Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 3:52 pm

cipiripi je napisao/la:
pon maj 13, 2024 3:29 pm
Kada ste spomenuli da je Sablja kontaktiran, zanima me ko ga iz Uprave moze kontaktirati ako je mandat Uprave 31.05.

Sta da se desi da dodje Sablja, ova Uprava nas napusti i ko ce onda biti odgovoran za rezultate i izbor Sablje. Ne ide to tako, novog trenera treba da bira Uprava koja ce minimalno godinu dana biti u klubu.

Ako zelimo sistem onda je ovo prvi korak ka izgradnji sistema, ODGOVORNOST, dakle trebaju nam ljudi koji ce stati iza svog izbora i koji ce polagati racune navijacima.
To sto se prica sa nekim ne znaci da ce biti angazovan.Pisali smo o tome glavni cilj krizne grupeje bio opstanak i tu se trenutno prica zavrsava.Do 01.06....tada ce se znati konkretne stvari.I javni poziv ce biti zavrsen pa cemo vidjeti imamo li zainteresovanih za investitore...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Ludvig Leple
Postovi: 295
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 4:11 pm

Opet idemo u krug, mi bi da se jbmo, ali da nam ne "uniđe".

Koliko god se mi protivili, kukali, psovali, šta sve i ne radili, ovdje je jedini izlaz Investitor.

Predloženi modalitet je po mom skromnom mišljenju sasvim korektan i održiv.
U skupštini trebaju da budu ljudi koji će uložiti svoje novce ili dovesti sponzora od kojeg će Klub imati koristi.

Kome je Dino ozbiljan trener neka se odmah rani u slabine. Nije on ništa revolucionarno uradio, već su se Kolovođe u ekipi odlučili da igraju "Football". Da se razumijemo, Dino je Amarov čovjek i to je valjda svima jasno k'o dan, a zato vam je Lutvaroš u i oko stadiona počeo biti radovan.

Sve dok se ne procesiraju svi odgovorni za ovaj sunovrat Kluba od 2001.godine pa na ovamo nema nama napretka.

I da za kraj, ne može ulica voditi Klub.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 4:26 pm

Ludvig Leple je napisao/la:
pon maj 13, 2024 4:11 pm
Opet idemo u krug, mi bi da se jbmo, ali da nam ne "uniđe".

Koliko god se mi protivili, kukali, psovali, šta sve i ne radili, ovdje je jedini izlaz Investitor.

Predloženi modalitet je po mom skromnom mišljenju sasvim korektan i održiv.
U skupštini trebaju da budu ljudi koji će uložiti svoje novce ili dovesti sponzora od kojeg će Klub imati koristi.

Kome je Dino ozbiljan trener neka se odmah rani u slabine. Nije on ništa revolucionarno uradio, već su se Kolovođe u ekipi odlučili da igraju "Football". Da se razumijemo, Dino je Amarov čovjek i to je valjda svima jasno k'o dan, a zato vam je Lutvaroš u i oko stadiona počeo biti radovan.

Sve dok se ne procesiraju svi odgovorni za ovaj sunovrat Kluba od 2001.godine pa na ovamo nema nama napretka.

I da za kraj, ne može ulica voditi Klub.
Uvazeni kolega,uvazavajuci vase misljenje moram vam ŕeplicirati i reci da Dino nije Amarov covjek sigurno,a razlog su repovi iz proslosti.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
PlavaDobrinja1921
Postovi: 137
Pridružen/a: pon jan 09, 2023 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 4:32 pm

Ma pitanje investitora nije hocemo li mi to ili ne, vremena su dosla da se mora imati. Jednostavno je potreba u 21 stoljecu u Europi imati investitora. Sto prije to ugrabimo bit ce bolje po nas. Jednostavno ne mozes parirati klubovima koji ga imaju i tacka.
Nece se izgubiti identitet kluba kao sto u velikoj vecini slucajeva klubovi nisu izgubili.
Mi samo tako mozemo ostvariti puni potencijal kao klub.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2668
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 5:02 pm

Ludvig Leple je napisao/la:
pon maj 13, 2024 4:11 pm
Opet idemo u krug, mi bi da se jbmo, ali da nam ne "uniđe".

Koliko god se mi protivili, kukali, psovali, šta sve i ne radili, ovdje je jedini izlaz Investitor.

Predloženi modalitet je po mom skromnom mišljenju sasvim korektan i održiv.
U skupštini trebaju da budu ljudi koji će uložiti svoje novce ili dovesti sponzora od kojeg će Klub imati koristi.

Kome je Dino ozbiljan trener neka se odmah rani u slabine. Nije on ništa revolucionarno uradio, već su se Kolovođe u ekipi odlučili da igraju "Football". Da se razumijemo, Dino je Amarov čovjek i to je valjda svima jasno k'o dan, a zato vam je Lutvaroš u i oko stadiona počeo biti radovan.

Sve dok se ne procesiraju svi odgovorni za ovaj sunovrat Kluba od 2001.godine pa na ovamo nema nama napretka.

I da za kraj, ne može ulica voditi Klub.
S većim dijelom posta se slažem. Imam samo da dodam dvije stvari. Prvo, niko nije rekao da je Dino trener za duže staze, nego da je bolje da je on tu, a ne neko ala Akrapović ili Arap, jer s njim sigurno nećemo ispasti. Dok se ne pronađe investitor i dok ne počnemo ozbiljnije novce ulagati u igrački kadar, pa će tek tad imati smisla dovesti perspektivnog, karijernog trenera. Drugo, nema procesiranja, ako je palo protiv Amara i njemu bliskih, ne vjerujem da će iko drugi odgovarati. Kao što nije za KK Bosna niko odgovarao. Tako je kad imaš udruženje građana i pri tome očito gledanje kroz prste od nadležnih institucija. Nažalost. A upravo zbog toga nam treba investitor/vlasnik, kako bismo znali ko je odgovoran, ko vodi procese, da ga ne može jedna sjednica Skupštine smijeniti i da jedna ili više osoba drže klub kao taoca. Toliko.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2668
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 5:07 pm

milanribar je napisao/la:
pon maj 13, 2024 2:00 pm
cikoradovic je napisao/la:
pon maj 13, 2024 1:53 pm
Čitava skupština razmišlja tako, mi bi investitora ALI... mi bi ALI... mi bi da nam da to, a da mi njemu ALI... kao što reče @Dzezvar, bez investitora, gledat ćemo Sablju, Mekića, Cocu, Štilu, Bibere i tako dalje, poneki izlet u Evropu će biti premija a trofeja nećemo vidjeti zadugo.

I ljeto i zima su pokazatelj apsolutno pogrešnog vođenja kluba i neselktivnog rada, ma ko to pokušao zanemariti ili gurnuti u stranu.
Kad nema rezultata svi bi investitora po svaku cijenu, ja jedva čekam da dođe investitor il strateški partner i da dobijemo konačo neka sredstva pa da vide svi da to nije tako lako i da ni to nije garancija da ćemo imati rezultate. Dovoljan primjer imamo u komšiluku...
Investitor jeste preduvjet, nije garancija uspjeha, što je tačno, ali bez investitora garantovano će nam svaki izlet u Evropu biti premija. A u komšiluku se opasno muti, što pokazuje i finansijski izvještaj.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Ludvig Leple
Postovi: 295
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 5:49 pm

Dzezvar je napisao/la:
pon maj 13, 2024 4:26 pm
Ludvig Leple je napisao/la:
pon maj 13, 2024 4:11 pm
Opet idemo u krug, mi bi da se jbmo, ali da nam ne "uniđe".

Koliko god se mi protivili, kukali, psovali, šta sve i ne radili, ovdje je jedini izlaz Investitor.

Predloženi modalitet je po mom skromnom mišljenju sasvim korektan i održiv.
U skupštini trebaju da budu ljudi koji će uložiti svoje novce ili dovesti sponzora od kojeg će Klub imati koristi.

Kome je Dino ozbiljan trener neka se odmah rani u slabine. Nije on ništa revolucionarno uradio, već su se Kolovođe u ekipi odlučili da igraju "Football". Da se razumijemo, Dino je Amarov čovjek i to je valjda svima jasno k'o dan, a zato vam je Lutvaroš u i oko stadiona počeo biti radovan.

Sve dok se ne procesiraju svi odgovorni za ovaj sunovrat Kluba od 2001.godine pa na ovamo nema nama napretka.

I da za kraj, ne može ulica voditi Klub.
Uvazeni kolega,uvazavajuci vase misljenje moram vam ŕeplicirati i reci da Dino nije Amarov covjek sigurno,a razlog su repovi iz proslosti.
Uvaženi kolega velikog kolege Gavrana oprosti na previdu. Prije repova su bili kao prst i nokat, ali kako god i kao sto sam već ranije govorio mi sad trebamo da lobiramo za igrače i pripremamo teren.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 5:51 pm

Nama su izbori u savezu najbitniji..a vi kako hocete
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1247
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 6:29 pm

Dzezvar je napisao/la:
pon maj 13, 2024 5:51 pm
Nama su izbori u savezu najbitniji..a vi kako hocete
Apsolutno jedina istina. A ovi ako vjeruju da ce investitora dovesti Gredic nek se upucaju odmah.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 7:12 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
pon maj 13, 2024 6:29 pm
Dzezvar je napisao/la:
pon maj 13, 2024 5:51 pm
Nama su izbori u savezu najbitniji..a vi kako hocete
Apsolutno jedina istina. A ovi ako vjeruju da ce investitora dovesti Gredic nek se upucaju odmah.
Postavio sam clanak danas i mislim da ga niko nije ni procitao a fino sve napisano ko trenutno vedri i oblaci u kantonalnom savezu.....i niko ni mukajet...glavna tema sablja i investitor.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
SanMan
Postovi: 1237
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 7:55 pm

Koje nelogičnosti kod nas navijača Želje.
Pa prošle sezone slučajno izborili Evropu. Ove sezone grčevita borba za opstanak (hvala Dini Đurbuzoviću i SŠ pa ostadosmo).
Iduće sezone ispadaju četri tima - znači ili se boriš za opstanak ili za Evropu - nema sredine.
Mi smo trenutno puno bliže borbi za opstanak i mi bi sad u takvoj situaciji nekog trenera sa viziojom za budućnost i nake šampionske titule i grupne faze
- ma daj nam nekog realistu trenera za ovu ligu da opstanemo (sa ovim igračima, a para nema za bolje), a ako se izborimo za opstanak Evropa je vrlo blizu
Otvorite oči i pogledajte pravo stanje - drugo su želje i maštanja
Kad bude - ako bude nakav hadžija/investitor to su već njegove želje i maštanja koje ćemo svi podržati
 
Avatar
cikoradovic
Postovi: 282
Pridružen/a: pet nov 25, 2022 6:12 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 8:14 pm

Kandidati za savez koji se spominju mi ne ulijevaju povjerenje da mogu nešto uraditi posebno i značajno. Volio bih da klub predloži Admira Tunovića ili eventualno Marka Dmitrovića, ukoliko imaju ambicije.
 
SamoNapad
Postovi: 420
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 9:11 pm

Prošle godine nam se sve poklopilo od pravljenja terena kod konkurenata do dva vjerovatno najbolja dva mlada igrača(Hodzic i Santosa)na svojim pozicijama u ligi. Ove smo se prevarili misleci da imamo kvalitet doveli uzasne prinove. Sljedeće sezone ukoliko ne napravimo plan jasan u finansijskom smisli i fudbalskom idemo lagano ko Sloboda, klub bez svrhe. Nažalost kod nas nije sport samo na terenu vec u savezima i ako to nema veze sa sportom. Jednostavno moras imati nekog ko nece servirati sudije da te unistavaju. Ovogodišnji prvak ti je najbolji primjer kako kod nas nije sve u terenu. Bacanje para na trenera nekog kojem ne mozes dovesti pojacanja je ko u bunar, pogotovo ako jos dovedes nekog ko ima formacije ala a Bruno 3-4-3 . Nemamo mi para za te egzibicije a nasi fudbaleri ne znaju to igrati za 50 godina .
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2668
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 13, 2024 9:31 pm

Dzezvar je napisao/la:
pon maj 13, 2024 7:12 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
pon maj 13, 2024 6:29 pm
Dzezvar je napisao/la:
pon maj 13, 2024 5:51 pm
Nama su izbori u savezu najbitniji..a vi kako hocete
Apsolutno jedina istina. A ovi ako vjeruju da ce investitora dovesti Gredic nek se upucaju odmah.
Postavio sam clanak danas i mislim da ga niko nije ni procitao a fino sve napisano ko trenutno vedri i oblaci u kantonalnom savezu.....i niko ni mukajet...glavna tema sablja i investitor.
Da bi bilo šta tamo napravio, treba sjesti s konama, s drugim klubovima, dogovoriti se, jer na kraju rukice na Skupštini odlučuju. Ali dok Čolpa kupuje kosilice klubovima u kantonu, daje im neke pare (iste pare su dobili Željo, Sarajevo, a i ovi iz kantona), oslobađa ih nekih kotizacija, radi marifetluke sa svojim udruženjima… a mi s druge strane ne radimo ništa, ne vidim da išta možemo konkretno uraditi. Mi mislimo da možemo samo nekog kandidovati i to je to, a ne ide to baš tako lako.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1609
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 14, 2024 12:56 am

Pantelića i Mehanovića bih rado vidio kod nas ali s obzirom kakva su primanja imali u TC možemo samo sanjati.
 
Avatar
igla
Postovi: 3658
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 14, 2024 8:24 am

Cekaj ba, Mulalic opcija? 🤣

Bolje Dino da ostane onda.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 14, 2024 9:24 am

kvalitet je napisao/la:
pon maj 13, 2024 9:31 pm
Dzezvar je napisao/la:
pon maj 13, 2024 7:12 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
pon maj 13, 2024 6:29 pm


Apsolutno jedina istina. A ovi ako vjeruju da ce investitora dovesti Gredic nek se upucaju odmah.
Postavio sam clanak danas i mislim da ga niko nije ni procitao a fino sve napisano ko trenutno vedri i oblaci u kantonalnom savezu.....i niko ni mukajet...glavna tema sablja i investitor.
Da bi bilo šta tamo napravio, treba sjesti s konama, s drugim klubovima, dogovoriti se, jer na kraju rukice na Skupštini odlučuju. Ali dok Čolpa kupuje kosilice klubovima u kantonu, daje im neke pare (iste pare su dobili Željo, Sarajevo, a i ovi iz kantona), oslobađa ih nekih kotizacija, radi marifetluke sa svojim udruženjima… a mi s druge strane ne radimo ništa, ne vidim da išta možemo konkretno uraditi. Mi mislimo da možemo samo nekog kandidovati i to je to, a ne ide to baš tako lako.
Treba prvo ispred kluba delegirati ljude za skupstinu.Ljude koji se razumiju u problematiku a ne ljude da samo budu i statiraju.To je ono sto mi kao klub MORAMO uraditi.I nema potrebe da se bilo sta ni sa kim dogovara,valjda je to zajednicki interes klubova iz premijer lige.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 14, 2024 9:26 am

igla je napisao/la:
uto maj 14, 2024 8:24 am
Cekaj ba, Mulalic opcija? 🤣

Bolje Dino da ostane onda.
Ko je rekao da je opcija.Popio covjek kafu sa nekim iz kluba i odmah mahalanje krenulo....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
flux
Postovi: 673
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 1:37 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 14, 2024 2:32 pm

Kako se svi pravimo glupi, a pogotovo novinari. Tuzla City na plate potrosila 500k i kao to je normalno, niko ne postavi pitanje da li je sve uredno i koliko i kako se placa na ruke..
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1989
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 14, 2024 2:51 pm

pa objavili su svi, nije njihov posao da procesuiraju. postoje institucije za to.

vise je smijesno sto mi izdvajamo za plate kao kone.
MIRZA RASCIC

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 168 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija