Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

ChWilla
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 29, 2016 4:57 pm

to je naša država - imaju dozvolu za "privremeni" objekat od '96 što sam ja vidio papire. u onim gabaritima kako je bio prije famoznog rušenja, provedenog samo da otjeraju zakupca.
gradi željo boli te *****

LARSSON
Kontakt:

pon avg 29, 2016 4:58 pm

ma gradimo sve nema cekanja samo nek niče
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

Plava Porodica
Kontakt:

pon avg 29, 2016 4:58 pm

Ma dobro je ovo sa motelom.
Kad dodju gostojuci igraci i navijaci noc prije u Sarajevo, neka prespavaju blizu im je :karanje:

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

exbabilon
Kontakt:

pon avg 29, 2016 5:15 pm

Joj samo da pocne gradnja, vise i natezanja, papira, dozvola.. samo da vidim bager vise i da sam miran.

kontra_splita
Kontakt:

pon avg 29, 2016 5:17 pm

Treba napraviti neke kalendare sa Natasom za automehanicarski radnji, vjerujem da bi islo.

Plavi orkestar
Kontakt:

pon avg 29, 2016 5:18 pm

Znajuci kakvi ljudi sad sjede na rukovodecim mjestima u SD ja ocekujem da tu nikne bordel.Covjeku nebi bilo krivo da su to ljudi iz sporta koji se bore da izgrade neki sportski objekat ali svi,baš svi u ovom gradu znaju o kakvim se ljudima radi i da ti ljudi sve ovo rade zbog licne koristi.Yebem ti drzavu u kojoj narod placa nerad administracije po opštinama,kantonu,drzavi...placa nerad tuzioca i nerad sudstva...yebem ti drzavu u kojoj par krminalaca moze blokirati projekat od izuzetne vaznosti za grad i drzavu...Svima njima ovo zapamtiti i sa kamatama vratiti.Njihova imena svi dobro znamo.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".

Haklapuc
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon avg 29, 2016 5:19 pm

Hadzijalagic je napisao/la:
Haklapuc je napisao/la:Najbitnije je da im nismo dali ništa što je bilo naše. Betonsko igralište je ostalo naše, a oni su "dobili" Plavi Zamak koji je svakako bio njihov. Priča o 20 kvadrata za 300 kvadrata je morala propasti i toga su izgleda i iz SD postali svjesni. Nije niko lud da to napravi. Daleko od toga da su nas držali u šaci kao što su mislili da mogu jer ni oni taj hotel nikad ne bi mogli napraviti bez našeg pristanka.
Gradnja Istoka i Juga sada ne može doći u pitanje. Vrlo brzo treba očekivati građevinsku i početak gradnje. Mislim da se još samo to čeka.
Kako im nisi dao? Plavi zamak je objekat privremenog karaktera koji je izgradjen na 1/1 Zeljinoj zemlji.. Ta zemlja ce od sada biti u vlasnistvu sd-a.. Ovo je nepovoljno za nas iz mnogo razloga ali smo morali popustiti jer nikad stadion nebi izgradili..

Koldzi i ovima iz SD-a zelim sve najgore u zivotu sto ih moze snaci..
Plavi Zamak je greškom upisan na FKŽ, to je pripalo SD-u prilikom uknjižavanja stadiona na FK, tako da ništa nisi izgubio.

ChWilla
Kontakt:

pon avg 29, 2016 5:21 pm

je li greška ili nije, to definitivno znaju samo ljudi koji su to tada dogovarali. dio ih je već pod zemljom. ali da je imalo rezona da prepišu stadion, a dobiju privremeni objekat bez zemlje - i nije.

Haklapuc
Kontakt:

pon avg 29, 2016 5:26 pm

Tada su na čelu SD bili drugi ljudi, koji nisu gledali samo svoje interese i koji su na Želju gledali kao na dio SD-a i bili prije svega navijači FKŽ. Sreća pa se to tad riješilo inače mi ne bismo vidjeli ni onog parkinga iza zapada...

ChWilla
Kontakt:

pon avg 29, 2016 5:33 pm

šta je tu je. ovo je red pitara, red prijeratnih, red ratnih, red poslijeratnih kriminalaca, red svega od navedenog...

Hurmasica
Kontakt:

pon avg 29, 2016 5:47 pm

Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

ChWilla
Kontakt:

pon avg 29, 2016 5:53 pm

oboje tačno 100%. nažalost. čak ni prošle godine u ova doba nisu finansije bile uzrok promašaja u prelaznom roku.

dell21
Kontakt:

pon avg 29, 2016 6:09 pm

kontra_splita je napisao/la:Iza istoka napraviti podzemnu garazu na dvije etaze, ulaz dvije marke, prihodi neka idu klubu.
Ovo kad bi klub mogao finansirati isplatilo bi se za nekoliko godina .

LARSSON
Kontakt:

pon avg 29, 2016 6:10 pm

viewtopic.php?f=64&p=102115" target="_blank

Još malo pa nestalo :lol:
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

Eisenbahner1921
Kontakt:

pon avg 29, 2016 6:11 pm

I Mulalić i Kostić su ulazili s pristupom "idemo od početka". Nešto kao da dođeš u sobu koja je u neredu i ne gledaš šta valja šta ne valja, nego izbaci sve, pa ubacuj ono šta ti treba. Preko zime nas je napustilo 7 igrača + Amir koji je prodat, te par omladinaca na posubde. Tad je nedostajalo igrača, ali ih je došlo 15. Kad skontaš taj transfer rok možeš okarakterizirati i solidnim, Lendrić, Stevanović su se pokazali odličnim, Zahirović, s obzirom da je imao ime, nije toliko pokazao, ali da je bio fula nije. Igrao je korektno, ali defanzivni vezni njegovog tipa polako izumiru. Siniša je također ok, ne možeš reći da je fula. Kramarić je stari tip beka, ali danas vidimo da je nezasluženo otjeran. Mirza se nažalost nije adaptirao, a doveden je kao igrač koji u budućnosti može puno, ne kao igrač koji će donijeti prevagu. Sad da ne nabrajam ostala pojačanja, potrajalo bi. Ali dovesti toliki broj igrača i očekivati boom ne može. Mora nekad zapeti, kod Edisa je zapelo kasnije, pa je više boljelo, kod Kostića ranije. Sve to jer smo dali slobodu treneru da prave kuću ispočetka. Stoga, cijenim Ćenanovo pitanje upućeno Slavku može li nešto raditi od ovih igrača. Doduše, istina da je sad kasno za veće promjene, ali moramo od nečeg praviti ekipu. Mislim da smo sad sazreli da dovodimo ciljana pojačanja, još ako Križman i Marković potpišu i pokažu se dobrim, onda se nadam da nećemo gledati na Grbavici autoput kroz kojeg igrači stalno prolaze. Slavko zna znanje, nadam se da će ga implementirati kako treba na Grbavici i da ćemo i na sportskom planu biti na zdravim nogama. Trenutno ovo izgleda loše, ali ako psihu popravimo maksimalno, mi možemo daleko... a za to treba vremena i truda
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice

gavran
Kontakt:

pon avg 29, 2016 6:27 pm

Dr. Kostic je napisao/la:Dze taj Stilic i Lamah čekam ga ima tri mjeseca u pm
Na probi su
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69

manijak_do_kraja
Kontakt:

pon avg 29, 2016 6:29 pm

kontra_splita je napisao/la:Iza istoka napraviti podzemnu garazu na dvije etaze, ulaz dvije marke, prihodi neka idu klubu.
Ovo bi bilo ekstra. Kad se uradi istok, sto se mene tice nek sruse i onaj zid iza istoka i juga, pa da se moze prici i sa te strane, tako da na onom platou ili igralistu betonskom(kako god) bude prilaz za navijace, a ispod te garaze.
Mi smo Željini, Željo je naš!

Elegant
Kontakt:

pon avg 29, 2016 6:37 pm

Neko je napisao da se taj prostor mora novim regulacionim planom rjesiti a onda sta ce se tu graditi vidjet cemo, parking je prva i realna opcija a za neke ludarije tipa podzemnih garza ili neke kule tj. objekata od kojih ce Zeljo imati prihoda ce se morati sacekati neki investitor da upadne.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

salle86
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon avg 29, 2016 6:39 pm

Hadzijalagic je napisao/la:
zubanovic89 je napisao/la:Fin dogovor, nismo im dali nista posebno, ne utice na gabarite stadiona, dobili smo nazad sjevernu tribinu da radimo sa njom sta hocemo. Mada po meni da ima ikakvog zakona onaj Plavi zamak ondje ne bi smio biti. Nadam se samo da ce ga oni prodati nekome ko ce ondje napraviti nesto sto se uklapa u ostatak naselja.
Dali smo im ono sto su trazili, odnosno popustili smo pod ucjenama za vece dobro tj. konacnu izgradnju naseg stadiona.. Dogovor nije povoljan za nas alu druge nije bilo..

Koldzi i SD-u se sjetim najmilijih po hiljaditi put.. Veci Zeljini dusmani i od cetnika..
A vidi, ja to gledam ovako. Dali smo im ono što im po zakonu i pripada. Istina do čega su došli isključivo zaslugom naših prijašnjih uprava koje su im to prepisale. Jbg ono što daš nema više nazad. Pokušali smo to osporiti ali zakonski teško da se moglo, moglo se razvlačiti po sudovima ali opet kad je na njihovo ime to je sad njihovo.
Ista stvar kod njih. Tražili nešto "svoje" koje po papirima nije više njihovo. Na kraju odustali i mi i oni, drži ovo što imaš, ko je jamio jamio. Pametnije u budućnosti i to je to
NEDIM SIJERČIĆ: "Mislim da naziv stadiona na kojem mi igramo, na kojem svi boravimo - hrpa betona, za mene je lično neprihvatljiv. Mi imamo nešto što smo sami izgradili, ono nije hrpa betona, to smo mi napravili, to mi i dalje pravimo..."

sergejevic

pon avg 29, 2016 6:41 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:I Mulalić i Kostić su ulazili s pristupom "idemo od početka". Nešto kao da dođeš u sobu koja je u neredu i ne gledaš šta valja šta ne valja, nego izbaci sve, pa ubacuj ono šta ti treba. Preko zime nas je napustilo 7 igrača + Amir koji je prodat, te par omladinaca na posubde. Tad je nedostajalo igrača, ali ih je došlo 15. Kad skontaš taj transfer rok možeš okarakterizirati i solidnim, Lendrić, Stevanović su se pokazali odličnim, Zahirović, s obzirom da je imao ime, nije toliko pokazao, ali da je bio fula nije. Igrao je korektno, ali defanzivni vezni njegovog tipa polako izumiru. Siniša je također ok, ne možeš reći da je fula. Kramarić je stari tip beka, ali danas vidimo da je nezasluženo otjeran. Mirza se nažalost nije adaptirao, a doveden je kao igrač koji u budućnosti može puno, ne kao igrač koji će donijeti prevagu. Sad da ne nabrajam ostala pojačanja, potrajalo bi. Ali dovesti toliki broj igrača i očekivati boom ne može. Mora nekad zapeti, kod Edisa je zapelo kasnije, pa je više boljelo, kod Kostića ranije. Sve to jer smo dali slobodu treneru da prave kuću ispočetka. Stoga, cijenim Ćenanovo pitanje upućeno Slavku može li nešto raditi od ovih igrača. Doduše, istina da je sad kasno za veće promjene, ali moramo od nečeg praviti ekipu. Mislim da smo sad sazreli da dovodimo ciljana pojačanja, još ako Križman i Marković potpišu i pokažu se dobrim, onda se nadam da nećemo gledati na Grbavici autoput kroz kojeg igrači stalno prolaze. Slavko zna znanje, nadam se da će ga implementirati kako treba na Grbavici i da ćemo i na sportskom planu biti na zdravim nogama. Trenutno ovo izgleda loše, ali ako psihu popravimo maksimalno, mi možemo daleko... a za to treba vremena i truda
Ma to je najvise bilo zbog nedostatka sportskog direktora, ili nekoga ko ima jasan plan i viziju. Kod nas dodju treneri i pretumbaju sve zivo kao da klub postoji od njihovog dolaska. To je jako los pristup i zbog toga ispastaju momci poput Memije. Bio je veliki talenat, jedan od najvecih u drzavi i kada dodje trener jasno mu das do znanja da taj momak mora igrati jer je buducnost kluba. Nije bitno kako, ali ako ne mozes da ga uklopis u tim onda neces ni biti trener. Takodjer postoji neki sistem u klubu, i ako se dvadest godina igra 4-5-1 onda se tako igra i dalje. Mozes ti uigravati jos neke kombinacije i strpljivo graditi novi sistem, ali ne mozes nikako doci i odjednom nametnutni nesto sto niko ne poznaje od nasih igraca. To je glupost obicna.
Kada dovedes toliki broj igraca i kako si naveo nisi mnogo fulio, Stevanovic i Lendric su se pokazali odmah kao ekstra igraci za nase uslove. Pored njih si imao Blagojevica i Kosorica kao veoma dobre igrace u ovoj ligi. Dva dobra desna beka, jedan od njih veliki talenat, Stanica na lijevom beku koji uopste nije katastrofalan i nije igrac zbog kojeg ce cijeli tim ispastati, on nije nesto ekstra, ali odradi korektno posao. Perspektivnog golmana kojem si odlucio dati sansu, talentovanog veznjaka Dadu, iskusnijeg Bekrica, Zerica kao nadolazecu nadu. To ti je kostur ekipe na kojem se mogla graditi odlicna ekipa.
Sve sto se trebalo uraditi jeste dovodjenje boljeg stopera od Bogija, tj. Jahic, a pored njih imas i talentovanog juniora Kemu.
Doveli smo dva dobra zadnja vezna umjesto Zahirovica i Zolotica, i to je to.
Ono sto nismo imali jeste lijevo krilo, ali bas dobar igrac na toj poziciji, i mozda lijevi bek da ne zavisis od Stanica.
To je nekih pet igraca na kostur ekipe iz prosle sezone. Onda ne bi imao guzvu u ekipi, napravila bi se prava klapa, bilo prostora za mladje igrace i imao bi neki kontinuitet.
Kjosevski, Memija, Aco, Jahic, lijevi bek, Ugljesa, Blagojevic, Dado, Stevanovic, lijevo krilo i Lendric.
Imao bi hemiju u ekipi, veliku euforiju zbog svega oko kluba i sigurno bolje rezultate.
Mi smo doveli hrpu nekih igraca, a da stvar bude gora nismo popunili rupe koje smo imali i prosle sezone. Sada moramo opet praviti rezove jer su neophodni, ali sada ce to Slavko uraditi, a mi smo izgubili fin zalet i nesto vremena.
Mora se poraditi i na boljem skautingu, to bi nam donjelo mnogo dobiti i to vrlo brzo. Mlade igrace iz drugih klubova vise ne smijemo propustati.

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 44 gosta.

Prijava  •  Registracija