Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Hare79
Postovi: 1237
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 9:52 am

Ima tu još dosta nejasnoća i ne treba suditi unaprijed. Izgleda da UEFA ima namjeru da na prostoru Europe formira SuperLigu te čitav niz regionalnih liga. Ako to tako bude, onda nas niko neće pitati želimo li ili ne. Meni se postavlja pitanje na osnovu čega će se ekipe iz pojedinih liga kvalifikovati u jednu od regionalnih liga, mogu li ispast iz te lige, te hoće li se na proljeće uključivati u nacionalna prvenstva.
Iskreno, bolje je da Željo bude među prve tri ekipe domaćeg prvenstva, nego na sredini tabele te neke regionalne. Raji će samo na početku biti zanimljiva ta liga jer će na Grbavici gostovati ekipe koje nisu dugo dolazile, ali ako budemo kuburili u drugom dijelu tabele (a bit će tako sigurno) onda će i posjeta splasnuti već drugu sezonu, i neće biti više od 3-4.000 ljudi na tribinama. Dakle, posjeta će zavisiti od uspjeha kluba, a realno teško da ćemo se boriti za vrh jer ne možemo finansijski parirati. Zato je, po meni, bolje biti Hadžo u svojoj kući nego kanta za napucavanje u nekoj regionalnoj ligi.
A ako do te lige dođe, sigurnosni aspekt se može iskontrolisati. Do daljnjeg nema gostujućih navijača i riješen problem. Ali mislim da su navijači iz svih tih država generalno protiv. svega toga.
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 9:54 am

BALKANSKA LIGA, tako bi se trebalo zvati natjecanje nogometnih klubova s prostora bivše Jugoslavije.

> Evo što o Jugoligi misle sportski novinari s ovih prostora

Dogovoreno je kako će sudjelovati 24 kluba iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore i Makedonije, a plan je da počne u rujnu 2018. godine. Iste godine najavljen je početak reformiranih europskih natjecanja Lige prvaka i Europske lige, u koje bi se klubovi s ovih prostora s novim sustavom trebali još teže kvalificirati.

Ako se netko od klubova koji bi trebali sudjelovati u regionalnoj ligi plasira u grupnu fazu nekog europskog natjecanja, onda bi ga u regionalnoj ligi zamijenio sljedeći najbolje plasirani klub iz te nacionalne lige, koje će se nastaviti igrati kao i dosad.

Grupna faza i finale na neutralnom terenu

Vasko Dojčinovski, šef makedonske lige, razradio je detaljno sustav natjecanja regionalne lige. Napravilo bi se šest skupina sa po četiri kluba, a igralo bi se šest kola. Nakon toga trebala bi se na proljeće igrati osmina finala s uzvratima, dok bi se u finalu igrala jedna utakmica na neutralnom terenu.

UEFA je već pripremila novac za Balkansku ligu, klubovima milijuni

Bitna vijest je i kako je regionalna liga na posljednjim sastancima dobila podršku UEFA-e, krovne europske nogometne organizacije koja se novim formatom Lige prvaka okreće bogatašima. Navodno je već i pripremila novac za regionalnu ligu.

Što je još preostalo dogovoriti?

"U zraku su još ostali benefiti za pobjednika i finalista. Mi smo malo neskromni pa za pobjednika želimo mjesto u Ligi prvaka, a za drugoplasiranog mjesto u Europskoj ligi, što će u Uefi malo teže proći", otkrio je Dojčinovski za Večernji list.

Problem bi mogli biti navijači...

"Utakmica visokog rizika ima i u Ligi prvaka, zar ne? Složili smo se kako bi za takve utakmice bile primjenjivane posebne mjere opreza. Vodimo se interesom nogometa, nogomet mora ići dalje, prema naprijed, neopterećen politikom."

Navodno bi klubovi u regionalnoj ligi trebali dobiti milijunske iznose za sudjelovanje i plasman.

Mislim da bi ovo kao kup takmicenje bilo, igrali bi i dalje svoju ligu.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
Pinkii
Postovi: 1765
Pridružen/a: pon okt 03, 2016 9:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 10:01 am

Vukotic zadovoljan sudjenjem. Umjesto da se zapitaju zasto su nam sudije mozda direktno uzele nekoliko bodova oni lafo zadovoljni.
SARAJEVSKI PLAVI :zeljeznicar1:
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 10:03 am

Procitaj fino tekst sta je izjavio, da je bolje nego sto je bilo da smo negdje osteceni a negdje pogurani, znaci ko ima u glavi shvatiti ce sta je htio da kaze... I mislim da bilo kakav negativan kontekst nam samo može odmoci a nikako pomoci, zato palac gore za izjavu
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 10:12 am

Regionalna liga DA, ali samo pod jednim uslovom, da u klubovima ne bi smjelo biti stranaca, niti onih sa dvojnim državljanstvom. NK Dinamo ima u svom rosteru 15-20 igrača iz EU koji se ne smatraju strancima. To bi mogla učiniti i Olimpija i Maribor i po automatizmu bi takva liga bile neravnopravna. Znači za klubove sa prostora ex YU, po meni, bi mogli igrati samo igrači, koji su državljani države iz koje klub dolazi.

Mnogi će reći da je ovaj prijedlog radikalan, ali i prijedlog o regionalnoj ligi je radikalan imajući u vidu da se ona ne bi igrala zbog navijača, nego zbog novca i stvaranja jednog do dva jaka kluba (u evropskim razmjerama) sa ex YU prostora.
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u pon dec 12, 2016 10:33 am, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 10:28 am

Bas sam sa velikom paznjom citao ove komentare o regionalnoj ligi i zakljucak je interesantan. Vecina mladih ljudi, koji su po godinama bili jako jako mali kada je bio rat kod nas, pa i oni koji se nisu ni rodili u tom strasnom periodu su apsolutno protiv ove lige i radikalizuju citav sistem i ideju kroz rat, ratne skupine, navijačke skupine danas itd. Oni malo stariji, koji su dobro osjetili i sjecaju se rata kao i onog prijeratnog perioda kada je ta liga bila i gdje su pratili Zelju kroz citavu regiju i sire, nisu iskljucivi po pitanju ostvarenja ove lige i tog nekog ponovnog takmicenja.
Bas jako interesantno. Bar meni.
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 10:35 am

boccaccio je napisao/la:Bas sam sa velikom paznjom citao ove komentare o regionalnoj ligi i zakljucak je interesantan. Vecina mladih ljudi, koji su po godinama bili jako jako mali kada je bio rat kod nas, pa i oni koji se nisu ni rodili u tom strasnom periodu su apsolutno protiv ove lige i radikalizuju citav sistem i ideju kroz rat, ratne skupine, navijačke skupine danas itd. Oni malo stariji, koji su dobro osjetili i sjecaju se rata kao i onog prijeratnog perioda kada je ta liga bila i gdje su pratili Zelju kroz citavu regiju i sire, nisu iskljucivi po pitanju ostvarenja ove lige i tog nekog ponovnog takmicenja.
Bas jako interesantno. Bar meni.
Bravo. I bar po meni je to los preduslov za ovu ligu. Mladjima je samo jedno u glavi, a htjeli mi ili ne, mladji zare i pale sada po tribinama.
 
Avatar
Dolina
Postovi: 951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 10:37 am

Ako se reg liga finansijski poklopi ona će se igrati, sviđalo se to nama ili ne. Što se tiće navijača, velika četvorka nikada na Želju i Sarajevo nije gledala kao sebi ravne, nikada im nismo bili interesantni kao grad, klub, navijači ma kako se to nema ne svidjalo.
Sjećam se gostovanja četvorke prije rata, a puno sam utakmica Želje pogledao što gostovanja što domačih. 30-40% građana Sarajeva je navijalo za Zvezdu, Partizan. Za Dinamo kao Hajduk nešto manje. Njih je znalo biti na derbijima skoro polovina. Intersnatno je da iz Beograda nije bilo ni 5% navijača, sve ostalo su bili iz Sarajeva i pogotovo iz okoline. Usudit ću se reči da je večini forumaša ovdje, pogotovo mladje generacije večina familije navijala za klubove iz Srbije.
U to vrijeme je to bilo potpuno normalno, ipak smo bili jedna država. Ovo govorim iz razloga jer mi navijačima velike četvorke koji dolaze iz svojih gradova uopšte nismo interesantni, kao ni Makedonci, Slovenci.
Ako bude problema na stadionima u BiH to će biti sa navijačima iz B. Luke, Mostara, sa Pala koji navijaju za klubove iz Hrvatske, Srbije. Ovih drugih neće biti skoro nikako jer nas za sada ne uzimaju za ozbiljno a treba i priznati da mi tek od unazad pola godine počinjemo ličiti na klub, rat nas je dobro unakazio.
Nama će liga itekako odgovarati u svakom pogledu, što finansijskom, organizacionom, promovirajućem a problema sa navijačima ćemo imati najmanje od svih.
Ivica Osim: "Ko ne može da trči, taj ne može da igra".
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 10:37 am

sve tri "narodne" vlasti samo čekaju malo jači povod da se sjedne i dogovori konačna podjela na tri dijela. i ta liga bi bila idealan, bogomdan povod za to. da se kaže, evo vidite, to je neuspjeli eksperiment, to treba završiti. ili eto može, ali uz tri entiteta na kojima će biti 95% ovlasti države...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
1950
Postovi: 168
Pridružen/a: pet dec 02, 2016 6:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 10:37 am

Sorry na offtopicu, zna li neko slučajno koliko košta ovo?
Spoiler:
slika
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 10:50 am

35 KM cini mi se.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5109
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 10:54 am

neki zaboravljaju cinjenicu da mi (bih) vec imamo ligu koja je puna nacionalizma i ispada na tribinama, ne slazem se sa chwillom uopste kad kaze da bi gostovanje crvene zvijezde ili dinama nesto drasticno promjenilo u drzavi... to su po meni fantazije samo... naprotiv MI imamo iskustva sa i znamo se nositi sa tim... kad se dosad nije podijelila drzava zbog fudbala nece ni zbog hajduka ili partizana...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 10:57 am

Tesko da ce nas iko pitati jesmo li za ili ne.Sistem ce biti nametnut od strane UEFE pogotovo ako oni budu investitori kao sto se govori. Znaci drugim rijecima mi moramo spremni docekati to ako sebi zelimo dobro. I to je jedina prava istina u vezi te lige kupa ili sta vec. Kao prvo stadion sa potrebnim brojem sjedala jer to donosi za nase uslove ogromnu zaradu. Takav stadion nudi i sigurnosna rijesenja koja bi sprijecilia eventalni belaj. Zeljeznicar bi mogao imati dobru zaradu ako spreman doceka pocetak ovoga za jednu sezonu bi mogli ugraditi novi teren samo od prihoda od ulaznica. Isto tako troskovi igrackog kadra bi sigurno skocili, pa i u onoj ligi birvaktilskoj nismo sa tim mogli parirati partizanu zvezdi ili dinamu ali smo se nosili sa njima.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Rodom s mejtaša
Postovi: 1141
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 11:01 am

Najjača budalaština je da bi u toj famoznoj ligi sudile "naše" sudije", a nema goreg suđenja u Evropi od balkanskog. Kakav bi tek to dernek bio. Pa mi trenutno (par zadnjih godina) u našoj ligi gdje smo najveće ime, imamo suđenje da nam se protiv Mladosti iz Donjeg Kaknja ili kako već ne smije čist penal da se svira, a šta bi tek u toj ligi bilo kad zagusti. Nejasan sistem, nejasni termini, ma ništa ni sa čim. Evo primjer sad kad počne liga 6 svaka tekma derbi tj. svaki vikend tekma na nož i onda između toga srijedom da igraš protiv lupam Vardara. Ko da igra i za šta. Kakav sastav da izvedeš, a u nedelju ti derbi koji ti lupam odlučuje o Evropi. To može Dinamo da igra kad ima tri ekipe, šta čemo mi, jedino da nam igraju Mujage i Begani. Ovo ima smisla jedino za juniore.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 11:04 am

To bi nas i natjeralo da imamo tu famoznu B ekipu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5109
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 11:08 am

storm_raider je napisao/la:To bi nas i natjeralo da imamo tu famoznu B ekipu.
treba odma napraviti II tim, koji bi igrao prvu ligu federacije vjerovatno... ne treba cekati s tim... sto spremnije docekamo 2018. i pocetak regionalnog kupa, tim bolje za nas...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 11:13 am

Treba se gledati i sa te strane da bi mi bili kanta za nabijanje. Nama ona ne bi podigla kvalitet, kako ce ga podici ? Ima li bi 2-3 utakmice sa dobrom posjeotm i to je to, a sa vremenom bi sigurno izgubili ambicije za natjecanje u tu ligu. Dinamo, Hajduk, Rijeka, Maribor, Vojvodina, Partizan, CZ... svi ovi klubovi su izasli iz okvira regije bez "regije". A nama treba regionalna liga da bi bili na "nivou"(ili ti ga kanta za nabijanje) regije. Imali smo jednom regionalnu ligu, vise je nemamo i treba tako da ostane
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 11:15 am

Valjda bi bilo više para i više bi se trudili da ne budemo kanta za nabijanje. Eto kako bi se podigao kvalitet, barem nas
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 11:19 am

Vrag je napisao/la:Treba se gledati i sa te strane da bi mi bili kanta za nabijanje. Nama ona ne bi podigla kvalitet, kako ce ga podici ? Ima li bi 2-3 utakmice sa dobrom posjeotm i to je to, a sa vremenom bi sigurno izgubili ambicije za natjecanje u tu ligu. Dinamo, Hajduk, Rijeka, Maribor, Vojvodina, Partizan, CZ... svi ovi klubovi su izasli iz okvira regije bez "regije". A nama treba regionalna liga da bi bili na "nivou"(ili ti ga kanta za nabijanje) regije. Imali smo jednom regionalnu ligu, vise je nemamo i treba tako da ostane
Treba gledati sa te strane da bi kroz igranje u klub uslo par miliona sto je za nase uslove jako mnogo e onda bi bilo na upravi znaju li to iskoristiti na najbolji nacin ili ne.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 11:20 am

Izvinite na off topicu,

Jel rade bageri? :D
Željezničar ante portas !

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], TheBlue i 224 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija