Moderator/ica: storm_raider

 
Blueee1921
Postovi: 241
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 6:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 17, 2023 9:01 pm

fcz je napisao/la:
čet avg 17, 2023 8:59 pm
Blueee1921 je napisao/la:
čet avg 17, 2023 8:26 pm
Jos 45 minuta, pa da i bh nogomet izadje iz "odabranog"drustva
Iako nece, za nas bi bilo mnogo bolje da bh. fudbal jos malo ostane u tom "odabranom drustvu". ;)
Ma nek procepi neko, da mozes igraca skuplje prodati u buducnosti
 
Avatar
fcz
Postovi: 4163
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 17, 2023 9:07 pm

Blueee1921 je napisao/la:
čet avg 17, 2023 9:01 pm
fcz je napisao/la:
čet avg 17, 2023 8:59 pm
Blueee1921 je napisao/la:
čet avg 17, 2023 8:26 pm
Jos 45 minuta, pa da i bh nogomet izadje iz "odabranog"drustva
Iako nece, za nas bi bilo mnogo bolje da bh. fudbal jos malo ostane u tom "odabranom drustvu". ;)
Ma nek procepi neko, da mozes igraca skuplje prodati u buducnosti
Oni ce mozda moci, mi sigurno ne. Nesto ne vidim da Petroclub ili Floresti skupo prodaju igrace zato sto Sheriff svake godine igra grupne faze. Nikakva referenca Amoahu ili Drini nece biti to sto je triput godisnje igrao protiv svinjskog, a oni ce svoje itekako skuplje prodavati ako se pokazu protiv velikih evropskih klubova. Plus sto ce imati dodatnih 6 ili 8 miliona argumenata da ih ubijede da potpisu jace ugovore.

Ovo je bukvalno samo njima u dzep a nama na neki nacin i "iz dzepa" jer nam upravo odmicu za svjetlosnu godinu.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4163
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 17, 2023 9:12 pm

I tako, bezvezni Nefci nakon sat vremena vodi u Istanbulu...

EDIT: Ipak ga primise malo prije isteka punog sata. :D Ali poenta ostaje - igrali smo odlicno protiv mnogo zajebanog protivnika.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
ono.na
Postovi: 594
Pridružen/a: čet feb 25, 2016 12:13 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 17, 2023 9:29 pm

Dvije dobre stvari izlaze iz ovog njihovog plasmana.

Promocija lige i nasih ekipa, te malo vise postovanja. Sigurno ce se cijene modificirati sad.

A najbitnije, da je nama veceras porasla sansa za titulu na nekih 15%. Do sad je to bilo po nekoj mojoj racunici:
Zrinjski 45%
Borac 20%
Sarajevo 15%
Zeljo 13%
Velez 5%
Siroki 2%

Sad bih skinuo 10% sa Zrinjskog, koji i dalje ima 20 i nesto spremnih igraca za tri fronta.

Zrinjski 35%
Borac 21%
Sarajevo 17%
Zeljo 17%
Velez 6%
Siroki 4%
Najljepsa drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
damirfile
Postovi: 3371
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 17, 2023 9:34 pm

Kad si gramo sa njima koje kolo da ne trazim ?. Kad bi to mogli iskoristiti pa uzeti koji bod.
 
Avatar
flux
Postovi: 688
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 1:37 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 17, 2023 9:37 pm

damirfile je napisao/la:
čet avg 17, 2023 9:34 pm
Kad si gramo sa njima koje kolo da ne trazim ?. Kad bi to mogli iskoristiti pa uzeti koji bod.
Planirano 20.9, ali nam je tad zaostala sa Slogom, ali krajem septembra uglavnom.
 
Diverzant
Postovi: 1787
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 17, 2023 9:39 pm

**** hdz prčiju, nek se ugase do sabaha govna fašitička
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 17, 2023 10:00 pm

Diverzant je napisao/la:
čet avg 17, 2023 9:39 pm
**** hdz prčiju, nek se ugase do sabaha govna fašitička
Amin
 
fanaticZeljin
Postovi: 3119
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 17, 2023 11:32 pm

Negdje sam pročitao komentar ako Zrinjski osigura grupe Evropa lige da ce i 4 iz Premier lige naredne sezone ici u Evropu , da li je to tacno ?
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Blueee1921
Postovi: 241
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 6:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 17, 2023 11:42 pm

fanaticZeljin je napisao/la:
čet avg 17, 2023 11:32 pm
Negdje sam pročitao komentar ako Zrinjski osigura grupe Evropa lige da ce i 4 iz Premier lige naredne sezone ici u Evropu , da li je to tacno ?
Nesto bi mi to prebrzo bilo, ali nije isključeno
 
Avatar
salle86
Postovi: 5196
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 18, 2023 12:10 am

Ma nema od toga ništa, naša liga slabo kotira...41 mjesto.
Pet i više ekipa i europi ima tek 14 liga
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Lopta
Postovi: 238
Pridružen/a: sri jul 06, 2022 5:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 18, 2023 1:35 am

fanaticZeljin je napisao/la:
čet avg 17, 2023 11:32 pm
Negdje sam pročitao komentar ako Zrinjski osigura grupe Evropa lige da ce i 4 iz Premier lige naredne sezone ici u Evropu , da li je to tacno ?
Da citao sam taj post, ali ko god da ga je pisao je prerano zakljucio jer je racunao na to da niko od klubova iz liga koje su ispred nas 7 8 mjesta nece se kvalifikovati u grupe ali evo klaksvik sa farskih otoka se kvalifikovao tako da tesko. Mislim da bi oni mogli dobiti predstavnika u evropa ligi naredne godine jer je sarajevo podbacilo a i borac nije iznenadio. Sve u svemu dobro ste culi, farski otoci su ispred nas po koeficijentu lige trenutno, isto kao i kosovo, sjeverna irska i irska izmedju ostalog...
 
Lopta
Postovi: 238
Pridružen/a: sri jul 06, 2022 5:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 18, 2023 1:37 am

salle86 je napisao/la:
pet avg 18, 2023 12:10 am
Ma nema od toga ništa, naša liga slabo kotira...41 mjesto.
Pet i više ekipa i europi ima tek 14 liga
Nije to bila opcija, vec je uefa odlucila da od naredne sezone ekipe do 33. Mjesta dobijaju mjesto za plasman u evropa ligu umjesto u ligu konferencije, a to bi kod nas vjerovatno bio osvajac kupa
 
Avatar
IlProfessore
Postovi: 313
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 12:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 18, 2023 8:25 am

ono.na je napisao/la:
čet avg 17, 2023 9:29 pm
Dvije dobre stvari izlaze iz ovog njihovog plasmana.

Promocija lige i nasih ekipa, te malo vise postovanja. Sigurno ce se cijene modificirati sad.
Uozbiljite se, niti ćemo mi, niti 99% Evrope početi pratiti ligu Islanda, ligu Farskih Otoka, Ligu Kosova i sl, tako se ni ostali neće zanimati za nas. Ovo je samo dobro Zrinjskom i HDZ-u, nikome više.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2683
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 18, 2023 9:06 am

IlProfessore je napisao/la:
pet avg 18, 2023 8:25 am
ono.na je napisao/la:
čet avg 17, 2023 9:29 pm
Dvije dobre stvari izlaze iz ovog njihovog plasmana.

Promocija lige i nasih ekipa, te malo vise postovanja. Sigurno ce se cijene modificirati sad.
Uozbiljite se, niti ćemo mi, niti 99% Evrope početi pratiti ligu Islanda, ligu Farskih Otoka, Ligu Kosova i sl, tako se ni ostali neće zanimati za nas. Ovo je samo dobro Zrinjskom i HDZ-u, nikome više.
Dobro za državni koeficijent. To 33. mjesto u narednih nekoliko sezona uopće nije nedostižno, a donijelo bi nam to da osvajač Kupa ide u EL a ne KL.

S druge strane, istina je da će Zrinjski zaraditi ogromne pare, njihovi igrači će postati zanimljiviji na tržištu, moći će sad dovesti još dva tri odlična igrača, što i najavljuju, ali valja igrati na dva ili tri fronta.

Na kraju krajeva, sjećam se kad sam na pauzi pisao da Zrinjski ove sezone sigurno ulazi u grupnu fazu, pa je nekoliko forumaša reagovalo tvrdeći da se to nikad neće desiti. Nije mi cilj sad se naslađivati, ali njihov plasman je važan da se pokaže da se itekako može i da na Evropu više ne treba gledati na način da se prođe pretkolo ili dva… istina je da ti je 1000 puta lakše kad si prvak, i to pod uvjetom da si nosilac u prvom pretkolu LP, ali ciljeve treba dizati.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3072
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 18, 2023 9:14 am

Evropska takmicenja danas i u vrijeme prije 15-20 godina kada smo MI harali ligom su nebo i zemlja.

Mi kao prvaci smo tada igrali protiv Engleza, Spanaca Izraelaca, igrali smo protiv ekipa koje vrijede na desetine miliona, igrali smo protiv ekipa koje su bile 2-3 u snajjacim ligama, a danas za ulazak dovoljno je da izbacis neku ekipu iz Estonije, Islanda i slicnih nefudbalskih zemalja.

Mi trebamo teziti da ovo zajednistvo i koheziju zadrzimo minimalno jos dvije godine i da stvaramo TIM.

Nakon 2-3 godine kada se STABILIZUJEMO i kada stvorimo TIM onda treba napasti titulu gdje ce nam ove grupe biti zagarantovane.

Zato nastavimo pruzati podrsku Nerminu i igracima, punimo Grbavicu i budimo strpljivi.

Nase vrijeme tek dolazi, ovo sve ostalo je VJESTACKO i nece imati dugo trajanje.
Zadnja izmjena: cipiripi, dana/u pet avg 18, 2023 12:07 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Alea iacta est!
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 18, 2023 9:21 am

Dragan Kesic (Gradiška) nam sudi u Posušju.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2728
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 18, 2023 9:29 am

Ma kako sam i mislio, sve je to lijepo ali razjebati će im Saudijska ekipa planove. Ljudi novi poredak prave u fudbalu i niko im ne može ništa. Tako da ko zna za 2-3 godine možda nam daju još koje mjesto, možda se promjeni format ovog takmičenja evropskog jer svi najjači će put Arapskih formata za igru i njihove turnire ce ganjati jer tu je lova.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3891
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 18, 2023 9:33 am

Novi format kvalifikacija za europska takmičenja je donio mogućnost prvacima slabije rangiranih država da izbore grupnu fazu, ali je s druge strane dodatno smanjio šanse neprvacima.
Nije samo Zrinjski ovo iskoristio, već dosta drugih manjih i slabijih klubova od njih, tako da je bilo pitanje vremena kada će neko naš ući u grupe. Kada automatski imaš najmanje 4 utakmice zagarantovane u Europi imaš više šanse da povećavaš koeficijent i kasnije da budeš nositelj nego kad odmah ispadneš. Zrinjskom se poklopilo da u pravo vrijeme imaju pravu i ozbiljnu ekipu i zasluženo su ušli.
Pogledajte sve moguće protivnike koje su oni mogli dobiti nakon ispadanja iz LP, a pogledajte protivnike koje bi sa istim koeficijentom dobili da ove godine nisu bili prvaci i išli u LK. U 3. ili 4. pretkolu Konferencijske lige bi ih čekale ekipe kakve se ne mogu sresti u kvalifikacijama za LP.
Njima njihovo, nama naše. Mi ćemo morati iskihati odsustvo iz Europe u smislu lošeg koeficijenta, ali daj da je opet izborimo, pa da onda opet gledamo koga možemo i ne možemo izvući.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
SamoNapad
Postovi: 433
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 18, 2023 9:52 am

Nama su najbitnije pune tribine i atmosfera koja privlači i da imamo struku u klubu pod pravim imenom a ne ublehe .
Zrinjski je samo sad naplatio prosli period ,njihova ekipa i trener nisu neki level trenutno. Jednostavno su iskoristili ono sto je neko prije postavio . Ne vjerujem da će u ligi biti ni pola onog sto su bili pod Jakirom. Meni ko navijacu je najbitnije da je Željo ponovo aktuelan bukvalno cekas svaki vikend zbog utakmice i atmosfere sto je veliki uspjeh kad se pogleda gdje smo bili prije 2 3 godine .

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 50 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija