Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 3:00 am

Minjore je napisao/la:Moramo svi shvatiti da Stojanovic ( ako dodje) dolazi da bi odigrao polusezonu i da bi onda bio backup za Besirovica koji bi svoju sansu trebao dobijati polahko od iduce sezone.
Amin. Nebi imao nista protiv tog scenaria, ali sumnjam da bi Stojanovic dosao radi pola godine, ili ti ga nekoliko mjeseci. Ali ako hoce titulu onda razumijem ga ;)
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 8:40 am

cikazubo je napisao/la:Fergusonova tribina na Old Trafordu je samo jedan primjer, u Engleskoj skoro svaki stadion ima tiribine koje se zovu po najvećim legendama, ima brojnih primjera i u Njemačkoj, Darmstadt je skoro nazvao komplet stadion po jednom navijaču koji je preminuo ove godine, mi kao klub ali i kao grad i država Ivici nismo ništa značajno posvetili, to što je npr počasni predsjednik je samo sitnica u odnosu na orden izlazećeg sunca u Japanu, u odnosu na ulicu u Grazu, u odnosu na sve pogodnosti koje mu je nudio Graz/Austrija počevši od liječenja pa na dalje, onda rođendanska čestitka Sturma i show navijača, to je nešto što ostaje zauvijek. Mi u BiH smo tu za legende samo kad odu s ovog svijeta, tako će biti i sa Ivicom jednog dana, moramo biti otvoreni i reći da nema baš previše vremena, nemojmo dopustiti da Japance i Austrijance nadjačamo samo riječima i oplakivanjem, nego dajte da se pokrene napokon ta inicijativa, kad mu vladajuće strukture nisu htjele odobriti izgradnju lifta iako je mogao uživati sve privilegije u Austriji a ostao je ovdje, pa su onda odbili Bikićevu inicijativu za ulicu, hajmo onda mi sami kao Željo odati počast jednoj od najvećih legendi na Balkanu, svjestan sam da smo klub kojem treba 5 stadiona da bi se tribinama dodijelila imena na osnovu legendi, ali Ivica se izdvaja jer je još među nama..
Živio nam Osim dragi !
Potpisujem tvoj post, samo jedna ispravka. Nisu mu vladajuce strukture odbile izgradnju lifta, nego da bude gore, vjerovao ili ne, to su uradile komsije. Komsije su se bunile iz ko zna kojeg razloga. Jednostavno, dosli divlji otjerali pitome. Mi smo klub velikih imena, velikih ljudi sa velikim djelima i tesko je izabrati zaista. Recimo, ja sam glasao za Josipa Bukala, to je i bio moj prijedlog. Svabino ime bih zadrzao za stadion ili za recimo "Trg Ivana - Ivice Osima". Odajmo mu pocast dok je sa nama, zdravlje mu je veoma naruseno. Mi obicno pocnemo da cijenimo prisustvo neke osobe, tek kada to isto prisustvo izgubimo. Svabo, zivio nam jos dugo!!!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
gavran
Postovi: 7555
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 8:56 am

Radi li se danas, link nece.Sto se tice imena za mene je Grbavica kako god ga nazvali.
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 8:58 am

Meni bi najbolje bilo da se ulica preimenuje u Ulicu Ivice Osima, a da stadion zadrži ime. Također, ne bih imao ništa protiv da se i stadion tako zove. Ne znam dokle je došlo i šta je bilo s onom inicijativom da se dio Zvorničke preimenuje Ivice Osima. Švabo, ovaj put se nećemo složiti s tvojim mišljenjem i nemoj više negodovati, jer Ti jesi legenda :)
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 9:40 am

stadion grbavica, ivice osima 27.
gradi željo boli te *****
 
damirfile
Postovi: 3365
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 10:00 am

Nisam za to da se stadion zove po nekom igracu pa makar to bio veliki osim. Na hiljade igraca je proslo kroz zelju ivica je ostavio mozda najveci trag ali... Ulicu nazvati po njemu bi bilo odlicno.
 
exdomorocki
Postovi: 585
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 10:07 am

Brkoo je napisao/la:
Plava Porodica je napisao/la:Gojak jeste Zeljino dijete ali me decko uopste ne interesuje.
A za Viscu sam npr presretan :) Majstorski gol.
P.s. Dobar posao rade na istoku, jedva cekam polovinu januara otprilike da se pocne dizati. :D
Upravo to, da je Hodzic pogodio bilo bi mi drago a za Gojaka me boli briga. Drago mi je sto je Visca pogodio. Kvesa lose pravo odigrao, osim sto je kriv kod gola, bio je apsolutno neprimjetan osim jedne situacije kad je mogao i crveni dobiti a dobio je samo zuti..

Sto se tice Stojanovica, koliko ja znam on je jako trom i spor igrac, plus je stranac. Zasto ne bi pokusali Letica dovesti, raskida sa Zilinom, za mene sasvim pristojan igrac koji ima kvalitet da igra u Zelji a i nije stranac..
Nit,spor,nit je trom,nit je stranac...
> JA IMAM JEDNOG BOGA A NA KLUPI SINA NJEGOVOGA <
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 10:22 am

Ne volim da se daju imena i po kom.
Potrosis sav hommage nekom sto mu komad betona ili skulpturu posvetis. Nacija otpuhne, udahne i kaze revansirali smo mu se... Dobro je. Dio duga smo vratili. Sta hoce? Drugi ni to nemaju.
Divno bi bilo kada bi zivjeli legacy Ivice Osima, u djelu, rijecima i razmisljanjima... To bi bila prava uspomena.
Oduvijek je kritican prema nasem mentalitetu, takorec pristupu zivotu.
Kada bi temelji nase skole fudbala bili razvijeni u misli zasto je Australija rasturila Hrvatsku, kada bi nasa djeca od malih nogu ucila tu filozofiju, bili bi znacajna tacka omladinskog fudbala na mapi Evrope.
Do tada... "Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge. A šta treba više od toga? Upravo bi to trebao biti cilj svih navijačkih grupa, a ne samo da se eksponiraju što nose neku boju i ponašaju se ružno."
Budimo drugaciji. Gradi se stadion. Sudjelujemo. Patimo zbog rezultata, ali smo tu cvrsti u religiji, slozni. Neki to zovu sadaka, neki sto ne znaju sto iz usta kore stedimo kakvu ljubav osjecamo. Ne osjecam samilost, osjecam da mi se kuca sredjuje.
Zivimo Osimove rijeci u nama...
 
Avatar
godrina
Postovi: 1421
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 10:49 am

dobar momak je ovaj Aleksandar Kosoric
uvjek uz tebe i ti to dobro znas, tebe volim ja za tebe navijam :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
boro elcic: igrac ne smije trcat direktno na gol protivnika jer time opstruise igru i ugrozava njenu regularnost
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 10:56 am

Gospodski intervju Ace na gg.ba. Sretno dalje!

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Avatar
roger_bannister4
Postovi: 110
Pridružen/a: ned jul 24, 2016 1:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 11:18 am

Fanzi je napisao/la:Ne volim da se daju imena i po kom.
Potrosis sav hommage nekom sto mu komad betona ili skulpturu posvetis. Nacija otpuhne, udahne i kaze revansirali smo mu se... Dobro je. Dio duga smo vratili. Sta hoce? Drugi ni to nemaju.
Divno bi bilo kada bi zivjeli legacy Ivice Osima, u djelu, rijecima i razmisljanjima... To bi bila prava uspomena.
Oduvijek je kritican prema nasem mentalitetu, takorec pristupu zivotu.
Kada bi temelji nase skole fudbala bili razvijeni u misli zasto je Australija rasturila Hrvatsku, kada bi nasa djeca od malih nogu ucila tu filozofiju, bili bi znacajna tacka omladinskog fudbala na mapi Evrope.
Do tada... "Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge. A šta treba više od toga? Upravo bi to trebao biti cilj svih navijačkih grupa, a ne samo da se eksponiraju što nose neku boju i ponašaju se ružno."
Budimo drugaciji. Gradi se stadion. Sudjelujemo. Patimo zbog rezultata, ali smo tu cvrsti u religiji, slozni. Neki to zovu sadaka, neki sto ne znaju sto iz usta kore stedimo kakvu ljubav osjecamo. Ne osjecam samilost, osjecam da mi se kuca sredjuje.
Zivimo Osimove rijeci u nama...
:pljesak: :palacgore: :palacgore:
1921
 
damirfile
Postovi: 3365
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 11:41 am

Kolko desetogodisnjih smo do sada prodali.
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 12:04 pm

Fanzi je napisao/la:Ne volim da se daju imena i po kom.
Potrosis sav hommage nekom sto mu komad betona ili skulpturu posvetis. Nacija otpuhne, udahne i kaze revansirali smo mu se... Dobro je. Dio duga smo vratili. Sta hoce? Drugi ni to nemaju.
Divno bi bilo kada bi zivjeli legacy Ivice Osima, u djelu, rijecima i razmisljanjima... To bi bila prava uspomena.
Oduvijek je kritican prema nasem mentalitetu, takorec pristupu zivotu.
Kada bi temelji nase skole fudbala bili razvijeni u misli zasto je Australija rasturila Hrvatsku, kada bi nasa djeca od malih nogu ucila tu filozofiju, bili bi znacajna tacka omladinskog fudbala na mapi Evrope.
Do tada... "Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge. A šta treba više od toga? Upravo bi to trebao biti cilj svih navijačkih grupa, a ne samo da se eksponiraju što nose neku boju i ponašaju se ružno."
Budimo drugaciji. Gradi se stadion. Sudjelujemo. Patimo zbog rezultata, ali smo tu cvrsti u religiji, slozni. Neki to zovu sadaka, neki sto ne znaju sto iz usta kore stedimo kakvu ljubav osjecamo. Ne osjecam samilost, osjecam da mi se kuca sredjuje.
Zivimo Osimove rijeci u nama...
bravo. :palacgore:
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 12:18 pm

inace nisam za to da se mijenja ime stadiona ali ako je to u stadion "IVICE OSIMA" odmah potpisujem.....taj covjek je to zasluzio i moramo mu vratiti na najbolji nacin,dok je medju nama a ne kad umre prosipati onda patetiku i nase "bosnjo" price....stvarno je vrijeme da konacno ispostujemo tog covjeka ...
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 12:33 pm

.
Zadnja izmjena: igla, dana/u sub feb 18, 2017 12:44 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 12:38 pm

Covjek ziv i zdrav vi bi ime tribini davali po njemu. Ovo sve puklo ovih dana, a kad preseli ako Bog da, onda stadionu dati ime po njemu.
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
Avatar
salle86
Postovi: 5132
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 12:52 pm

A ko može reći da nije lijepo kad legne krov pa gore na njemu da piše "istočna tribina - Ivica Osim".
Kamere svakako prenose utakmice sa zapada, bilo bi 'u očima' non stop.
A negdje na zidu, dal sa vanjske strane ili unutrašnje nebitno, napisati onu njegovu "Željo je religija i život..."
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1596
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 12:53 pm

Tryg je napisao/la:Covjek ziv i zdrav vi bi ime tribini davali po njemu. Ovo sve puklo ovih dana, a kad preseli ako Bog da, onda stadionu dati ime po njemu.
Kad' je Ferguson umro? Sasvim bi to normalno bilo i velika cast za njega da bude tu na otvorenju tribine. On je skroman, ali zato je drustvo tu da mu oda pocast, da zna vise nego ikad koliko ga navijaci ovog kluba i kompletno drustvo cijene. Istok "Ivica Osim" Jug "Dž.B.Đilda", i to fino na kartama pise, u medijima se spominje i tak. Jedino onda tu nemamo nikakve eventualne marketinske koristi ako bi nekome izdali ime na koristenje, ali sve je sta ko na koji nacin gleda.
Zadnja izmjena: SWRA_1921, dana/u ned dec 18, 2016 12:57 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 12:55 pm

dimitrijevic je napisao/la:Evo malo insajedera,Stila nas odbio vise puta,hvali Misketa I Cenan te kaze da su mu davali odlicnu platu,ali on sa 28 godina misli da moze jos puno toga ponuditi vani.Zeric imao ponudu iz Turske,ali klub nije zadovoljan,Zuban trazio da vise igra I u dogovoru sa Slavkom I Cenanom dobijat ce sansu jer u vezi nece dovoditi igraca.I da nisam znao da je Bekricu skresana plata I on je na to pristao.
Fine informacije. Ono sto sam za Stilica i Dialibu govorio je istina, ipak smo jos daleko od toga da dovedemo takve igrace, ali mislim da za dvije godine, ako ovako nastavimo, to nece biti problem. Ovo sto se radi sa infrastrukturom ce nam stvarno mnogo pomoci. Odlicno za Zerica, stvarno bih volio sto vise da ga vidim u akciji. Rade se pametni potezi za vezni red, nije bilo puno promjena, umjesto slabog Secerovica se vraca nas borbeni Hasanovic, tu je Zeba kao pravo pojacanje koje nam je trebalo, Bekric ostao sto me raduje.

Sto se tice Stojanovica, mislim da bi to bila okej opcija. Ocekujem mnogo od Besirevica i mislim da bi mogao dobijati znacajniju minutazu od sljedece sezone. Nadam se da nece biti problema sa Stojanovicem i raskidanjem ugovora. Ako prodje sve okej, kroz pripreme cemo dobiti sasvim solidnog lijevog beka. Znam da bi mnogi Bojana Letica, i ja bih, ali to je malo teze izvesti.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 18, 2016 1:09 pm

Ovo jos nisam vidio do sada :)
Pregled osamnaestog kola, sezona 1985/86, Zeljeznicar - Vojvodina 2:1, od 4:43

[video]https://www.youtube.com/watch?v=hUJqXoszkuc[/video]
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 258 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija