Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
salle86
Postovi: 5134
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 9:09 pm

Nego sjećam se jednog derbija, možda 96-a da je bila. Ja vrlo mlad, nekih 10-a godina i zalutam na istok među pitare. Tad je ako se ne varam bila ona nekakva kućica tu, trafika, šta li. Tamo njihovi, vamo naši.
Ja sa drugom odem kod njih. A obojica manijaci. Još on nije imao dresa, nekakva plava trenerka i on flomasterom napisao na njoj MEMIŠEVI. Slovo Ć prenio u drugi red jer nije moglo stati.
Ko da smo ih dobili, znam da sam se radovao, niko mi ništa nije smio :D
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Vidno Naelektrisani
Postovi: 233
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 10:34 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 9:12 pm

cikazubo je napisao/la:
1921.ba je napisao/la:Od danas.

slika

slika
Samo mala sugestija, i u albumu s utakmice mi je malo zasmetao taj grb na sredini, pretamno je pa se namučim da progledam kroz grb, možda je i do mog vida :geek: al ako bi moglo svjetlije bilo bi ekstra :palacgore:
Mene jako zanima gdje ce na kraju zavrsiti ta dva tanjira (Digitalna, satelitska sta li vec) sto stoje na mjestu gdje ce se istok spojiti sa sjeverom, i oni su postali odavno vidljivi element stadiona hahhaa :lol: :rofl:
A onda su bageri odnijeli stari istok, a vrag odnio šalu..
1921
Ex nick: Lendric Ivan
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 9:18 pm

barbarez je napisao/la:Ima li gdje stream za Badr Harija. Starog Zeljovca.
Na jutu koliko hoces i kvalitet slike po ukusu.

Sent from my Plavo Sokocalo
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 9:23 pm

Znam da ovo nije tema, i izvinjavam se ako je nekome mrsko citati, ali dobrim dijelom se i nas tice.
Od sezone 18/19 po ovim novim pravilima UEFE koliko sam ja shvatio prvak nase zemlje ide od prvog pretkola(do sada je isao od drugog).
Zna li iko malo bolje objasniti kako ce se kretati to u buducnosti jer fakat ne mogu pohvatati kako sve ovo novo ide..
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 9:36 pm

Plava Porodica je napisao/la:Znam da ovo nije tema, i izvinjavam se ako je nekome mrsko citati, ali dobrim dijelom se i nas tice.
Od sezone 18/19 po ovim novim pravilima UEFE koliko sam ja shvatio prvak nase zemlje ide od prvog pretkola(do sada je isao od drugog).
Zna li iko malo bolje objasniti kako ce se kretati to u buducnosti jer fakat ne mogu pohvatati kako sve ovo novo ide..
ako mislim da sam dobro shvatio a mislim ...protivnici ce biti samo oni u nasem rangu ...tj rang lige pa mozemo ocekivati do grupne faze protivnike tj prvake Welsa,Gruzije,Latvije i sta ja znam tako sto su sa nam au 5 deka....nece se vise desavati da dobijemo Plzen koji je miljama daleko od nas
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 9:41 pm

Legendarni trener Ivica Osim govorio je o prijateljstvu Japana i BiH, regionalnoj ligi, harizmi Željezničara
Naš proslavljeni trener Ivica Osim bio je dobro raspoložen nakon što mu je ambasador Japana u BiH Kazuya Ogawa uručio Orden izlazećeg sunca, zlatnih zraka sa značkom vlade Japana u okviru jesenjeg carskog nagrađivanja.

Nisam trčao za nagradama

Nagrađen je za doprinos razvoju fudbala u ovoj azijskoj državi i promociju zajedničkog razumijevanja između Japana i BiH na ceremoniji u rezidenciji Ogawe, a prisutni su bili visoki predstavnik OHR-a u BiH Valentin Inzko, predsjednik N/FSBiH Elvedin Begić, Osimova porodica i prijatelji, direktor Željezničara Mirsad Šiljak... Niko kao Švabo, rekli bi njegovi poštovaci, ali i Japanci, koji nisu zaboravili vrijeme kada je bio trener JEF Uniteda i selektor Japana.

- Mislim da je ovo veliko priznanje i više znači familiji. Problem je što moram kupiti još dva-tri odijela i napraviti nekoliko plagijata ordena da ih mogu okačiti i hodati gradom, kazao je Osim u šaljivom tonu i nastavio:

- Nisam trčao za odlikovanjima, ali ona dođu, mada ne lako jer čovjek mora svašta pretrpjeti. Nemam recept šta treba napraviti, ali znam da treba raditi i imati sreće, te doći u zemlju kao što je Japan. Dobro bi bilo ako naučimo da radimo i budemo donekle kao Japanci.

Zahvalio je ambasadoru Japana u BiH Ogawi i njegovom prethodniku na priznanju.

- Oni su razvijali prijateljski odnos Japana prema našoj zemlji. Nadam se da će veza ostati, a naš narod želi biti vječiti prijatelj sa Japanom. Jedino u fudbalu možemo biti bolji od Japana, ali ne i u drugim stvarima.

Smatra da nagrada učvršćuje veze između dvije države, barem fudbalske, koje nisu bez značaja.

- To je potvrda da fudbal nije samo najvažnija sporedna stvar nego i život. Treba znati cijeniti to što su nam Japanci pomogli i svi smo profitirali radujući se osvajanju Kirin kupa. Važno je da razmišljamo i o tome da njihova reprezentacija bude naš gost da im se revanširamo. Japan nas je zvao kada nam je teško bilo i finansijska situacija u Savezu nije bila baš najbolja. Dobro je imati nekog dalje, ali ne daleko od srca, nego da bude tu i da se imaš na koga osloniti.

Kada smo ga pitali da li priznanje budi nostalgiju na rad u Japanu, Osim je odgovorio da čovjek žali što nije tamo zbog životne i spo.rtske organizacije.

- Želja za afirmacijom i radom je fascinantna. Bio sam prijatelj sa nekadašnjim selektorom košarkaške reprezentacije Japana Željkom Pavličevićem, koji je imao težak posao jer je životna želja Japanaca bila da pobijede Amerikance. Cilj im je da budu uvijek ispred svih.
Nekadašnji trener Željezničara i Partizana smatra da bi regionalna liga bila dobra stvar i dovela do zbližavanja na području bivše države. Želi da ponovo gleda utakmice timova koje je nekada uspješno trenirao.

- Mislim da će se ona igrati ubrzo. Red je da se potrudimo da popravimo atmosferu koju smo pokvarili. Nismo nepoznati jedni drugim, a ostalo je puno normalnih i dobrih ljudi. Baš bih volio gledati Želju protiv Partizana. Željezničar je imao takvu harizmu i danas je ima da može biti prijatelj sa svima.

Istakao je da život prođe i zdravlje se izgubi igrajući fudbal i radeći trenerski posao, što teže podnosi žena Asima, nego on.

- Svaka ova čašica, pa i vode može mi doći glave. Problem je tako živjeti i strah da se moraš paziti pokvario mi je život. Zadovoljstvo da sjedneš sa rajom na Baščaršiji ne mogu kompenzirati pare.

Sami sebi prijetnja

Naglasio je da se BiH matematički može plasirati na SP 2018, ali i da trebamo biti hrabriji.

- Volio bih zbog našeg fudbala da neko od onih koji igraju i postali su vedete, bude hrabar i vrati se u Bosnu da igra u nekom timu.
Recimo, Spahić. Prijetnja na putu za Rusiju bićemo sami sebi u neobaveznim pričama kada čovjek kaže šta misli, a ne mora reći, zaključio je Osim.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
salle86
Postovi: 5134
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 9:54 pm

delinjo je napisao/la:
Plava Porodica je napisao/la:Znam da ovo nije tema, i izvinjavam se ako je nekome mrsko citati, ali dobrim dijelom se i nas tice.
Od sezone 18/19 po ovim novim pravilima UEFE koliko sam ja shvatio prvak nase zemlje ide od prvog pretkola(do sada je isao od drugog).
Zna li iko malo bolje objasniti kako ce se kretati to u buducnosti jer fakat ne mogu pohvatati kako sve ovo novo ide..
ako mislim da sam dobro shvatio a mislim ...protivnici ce biti samo oni u nasem rangu ...tj rang lige pa mozemo ocekivati do grupne faze protivnike tj prvake Welsa,Gruzije,Latvije i sta ja znam tako sto su sa nam au 5 deka....nece se vise desavati da dobijemo Plzen koji je miljama daleko od nas
Gdje se može pročitati taj novi format?
Koliko malih timova ima zagarantovanih mjesta?
Mali=mi i slični, srednji=Češka, Austrija, Belgija :)
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 9:56 pm

salle86 je napisao/la:
delinjo je napisao/la:
Plava Porodica je napisao/la:Znam da ovo nije tema, i izvinjavam se ako je nekome mrsko citati, ali dobrim dijelom se i nas tice.
Od sezone 18/19 po ovim novim pravilima UEFE koliko sam ja shvatio prvak nase zemlje ide od prvog pretkola(do sada je isao od drugog).
Zna li iko malo bolje objasniti kako ce se kretati to u buducnosti jer fakat ne mogu pohvatati kako sve ovo novo ide..
ako mislim da sam dobro shvatio a mislim ...protivnici ce biti samo oni u nasem rangu ...tj rang lige pa mozemo ocekivati do grupne faze protivnike tj prvake Welsa,Gruzije,Latvije i sta ja znam tako sto su sa nam au 5 deka....nece se vise desavati da dobijemo Plzen koji je miljama daleko od nas
Gdje se može pročitati taj novi format?
Koliko malih timova ima zagarantovanih mjesta?
Mali=mi i slični, srednji=Češka, Austrija, Belgija :)
udji na mozzart sport i procitaj ...da ne trazim sad sinoc sam tu citao bas oko toga ....mislim da je 8 mjesta ukupno ...ali ne vjeruj mi :D
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
amelaga
Postovi: 232
Pridružen/a: pon jun 13, 2016 5:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 11:19 pm

Lendric Ivan je napisao/la:
cikazubo je napisao/la:
1921.ba je napisao/la:Od danas.

slika

slika
Samo mala sugestija, i u albumu s utakmice mi je malo zasmetao taj grb na sredini, pretamno je pa se namučim da progledam kroz grb, možda je i do mog vida :geek: al ako bi moglo svjetlije bilo bi ekstra :palacgore:
Mene jako zanima gdje ce na kraju zavrsiti ta dva tanjira (Digitalna, satelitska sta li vec) sto stoje na mjestu gdje ce se istok spojiti sa sjeverom, i oni su postali odavno vidljivi element stadiona hahhaa :lol: :rofl:
Na krov, kraj lokomotive.
 
Avatar
mirzoni1921
Postovi: 539
Pridružen/a: uto dec 06, 2016 3:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 11:27 pm

chile je napisao/la:
barbarez je napisao/la:Ima li gdje stream za Badr Harija. Starog Zeljovca.
Na jutu koliko hoces i kvalitet slike po ukusu.

Sent from my Plavo Sokocalo
Imas na kanalu fight sports, kod mene na logosoftu je na broju 141

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 11:39 pm

Jel moguce da je svaki stream za Badra stao taman kad udje u ring majku im lopovsku.
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
Avatar
mirzoni1921
Postovi: 539
Pridružen/a: uto dec 06, 2016 3:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 11:51 pm

Gotovo je Badr izgubio

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 11:52 pm

mirzoni1921 je napisao/la:Gotovo je Badr izgubio

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
Kolko sam čeko borbu na kraju ovako glupo završi, žao mi Badra..
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 11:54 pm

Oj loma ruke, sta ovo bi :O
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub dec 10, 2016 11:56 pm

Bas bezveze poraz skoro pa bez primljenog udarca...razocaravajuce za gledaoce ali desava se jbg.

Sent from my Plavo Sokocalo
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
Avatar
omladina1921zeljina
Postovi: 595
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:26 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 12:02 am

Šteta baš. Zahuktavao se tek i već bio načeo nos i oko ovog Holandeza. Al razbit će njega Golden Boy, ne sumnjam u to, preluda je ono glava :D
avanti ragazzi di buda, avanti ragazzi di pest, studenti, braccianti, operai il sole non sorge piad est!

CN 1969

LOBOTOMCI 2016
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 12:08 am

šta igra taj Badr
 
Avatar
mirzoni1921
Postovi: 539
Pridružen/a: uto dec 06, 2016 3:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 12:19 am

cikazubo je napisao/la:
mirzoni1921 je napisao/la:Gotovo je Badr izgubio

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
Kolko sam čeko borbu na kraju ovako glupo završi, žao mi Badra..
Bas steta. Onaj ga nije stigao ni pogledati

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 12:22 am

igla je napisao/la:šta igra taj Badr
Lijevu polutku a ima ubojitu desnicu

Sent from my Plavo Sokocalo
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 12:24 am

haj nek može i lijevo igrat, ako ništa našutaće valjda nekog

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Eisenbahner1921, Google [Bot], neroazzuro, Ujko i 204 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija