Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 1:10 pm

Elegant je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:05 pm
Od sve buduce infrastrukture, zelja i mogucnosti, je najbliza rekonstrukcija terena na ljeto pod uslovom da dobijemo obecanih 500.000 od kantona, 200.000 od Koldze, uz pomoc saveza (ako savez zeli reprezentaciju u glavnom gradu) + uefa (koju savez mora kontaktirati). Ako se ova pomoc ne ostvari zaboravite na teren.

Ostalo sve: fasada na sjeveru LED ekrani, krov/poslvni prostori na istoku, jug, kamp ... to je na duze staze, u bolja vremena. Sam je Misimovic rekao da u 2018. klub mora da udari temelje za buducnost svega sto treba da se radi - ogroman i jako tezak posao.

Na stranu sve to ono sto je zaista kjucno ove sezone je sportski rezultat na kraju iste !
Grad ce vjerovatno uletiti sa 200 000 za projekat juzne tribine
w) FK Željezničar za evropsku Grbavicu — izgradnja južne tribine u iznosu od 200.000,00 KM.
https://gradskovijece.sarajevo.ba/dnevn ... 18-godinu/
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 1:13 pm

salle86 je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:07 pm
Vrag je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:00 pm
Ne znam zasto to meni pises ? Idi to vazi onim ostalim 8000-10000 navijaca.
realnost je da ljudi u BiH loše žive, realnost je da je mnogima 10-20 KM sedmično dati za nešto ako baš i ne moraš luksuz
svak se zabavi svojim brigama, a blago nama kad nam je najveća briga Željo ;)
Ne znam sta zelis od mene ?
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 1:17 pm

Izlija je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:10 pm
Mi ovdje i pričamo o tome kako bi pomogli klubu i privukli kojeg navijača na tribine, ova ekipa sa foruma je redovna na utakmicama. Ne smijemo čekati da nam klub sve obezbjedi, moramo i mi zasukati rukave i pomoći.
Naravno, svako onoliko koliko moze...sa druge strane, neka se malo i u klubu ozbiljnije angazuju oko ovoga. Istrazivanje, analize i sl. stvari mogu platiti ako vec ne znaju.
Neka se zapitaju zasto je posjeta na dvije juniorske utakmice bila veca nego na cca 70% utakmica u prvenstvu. Imamo najskuplje karte u drzavi cini mi se...da li je to pravi put?
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
 
Avatar
salle86
Postovi: 5196
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 1:18 pm

Vrag je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:13 pm
salle86 je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:07 pm
Vrag je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:00 pm
Ne znam zasto to meni pises ? Idi to vazi onim ostalim 8000-10000 navijaca.
realnost je da ljudi u BiH loše žive, realnost je da je mnogima 10-20 KM sedmično dati za nešto ako baš i ne moraš luksuz
svak se zabavi svojim brigama, a blago nama kad nam je najveća briga Željo ;)
Ne znam sta zelis od mene ?
stoju
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 1:23 pm

Mogu samo da ti javim gdje ce biti njen sljedeci nastup
 
Avatar
salle86
Postovi: 5196
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 1:24 pm

Vrag je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:23 pm
Mogu samo da ti javim gdje ce biti njen sljedeci nastup
vidim da smo se razumjeli :D
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 1:42 pm

boju dao si nebu... je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:17 pm
Izlija je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:10 pm
Mi ovdje i pričamo o tome kako bi pomogli klubu i privukli kojeg navijača na tribine, ova ekipa sa foruma je redovna na utakmicama. Ne smijemo čekati da nam klub sve obezbjedi, moramo i mi zasukati rukave i pomoći.
Naravno, svako onoliko koliko moze...sa druge strane, neka se malo i u klubu ozbiljnije angazuju oko ovoga. Istrazivanje, analize i sl. stvari mogu platiti ako vec ne znaju.
Neka se zapitaju zasto je posjeta na dvije juniorske utakmice bila veca nego na cca 70% utakmica u prvenstvu. Imamo najskuplje karte u drzavi cini mi se...da li je to pravi put?
Ja mislim da je bila bolja posjeta juniora zato sto navijaci zive za neko bolje sutra, svi se mi nadamo da ce Zeljo nekad igrati EL, a te utakmice juniora bude nadu za neko bolje sutra. Koliko bi ljudi gledalo omladinsku ligu protiv Mladost iz Kaknja ili Radnika? Skroz malo. Ja takodje razumijem da trenutne cijene karata mogu biti visoke za ljude u BiH, ali isto je cinjenica da su karte mozda i najnize u Evropi.

Mislim ono na cemu mozda klub moze da malo strucnije radi jeste ove clanarine koje su standardne po cijeni od 20 km godisnje. Mozda uvesti neku diferenciranu cijenu gdje je npr stanardna clanarina od 20 km kao sada, a moze da ide do 100 km godisnje, te ti daje neke druge mogucnosti. Mislim da se na takav nacin moze izvuci nesto vise para od osoba koje se osjecaju lojalne klubu. Ovo moze popraviti doprinos klubu na godisnjoj bazi.
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 1:43 pm

Kada bi se mogao naci termin za radove na travnjaku naredne godine? Ove godine posljednja utakmica na Grbavici igrana 17.5. a prva naredna (EL) 29.6. Ako bi se osigurala lova imalo bi se izgleda dovoljno vremena po meni u ovom terminu. Radni vikendi bi jos mogli ubrzati da se nova trava dobro primi.
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 1:54 pm

LeBlue je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:42 pm
boju dao si nebu... je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:17 pm
Izlija je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:10 pm
Mi ovdje i pričamo o tome kako bi pomogli klubu i privukli kojeg navijača na tribine, ova ekipa sa foruma je redovna na utakmicama. Ne smijemo čekati da nam klub sve obezbjedi, moramo i mi zasukati rukave i pomoći.
Naravno, svako onoliko koliko moze...sa druge strane, neka se malo i u klubu ozbiljnije angazuju oko ovoga. Istrazivanje, analize i sl. stvari mogu platiti ako vec ne znaju.
Neka se zapitaju zasto je posjeta na dvije juniorske utakmice bila veca nego na cca 70% utakmica u prvenstvu. Imamo najskuplje karte u drzavi cini mi se...da li je to pravi put?
Ja mislim da je bila bolja posjeta juniora zato sto navijaci zive za neko bolje sutra, svi se mi nadamo da ce Zeljo nekad igrati EL, a te utakmice juniora bude nadu za neko bolje sutra. Koliko bi ljudi gledalo omladinsku ligu protiv Mladost iz Kaknja ili Radnika? Skroz malo. Ja takodje razumijem da trenutne cijene karata mogu biti visoke za ljude u BiH, ali isto je cinjenica da su karte mozda i najnize u Evropi.

Mislim ono na cemu mozda klub moze da malo strucnije radi jeste ove clanarine koje su standardne po cijeni od 20 km godisnje. Mozda uvesti neku diferenciranu cijenu gdje je npr stanardna clanarina od 20 km kao sada, a moze da ide do 100 km godisnje, te ti daje neke druge mogucnosti. Mislim da se na takav nacin moze izvuci nesto vise para od osoba koje se osjecaju lojalne klubu. Ovo moze popraviti doprinos klubu na godisnjoj bazi.
Slazem se donekle...cini mi se da nije dovoljno iskoristena pozitivna klima koja je bila u toku akcija. Mislim da se trebao bolje iskoristiti taj vjetar u ledja za jacu sinergiju sa navijacima.
Jug i bakljade su samo jedan primjer.
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
 
Avatar
Ch.Willa1986
Postovi: 524
Pridružen/a: uto jan 17, 2017 9:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 2:00 pm

Dominic je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:43 pm
Kada bi se mogao naci termin za radove na travnjaku naredne godine? Ove godine posljednja utakmica na Grbavici igrana 17.5. a prva naredna (EL) 29.6. Ako bi se osigurala lova imalo bi se izgleda dovoljno vremena po meni u ovom terminu. Radni vikendi bi jos mogli ubrzati da se nova trava dobro primi.
Kad se ima para, teren sa svim radovima se moze zavrsiti sa 15 dana, pa eto neka bude i 3 sedmice...
 
ublehas
Postovi: 1041
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 2:06 pm

boju dao si nebu... je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:54 pm
LeBlue je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:42 pm
boju dao si nebu... je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:17 pm


Naravno, svako onoliko koliko moze...sa druge strane, neka se malo i u klubu ozbiljnije angazuju oko ovoga. Istrazivanje, analize i sl. stvari mogu platiti ako vec ne znaju.
Neka se zapitaju zasto je posjeta na dvije juniorske utakmice bila veca nego na cca 70% utakmica u prvenstvu. Imamo najskuplje karte u drzavi cini mi se...da li je to pravi put?
Ja mislim da je bila bolja posjeta juniora zato sto navijaci zive za neko bolje sutra, svi se mi nadamo da ce Zeljo nekad igrati EL, a te utakmice juniora bude nadu za neko bolje sutra. Koliko bi ljudi gledalo omladinsku ligu protiv Mladost iz Kaknja ili Radnika? Skroz malo. Ja takodje razumijem da trenutne cijene karata mogu biti visoke za ljude u BiH, ali isto je cinjenica da su karte mozda i najnize u Evropi.

Mislim ono na cemu mozda klub moze da malo strucnije radi jeste ove clanarine koje su standardne po cijeni od 20 km godisnje. Mozda uvesti neku diferenciranu cijenu gdje je npr stanardna clanarina od 20 km kao sada, a moze da ide do 100 km godisnje, te ti daje neke druge mogucnosti. Mislim da se na takav nacin moze izvuci nesto vise para od osoba koje se osjecaju lojalne klubu. Ovo moze popraviti doprinos klubu na godisnjoj bazi.
Slazem se donekle...cini mi se da nije dovoljno iskoristena pozitivna klima koja je bila u toku akcija. Mislim da se trebao bolje iskoristiti taj vjetar u ledja za jacu sinergiju sa navijacima.
Jug i bakljade su samo jedan primjer.
Kako bi je ti iskoristio???
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 2:10 pm

Ch.Willa1986 je napisao/la:
pon dec 18, 2017 2:00 pm
Dominic je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:43 pm
Kada bi se mogao naci termin za radove na travnjaku naredne godine? Ove godine posljednja utakmica na Grbavici igrana 17.5. a prva naredna (EL) 29.6. Ako bi se osigurala lova imalo bi se izgleda dovoljno vremena po meni u ovom terminu. Radni vikendi bi jos mogli ubrzati da se nova trava dobro primi.
Kad se ima para, teren sa svim radovima se moze zavrsiti sa 15 dana, pa eto neka bude i 3 sedmice...
E vala si dobro fulo. Pogledaj malo sire kako su to zajebani radovi i da je nemoguce sve uraditi ispod 30 dana do 5 sedmica...
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 2:12 pm

Dominic je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:43 pm
Kada bi se mogao naci termin za radove na travnjaku naredne godine? Ove godine posljednja utakmica na Grbavici igrana 17.5. a prva naredna (EL) 29.6. Ako bi se osigurala lova imalo bi se izgleda dovoljno vremena po meni u ovom terminu. Radni vikendi bi jos mogli ubrzati da se nova trava dobro primi.
Ja kako shvatih po govoru Misimovića upravo je to jedini kao i problem kako naći termin da se podloga promjeni, dok novac nije sporan sa onih 500k od konakovića,i da će to biti završena stvar sljedeće godine.
Kad i kako kontaju, valjda bolje znaju neki stručnjaci da se to uklopi sve za mjesec/mjesec i po.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
MU'MIN T.M.
Postovi: 272
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 2:17 pm

4 (četiri) Igrača FKŽ u idealnom timu ove jeseni po ovom portalu, ali cijene na Transfermarketu za naše igrače su i dalje smješne i poražavajuće.
Dali su ovo dovoljni parametri da se povećaju cijene naših igrača:
1.Dalje jedno kolo smo otišli u Europi od pitara (Mi ispali od AEK-a, oni od Zarije).
2.Iz kupa izbacili ekipu koja je izbacila pitare iz kupa, i prošli u plufinale (Mi prošli i Mladost i Široki, oni ispali od Mladosti).
3.Ove jeseni dobili dva derbija (Činjenica koja sama za sebe dovoljno govori).
4.Kalendarsku godinu završavamo sa +6 bodova (Kao pod 3).
5.Naši juniori će prezimiti u Europi (čitaj ligi prvaka), od kojih 4 igrača ozbiljnu minutažu ostvaruju u prvom timu (Hajdaravić, Šabanadžović, Žerić, Mujagić).
Ako neko zna, šta je to drugo što bi moglo da određuje cijene igrača, a nisu ove činjenice, nek napiše.
Volio bih objektivnost u utvrđivanju cijena, a ne kompleks zvani Željo.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5196
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 2:18 pm

zukanović ?

:D
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 2:19 pm

Zukanovic i cinjenice ne mogu zajedno. Ali bas nikako...
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 2:22 pm

Biti ćemo prvi po cijenama samo moramo kupiti jedno 20-30 dresova
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 2:36 pm

salle86 je napisao/la:
pon dec 18, 2017 12:09 pm
LED displeji...
kako sam pretpostavio, a juče sam poslao mailove na nekoliko adresa kompanija koje se bave proizvodnjom (i ugradnjom istih) i cijena je otprilike 2,000KM+PDV za 1m2 ... ono što nama treba, jedan komad izađe između 40 i 45,000 KM u fazonu da "ništa ne znamo mi već da ljudi sve odrade".
Na prvu bi se reklo skupa investicija, pa možda i na drugu.
11 takvih je pola miliona KM ... brojem 500,000 KM
Reklame koje po gradu gledamo, plaćaju se po sedmici reklamiranja, reklama traje 8 sekundi minimalno 500 ponavljanja i košta 400 KM.
Na godišnjem nivou jedan LED displej "proizvede" 21,000 KM
Mi, da bi ugraditi 11 komana i vratili pare, treba da "halalimo" 2 godine i tek onda će "pare da kaplju"... mjesečno nekih 20 milja.
Ovde nije uračunata struja koja se potroši te ostale dadžbine, i šta već ide sve uz to...
Po meni bi bili suludo stavljati 11 LED displeja na sjever, jer to ne bi licilo ni na sta, a jos manja bi mogucnost bila da se taj marketinski prostor iskoristi.
Vec sam pisao da je po meni dovoljno 2 LED displeja, jedan na sjeverozapad drugi na sjeveroistok, a izmedju redove bilborda.
Uz dodatno osvjetljenje, ta investicija ne bi bila skupa, te bi se sigurno u roku max 18 mjeseci mogla vratiti ulozena sredstva.

Mada bi sjeverna tribina bila puno ljepsa kad bi se uradila staklena fasada, npr u saradnji sa nasim sponzorom, UGARAK produkt, da se postavi konstrukcija za staklenu fasadu, moglo bi se uz male prerade osposobiti par prostorija na spratu, sto je dodatni iskoristiv prostor, a i dalje bi ostala dva LED displeja a izmedju bilbordi.
Eto ko zivi na Ilidzi, moze vidjeti kako kancelarija UGARAK produkta na energoinvestu upravo dobija staklenu fasadu, postave se nosaci, a zatim i staklena fasada. To bi bilo vrh, te bi dobili na reprezentativnosti, a siguran sam da bi i sa UGARAK produktom mogli dog dobru cijenu.

Sta god da odluce, sjeverna tribina treba biti prioritet, zatim krov na istoku i poslovni, te teren.
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 2:41 pm

ublehas je napisao/la:
pon dec 18, 2017 2:06 pm
boju dao si nebu... je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:54 pm
LeBlue je napisao/la:
pon dec 18, 2017 1:42 pm


Ja mislim da je bila bolja posjeta juniora zato sto navijaci zive za neko bolje sutra, svi se mi nadamo da ce Zeljo nekad igrati EL, a te utakmice juniora bude nadu za neko bolje sutra. Koliko bi ljudi gledalo omladinsku ligu protiv Mladost iz Kaknja ili Radnika? Skroz malo. Ja takodje razumijem da trenutne cijene karata mogu biti visoke za ljude u BiH, ali isto je cinjenica da su karte mozda i najnize u Evropi.

Mislim ono na cemu mozda klub moze da malo strucnije radi jeste ove clanarine koje su standardne po cijeni od 20 km godisnje. Mozda uvesti neku diferenciranu cijenu gdje je npr stanardna clanarina od 20 km kao sada, a moze da ide do 100 km godisnje, te ti daje neke druge mogucnosti. Mislim da se na takav nacin moze izvuci nesto vise para od osoba koje se osjecaju lojalne klubu. Ovo moze popraviti doprinos klubu na godisnjoj bazi.
Slazem se donekle...cini mi se da nije dovoljno iskoristena pozitivna klima koja je bila u toku akcija. Mislim da se trebao bolje iskoristiti taj vjetar u ledja za jacu sinergiju sa navijacima.
Jug i bakljade su samo jedan primjer.
Kako bi je ti iskoristio???
Rekoh cini mi se, mozda nije tako...spomenuo sam jug i bakljade u startu. Ne znam da li se razgovara sa vodjama, vjerujem da postoje kontakti, ali treba doci do rjesenja gdje ce se te bakljade svesti na minimum. Imamo predstavnike navijaca u skupstini i to je za svaku pohvalu. Dosta dobrih ideja je doslo od strane navijaca, vjerujem da svi mi zelimo isto. Npr. prije par godina Gredic je na kraju godine odgovarao na konkretna pitanja navijaca. Lobiranja u N/FSBiH, Kantonu, Gradu, Opstini za razne projekte...upravo ovo sto se sada desava. Znali smo i godinu dana prije Belgije da nam je drenaza katastrofalna, trava kako-tako...cini mi se da nismo izvukli maksimum iz tog vjetra u ledja.
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
 
Avatar
Ch.Willa1986
Postovi: 524
Pridružen/a: uto jan 17, 2017 9:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 18, 2017 3:09 pm

E vala si dobro fulo. Pogledaj malo sire kako su to zajebani radovi i da je nemoguce sve uraditi ispod 30 dana do 5 sedmica...
Zajebani radovi jesu kad smo mi u Bosni navikli na javašluk, probijanje rokova, fušeraj... Ljudi vani za 4-5 dana skinu komplet teren i postave novi. Trava odlezi jos 5 dana da uhvati i moze se igrati. Ne pravis bosmal pobogu, definises na tenderu rok za zavrsetak radova i vozdra, javit ce se neko sposoban sa dovoljno mehanizacije i ljudi da to zavrsi. Zato i kazem kad imas para moze se napraviti sta god hoces i kad hoces.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 44 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija