Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 3:48 pm

Zivio si Zeljeznicar!
M.R.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 3:51 pm

Prestanite sa tom pricom oko opozicije i slicnih gluposti. Svaki naredni post ce biti obrisan, prebacite se u inbox.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23656
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 3:52 pm

20 godina.. covjece...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 4:12 pm

"Tračnice" su osvježene novim slikama

viewtopic.php?f=70&t=345&start=100" target="_blank

a tu je i nova tema na podforumu, uživajte :)

viewtopic.php?f=70&t=400" target="_blank
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23656
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 4:16 pm

Hurmasica je napisao/la:"Tračnice" su osvježene novim slikama

viewtopic.php?f=70&t=345&start=100" target="_blank

a tu je i nova tema na podforumu, uživajte :)

viewtopic.php?f=70&t=400" target="_blank
Ovo je pravo osvjezenje! Bravo ekipi zaduzenoj za Historiju.

Sto se tice videa sa sudijskim nepravdama, odlucili smo da ga izdamo nakon so bude gotov ovaj dio sezone, pa da se sve sumira.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 4:26 pm

Hadzijalagic je napisao/la:
FKZ1921 je napisao/la:Ama ne radi se ni o kakvom misljenju. Oko misljenja se ne moramo sloziti.Ali se ljudi ovdje ne slazu sa sluzbenim podacima kluba.Iznosim sluzbene i javne podatke objavljene na stranici kluba ali se ti podaci nekima ne svidjaju iz nekog razloga. Ne znam zasto se to meni prigovara. Nisam ja te podatke izmislio ni pisao na stranici kluba. Doslovice,tacno i precizno prepisao.
Do nedavno si bio "glas razuma" i neko ko je u mnogim slucajevima branio ljude u klubu od onih koji su iznosili slicne teze koje ti sada iznosis.. Tada si bio dio "copora" koji je za svaku kritiku ljudima u klubu pokusavao naci opravdanje.. Tada si imao i informacije koje nisu bile dostupna na zvanicnoj stranici.. Sta se promijenilo u medjuvremenu, to ne znam ali ocito je da si promijenio misljenje i da si prije par mjeseci od totalnog pozicionara postao opozicija.. Sad budi spreman da budes na svaki nacin diskreditovan od strane "advokata" za koje si do juce bio "glas razuma" a koji mjesecima usutkavaju svakog onog ko napise nesto sto im nije po volji..[/quo
I prije a i sad pisem na bazi cinjenica. I prije a sad hvalim i kritikujem na bazi cinjenica i po sopstvenoj savjesti. Nikad nisam,pa ni sad to ne cinim,ni o cemu i ni o kome, davao pausalne ocjene. Nisam iznosio neprovjerene i proizviljne podatke.
Sta se promjenilo?Promjenila se klima ovdje na forumu. Od juna ove godine sam postao sumljivo lice.. :lol: Zasto? Jer sam,kad sam se uvjerio da se ponavljaju iste greske sa zimskog prelaznog roka,napisao da nemamo strategiju u transfer politici.I to je docekano na noz. Sta sam trebao? Ili sutiti ili se prikloniti coporu i pisati kako je sjajno,odusevljavati se svakim novim bumom. A vidim svojim ocima da nije dobro. Vidim da se skupljaju igraci koji imaju nenormalne karijere,koji su gubitnici po mentalitetu,skoro svi koji su dovodjeni u oba prelazna roka dovedeni su nakon sto negdje,iz nekih razloga,nisu uspjeli. Naivno je bilo ocekivati da kod nas uspiju. I sta imamo na sonu? Imamo cinjenicu da od 26 dovedena igraca u dva prelazna roka,potpuno smo zadovoljni samo jednim...Mirom. Djelimicno zadovoljni dvojicom...Lendricem i Sinisom. Ali nedo bog i pomisliti napisati nesta protiv ljudi koji su odgovorni za te stvari.
Ovih dana slusam pricu o dugovima...Cujem cifru od zvanicnika kluba,otvorim klupsku stranicu,nadjem tekstove gdje se javno saopstilo stanje duga,otvorim stranicu federalne porezne uprave i vidim stanje duga...I nidje veze s onim sto prica zvanicnik kluba. Pa sta trebam? Sututi i sa radoscu cekati cekati sljedece predavanje. Nema sanse.
Pisacu ono sta mislim i onako kako razumijem situaciju. Uvijek i iskljucivo u interesu kluba. Naravno,vlasnici i urednici ovog portala i ovog foruma mi to mogu zabraniti...I to uopce nije problem.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23656
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 4:30 pm

O zabrani neces morati razmisljati, ni ti, niti bilo ko drugi, dok god se pise sa cinjenicama. Ovaj forum nije takvog karaktera, niti ce biti. Nastavite diskusiju, cinjenicno.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 4:49 pm

tm8782 je napisao/la:Forum je mjesto gdje sa nekim djelim stavove, a sa nekim NE. Stoga ako neko nekoga etiketira je stvar pojedinca. Ovdje se svašta napiše i što jeste istina i što nije, valjda za te stvari forum i služi. Ako sam imao 'neko' mišljenje pa ga promjenio (najednom) onda treba doći i reći zašto je to tako. Mnogi ovdje potenciraju samo dijelove 'istine' koja im odgovara, a ostalo šute. Uzimaju samo ono šta im odgovara i pokušavaju da 'naprave' neku svoju 'sliku' situacije. Mnogi se koriste dnevnom štampom, portalima, kafanama, 'linkovima', rekla kazala... Znam i tvrdim odgovorno da puno toga se izvrće i 'potura' u javnosti, od mnogih koji su se do jučer 'kleli' u klub i ljude u klubu. E po meni to je retardirano!!!
Koja je onda razlika izmedju "vas" i "njih" ?
Ja je ne vidim
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 5:05 pm

Vrag je napisao/la:
tm8782 je napisao/la:Forum je mjesto gdje sa nekim djelim stavove, a sa nekim NE. Stoga ako neko nekoga etiketira je stvar pojedinca. Ovdje se svašta napiše i što jeste istina i što nije, valjda za te stvari forum i služi. Ako sam imao 'neko' mišljenje pa ga promjenio (najednom) onda treba doći i reći zašto je to tako. Mnogi ovdje potenciraju samo dijelove 'istine' koja im odgovara, a ostalo šute. Uzimaju samo ono šta im odgovara i pokušavaju da 'naprave' neku svoju 'sliku' situacije. Mnogi se koriste dnevnom štampom, portalima, kafanama, 'linkovima', rekla kazala... Znam i tvrdim odgovorno da puno toga se izvrće i 'potura' u javnosti, od mnogih koji su se do jučer 'kleli' u klub i ljude u klubu. E po meni to je retardirano!!!
Koja je onda razlika izmedju "vas" i "njih" ?
Ja je ne vidim
Ne treba praviti razlike na "Mi" i "Vi", ali iz ovog intervjua Almira Gredića od 1.12.2014. godine se sve može vidjeti. Čovjek nije spominjao imena, ali je sve fino pojasnio. http://www.avaz.ba/clanak/149760/gredic ... sudbinu-kk" target="_blank

Znači, prethodne titule više su koštale Željezničar nego što su donijele profita? - Jesu. Naravno da je cilj kluba, koji je najveći u državi, da uvijek osvaja titule, ali ovo je posao, možeš trošiti samo onoliko koliko ima, jer će sve kad-tad doći na naplatu. Ne treba previše pameti da se tako radi. Evo, ja sada mogu uzeti višemilionski kredit ili, još bolje, dovest ću 10 igrača s kojima ću potpisati ugovore na stotine hiljada KM. Osvojit ćemo titulu bez problema, ali šta ćemo kad dođe na naplatu ono što smo potpisali, da ja, onda, samo dam otkaz i ostavim to nasljednicima pa neka rješavaju? Ne može to tako, barem ja ne mogu i ne želim da radim tako i treba sve učiniti da niko nikada više ne smije da radi tako. - See more at: http://www.avaz.ba/clanak/149760/gredic ... BOA8R.dpuf" target="_blank

a nakon tog je "češljanjem još pronađeno 2,2 miliona KM poreskog duga (žalba u toku) i 600 milja neevidentiranih pozajmica i sve to u periodu 2003-2014. godina. @FKŽ, jeli se tebi ikada desio lapsus, pa si se uhvatio Misketovog "poreski" dug, a trebao je reći dug

Samo malo logike i sve je jasno.
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u pon nov 14, 2016 5:09 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 5:07 pm

Vrag je napisao/la:
tm8782 je napisao/la:Forum je mjesto gdje sa nekim djelim stavove, a sa nekim NE. Stoga ako neko nekoga etiketira je stvar pojedinca. Ovdje se svašta napiše i što jeste istina i što nije, valjda za te stvari forum i služi. Ako sam imao 'neko' mišljenje pa ga promjenio (najednom) onda treba doći i reći zašto je to tako. Mnogi ovdje potenciraju samo dijelove 'istine' koja im odgovara, a ostalo šute. Uzimaju samo ono šta im odgovara i pokušavaju da 'naprave' neku svoju 'sliku' situacije. Mnogi se koriste dnevnom štampom, portalima, kafanama, 'linkovima', rekla kazala... Znam i tvrdim odgovorno da puno toga se izvrće i 'potura' u javnosti, od mnogih koji su se do jučer 'kleli' u klub i ljude u klubu. E po meni to je retardirano!!!
Koja je onda razlika izmedju "vas" i "njih" ?
Ja je ne vidim
Razlika (kod mene) što nisam od nekih koji vole da 'pale' vatru i gdje treba i gdje ne treba. Nema razloga bar sad, a bilo ga je Boga mi prije i to da bude požar gori nego u Hercegovini.
Razlika je što mnogi 'laju' na sve strane (SAD), a to nisu radili kad su bili u klubu.
Razlika je što nekima uveliko radi sujeta.
Mi treba da smo jedno, ali se ne mogu nikako svrstati u 'koš' sa ovim skupinama ljudi koji danas pričaju jedno a sutra drugo.
Ko je pratio portale pojedine svima će biti jasno.
Po meni nikako ne mogu u grupi sa ovim gore navedenim i zbog toga mogu biti u ovoj tvojoj grupi "vas".
Pratim forum, obični sam navijač, nemam nikog u klubu, nemam talova, volim klub ali savršeno vidim ko je kakav i odakle idu 'struje'.
Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 5:16 pm

Ja nista ne kontam sad. Koliki je nas dug i da li je to ono konacno? Znam da je bilo nesto utvrdjeno, pa naknadno izletilo jos 2,2 miliona km. Taj zadnji dio nije obuhvacen reprogramom?
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 5:18 pm

Valjda smo se žalili na taj dug, pa on nije pravosnažan.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 5:23 pm

Ako vec racunamo bolje da onda evidentiramo i taj dug, jer ce nama tesko nesto oprostiti. Dakle, ova 2,2 miliona plus ovih oko 3 miliona koliko smo imali kada je Gredic dao ovaj intervju. Nasao sam nesto na zvanicnoj iz Septembra, 2016. gdje je ukupan dug oko 5 miliona, 4,9 cini mi se. Onda je vjerovatno tako, nesto oko 5 miliona nas ukupan dug.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5234
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 5:24 pm

sergejevic je napisao/la:Ja nista ne kontam sad. Koliki je nas dug i da li je to ono konacno? Znam da je bilo nesto utvrdjeno, pa naknadno izletilo jos 2,2 miliona km. Taj zadnji dio nije obuhvacen reprogramom?
Knjigovodstveno ti moraš kao dug prikazivati i onaj dio na koji je potpisan reprogram i plaćamo nešto preko 10 milja mjesečno (glavnica + kamate). Kada nakon 10, sada manje godina to otplatimo, kamate će biti otpisane. Ovaj novi dug 2,2+0,6=2,8 mil KM (ima žalba na prvi iznos), ali je i to dug.

Treba pričekati Skupštinu i na njoj će biti predstavljen godišnji izvještaj za 2016. godinu, a vjerovatno će se kazati i stvarno stanje stvari o ukupnom dugu.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 5:24 pm

Ni ja nista ne kontam vala.
Jel' se gasimo ? :lol:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 5:29 pm

sergejevic je napisao/la:Ja nista ne kontam sad. Koliki je nas dug i da li je to ono konacno? Znam da je bilo nesto utvrdjeno, pa naknadno izletilo jos 2,2 miliona km. Taj zadnji dio nije obuhvacen reprogramom?
Porezni dug kluba iznosi cca 977000 km(podatak sa stranice porezne uprave azuriran 30.09.2016.g). Taj dug se vraca kroz potpisani reprogram negdje od pred kraj 1014. g
Kako je zvanicno saopsteno putem oficijelne stranice,klub je izlozen novom potencijalnom dugu od 2,2 mil km a temeljem zapisnika porezne inspekcije od marta 2015.g Na ovaj zapisnik je ulozen prigovor zbog,kako nasi tvrde,neispravno utvrdjenog iznosa duga. I to jos uvijek nije okoncano.
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 5:34 pm

Pa dobro je onda. Sigurno se moze dogovoriti neko placanje i ako ne prodje zalba za taj novi dug. Ja sam mislio da smo mi duzni nekih 5 miliona.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 5:36 pm

FKZ1921 je napisao/la:
sergejevic je napisao/la:Ja nista ne kontam sad. Koliki je nas dug i da li je to ono konacno? Znam da je bilo nesto utvrdjeno, pa naknadno izletilo jos 2,2 miliona km. Taj zadnji dio nije obuhvacen reprogramom?
Porezni dug kluba iznosi cca 977000 km(podatak sa stranice porezne uprave azuriran 30.09.2016.g). Taj dug se vraca kroz potpisani reprogram negdje od pred kraj 1014. g
Kako je zvanicno saopsteno putem oficijelne stranice,klub je izlozen novom potencijalnom dugu od 2,2 mil km a temeljem zapisnika porezne inspekcije od marta 2015.g Na ovaj zapisnik je ulozen prigovor zbog,kako nasi tvrde,neispravno utvrdjenog iznosa duga. I to jos uvijek nije okoncano.
I da se utvrdi taj dug od 2,2 mil KM plus taj stari sto se vraca reprogramom dodje se na brojku od 3,2 mil ukupnog duga?
Je li to sve sto klub treba vratiti? Ostale pozajmice i dugovi prema pojedincima i firmama su uredno vraceni?
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 5:40 pm

Mislim da bi i to moglo biti obuhvaceno reprogramom, samo sto bi nam onda rata bila 35.000 km, na 10 godina. Opet mislim da ce proci zalba ili nekako umanjiti. Kako sam ja shvatio taj dug je zbog neplacenih doprinosa na uposlenike, gdje je samo Stanic bio prijavljen. Sad je tesko dati tacnu prognozu koliko si zakinuo drzavu. Moze se i tu nesto dogovoriti i nekako otplatiti. To bi nam trebao biti prioritet.
Zadnja izmjena: sergejevic, dana/u pon nov 14, 2016 5:40 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 14, 2016 5:40 pm

977.000 KM glavnice i 1.440.000 KM kamata. to je ta tabela:

http://pufbih.ba/v1/public/upload/files ... 9.2016.pdf" target="_blank

ako se gleda da se kamata oprašta tek "uspješnom" otplatom glavnice, kako i jeste, doda ono što je plaćeno po reprogramu (po 10 hiljada mjesečno) od 2014. i 2,2 miliona (malo više) po zapisniku iz aprila 2015. godine, dobije se otprilike kako je senad i rekao.
gradi željo boli te *****

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Dzezvar, Google [Bot], milanribar i 272 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija