Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 1:23 am

Leon_Professional je napisao/la:I jedan i drugi niste odgovorili na pitanje za Sinisu. LAko je reci, kakav on.
Krizman ima kredita jer nije prosao pripreme. Do sad je imao par golova vrlo bitnih, vidi se da zna s loptom sve. Zasto ne cekati sljedecu polusezonu da vidimo sta ce se desiti.
Pa nisam ja rekao da je Veselinovic igrac za 20 min., vec je neko spomenuo da ga ne bi ni pod razno i da je igrac sa klupe. Veseli je igrac koji bi sad igrao u svakom klubu u nasoj ligi.
To sto ti garantujes to mogu i ja garantovat. Veseli je igracina u ovoj ligi, ali ne znam sto da se raspravljamo o njemu kad imamo isto misljenje. Trenutno je Veseli korisniji igrac, ali Krizman treba tek da prodje pripreme pa cemo vidjeti sta moze ponuditi. Ali ako bi imali ta 2 igraca u punoj spremi na istoj poziciji bilo bi predobro, pa cemo vidjeti ko ce se dokazati. Veseli permanentno bi igrao, ali trenutno govoriti da je i Veseli i Krizman za klupe meni nema smisla nikako.
Hajd da cujem koga bi doveli da igra u prvoj i da nije igrac za klupe.
Pa Sinisa jeste prosjek u ovoj ligi i sta je to cudno, to sto u ligu nema puno boljih od njega oslikava na koliko jadnom nivou je ova liga. Veselinovic je igrao dobro u prosloj sezoni, ove sezone nije ni sjena igraca kakav je bio i to krece od prvog kola dok im je jos Husref bio trener. Ja da sam trener pokusao bih da dovedem Vukotica iz Krupe, strasan stoper. Sto se tice lijevog krila u ligi postoje dva po mom ukusu a to su Todorovic iz Zrinjskog i Peco koji moze igrati i desno i lijevo krilo, potencijal.za kojeg bih i platio odredjeni iznos. Krizman igra na krilu a nema brzinu, ne moze nikoga probiti a i desnjak je tako da i centatsut mozemo zaboraviti. Mozda bi mu vise lezalo da igra kao napadac, treba ga pricekati i pustiti da odradi pripreme sa ekipom
Sto se tice desnog beka u ligi nema desnog beka po mom ukusu, sve sami prosjeci koji mogu igrati samo u ovoj smijesnoj ligi..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Whisperer
Postovi: 1457
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:55 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 1:27 am

nikad_izvini je napisao/la:
Neymar 11 je napisao/la: Hvala brate pa ne postali smo ko pitari samo bi tjerali trenere sta bi postigli s tim udovoljili bi kolovodjama aci i drugima- ovde neki cak napisase drma mu se klupa zasto zbog cega ? zbog prosjecne ekipe- u ekipi imamo mozda dva tri igraca da igraju dobro- posto je amar dobio nogu mnogi bi ga jedva docekali da sjedne na klupu !! Ja zato nisam drag mi je Amar hvala mu za sve titule-Slavki i upravi Podrska maxmimalna od mene :)
Tako je ! Nije trener kriv ( trenutno ), sad su krivi igrači, naredni put će biti trener kriv, pa igrači, pa trener.

I **** Amara, koji će nam *****, s njim smo bili na odličnom 5-6 mjestu dok sada prekucavamo ligu, a bogme imamo i sistem !

Zbog razmišljanja tebe i sličnih mi smo tu gdje jesmo ( neuspješno se praviš da si nepismen ) ;)
Hajd ti reci sta bi ti uradio rastjero upravu mozda koja je uradila do sad posla sto nije ni jedna ili ?
"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 1:31 am

@Brko svi su prosjek u ligi po tebi, a Zrinjski s takvim prosjekom dominira. Sto bi znacilo da nam bolji bek i ne treba. Ovo je logican zakljucak iz ovog tvog.
Normalno je da bi i ja i ti voljeli imati nekog bas super beka, da je najbolji u ligi, ali ko je taj bek. Do sad smo promasivali strasno. Da li mi mozemo platiti nekog super beka!? Zato sam ja za opciju, bolje vrabac u ruci nego golub na grani. A Sinisa zna odigrati prejako, ovu vecerasnju partiju Memija nije odigrao ima vise od godine. Zato i kazem, zasto se ne bi sa Sinisom produzio ugovor, sigurno da nije mnogo skup igrac, a sasvim je dovoljan za ovu ligu.

Ma Vukotica nisam pratio mnogo, jer nisam ni gledao tekme Krupe. Danas je bio odlican, ali ne mogu da osnovu toga reci da je strasan, mozda si ti vise puta gledao. Mada ako ga Slavko zeli onda momak i vrijedi sigurno.

Pecu bi sigurno i ja zelio. A opet pitanje da li mozemo ga priustiti sebi, koliko treba dati za njeg, imamo li mi te pare?!
Todorovic u Sarajevu nije bio na nivou ovih igara kao u Zrinjskom, ja iskreno njeg ne bi volio. Prije bi Veselog nego njeg.
 
nikad_izvini
Postovi: 217
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 1:32 am

delinjo je napisao/la: dobro ajd reci ti nama sta predlazes ti ??
Mislim da je vrlo jasno, vratiti Amara u klub, na koljenima moliti. Razlog je sitnica - 5 titula šampiona + kupovi, superkupovi, prekucavanja.

Ili neko misli da je bolje bez njega ? Bez posla je, ne vidim razlog da nas odbije sada ili na kraju sezone.

Zbog Amara bi rastjerao pola familije, a ne ovu upravu.

Ali, nisam znao da je dotle došlo ? Priča kaže da nije, da ne to samo spin ili ipak nije ;)
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 1:33 am

igla je napisao/la:-Ne mijenjati trenera jer smo ih izmijenjali za 10 godina, a ništa nismo dobili. Uz to, mislim da je Slavko dobar trener i da mu se treba pružiti prilika da složi po svome, jer još radi na tuđem.
-Kad se dovode igrači, vrlo bitno je da se osim dobrih nogu, dovede i dobra glava. Neki iz trenutne ekipe i znaju nešto, ali nemaju mentalnu snagu da se nose sa pritiskom koji nosi Željo, pa igraju "siguricu" i alibi igru, npr. večeras me Siniša iznenadio jer je jedan od rijetkih koji je napadao, pokušavao nešto, većina ih je bila stacionirana po pozicijama i pasovi su išli u noge, na takvu igru možemo i mi s foruma odgovoriti. Nije isto igrati u Želji i Sarajevu i igrati u ostalim klubovima u Bosni i Hercegovini. Željo nosi užasan pritisak sa sobom i moraju se dovesti oni koji mogu i glavom odgovoriti na pritisak, i činjenicu da se svaka greška duplo kritikuje nego u drugim klubovima.
-Kosorić nije za kapitena, ne zbog toga što je oslabio igrački, već meni on nikako nije za vođe na terenu. Trenutno na terenu i nema vođe ili vođa, mislim na mentalitete, nema puno rođenih pobjednika, koji se osjećaju prirodno kad pobjeđuju i imaju prednost, ali mislim da opet ima boljih opcija od Kosorića.
-Ekipa je u potpunosti u debalansu, nama desni bek igra lijevog beka, i bez obzira kako ga odigrao, to nije normalno. U sredini nemamo igrača koji će dati zadnji pas, nadam se da će to biti Zeba. To je trebao biti Bekrić, ali nije. Nemamo ni pravo lijevo krilo, Križman nije loš igrač, bit će bolji i kad se spremi, ali nije lijevo krilo.
-Prvom prilikom dovesti DVA ŠTOPERA, lijevog beka, lijevo krilo, a Zebi dati priliku da bude playmaker. Ako ne bude na nivou, potreban je i takav tip igrača.

Navijači stati uz klub, znati pravilno kritikovati i naći sredinu u komentarima, jer da smo večeras dobili, već bi "pobijedili" Vitez, pa bi razmišljali o tekmi za "titulu" protiv Zrinjskog u Mostaru. Sad razmišljamo hoćemo li se dočepati prvih šest mjesta. Takvo razmišljanje ne valja, moramo naučiti umjereno pobjeđivati i umjereno gubiti, euforija i tragično ponašanje ne vode ničemu.

Lijep pozdrav.
To je to.. :klanjase2:
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 1:35 am

Je li nam i protiv Viteza utakmica sezone da ocekujem poraz u tom slucaju :kafa:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 1:53 am

Pa nije teško napraviti rezultat, uvališ se dobre pare, potapšaš ponekad po džepovima po kojim trebaš, ali postavlja se pitanje: Šta poslije?
Sve što popiješ, moraš i platiti. Ne ide mi u glavu da je nekom u praćenju Željezničara bitno samo da Željo trofeje uzima, OK, jeste bitno, ali moraš postaviti temelje neke, da bi i za deset godina gledao FK Željezničar, a ne FK Royal Željo. Trenutno gledati na taj način me podsjeća na ono praćenje evropskih liga, gdje znaš da neko ima milijardu na računu, pa te boli ona stvar ko je u upravi, samo se broje trofeji.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 1:54 am

Leon_Professional je napisao/la:@Brko svi su prosjek u ligi po tebi, a Zrinjski s takvim prosjekom dominira. Sto bi znacilo da nam bolji bek i ne treba. Ovo je logican zakljucak iz ovog tvog.
Normalno je da bi i ja i ti voljeli imati nekog bas super beka, da je najbolji u ligi, ali ko je taj bek. Do sad smo promasivali strasno. Da li mi mozemo platiti nekog super beka!? Zato sam ja za opciju, bolje vrabac u ruci nego golub na grani. A Sinisa zna odigrati prejako, ovu vecerasnju partiju Memija nije odigrao ima vise od godine. Zato i kazem, zasto se ne bi sa Sinisom produzio ugovor, sigurno da nije mnogo skup igrac, a sasvim je dovoljan za ovu ligu.

Ma Vukotica nisam pratio mnogo, jer nisam ni gledao tekme Krupe. Danas je bio odlican, ali ne mogu da osnovu toga reci da je strasan, mozda si ti vise puta gledao. Mada ako ga Slavko zeli onda momak i vrijedi sigurno.

Pecu bi sigurno i ja zelio. A opet pitanje da li mozemo ga priustiti sebi, koliko treba dati za njeg, imamo li mi te pare?!
Todorovic u Sarajevu nije bio na nivou ovih igara kao u Zrinjskom, ja iskreno njeg ne bi volio. Prije bi Veselog nego njeg.
Gdje sam ja napisao da su svi igraci u ligi prosjek? Zrinjski je pokupio otpad uslovno receno od nas, sarajeva itd, trener ih dobro ukomponovao i dominiraju. Zasto dominiraju? Zato sto ti igraci zele pobjedu, iskrvarit ce na terenu da je ostvare, igraci disu kao jedan i uradit ce sve jedni za druge, jedna rijec: tim.

Koliko puta na utakmici nasi bekovi predju na protivnicku polovicu, sta urade kad predju, koliko pomazu krilu u fazi napada, koliko smo golova dali nakon centarsuteva nasih bekova, zasto ih u odbrani prolaze kao da su cunjevi?

Vukotica pratim od pocetka sezone i momak briljira, u zraku mu niko ne moze parirati od napadaca u ligi, naprednija verzija Jasmina Bogdanovica, samo je ovaj mlad i jos ce napredovati.
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
nikad_izvini
Postovi: 217
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 2:02 am

igla je napisao/la:Pa nije teško napraviti rezultat, uvališ se dobre pare, potapšaš ponekad po džepovima po kojim trebaš, ali postavlja se pitanje: Šta poslije?
Sve što popiješ, moraš i platiti. Ne ide mi u glavu da je nekom u praćenju Željezničara bitno samo da Željo trofeje uzima, OK, jeste bitno, ali moraš postaviti temelje neke, da bi i za deset godina gledao FK Željezničar, a ne FK Royal Željo. Trenutno gledati na taj način me podsjeća na ono praćenje evropskih liga, gdje znaš da neko ima milijardu na računu, pa te boli ona stvar ko je u upravi, samo se broje trofeji.
Ono šta ja vidim, u zadnjih godinu dana, jeste trošenje para i to nemilice, a rezultata NEMA.

Amar zna napraviti, nanjusiti igrača i uzeti titulu. O nesrećama sa povredama Kvese, Zole i Colica, propadanjem Svrake, pehom sa izvlačenjem Plzena - nekom drugom prilikom. Ovi nit prave igrače, nit uzimaju titule. Priče o sistemu ću progutati kada vidim koliko smo para potrošili u zadnjih godinu dana.

Do tada.........ne vjerujem na riječ, a mislim da nisam jedini.

@delinjo, vidiš da ovi neće Amara - ko biva oni su bolji, posteniji, a nas jebe ko stigne ( od sudija do Viteza ). Šuplja priča
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 2:13 am

Tačno je da su ljudi griješili i da su mnogi igrači promašeni, te da je sportski segment loš. To će se dovesti u red ako se pusti, a pustilo se, da posao rade oni kojima je to struka. Znači jeste "bačeno" para na promašene trenere i igrače, stoji to. Isto tako stoji da iza ove uprave neće ostati ni marka novog duga, radi se transparentno, radi se po zakonu i onako kako treba da radi ozbiljan klub i onako kako se mora raditi da bi postavio neke temelje. Problem je bio u sportskom segmentu koji je bio dosta loše vođen, sad treba određeno vrijeme da se popravi situacija, ne bi je ni najveći stručnjak okrenuo preko noći.

O Amarovom njušenju igrača ne želim stvarno, ti vjeruješ da je samo do tog njuha, ja ne vjerujem, možemo se ubjeđivati, ti ćeš i dalje vjerovati u to što trenutno vjeruješ.
Usput, jedno je trošiti pare koje imaš, a drugo je trošiti pare koje nemaš.
 
Neandertalac
Postovi: 922
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 2:15 am

nikad_izvini je napisao/la:Može pričati ko šta hoće, ali ovo što nam se desava je posljedica dovođenje i tjeranje 30-ak igrača + 5
( PET) trenera u periodu od nekih 14 mjeseci.

Postali smo cirkus od kluba !
Prvi forumaš koji se dotakao uzroka sadašnje situacije. Svi ostali se bave posljedicama.

Moj Reufe, djeca nam se smiju!
Željeznicar za život cijeli!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 2:22 am

igla je napisao/la:Pa nije teško napraviti rezultat, uvališ se dobre pare, potapšaš ponekad po džepovima po kojim trebaš, ali postavlja se pitanje: Šta poslije?
Sve što popiješ, moraš i platiti. Ne ide mi u glavu da je nekom u praćenju Željezničara bitno samo da Željo trofeje uzima, OK, jeste bitno, ali moraš postaviti temelje neke, da bi i za deset godina gledao FK Željezničar, a ne FK Royal Željo. Trenutno gledati na taj način me podsjeća na ono praćenje evropskih liga, gdje znaš da neko ima milijardu na računu, pa te boli ona stvar ko je u upravi, samo se broje trofeji.
Upravo to. Mi smo generalno narod sa tim glupim kratkorocnim razmisljanjem, daj mi danas titulu a to sto ce sutra klub otici u stecaj, nema veze. Najbitniji su zdravi temelji a trofeji ce sa takvim radom doci. Danas mi je takodjer, zapao za oko jedan post u kome se spominje kupovina desetogodisnjih stolica za istok i neko napisa skupo. Kad se gleda dugorocno, klub kao da dzaba daje te ulaznice 5 godina dzaba, evo prostom matematikom ako je karta cener, ukupno oko 20 i kusur tekmi ukljucujuci i kup, ne racunam evropske tekme, eto nek je 20 tekmi da zaokruzim po sezoni puta cener ispadne 200 KM puta 5 godina, dobijes brojku od 1000 KM, sto znaci da od ukupno 10 godina, 5 godina besplatno gledas Zelju sa svog rezervisanog mjesta na tribini..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 2:29 am

Brkoo je napisao/la:
Leon_Professional je napisao/la:@Brko svi su prosjek u ligi po tebi, a Zrinjski s takvim prosjekom dominira. Sto bi znacilo da nam bolji bek i ne treba. Ovo je logican zakljucak iz ovog tvog.
Normalno je da bi i ja i ti voljeli imati nekog bas super beka, da je najbolji u ligi, ali ko je taj bek. Do sad smo promasivali strasno. Da li mi mozemo platiti nekog super beka!? Zato sam ja za opciju, bolje vrabac u ruci nego golub na grani. A Sinisa zna odigrati prejako, ovu vecerasnju partiju Memija nije odigrao ima vise od godine. Zato i kazem, zasto se ne bi sa Sinisom produzio ugovor, sigurno da nije mnogo skup igrac, a sasvim je dovoljan za ovu ligu.

Ma Vukotica nisam pratio mnogo, jer nisam ni gledao tekme Krupe. Danas je bio odlican, ali ne mogu da osnovu toga reci da je strasan, mozda si ti vise puta gledao. Mada ako ga Slavko zeli onda momak i vrijedi sigurno.

Pecu bi sigurno i ja zelio. A opet pitanje da li mozemo ga priustiti sebi, koliko treba dati za njeg, imamo li mi te pare?!
Todorovic u Sarajevu nije bio na nivou ovih igara kao u Zrinjskom, ja iskreno njeg ne bi volio. Prije bi Veselog nego njeg.
Gdje sam ja napisao da su svi igraci u ligi prosjek? Zrinjski je pokupio otpad uslovno receno od nas, sarajeva itd, trener ih dobro ukomponovao i dominiraju. Zasto dominiraju? Zato sto ti igraci zele pobjedu, iskrvarit ce na terenu da je ostvare, igraci disu kao jedan i uradit ce sve jedni za druge, jedna rijec: tim.

Koliko puta na utakmici nasi bekovi predju na protivnicku polovicu, sta urade kad predju, koliko pomazu krilu u fazi napada, koliko smo golova dali nakon centarsuteva nasih bekova, zasto ih u odbrani prolaze kao da su cunjevi?

Vukotica pratim od pocetka sezone i momak briljira, u zraku mu niko ne moze parirati od napadaca u ligi, naprednija verzija Jasmina Bogdanovica, samo je ovaj mlad i jos ce napredovati.
Spomenuo si da u ligi nema desnog beka po tvom ukusu I da su svi prosjeci. Nisam ja to izmislio, ti si to napisao. :)
O tom timskom duhu I timu necu raspravljati jer sam mnogo prije pisao o tome, to sto ti kazes je sve tako. Tim se pravi duzi period a ne za prelazni rok.

Da nase bekove prolaze ko cunjeve ne mogu se sloziti jer pretjerujes. Sinisa je defanzivno pravo odgovoran, dok su na lijevoj strani bili Bevab I Husic tad je puhalo tamo.

Svako dobro, kasno je vec.
Sent from my ALE-L21
Zadnja izmjena: Leon_Professional, dana/u ned nov 06, 2016 2:29 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Neandertalac
Postovi: 922
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 2:33 am

Na ovom forumu ne vrijedi ni pisati. Uz dužno poštovanje većina momaka koja piše, sve isprani mozgovi, samo pišu ono što im se šapuće pa se tako i Bog Alah Amar, ***** vam sunce, ovde pljuje i priča o nekakvoj pustoši. Niste pošteno ni sline brisali kada je Brko harao. 2009 kada se vratio, zatekao opremu za pola prvog tima, SVOJE pare kesama u klub upumpa!
Fuj! Ni ne zaslužujemo bolje!
Znaš kada će ovi napraviti i blizu nekog rezultata?
Znaš kada će napraviti rezultate koje Amar ima?
Nikad! Zapamtite ovo!
FINO SAM VAM GOVORIO!

A sada lobotomci fino bratu Željovcu hebite mater kako su vas i istrenirali, navikao sam.


Banujte me sa ovog jada, molim lijepo.

Hvala.
Željeznicar za život cijeli!
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 2:34 am

Pa te karte za istok, realno, i nisu namijenjene studentima, nezaposlenim i ljudima koji se krpe od prvog do prvog. Ta karta je i namijenjena malo imućnijim ljudima kojima nije teško izdvojiti 1000 KM i za njih je ova karta itekako isplativa. I da je 500 KM, neki bi rekli puno, neki bi rekli "može li na rate?", a niti bi prodaja bila mnogo bolja, a pogotovo isplativija za klub. To je vidljivo i na godišnjim ulaznicama, koje su isto tako isplative, te su mnogo lakše za "podnijeti" običnom narodu. Ali dobro, finansijsko stanje u državi i jeste loše, ne želim da se iko nađe uvrijeđen niti imam namjeru, već mi samo nije jasno što bi npr. neki student, bez stalnih primanja, komentarisao jel skupa ta karta za istok ili nije. Njemu jeste, ali se tom akcijom i nije ciljalo na njega. A da je isplativa, jeste.
 
nikad_izvini
Postovi: 217
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 2:48 am

igla je napisao/la:Tačno je da su ljudi griješili i da su mnogi igrači promašeni, te da je sportski segment loš. To će se dovesti u red ako se pusti, a pustilo se, da posao rade oni kojima je to struka. Znači jeste "bačeno" para na promašene trenere i igrače, stoji to. Isto tako stoji da iza ove uprave neće ostati ni marka novog duga, radi se transparentno, radi se po zakonu i onako kako treba da radi ozbiljan klub i onako kako se mora raditi da bi postavio neke temelje. Problem je bio u sportskom segmentu koji je bio dosta loše vođen, sad treba određeno vrijeme da se popravi situacija, ne bi je ni najveći stručnjak okrenuo preko noći.

O Amarovom njušenju igrača ne želim stvarno, ti vjeruješ da je samo do tog njuha, ja ne vjerujem, možemo se ubjeđivati, ti ćeš i dalje vjerovati u to što trenutno vjeruješ.
Usput, jedno je trošiti pare koje imaš, a drugo je trošiti pare koje nemaš.
Ne mogu da spavam od jada, barem da nešto napišem :skoljka:

S tim da je u pitanju fudbal, sportski segment je jako bitan, najbitniji. Na nečiju veliku žalost mi nismo PR agencija tako da ta vrsta priče baš i ne pije vode. Taj "problem u sportskom segmentu" nam upravo jebe mater od-do. Jebe nas i priča mi smo pošteni nećemo da imamo veze sa sudijama. Jebe nas i priča nije Nikolić, peti ili deseti kriv za dovođenje ovih slina koji se nazivaju igračima Željezničara. Svašta nešto nas jebe, a mi se uhvatili priče jel Kosorić problem ili nije. Svakako da jeste, ali on je tek 10% problema.

Amara kada spominješ, treba da ustaneš, skineš kapu i nakloniš se, ako ništa drugo onda iz poštovanja.

Brkoo je napisao/la:
Upravo to. Mi smo generalno narod sa tim glupim kratkorocnim razmisljanjem, daj mi danas titulu a to sto ce sutra klub otici u stecaj, nema veze. Najbitniji su zdravi temelji a trofeji ce sa takvim radom doci. Danas mi je takodjer, zapao za oko jedan post u kome se spominje kupovina desetogodisnjih stolica za istok i neko napisa skupo. Kad se gleda dugorocno, klub kao da dzaba daje te ulaznice 5 godina dzaba, evo prostom matematikom ako je karta cener, ukupno oko 20 i kusur tekmi ukljucujuci i kup, ne racunam evropske tekme, eto nek je 20 tekmi da zaokruzim po sezoni puta cener ispadne 200 KM puta 5 godina, dobijes brojku od 1000 KM, sto znaci da od ukupno 10 godina, 5 godina besplatno gledas Zelju sa svog rezervisanog mjesta na tribini..
Neće doći rezultati ako pogrešno razmišljaš, a naša uprava ( to sam pisao i prije ) je takav način doktorirala. Kratka restrospektiva: podmlađujemo ekipu ( nemamo para ), Oda i mlađarija, na pauzi, u borbi za titulu, dovodimo samo Kokota i Đelmića, vrlo neambiciozno i gubimo borbu za istu. Na početku naredne sezone prodajemo Bajića i Kvesića, dovodimo jeftine levate, ceh plaća Odović, Amira prodajemo na polusezoni ( zamjene nema ) i dovodimo po principu daj šta daš, nemilice. U međuvremenu ceh plaća Čapljić, dovodimo Mulalića, gubimo Europu, Mulalića tjeramo, opet dovodimo 15 a tjeramo isto toliko igrača. Selekciju igrača i formacije vrši čovjek koji nema deset utakmica ozbiljnog fudbaka ( kao glavni trener ). Skijaš gubi svlačionicu, tjeramo još pet igrača, dovodimo Petrovića uz najave dovođenja još 4-5 igrača ( a vjerovatno tjeranje isto toliko igrača ). Sve uz priču,ne treba nam SD, nećemo da radimo sa sudijama, jebe nas ko stigne, sude nam penale u crvene ko da smo Travnik, nikoga nemamo u Savezu već peta godina nizu ( tako će biti još tri godine ), mi ovo, mi ono + Amar je naki, Amar je vaki, fuj, fuj, mi znamo, skupili se ISTOMIŠLJENICI koji misle da znaju najbolje ( a ne znaju, stvarnost ih demantuje ).

Rezultat bravura: izgubljena titula prije dvije sezone, ono talenata što smo imali smo složili, ni u naznakama da imamo igrača kojeg možemo prodati u budućnosti ( osim ako Miro produži ugovor - ali čisto sumnjam da je takva budala ), izgubljena Europa prošle godine i izgubljena titula ove godine u desetom kolu, u grčevitoj borbi za ligu za prvaka do zadnjeg kola. Izgubili bruku para zbog neizlaska u Europu, izgubili bruku para na raskidima ugovora, izgubili bruku para jer ne pravimo ili ne dovodimo igrače koje možemo da prodamo.

O čemu pričamo onda ? Jel treba da vjerujem tebi, njima ili da vjerujem svojim očima ( budala i retardiran nisam ).
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 3:06 am

Da bi se igrao fudbal, moraš imati igrače, da bi imao igrače, moraš ih plaćati, da bi ih mogao plaćati, moraš imati novac da ih plaćaš, da bi imao novac da ih plaćaš, osim što moraš prikupiti sredstva, ne možeš praviti čarlame u administraciji i praviti nove dugove. Zapravo, možeš, ali koliko dugo? Ukratko, nismo PR agencija, ali smo valjda i klub koji ima tendenciju da raste, a ne da se uništi dugovima. Radije ću se strpiti malo, pa onda imati klub bez duga, koji može maksimalno biti posvećen sportskom segmentu DUGOROČNO. Sve ostale opcije su kratkoročne i toplo-hladno.

Što se tiče ustajanja na nečije ime, nisam fan obožavanja kulta ličnosti, radije ću ustati na ime kluba koji postoji od 1921. godine. Onaj kome je samo do rezultata, ima po svijetu stabilne, utemeljene klubove, sa milionima i milijardama na računu, pa nek prati. Tu se i trebaju brojati titule, a dok ti još ovoliki značaj ima jedan neizlazak u evropu, mislim da se treba obratiti pažnja i na ostale segmente kluba.
 
nikad_izvini
Postovi: 217
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 3:19 am

igla je napisao/la:Da bi se igrao fudbal, moraš imati igrače, da bi imao igrače, moraš ih plaćati, da bi ih mogao plaćati, moraš imati novac da ih plaćaš, da bi imao novac da ih plaćaš, osim što moraš prikupiti sredstva, ne možeš praviti čarlame u administraciji i praviti nove dugove. Zapravo, možeš, ali koliko dugo? Ukratko, nismo PR agencija, ali smo valjda i klub koji ima tendenciju da raste, a ne da se uništi dugovima. Radije ću se strpiti malo, pa onda imati klub bez duga, koji može maksimalno biti posvećen sportskom segmentu DUGOROČNO. Sve ostale opcije su kratkoročne i toplo-hladno.

Što se tiče ustajanja na nečije ime, nisam fan obožavanja kulta ličnosti, radije ću ustati na ime kluba koji postoji od 1921. godine. Onaj kome je samo do rezultata, ima po svijetu stabilne, utemeljene klubove, sa milionima i milijardama na računu, pa nek prati. Tu se i trebaju brojati titule, a dok ti još ovoliki značaj ima jedan neizlazak u evropu, mislim da se treba obratiti pažnja i na ostale segmente kluba.
Da bi napravio pare moraš da izboriš plasman u Europu, moraš da "stvoriš/dovedeš igrača da bi ga prodao i zaradio novac, moraš da procijeniš kakve trenere dovodiš, kakav stručni kadar u klubu imaš, ko ti vodi omladinsku školu. To, iskreno, ne vidim. Vidim organizaciju kao u firmi, ali to očito ne pije vode, ovo nije firma, ovo je fudbalski klub.

Isto tako moraš znati šta radiš, koje igrače dovesti u klub, možeš li ih prodati, jesu li karakteri, imaš li ekipu na terenu i svlačionici, imaš li kostur eipe, koliko ti treba da napraviš ekipu, možeš li napraviti ekipu sa dovođenjem 30 igrača i pet trenera u godinu dana, ko to određuje, ko kaže treba dovesti/prodati tog i tog igrača, moraš znati koju formaciju treba da igraš, koja formacija je realna da je igraš, jesu li igrači koje dovodiš adekvatni formaciji, igraš li sa visokim i sporim ili niskim i brzim napadačem, imaš li krila/vezni red za takav stil igre, jesu li ti bekovi bolji u napadu ili u odbrani, znaju li štoperi lopte, igraš li na posjed, kontre, presing, odgovara li trener tom stilu igre, da li je dovoljno ofanzivan ili defanzivan, bla, bla, bla, bla.

Iskrećno govoreći, ne vidim rast, vidim odron. Ne vidim pravljenje para, vidim nemilice trošenje. Ne vidim rezultat, vidim blamiranje. Ne vidim ISPRAVNO dugoročno razmišljanje, vidim istomišljenike koji misle da pravilno razmišljaju.

Koliko nam treba da se izvučemo iz ovoga i šta je okidač da se uprava smijeni ? Koliko još moramo da se odronimo. To me baš zanima. Znaš, postojao je Željezničar i prije njih, nije sad da su početak i kraj kluba ;)

Bili su krivi treneri, bili su krivi igrači, sada je kriva uprava. Ko to ne vidi, taj je slijep ili zlonamjeran. Amara na koljenima moliti da se vrati, spustiti glavu, progutati ponos, zbiti redove i prekucati ovu ligu. To je rješenje, ako nam misle dobro. Ako ne misle, neće ga kontaktirati i ponuditi mu šta želi. To je, valjda, posao uprave, da nađe najbolje rješenje. Amar je najbolje rješenje. Više puta dokazano.

Ako je između uprave i Amara, biram Amara. Vrlo jednostavno, a izgleda da smo veoma blizu ovih odluka. Tako ispade, jer kakve se bljuvotine pišu, vela havle. Samo ove jebe jedna sitnica - rezultat.
Zadnja izmjena: nikad_izvini, dana/u ned nov 06, 2016 3:46 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4128
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 3:46 am

Skinite dresove, bijednici!

Samo ti Miro ostani ali ga i ti skini. Nek ti daju plavi jer mi je pun kuarc "bilih sa Grbavice".

Sjasite s Petrovica vise jer je i budali jasno da nismo u ovolikom qrcu zbog trenera. Sve dok nam kolo vode propali izdanci nase skole (konkretno Vedran Kiksevski i Kerim Neumija) i "pojacanja" iz Veleza ili Radnika, mi necemo imati kriticnu masu od koje se moze napraviti ekipa. Dok se to ne promijeni, uzivajmo u navijanju za prosjecni bh. premijerligaski tim.

SKINITE DRESOVE!!!!
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
nikad_izvini
Postovi: 217
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned nov 06, 2016 3:51 am

Jah, a igrači su sami sebe doveli u Željezničar :skoljka:

Nećemo se mi zadugo izvući iz ovog belaja, jer više od pola ekipa ne zaslužuje da nosi dres Željezničara, a imaju, dobre, ugovore. Nisam baš siguran da ćemo ih se tek tako riješiti i da li uopšte imamo pare da to uradimo.

Dobro smo zajebali stvar, dobro.

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Dzezvar, Google [Bot] i 298 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija