Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

exdomorocki
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 07, 2016 9:49 am

I onu skupstinu treba razjebati,svi dali podrsku i nakon 2 mjeseca,cirkulišu naka pisma u jako losem trenutku za klub,sta ti je sujeta.
Dodje mi da na slijedecoj skupstini pošiljaocu uguram u neku stvar
> JA IMAM JEDNOG BOGA A NA KLUPI SINA NJEGOVOGA <

avlami97
Kontakt:

pon nov 07, 2016 9:50 am

sergejevic je napisao/la:Ovaj iznad od Amara napravi Al Caponea. Nije ti Amar napravio taj dug, to je nastalo u onom crnom peridodu izmedju njegova dva mandata. Pitanje je da li bi on to prihvatio? Pitanje je isto da li ovi tako rade?

Dodje vakat da ne smijes biti tuzan nakon poraza Zelje, odmah si najgori navijac. Ocito treba platit kartu i jezik za zube da se ko ne uvrijedi.

Uslovna Grbavica za Evropu ali je ne mozemo izboriti. Gdje je razlika?

Zabrinjavaju sve otvoreniji i ucestaliji napadi na Amara i to je velika bruka.
Ako si mislio na mene, onda griješiš. Amar Osim je bio član Upravnog odbora Kluba i u tom periodu su "nađeni" novi dugovi cca 2,8 mil KM. Kao član upravljačkih struktura Kluba snosi dio odgovornosti za novonastali dug.

"Klub je također izložen potencijalnom dugu od 2,8 miliona maraka od čega se 2,2 miliona odnosi na dodatne obaveze prema Poreskoj upravi u periodu od 2009. do 2014. godine te 600 hiljada maraka neevidentiranih pozajmica iz tog perioda. Zbog ovog nalaza, Upravni odbor kluba je donio jednoglasnu odluku da se provede potpuno istraživanje poslovanja Kluba u navedenom periodu kako bi se došlo do odgovora ko je i na koji način odgovoran za navedeno,"
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u pon nov 07, 2016 9:59 am, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.

Pinkii
Kontakt:

pon nov 07, 2016 9:54 am

http://m.gg.ba/bh_fudbal/kapeta ... sta/213141" target="_blank

Normalno da kritikujemo kad smo 3 boda do lige za opstanak. Mi imamo igru kakvu takvu,ali dzaba sve kad iz dvije utakmice osvojis 1 bod. Bojim se sta bi moglo biti poslije Viteza ako ne daj Boze zijanimo. Ovi podizu formu,imaju dobro trenera,a u ovoj sezoni su nas pobijedili i odigrali smo 1-1. Mi sa druge strane ni tamo ni ovamo. Prave sanse koje propadaju. Iz 5 suteva u okvir gola mi cesto ne zabijemo nijedan gol pa nam cudno kad drugi iz 1 suta zabiju nam gol. Sastav malo rotirati jer sastav koji je igrao protiv Slobode ne moze pobijediti Vitez.

Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
SARAJEVSKI PLAVI :zeljeznicar1:

AsharaK
Administrator
Kontakt:

pon nov 07, 2016 9:55 am

Mozda nas sreca posluzi protiv Zrinje, onda kad se najmanje nadas. :)
Željezničar ante portas !

FKZ1921
Kontakt:

pon nov 07, 2016 9:57 am

DANAN je napisao/la:@FKZ1921
Nema potrebe za nekakvim etiketiranjem.
I moj odgovor je bio cisto principijelnog karaktera. ;)
Tvoj odgovor nije bio principijelnog karaktera...
Dva obična navijača komentarisu neku aktualnu temu a ti ničim izazvan pišeš o nekom cirkularnom pismu. Dakle to nije principijelan komentar.
Da se razumijemo,ne interesuje me ko si,jesi li neki PR ni ciji...Takodje me ne interesuje to o čemu pišeš jer izlazi iz okvira onoga o čemu bi navijači trebali komentarisati.

sergejevic

pon nov 07, 2016 10:00 am

Jako zanimljivo. 2.8 miliona km. Uvrsten Baja u prvi tim, iza njega Amir. Zarada od transfera preko dva miliona km. Da ne pricamo da su uz Memiju i Dadu jos u Evropskim utakmicama donjeli opet preko milion km. Pored toga ostao tada Memija kao jedan od najvecih talenata u drzavi, ali su ga uspjeli pokvariti. Dado takodjer, za njim Dzenis pa evo i Vedran, po ustaljenim procedurama necemo gledati Mujagica, Kemu, Zeru...

Mozea tu pricu prodavati djeci, ja vjerujem u argumente a u tvojim indirektnim podvalama ih ne nalazim. Mozemo sve baciti na papir i racunati.

avlami97
Kontakt:

pon nov 07, 2016 10:14 am

sergejevic je napisao/la:Jako zanimljivo. 2.8 miliona km. Uvrsten Baja u prvi tim, iza njega Amir. Zarada od transfera preko dva miliona km. Da ne pricamo da su uz Memiju i Dadu jos u Evropskim utakmicama donjeli opet preko milion km. Pored toga ostao tada Memija kao jedan od najvecih talenata u drzavi, ali su ga uspjeli pokvariti. Dado takodjer, za njim Dzenis pa evo i Vedran, po ustaljenim procedurama necemo gledati Mujagica, Kemu, Zeru...

Mozea tu pricu prodavati djeci, ja vjerujem u argumente a u tvojim indirektnim podvalama ih ne nalazim. Mozemo sve baciti na papir i racunati.
Niko ne spori tvoje argumente da su Bajić i Amir prodati i da su donijeli lovu, ali ti si rekao da je dug nastao u vremenu dok Amar nije bio u Klubu, što ne odgovara činjenicama.

Poslovnu 2015. godinu smo završili sa suficitom, kakva će biti 2016. će pokazati finansijski izvještaj koji se svake godine negdje u januaru-februaru podnosi Skupštini.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.

Vrag

pon nov 07, 2016 10:24 am

Dugovi i trofeji nastali u istom periodu...
Mi smo samo ove i prosle godine bacili para koliko je i duga napravljeno u tom periodu.
**** ti nas ako mi nismo u stanju uzeti trofej ili izboriti Evropu bez Amara.
A nismo...
Zadnja izmjena: Vrag, dana/u pon nov 07, 2016 10:33 am, ukupno mijenjano 1 put.

Veteran1965
Kontakt:

pon nov 07, 2016 10:25 am

sergejevic je napisao/la:Jako zanimljivo. 2.8 miliona km. Uvrsten Baja u prvi tim, iza njega Amir. Zarada od transfera preko dva miliona km. Da ne pricamo da su uz Memiju i Dadu jos u Evropskim utakmicama donjeli opet preko milion km. Pored toga ostao tada Memija kao jedan od najvecih talenata u drzavi, ali su ga uspjeli pokvariti. Dado takodjer, za njim Dzenis pa evo i Vedran, po ustaljenim procedurama necemo gledati Mujagica, Kemu, Zeru...

Čekaj, da li to znači ako si prodao igrača i u klub donio iznose koje spominješ, onda je opravdano da trošiš kako hoćeš i praviš dugove netransparentno?

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:

Roberto Baggio
Kontakt:

pon nov 07, 2016 10:31 am

[video]https://www.youtube.com/watch?v=u8UcXzYptfg[/video]

Kupovao Amar titule, odavno radi iza leđa ovoj upravi, bilo je i nešto u vezi omladinskog pogona, i tu je mutio, sigurno sebi uzimao lovu, on bi da se za sve pita, a to nije po novom statutu, evo sad i nabija dugove, mi se ovo oporavljamo od njegovih titula ustvari, jer on ne želi da radi po zakonu, u crno nas je zavio svojim beznačajnim peharima, lako je to, treba znati napraviti sistem, lako je uzeti jednu, pardon dvije, dobro tri, pa hajd i četiri, pa kup, pa duplu, pa opet duplu, lako je to... Jadno.
FK Željezničar 1921

AsharaK
Administrator
Kontakt:

pon nov 07, 2016 10:34 am

Momci teske su to teme, mozete o tome do beskonacnosti, mislim da je pametno da pocnemo voditi raspravu o nekim drugim temama ...

pile87
Kontakt:

Nije mi jasno zasto pravite problem gdje ga nema. Amar i ostatak uprave su u vise nego dobrim odnosima. Kao da nemamo problema pa izmisljaju se dodatni.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.

Veteran1965
Kontakt:

Eto krenu i ovdje priča kao na gg...e moji Manijaci, hoćemo li ikada tobe doći....
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:

sergejevic

pon nov 07, 2016 10:35 am

Da, rekao sam da nije nastao dug od 5-6 miliona dok je on bio u klubu. A to si ti rekao. 2.8 miliona u redu, a onda sve bacimo na papir i vidimo koliko smo zaradili novca, iako ranije realno nismo imali srece. Povrede Kvesica i Colica, zrijeb u Evropi itd. Dakle, milion od Bajica, preko milion od Amira i preko milion od Evrope, plus Memija, Dado, Dzenis i Vedran u izlogu. Nakon njih "spremni" Mujagic, Zeric, Osmankovic, pa evo i dalje dolaze plodovi rada u omladinskom pogonu. Onda je pristigao novac od Sehica koji je takodjer otisao u Amarovo vrijeme...Primjera je mnogo i kada bi sve bacili na papir aktiva je mnogo veca od pasive.

Plus "najmanje bitna" stvar: tri titule, dva kupa, Evropa svake godine.

Dug: Koliko duguju najveci svjetski klubovi, pa se Boga mi ne gase i nisu kao KK Bosna.

Najvaznije od svega jeste sama reprodukcija.

N-R-R1 gdje je N novac, a N1 uvecan novac. Da bi dobili sav ovaj uvecani novac morali smo uloziti novac. Valjda ovi pravnici, ekonomisti znaju sta je reprodukcija i kako funkcionise. To je osnova ekonomije. Uloziti novac i od njega napraviti vise novca. U sportskom kolektivu pored toga uzeti jos pet velikih pehara za 3-4 godine je rezultat vrijedan svakog postovanja.

Amar je i ovakav i onakav, ali niko mu ne moze osporiti da je veliki mangup i kliker koji je udario strasne temelje na kojima smo mogli veliki neboder izgraditi.

@Veteran evo ti odgovor, ako zelis da zaradis moras da ulozis. I pusti se takvih pitanja. Ako mislis drugacije napisi zasto tako mislis i daj neki argument. Ne mogu ja odgovarati na svako pitanje koje neko izvuce iz konteksta. Ovo su osnove ekonomije i tako funkcinise danasnji svijet. Ja nisam materijalista i meni je zao zbog toga, ali samo novac.

AsharaK
Administrator
Kontakt:

pon nov 07, 2016 10:38 am

Stvarno smo specijalisti za stvaranje problema tamo gdje ga nema. Evo recimo da sad ovo citaju sir Amar i sir Misimovic, zamisljali bi u sebi, kakvi pacenici ... Dajte ljudi malo uozbiljite se, imam osjecaj da se bespotrebno stvaraju dva bloka. Cemu vodi to?

Faca Sa Ulica
Kontakt:

pon nov 07, 2016 10:40 am

FKZ1921 je napisao/la:
Dva obična navijača komentarisu neku aktualnu temu a ti ničim izazvan pišeš o nekom cirkularnom pismu. Dakle to nije principijelan komentar.
Da se razumijemo,ne interesuje me ko si,jesi li neki PR ni ciji...Takodje me ne interesuje to o čemu pišeš jer izlazi iz okvira onoga o čemu bi navijači trebali komentarisati.
Opusteno druze.Nema potrebe za tenzijama niti pokusajima etiketiranja.Forum je ovo iznose se misljenja.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....

storm_raider
Kontakt:

pon nov 07, 2016 10:43 am

Svi smo mi samo na strani Zelje, mora covjek nekako ubiti ovo vrijeme dok prodje pauza. Ljudi dragi, sada ce najduza pauza na svijetu. Ne znam, neki dan sjedim na tribinama i razmisljam "hvala Bogu sto ide zimska pauza, da se malo srede u glavama", al' evo danas vec covjek razmislja kako valja to izdrzati bez Zelje. Mislim da ce Slavko najvise raditi na tome da ih psiholoski "resetuje" i da zaborave ovaj gubitnicki mentalitet.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

boccaccio
Počasni član i prijatelj foruma
Kontakt:

pon nov 07, 2016 10:46 am

storm_raider je napisao/la:Ma pazi, navijaci kao navijaci, mi imamo pravo na "luksuz" i da zanovijetamo i da gluposti pricamo i da trazimo Jahica i Bekrica. Nas vodi srce, a ne glava, i to treba shvatiti, jos pogotovo ovaj nas balkanski, brdoviti, narod. Ali, ljudi koji vode klub moraju razmisljati samo glavom, oni moraju znati kada poslusati navijace, a kada ne. Oni moraju biti spremni i na kritike zbog toga i to sve radeci samo ono sto je u interesu Zelje.
Mi navijaci mozemo sta hocemo. Ponijelo nas je sve, sto je sasvim razumno. Mi smo se radovali, jer su u ova dva burna prelazna roka ipak dovedeni neki igraci koji su u svijetu naseg fudbala ipak neka poznata imena. To je znacilo da se nominalno pojacavamo. Sjecam se da je dosta bilo zadovoljstva i u tim raspravama nama je bilo drago da u klub dodje Sinisa Stevanovic koji je izdanak partizanove skole, za koju znamo da je izuzetno jaka i da dobijamo igraca na poziciji desnog beka koji ima iskustva u igranju i velikih utakmica u evropi a ujedno prije dolaska bio proglasen za najboljeg igraca novog pazara.
Pa dolazak Kramarica nije bio bas bez veze jer se radilo o izdanku dinamove skole, jako potreban lijevi bek, za kojeg se znalo da je dobro skolovan igrac. Brazilac Tiago je bio igrac u toj polusezoni s kojim smo bili jako zadovoljni. Doveli Lendrica koji je napravio ime u nasoj ligi sa 19 godina gdje je prekucao ligu igrajuci za Zrinjski, izdanak hajdukove skole, to nas je radovalo. Uspjeli smo angazovati povremene reprezentativce nase zemlje, Stevanovica i Zahirovica. Dvije razlicite pozicije koje su nam trebale za tim, a jaki igraci imenima, bili smo blizu potpisa jednog Ibricica. Dolazak Bekrica kojeg se svi sjecamo u najboljem svjetlu, dolazak Jahica o kojem znamo sve i da je bio standardan svuda gdje je igrao, znaci dobili smo igraca evropskog kalibra....ponese to navijace, imamo Memiju, Amir je bio tu kao nas zlatni izdanak, iznenada je otisao, Kjosevski kao nova nada na golu, a navijaci svjesni da je Zeljo izbacivao dobre golmane u proslosti, on mlad, staje medju stative. To je trebao biti spoj mladosti i iskustva, nase djece, fine mladosti koja osjeca ovaj klub, nekih starijih igraca koji osjecaju ovaj klub, i nekih igraca sa strane koji su dobili svoja imena kroz karijeru i koji su trebali biti pojacanja. Dovedeni su i neki igraci, cini mi se onako bez nekog reda, ali nije nam to smetalo. Pa je doveden Bevab, bivsi mladi reprezentativac, nas drzavljanin, meni recimo velika zelja jos u doba prije Kvesica,ja sam se pravo obradovao kada su njega potpisali, znam i sjecam se da se radilo o izvanrednom mladom igracu koji je trebao imati odlicnu karijeru.

I ispostavilo se da je svasta nesto bila greska kod tih dovodjenja. Mnogi igraci sa renomeom su zakazali jednostavno. Mi smo kao navijaci bili radosni jer se cinilo da u ovoj i ovakvoj ligi ta imena mogu donijeti i vratiti nesto veliko u nas klub. Nije se desilo. Ali jesmo svi bili zadovoljni, velika vecina bar. Nekako se osjetilo to u atmosferi. Nazalost, jako malo igraca je vratilo to na terenu. Ne ulazim u razloge toga i zasto je to tako , ali je to cinjenica. Posljedicno je onda dokazano da je doslo do velikih gresaka pri angazovanju takvih igraca. Ko ce to znati prije samog dovodjenja? Mi smo navijaci divljali od euforije. Nismo znali. Vjerovatno je tako bilo i u klubu. Da li su oni trebali malo studioznije pristupiti dovodjenju. Prvi prelazni rok se nije ni imalo nesto vremena, bilo je cak i potrebno dovesti veci broj igraca jer nam sastav do tada nije izgledao nimalo dobro, evropa je prosla u odlicnom svjetlu, ali prvenstvo je bilo ocajno i morali su raditi neke rezove, pa to cak i opravdavam. Ipak, od dovodjenja tolikog broja igraca moralo se znati da ne mogu svi igrati. Kada dodje 14 igraca , samo je 11 tih koji mogu igrati, a u tih 11, bilo je bar pet starosjedilaca iz prosle postave, sto odmah govori da je u prvih 11 moglo uletiti najvise 6 igraca od 14 dovedenih. Pa dobro, kao imamo sirinu.

Medjutim, drugi prelazni rok je za mene bio potpuno neocekivan. Ja sam mislio da ce se to sada filtrirati i da ce se nastaviti sa promjenama u najgorem slucaju oko tri igraca. Imamo tu neku ekipu, e hajmo sada mijenjati najvise tri igraca. Ako se mogu dovesti tri dobra i bolja na pozicijama na kojima to nesto skripi , pa da se tako pokusa, plus da djeca i dalje imaju mogucnost da napreduju iz omladinskog pogona i da dobijaju svoju sansu. E tu mi je greska. Ponovo ekspresno mijenjanje velikog broja igraca. To je bilo nemoguce sve obraditi i uigrati da to odmah ima uspjeh. A proslo je vremena i navijaci vec kroz tu prizmu gledanja ocekuju odmah neki rezultat jer je krajnje vrijeme za to. Mislim da smo se tu ogubili kao klub. To je moja ocjena.
Nadam se da ce se to sada malo promijeniti i da nece biti velikih prometa. Jasno je vec sada i mnogo vidljivo da vec u ovoj ekipi ima smisla da se mnogo toga mijenja. Ali ako bi sada to filtrirali kako treba i uradili sve to promjene kroz tri naredna prelazna roka, a ne sad odmah i sve odjednom, to bi moglo na nesto liciti u buducnosti.
Mozda uraditi ono sto su trebali prosli prelazni rok. Odrediti tri pozicije koje su primarne da se poprave, i to pojacati ciljano i bez gresaka, studioznije nego do sada napraviti analizu tih igraca. Pa ce to biti odmah bolja ekipa. Sljedeci prelazni rok isto tako. A svakako ni u snu ne zaboraviti nase mlade igrace i postepeno ih ubacivati vec odmah, kako bi u sljedecoj sezoni mogli dobiti pravu priliku. Sada ih ubacivati kada i ako budemo imali dobar rezultat, da se ti mladici adaptiraju na seniorski fudbal bez pritiska, a onda ce vremenom jacati kada bi trebali da igraju i da se bore za prvi 11 sa ostalim igracima regularno.

storm_raider
Kontakt:

pon nov 07, 2016 10:50 am

@boccaccio, doslo je do promjene trenera na ljeto, a Kostic je imao neke svoje zamisli, pa su se shodno tome i pravile promjene, kao sto i sam znas. Ja u tome vidim razlog za dolazak veceg broja igraca na ljeto. Kao i inace, bravo za post, samo mala digresija sa moje strane.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

FKZ1921
Kontakt:

pon nov 07, 2016 10:52 am

DANAN je napisao/la:
FKZ1921 je napisao/la:
Opusteno druze.Nema potrebe za tenzijama niti pokusajima etiketiranja.Forum je ovo iznose se misljenja.
Dok iznosimo mišljenja nema nikakvih problema...
Ja san iznio mišljenje po pitanju razlike izmedju navijača i organa koji upravljaju klubom a glede odgovornosti oko dovodjenja igrača. Ti nisi po tom pitanju iznosio svoje mišljenje nego si na to autoritativno stavio tačku te dodao nešto o nekom cirkularnom pismu.

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 43 gosta.

Prijava  •  Registracija