Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 11:53 am

mula je napisao/la:Jasno mi je da ima i uvijek će biti negativnih komentara, kontraša, dušmana itd... Ali mi nisu jasni ljudi koji konstantno pokušavaju da se sa njima prepiru i pokušavaju da im dokažu kako nisu u pravu. Znaj šta god da kažeš ili kakav god argument da izneseš nečeš promjeniti njihovo mišljenje. On jednostavno želi da se vodi bespotrebna polemika i on je zadužen da ne bude sve lijepo, divno, krasno. Znaj da svaki put, kada pokušaš da se raspravljaš s njim, on je pobjednik, jer je ispunio svoj jedini cilj-rasprava.
Ma samo ih ignorisati. To ih više boli nego kad ih ubiješ argumentima.

Što se tiče istoka, ja ne vjerujem dog ga ne vidim. Ne zato jer ne vjerujem ovim ljudima, nego jer se uvije nešto može iskomplikovati, a ja sam uvijek oprezan.
 
ž'21
Postovi: 1592
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 12:01 pm

Kod nas je najveci problem sto raja nije strpljiva. Da imamo rezultate komentari bi bili yebo rezultate daj mi stadion. Kad imamo ovo drugo onda daj nam ovo prvo. Nikada nismo zadovoljni ni sa cim i to je i vrlina i mana, zavisi kako ko protumaci. Jedino sto fali ovoj grupi ljudi su jebeni rezultati i za nadati se da ce se i to u blizoj buducnosti popraviti.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 12:04 pm

Trebamo shvatiti da u zdravoj atmosferi, a malo ih je u ovoj zemlji, titule su posljedica i to na dugorocne staze. Strpljivi budite, ovi ljudi nisu tako davno dosli u klub.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5235
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 12:09 pm

"Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će biti autentičan model gradnje koja će podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom".
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
reks1
Postovi: 823
Pridružen/a: ned mar 20, 2016 12:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 12:19 pm

SirAlexFerguson je napisao/la:
Vrag je napisao/la:Opet svrsavanje i klanjanje...
Sve je ovo lijepo za istok, obecano(po drugi put) hrabrno od njih. Kada budem sjedio na njemu onda cu tek povjerovati.
Samo ih trofej moze oprati od ovog neuspjeha
Ja cu opet reci najveca greska ove uprave je sto su nam dali nadu i obecanja za ono sto ne bi niko,a vidjeli smo u godinama iza nas kakvi smo bili. Imaju moju punu podrsku , i vise sam nego siugran da rade ispravne stvar. Valja se boriti, eh...
Najveca greska ove uprave je sto nesto pokusava uopste u ovoj korumpiranoj zemlji.Preslusajte jos jednom press i mozda cujete da smo tek 08.11 dobili dozvolu,Dobili od nadleznih organa koji se u sve mesaju osim u svoj posao,Put koji se morao proci do urbanisticke,nazalost jos cekamo gradjevinsku,je najbolji odraz sa cime se normalan covjek koji hoce da napravi neki benefit susrece,pravi horor.Koliko bespotrebno utrosene energije na nesto so bi trebalo ici normalnom procedurom,
Zadnja izmjena: reks1, dana/u pet nov 11, 2016 12:22 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
ilegalac
Postovi: 4
Pridružen/a: pon sep 26, 2016 8:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 12:21 pm

Trazi se Pesto,ko ga nadje slijedi nagrada
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 12:28 pm

Kako mi uvijek nadjemo takve likove. Cuj ima vremena pisati po facebooku a nema da dodje na vaznu press konferenciju.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 12:36 pm

salle86 je napisao/la:Kakva zimske pauza, nema toga kod nas ove zime. Igrači idu na nezasluženu pauzu a bageri izlaze na teren. Valjda oni ne budu ko naše zvjezdice hhh :D
Uz bagere i igrace na gradilište. Koja crna *zaslužena pauza*? Hem kondicija, hem da vide kao je zaraditi koru kruha, a ne guzovace kako su navikli.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
salle86
Postovi: 5135
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 12:40 pm

AsharaK je napisao/la:
Vrag je napisao/la:Opet svrsavanje i klanjanje...
Sve je ovo lijepo za istok, obecano(po drugi put) hrabrno od njih. Kada budem sjedio na njemu onda cu tek povjerovati.
Samo ih trofej moze oprati od ovog neuspjeha
Ja ne vjerujem ...
najgore što će biti kad bude sjedio na njemu problem "đe je krov, skupa karta, mora gledati preko puta upravu" itd
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Vidno Naelektrisani
Postovi: 233
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 10:34 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 12:42 pm

Vrag je napisao/la:
Jaozinho22 je napisao/la:
Vrag je napisao/la:Opet svrsavanje i klanjanje...
Sve je ovo lijepo za istok, obecano(po drugi put) hrabrno od njih. Kada budem sjedio na njemu onda cu tek povjerovati.
Samo ih trofej moze oprati od ovog neuspjeha
Ma nije druže svrsavanje jednostavno je ovo velika stvar za nas kao navijače i za klub. Fino juče Miske reče da istok ne pravi ni on ni peti ni deseti nego porodica ŽELJEZNIČAR! Ko god je mogao učestvovao je u tom sto kroz donacije sto kroz kupovinu godišnje članske pojedinačne karte itd,imamo pogrešnu percepciju kada napišemo "Gradi Miske" recimo meni se to prvom ne svidja jer ga ne gradi Miske nego FKŽ a svakako je da je druga strana medalje sportski segment ako budu igrali kako igraju istok ce da zjapi prazan tako da nam je veoma bitno da se i tu dignemo na jedan nivo koji FKŽ zaslužuje.
Ma nije tacno. Svrsavanje ko na Lisu. Miske prdne njima mirisu ruze. Za bilo koji njegov govor, nije tu samo istok.
Za svaki neuspjeh je bilo od jednih opravdanje od drugih zabijanje noza ili za uspjeh dizanje u nebesa, iznada kluba. Mi trebamo biti najveci i najjaci kriticar, a ne dupelizci i potkupljivi.
Fakat nemam namjere da se raspravljam sa vrbanjusama, vjetrovima, larsovima, dande..., a niti sa ovim iz kamenog doba.
Ne tjeram upravu i dalje mislim da trebaju ostati, ali mi nemoj prodavati muda za bubrege.
Tu si negdje s amazonom u par deka.
A onda su bageri odnijeli stari istok, a vrag odnio šalu..
1921
Ex nick: Lendric Ivan
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 12:52 pm

Lendric Ivan je napisao/la:
Vrag je napisao/la:
Jaozinho22 je napisao/la: Ma nije druže svrsavanje jednostavno je ovo velika stvar za nas kao navijače i za klub. Fino juče Miske reče da istok ne pravi ni on ni peti ni deseti nego porodica ŽELJEZNIČAR! Ko god je mogao učestvovao je u tom sto kroz donacije sto kroz kupovinu godišnje članske pojedinačne karte itd,imamo pogrešnu percepciju kada napišemo "Gradi Miske" recimo meni se to prvom ne svidja jer ga ne gradi Miske nego FKŽ a svakako je da je druga strana medalje sportski segment ako budu igrali kako igraju istok ce da zjapi prazan tako da nam je veoma bitno da se i tu dignemo na jedan nivo koji FKŽ zaslužuje.
Ma nije tacno. Svrsavanje ko na Lisu. Miske prdne njima mirisu ruze. Za bilo koji njegov govor, nije tu samo istok.
Za svaki neuspjeh je bilo od jednih opravdanje od drugih zabijanje noza ili za uspjeh dizanje u nebesa, iznada kluba. Mi trebamo biti najveci i najjaci kriticar, a ne dupelizci i potkupljivi.
Fakat nemam namjere da se raspravljam sa vrbanjusama, vjetrovima, larsovima, dande..., a niti sa ovim iz kamenog doba.
Ne tjeram upravu i dalje mislim da trebaju ostati, ali mi nemoj prodavati muda za bubrege.
Tu si negdje s amazonom u par deka.

Čuj muda pod bubrege. Covjek javno rekao rok završetka radova i to je muda pod bubrege. Istina, u pravu si to sa mudima, treba imati muda ko slon da bi u ovoj državi pokušao ovako nešto.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 1:00 pm

ž'21 je napisao/la:Kod nas je najveci problem sto raja nije strpljiva. Da imamo rezultate komentari bi bili yebo rezultate daj mi stadion. Kad imamo ovo drugo onda daj nam ovo prvo. Nikada nismo zadovoljni ni sa cim i to je i vrlina i mana, zavisi kako ko protumaci. Jedino sto fali ovoj grupi ljudi su jebeni rezultati i za nadati se da ce se i to u blizoj buducnosti popraviti.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Bili smo mi kao navijaci dugo strpljivi.. i predugo, skoro ovce. Kamo puste srece da smo prije deset godina imali ovakav mediji pa da opletemo i prozivamo, izmjenjujemo informacije i sve što ide uz to. Dobro je što nismo zadovoljni jer samo nezadovoljstvo i svjesnost vlastitih mana goni ka napretku. Ko je zadovoljan postignutim vec propada. Naš problem je što bi ako nešto nije ok odmah sve rušili. Nemamo mudrost da ono što je dobro unaprijedimo a ono što je loše popravimo. Zbog takvog stava uvjek počinjemo iz počcetka. Zato trubim evolucija a ne revolucija
Naravno da ce biti nezadovoljnih ako brzo ne krene izgradnja juga, ako se ostane dugo bez krova, ako redovno ne osvajamo trofeje, ako je Šiljak ružno obucen :) . Nezadovoljstvo nije problem, problem je nacin na koji se to nezadovoljstvo iznosi. Za našu dobrobit i dobrobit kluba u diskusijama na forumu a i opcenito o Želji ostavimo emocije, papanluk i vlastite interese po strani, baratajmo argumentima i cinjenicama na civiliziran nacin. Hvala bogu ako bude diametralno razlicitih stavova.
Izuzetno mi je drago da je takva licnost kao što je Misimovic u klubu i nadam se da ce još dugo uspješno voditi Želju. Sa velicanjem tipa *GRANDE MISKE* cinimo medvjeđu uslugu i njemu i nama. Kult licnosti nije nikada nikom donio ništa dobro. Svi se po svojim mogucnostima moramo ukljuciti u rad kluba jer Željo je nacin života.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
gavran
Postovi: 7555
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 1:17 pm

ilegalac je napisao/la:Trazi se Pesto,ko ga nadje slijedi nagrada

javi se..........
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5235
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 1:29 pm

Ove nove generacije navijača je "uništila" kablovska i internet. željo se voli i za Želju se navija ma u kom rangu bio i na bilo kojoj se poziciji nalazio. Sezonu 1977/78 smo proveli u Drugoj ligi Zapad. Nije bilo sjeverne tribine, nije bilo stolica, ali je zato nas 8-12 milja bilo na svakoj tekmi. Najvatreniji bili na Istoku. Utakmice često igrali u 11 sati prije podne i nije bilo nikakve frke. Nije bilo nikakvih zahtjeva, osim da se svim srcem igrači bore za klupski grb i ništa više. Rahmetli Sulejman Sula Rebac nas uveo u Prvu ligu, nakon jedne godine bivstvovanja van nje. Ne daj Bože, da nas da nešto tako sada zadesi ne bi nas bilo 50 na tekmi. Oni bi gledali razne Bajerne, Mančestere, Reale i Barce...Mnogi to ne shvataju, ali je meni jedna od najdražih sezona, upravo ta drugoligaška. U drugoj ligi Istok se tada Vardar iz Skopja borio za ulazak, ali je Napredak iz Kruševca bio uspješniji. Budimo malo realni, jer se ljubav ne može komparirati ili voliš ili ne voliš. Ne može se bviti malo trudan.

Evo vam krajnje tabele iz tog vremene. Pozdrav.

Zapad

Vreme: od 14.avgusta 1977. do 18.juna 1978. godine

1 Željezničar, Sarajevo 34 19 8 7 79:37 +42 46
2 Proleter, Zrenjanin 34 16 10 8 48:26 +22 42
3 Kikinda 34 15 10 9 44:34 +10 40
4 Maribor 34 13 12 9 47:39 +8 38
5 Iskra, Bugojno 34 13 10 11 36:30 +6 36
6 Rudar, Ljubija 34 13 10 11 44:39 +5 36
7 Dinamo, Vinkovci 34 12 12 10 40:42 -2 36
8 Famos, Hrasnica 34 14 7 13 36:30 +6 35
9 Leotar, Trebinje 34 13 9 12 41:40 +1 35
10 Radnik, Bijeljina 34 14 6 14 32:29 +3 34
11 Rudar, Velenje 34 15 4 15 39:45 -6 34
12 Novi Sad 34 12 10 12 30:41 -9 34
13 Jedinstvo, Bihać 34 13 7 14 37:34 +3 33
14 Crvenka 34 12 8 14 41:47 -6 32
15 Vrbas 34 8 15 11 30:36 -6 31
16 BSK Slavonski Brod 34 7 11 16 37:48 -11 25
17 Varteks, Varaždin 34 8 8 18 26:60 -34 24
18 Jedinstvo, Brčko 34 5 11 18 25:55 -30 21

Viši rang: Željezničar (Sarajevo) se plasirao u Prvu saveznu ligu
Ispali: S obzirom da je odlučeno da se od iduće sezone smanji broj članova Druge lige na 16 ispalo je čak šest klubova - Jedinstvo (Brčko), Varteks (Varaždin), BSK (Slavonski Brod), Vrbas, Crvenka i Jedinstvo (Bihać)
Novi članovi:
• Čelik (Zenica), povratnik iz Prve savezne lige
• Spartak (Subotica), Segesta (Sisak), Bosna (Visoko) i Merkator (Ljubljana), prvaci republičko – pokrajinskih liga

Lista strelaca:
25 golova – Slobodan Kojović (Željezničar)
16 golova – Zrilić (Leotar), Slavkić (Radnik)
13 golova – Tarik Hodžić (Famos)
12 golova – Ivan Lušić (Željezničar)
11 golova – Avdagić (Rudar), Petrović (Dinamo)
10 golova – Stojanče Idić (Iskra)
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 1:36 pm

@avlami97
Jesmoli ono natrpali Proleter do vrha ili Maribor?
I pusti djecu na miru :-) , nije ni net ni kablovska nego roditelji ;-)
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5235
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 1:43 pm

Model1964 je napisao/la:@avlami97
Jesmoli ono natrpali Proleter do vrha ili Maribor?
I pusti djecu na miru :-) , nije ni net ni kablovska nego roditelji ;-)
Nisam siguran, ali zban da smo mnogima dali 5, 6, 7 golova. Sjećam se kada je Ranko Đorđić sa 40 metara uvalio golčinu Kinkindi (mislim). Sjećam se da je u Hrasnici bio teferič :rofl: na tribinama, uzeli 3-0. Tarik Hodžić legenda Famosa, želje i Galate igrao..
Koka zabijao na skoro svakoj, a Zrilić iz Leotara na širem spisku repke i Koka naravno. nervirao me Flauf-Ivan Lušić jer je igrao kao usporeni snimak :D :lol:
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 1:46 pm

Maribor 8-0, cini mi se
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5235
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 1:48 pm

boccaccio je napisao/la:Maribor 8-0, cini mi se
Maribora smo u Prvoj ligi mlatnuli tim rezultatom. To je bilo ranije, početak 70ih.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 1:50 pm

I ucinilo mi se da sam pogrijesio, hvala Avlami
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet nov 11, 2016 1:53 pm

Da, Lušic :-)
Sjecam se protiv Iskre na Grbavici lopta ide 2 metra od njega i nije u stanju da je stigne... Raja pickara on se kao nešto ljuti. To kofrcenje Sula odmah nagradio sa izmjenom:-)
Te godine su naše tekme bile velika furka u gradu. Išlo je i staro i mlado, navijali za Želju ili ne. Fenomenalna zajebancija, opuštena atmosfera i dobar fudbal.
Tako je bilo i dalje, po povratku u prvu ligu i za vrijeme Švabinog mandata. Nigdje se nisi mogao tako ismijati ko na našim tekmama.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 282 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija