, ali eto svako ima svoje misljenje.
Kostic nije brz kao ni Aco, postavljanje u odbrani opet nije na nekom ekstra nivou (tu je kao Bogicevic najbolji), igra na zemlji koliko sam opet vidio nije jaca strana Kostica, sasvim prosjecan stoper i pitanje je kako ce se uklopiti u nasu odbranu.
Izmdju njega i Kerle, ako se biralo i moglo birati Kerla je terminator, jedan od rijetkih koij u nasoj ligi u skoku nema premca, u duelu isto tako. Kostic mi nema apsolutno niti jednu karakteristiku za koju mozes reci e po ovome se izdvajaj tu je stvarno najbolji.
@Ajzea, prosle godine smo imali dva klasna stopera u ligi, jedan se zvao Daniel Graovac i igrao je u Zrinji, a drugi je bio Samir Memisevic - najbolji igrac Radnika. Jedan je zavrsio u Belggiji a drugi u Holandiji.
Ako cemo gledati proslu sezonu, Katanec iz Zrinjskog je bar po meni bio bolji od Kostica, ali eto Kostic je sigurno bio u top 5 stopera prosle sezone, ovdje sam zaboravio Dzidica koji je odlicno igrao u dresu Celika.
Ove sezone Kostic je daleko od proslogodisnje forme, zbog toga sam mislio ako dodje na pocetku priprema da ce ga Slavko podici, prvo fizicki pa zatim i uigrati sa nekim od dvojca Bogi/Boca, ali vremena je sve manje, a Kostic nije kalibar tipa Cocalica, Kerle koji odmah mogu uci u prvih 11 bez obzira na covjeka pored sebe.

Amar927
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:15 am

Kostić je medju top 5 stopera naše lige...bolji od Kosorica sigurno...al meni je zasmetalo od naše uprave to što na vrijeme nismo doveli stopera..fkt ne mogu da vjerujem da Slavko toliko ocaran Kosticem i da ga čeka toliko...a što se tiče naših ostalih stopera Bogi će igrati prije Boccaccinija ,Slavko mu više vjeruje...

LARSSON
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:17 am

Nije ni Zeba odigrao nešto ovu polusezonu u Slobodi
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

Kapiten
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:20 am

SWRA_1921 je napisao/la:
pet feb 03, 2017 11:08 am
Kostic ne igra vec dugo, trenira ko kita sam vec dugo, nema od njega nista neko vrijeme ako i dodje kod nas. Smijesni postajemo sa stoperom, pauza zavrsava za mjesec dana... Morali su zavrsiti nekoga drugog, pa nek se on jebe i raskida ugovore kad hoce
u predposljednjem kolu jesenjeg dijela igrao 90 minuta. I prije toga je igrao dosta. Dakle nije igrao dugo koliko i svi nasi prvotimci.

dell21
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:22 am

Kad se uradi idejno rješenje juga onda bi tek znali na čemu smo. Za sve postoji rješenje danas u građevini skoro da ne postoji nešto da se to ne može napraviti i riješiti problem. Vjerovatno će cijena biti problem al polako ko bi rekao prije par mjeseci da će graditi istok. Bitno se uhvatiti u koštac sa problemom a rješenje će se naći.
Možda nađemo i kakvog sponzora za tribinu na sve je moguće.

diego1921
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:24 am

Amar927 je napisao/la:
pet feb 03, 2017 11:15 am
Kostić je medju top 5 stopera naše lige...bolji od Kosorica sigurno...al meni je zasmetalo od naše uprave to što na vrijeme nismo doveli stopera..fkt ne mogu da vjerujem da Slavko toliko ocaran Kosticem i da ga čeka toliko...a što se tiče naših ostalih stopera Bogi će igrati prije Boccaccinija ,Slavko mu više vjeruje...
Slavko zeli Kostica i rekao je da ce njega cekati ! Vjerovatno ima odredjeni rok, mozda ima nekog u rezervi ! Slavko je dokazao svima da mu mozemo vjerovati , dobrom igracu ne treba puno da se uklopi ! Ne kontam samo sto nije predao papire , al ne trebamo se mi zamarati s tim , imaju ljudi koji misle na to ! Kostic je prosle god prejjak igrac bio , frajer je imao bolju zavrsnicu nego neki napadaci u ligi!
Volio bi da zavrsimo prelazni rok sto prije , da znamo na cemu smo !

Veteran1965
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:25 am

Sva razmišljanja o stoperima su na tragu šbb-kbb. Osnovno je da nama tu fali i kvaliteta i širine. Možda se mnogi neće složiti sa mnom, ali i Bokacini je imao kikseva jesenas i kriv je za neke od golova. O Bogićeviću sve rečeno. Da je do kraja lige ova četiri kola, ne bih imao sumnju da B&B mogu iznijeti to sa Kemom u rezervi za nedaj Bože. Na žalost tek nakon te 4 tekme počinje igra, i biće izazova ako se baš kvalitetno ne pojačamo. O kupu uopšte ne razmišljam. Dakle jedina vadiona je što (možda) sebi možemo priuštiti luksuz da taj kvalitetni stoper kasni, jer nam prvenstveno treba za ligu 6, i ima dodatno vremena da se i fizički digne i uigra...

Ajzea
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:26 am

Da, u pravu si.. Upotpunosti zaboravih na Memisevica i Graovca, iako to ne mijenja cinjenicu da je medju najboljim stoperima lige bio. Kostic je velika zelja Petrovica i vjerujem da je to jedini razlog zbog kojeg ga uopce cekamo. Da smo se oslonili samo na njega, bas i nismo obzirom da se kontaktirao Kerla kojeg ja prezaliti necu.. Da smo mogli bolje reagovati, mogli smo..
Bogicevic je bolji, sigurniji i nacitaniji od Kosorica.

exbabilon
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:27 am

Ma na kraju vise nije ni najvaznija stvar je li Kostic bolji od Kosorica, jel razlika mala ili velika. Meni je ovdje trenutno najveci problem sto smo mi od zadnje utakmice jesenjeg dijela u potrazi za jednim ili dva stopera, i da ni 2 mjeseca kasnije nismo zakrpili tu poziciju. Kad vec Kostic nije Ramos, bolja opcija je bila mozda i za nijansu losiji od njega ali koji ce proci kompletne pripreme s ekipom. Isto tako nije problem ni sto ima boljih od Kostica, da je on od prvog dana priprema tu, da se uigrava s ekipom i sprema za nastavak sezone..

Sve se ovo moze okrenuti na pozitivu ako mi sad iscupamo nekog novog, klasnog stopera za nase uslove kojem su 3 sedmice treninga s prvim timom dovoljne da odmah uleti i bude najbolji stoper. Ipak, ako je i poslije 2 mjeseca pauze, nespreman Kostic najbolje rjesenje, to bas i nije dobro odradjen posao.

vrbanjusa
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:28 am

mirzza je napisao/la:
vrbanjusa je napisao/la:
pet feb 03, 2017 10:59 am
Kod Kosorića nisu bili upitni samo igrački kvaliteti tj forma već i ljudski. Jedna od trulih jabuka u timu je bio Kosorić.
A vi se svi slomili gledajući Kostića pa znate da je gori od Kosorića itd.
Koliko nam je odbrana dobra bila sa Kosorićem i Boccaccinijem dokazuje činjenica da je Petrović vratio Bogičevića iz penzije da učvrsti to.
Ako mislite da je moje mišljenje samo kontriranje onda ste se zajebali, žestoko. Navedite argument zašto je Kosorić = Kostić pa da dalje pričamo.
A ti si samo da nije kontriranje ubio argumentima da je Kostic>Kosoric pa trazis kontraargumentaciju?
Bogicevic Kosoricu nije ni do koljena, on je vracen iz penzije navodno zbog treniranja, pa kad se sa Jahom zakuhalo, da bi usao prvo mjesto Boce u prvih 11, pa suspenzijom Kosorica odigrao 2 utakmice sa Bocom.
Kostica sam gledao posteno u onim tekmama sto su igrali sa nama, nicim nije odskakao od nasih stopera, za njega mi je jedan Bogdanovic Nesta, ali eto svako ima svoje misljenje.
Kostic nije brz kao ni Aco, postavljanje u odbrani opet nije na nekom ekstra nivou (tu je kao Bogicevic najbolji), igra na zemlji koliko sam opet vidio nije jaca strana Kostica, sasvim prosjecan stoper i pitanje je kako ce se uklopiti u nasu odbranu.
Izmdju njega i Kerle, ako se biralo i moglo birati Kerla je terminator, jedan od rijetkih koij u nasoj ligi u skoku nema premca, u duelu isto tako. Kostic mi nema apsolutno niti jednu karakteristiku za koju mozes reci e po ovome se izdvajaj tu je stvarno najbolji.
@Ajzea, prosle godine smo imali dva klasna stopera u ligi, jedan se zvao Daniel Graovac i igrao je u Zrinji, a drugi je bio Samir Memisevic - najbolji igrac Radnika. Jedan je zavrsio u Belggiji a drugi u Holandiji.
Ako cemo gledati proslu sezonu, Katanec iz Zrinjskog je bar po meni bio bolji od Kostica, ali eto Kostic je sigurno bio u top 5 stopera prosle sezone, ovdje sam zaboravio Dzidica koji je odlicno igrao u dresu Celika.
Ove sezone Kostic je daleko od proslogodisnje forme, zbog toga sam mislio ako dodje na pocetku priprema da ce ga Slavko podici, prvo fizicki pa zatim i uigrati sa nekim od dvojca Bogi/Boca, ali vremena je sve manje, a Kostic nije kalibar tipa Cocalica, Kerle koji odmah mogu uci u prvih 11 bez obzira na covjeka pored sebe.
Kao prvo glavni problem Kosorića je taj što je opstruirao i Mulalića i Kostića (trenera). Drugi problem je što je nakon udarca u glavu u BL i famozne maske pao u formi i nikad je nije vratio. Treći problem je taj što ne zna lopte ni malo, samo nabija i izbija. Loše postavljanje je uzrok primljenih golova. Kosorić je direktno kriv za par golova koje smo primili, kao i Boccaccini. Samo se sjetite prodanih lopti na 25 metara od našeg gola, skoro pa svaku utakmicu se to dogodilo. Bogičević se vratio da učvrsti odbranu jer ga Petrović smatra nainteligentnijim stoperom lige. Znači ta činjenica da je Bogi vraćen i da je izbacio iz tima prvo Boccu a onda i Kosorića (nakon suspenzije) govori u prilog da je Kosorić jako loš bio zadnji period. Činjenica da je klub pustio kapitena koji je imao važeći ugovor da ode sama za sebe govori o svim Kosorićevim kvalitetima (i ljudskim i igračkim).
Kostić je igra koji je odigrao odličnu sezonu za Slobodu koja se za razliku od nas plasirala u evropu i bila bolje plasirana na tabeli. Ekipu koja je odigrala i finale Kupa BIH. I bio je dominantan nad našim stoperima jer su nas 3 puta pobjedili a mi njih samo jednom. Nešto slično kao što je onaj Džidić sindikalista bio dominantan. Kostić je samo nama zabio 3 gola čini mi se. Bolje se postavlja u defanzivi, malo je i brži od Kosorića. Al najveća prednost je ta što nije trula jabuka i siguran sam da će dati 100 % da se dokaže u novom klubu. Problem jeste što se nije na vrijeme priključio pripremema ali svakako kad dođe moraće istisnuti Boccaccinija iz prve postave. Bar bi meni tako bilo logično. Također je Kostić dobio plan rada od Petrovića i koliko toliko je održavao kondiciju preko ove pauze.
21 10 4

Petrović Slavko

Leon_Professional
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:30 am

vrbanjusa je napisao/la:
pet feb 03, 2017 10:45 am
Bolji i od Kosorića a posebno od Boccaccinija
Normalno da je bolji.. TOP 3 u ligi, a ostali nek pogledaju eto bar jednu tekmu gdje je on igrao a ne da pricaju u prazno a ni pogledali nisu..
OTJERAJTE BIVSE IGRACE!

Jednom Zeljeznicar, uvijek Zeljeznicar.

"I da zive ko Zeljeznicar sto zivi, da kazem da to nije neki ekstra zivot, nije to deluks. To je ono sta se izboris sam izboris, sto ustedis sam ustedis, i tu ima neka veza..."

dell21
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:31 am

Do lige 6 ima nešto manje od dva mjeseca, ima vremena ako dođe u narednim danima.

Model1964

pet feb 03, 2017 11:33 am

starigrad je napisao/la:
pet feb 03, 2017 11:16 am
Model1964 je napisao/la:
pet feb 03, 2017 10:56 am
starigrad je napisao/la:
pet feb 03, 2017 10:53 am

ta kuca i zemljiste, na jugoistoku, je dugo bila na PIK-u. cijena, koliko se sjecam, bila cca 1.000.000 KM u pocetku, pa poslije cca 900.000 KM. vidjao sam je kad sam trazio kucu za sebe na tom podrucju. vise je nema u ponudi, da li je ponuda povucena ili se, u medjuvremenu, vlasnik promjenio, nemam pojma.
Koliko sam upoznat vlasnik je još isti. Nudio je prije nekoliko godina klubu da odkupe od njega. Bio je jako korektan prema klubu. Tipa ne poznajem ali znam iz pouzdanih izvora da njie hotijo naštetiti klubu kada su svi drugi pokušavali.
lika ne poznajem, jer nisam stupio u kontakt, niti sam upucen u njegove razgovore i pregovore sa klubom, pa nije korektno da bilo sta komentarisem po tom pitanju. ali, cijena sa PIK-a je, barem po mom misljenju, prevelik zalogaj za ono sto bi nama pruzila. jbg, dodje, maltene, ravna cijeni izgradnji istocne tribine. a, u sustini, nama kuca i prateci objekti nisu ni interesantni, samo "golo" zemljiste.

inace, pozicija, kuca, okucnica, prateci objekti... sve idealno bilo za mene, izuzev cijene :D

koliko ja kontam, ne vidim preveliki strah za pozicioniranje juzne tribine, a da se time ugrozava sami tranzit, odnosno, pojava nekakvih klizista. jug ce po planu ici skroz iza gola, tako da bi se sadasnji "plato" izmedju gorenjeg i donjeg dijela juga mogao iskoristiti i posluziti za prilaz ulazima na juznu tribinu (i na sjeveru su ulazi na pola visine tribine). gornji dio, sadasnjeg juga, bi ostao kao zastita klizista iz pravca tranzita, s tim da se "malo" preuredi i nema taj izgled tribine. isto tako, ako se ne varam, dio zemljista iznad novoizgradjenog parkinga iza zapada je u nasem vlasnistvu, pa bi se i tu mogla napraviti pristupna staza jugu.

sve su ovo moja laicka razmisljanja i ne moraju biti ispravna, samo, nekako logicno razmisljam, prema stanju na terenu, gdje bi se gradnja trebala odvijati.
Sve stoji što si napisao :)
Slažem se da je cijena ful visoka. Nisam upoznat koliku je cijenu postavio klubu. Kada sam napisao da je bio korektan do kluba mislio sam na ova zadnja događanja ;)
Ja imam info da je opština uzela kao prioritet sređivanje tranzita od novog rondoa do međe sa opštinom centar. Mene interesuje kako cemo riješiti prilaze JUGU :) , briga me za tranzit :lol:
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎

exbabilon
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:35 am

dell21 je napisao/la:
pet feb 03, 2017 11:31 am
Do lige 6 ima nešto manje od dva mjeseca, ima vremena ako dođe u narednim danima.
Prije lige 6 ti mozes dobiti i izgubiti puno toga. Imas 4 kola u kojima imas nepovoljniji raspored od lidera i ako ti se omakne neki kiks, ode lider na 8 ili 9 bodova prednosti, a sto je gotovo nemoguce nadoknaditi u ligi 6. Sem toga, odmah ide i naredna runda kup takmicenja i mozes naletiti na bilo koga tu.

Hare79
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:39 am

Ove zime je bila slaba ponuda štopera tako da su naši zapele za njega, al fakat sve to predugo traje. Ne bi bilo loše da on sad dođe (može igrati i na lijevom beku), a na ljeto dovesti baš nekog dobrog.

Hadzijalagic
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:46 am

Kostic je Slavkin izbor i to je to..Nemamo sta tu puno palamuditi.. I ja se slazem da je Kostic prosjecan stoper kao i Aco, ali je bio bolji kada je bio u punoj formi nego Aco posle povrede glave.. Sto @exbabilon kaze mozda je bilo bolje dovesti i za nijansu dvije losijeg stopera koji ce se u potpunosti uigrati i spremiti nego cekati kvalitetnijeg kojem ce biti potreban odredjeni period za adaptaciju..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..

Riki2014
Kontakt:

pet feb 03, 2017 11:50 am

Vezano za tu kucu na jugoistoku , neko je na jednoj utakmici spomenuo da je to od onog Zije Turkovica sto je u zatvoru , tako sam cuo .

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 7 gostiju.

Prijava  •  Registracija