Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 1:19 pm

blueboy je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:53 pm
cipiripi je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:48 pm
Ako je Edisova plata parafraziram 5000 isplatiti ga jos ova 3 mjeseca i posteno se razici.
Bolje je dati 15 000 KM, nego izgubiti 400 000 KM.

Uprava ako zeli bolje finansije isplatit ce jos danas Edisa, jer sve dok je on na klupi direktno utice na posjetu, a time gubimo novac.
Ne izlazak u evropu bi za nas bio bas veliki finansijski gubitak
Samo je fol što ti i taj drugi ko dođe u ovom momentu ne garantuje izlazak u Evropu. Premalo je ostalo vremena za promjenu sistema igre, formacije, unošenje novih ideja u igri itd. To se trebalo uraditi barem na polusezoni, sad je kasno.
Sad možeš ići na pozitivan šok.
Nije pravilo, ali obično bude tako. Bar kod nas poslije svake smjene smo imali komentare u prvim tekmama, da je ovo fudbal, da je ovo bolje od prethodnika. Onda poslije isti hrkljuš.

Ne znam imamo li neko fino rješenje.
Edis svakako nije neko na kome možeš graditi neku finu igru i budućnost. Ako imamo nekog mladog, perspektivnog, onda to treba i uraditi.

Ako nemamo, onda ne vidim smisao da dovodimo Nalića i slične. Možda bude to dobro 3 kola, ali poslije će biti isto kao ovo. E sad da li probati sa bilo kim samo radi pozitivnog šoka ili probati naći nekog za budućnost, ne znam.

Ja ne bih Edisa mijenjao za Nalića i slično. Nije rezonski jer koliko god bio tanak, ima polufinale i diobu 3.mjesta.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 1:28 pm

I da, prilikom izbora stručnog štaba bi trebalo unijeti bar malo svježine i promjene. Godinama unazad jedna te ista imena.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Sheldon
Postovi: 362
Pridružen/a: sri avg 10, 2022 1:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 1:29 pm

I meni Bekric zvuci dobro, naravno ukoliko on ima slicne ambicije. Izgleda bit ce kao babuka u vakat, trener, sportski direktor, skaut… 🤣 Samo da ne zavrsi prica kao sa babukom.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 1:30 pm

Leon_Professional je napisao/la:
ned apr 02, 2023 1:19 pm
blueboy je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:53 pm
cipiripi je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:48 pm
Ako je Edisova plata parafraziram 5000 isplatiti ga jos ova 3 mjeseca i posteno se razici.
Bolje je dati 15 000 KM, nego izgubiti 400 000 KM.

Uprava ako zeli bolje finansije isplatit ce jos danas Edisa, jer sve dok je on na klupi direktno utice na posjetu, a time gubimo novac.
Ne izlazak u evropu bi za nas bio bas veliki finansijski gubitak
Samo je fol što ti i taj drugi ko dođe u ovom momentu ne garantuje izlazak u Evropu. Premalo je ostalo vremena za promjenu sistema igre, formacije, unošenje novih ideja u igri itd. To se trebalo uraditi barem na polusezoni, sad je kasno.
Sad možeš ići na pozitivan šok.
Nije pravilo, ali obično bude tako. Bar kod nas poslije svake smjene smo imali komentare u prvim tekmama, da je ovo fudbal, da je ovo bolje od prethodnika. Onda poslije isti hrkljuš.

Ne znam imamo li neko fino rješenje.
Edis svakako nije neko na kome možeš graditi neku finu igru i budućnost. Ako imamo nekog mladog, perspektivnog, onda to treba i uraditi.

Ako nemamo, onda ne vidim smisao da dovodimo Nalića i slične. Možda bude to dobro 3 kola, ali poslije će biti isto kao ovo. E sad da li probati sa bilo kim samo radi pozitivnog šoka ili probati naći nekog za budućnost, ne znam.

Ja ne bih Edisa mijenjao za Nalića i slično. Nije rezonski jer koliko god bio tanak, ima polufinale i diobu 3.mjesta.
Imali bi da je uzeo barem bod jučer, ovako smo i dalje iza njih, i teško da ćemo imati šansu da ih pređemo do međusobnog duela s njima. Nakon toga imamo sličan raspored do kraja. Znači, definitivno imamo realnu šansu da uhvatimo to treće mjesto, pitanje je imamo li znanja na klupi za takvo nešto. A nadam se da barem Velež neće dobiti danas Slogu, da držimo distancu od njih.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 1:34 pm

Fićo je napisao/la:
ned apr 02, 2023 1:18 pm
blueboy je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:53 pm
Samo je fol što ti i taj drugi ko dođe u ovom momentu ne garantuje izlazak u Evropu. Premalo je ostalo vremena za promjenu sistema igre, formacije, unošenje novih ideja u igri itd. To se trebalo uraditi barem na polusezoni, sad je kasno.
Nije garancija normalno, ali nije ni garancija da ćemo osigurati izlazak ako Edis ostane, zar ne? Nema tu puno filozofije, niti promjene, najbolje na teren, smanjiti greške koje je radio onaj prije tebe i to je u biti to. Za neku drastičnu promjenu (formacije i igre) je potrebno puno vremena.

Ne mora to biti neko sa strane, zašto recimo Bekrić ne bi mogao izgurati do kraja sezone. Ekipa ga poštuje, ima dobar odnos sa igračima, sigurno da bi ga slušali, a ima i znanja sigurno. Samo može biti bolje, gore sigurno ne bi bilo.

Ne smijemo prokockati priliku, sad ako ne uspijemo, bojim se da zadugo nećemo imati šansu kao sada. Neće biti puno prilike kao sada, konkurencija očajna, tereni, smjene trenera, a mi baš guramo zajedno, milion faktora imamo na našoj strani, a opet to ne znamo iskoristiti. Ne znam, ali ako propustimo sadašnju priliku, meni je to egal gubitku titule.
Da se razumijemo, ja bih ga otjerao iste sekunde, ali ne vidim nekog ko će nas odvesti u Evropu u ovih nekoliko utakmica do kraja. Imali smo Blaža Sliškovića tako usred sezone, čovjek osvajao titule, zna ligu, zna igrače, pa znamo kako je završilo. Bekrić mi je eksperiment koji se ne radi u trenutku kad se boriš za nešto. Jeste s ekipom, ali jedno je igrati, a sasvim drugo voditi ekipu s klupe.
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 1:52 pm

Jos danas lijepo pocnes traziti trenera za iducu sezonu, moderno je doba, sve je na dohvat ruke, uputis milion poziva imas poznantsva po Srbiji i Hrvatskoj, da nadjes nekog mladog, modernog.. od domacih se nemas kome okrenuti za nesto vise.
Sada nesto mijenjati ima smisla, mozda bi i taj sok pomogao, ali samo mogu zamisliti kuknjavu, silne clanke na SS i drugim prijateljskim portalima, ekipa ne bi imala mira do kraja sezone.
Ovako sjedi i placi, moli se da se opet ne pobijemo s nekim ili jos gore medjusobno, Edisa bih ostavio samo u slucaju osvajanja kupa i to bih mu i direktno rekao da se ja nesto pitam
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 2:08 pm

blueboy je napisao/la:
Fićo je napisao/la:
ned apr 02, 2023 1:18 pm
blueboy je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:53 pm
Samo je fol što ti i taj drugi ko dođe u ovom momentu ne garantuje izlazak u Evropu. Premalo je ostalo vremena za promjenu sistema igre, formacije, unošenje novih ideja u igri itd. To se trebalo uraditi barem na polusezoni, sad je kasno.
Nije garancija normalno, ali nije ni garancija da ćemo osigurati izlazak ako Edis ostane, zar ne? Nema tu puno filozofije, niti promjene, najbolje na teren, smanjiti greške koje je radio onaj prije tebe i to je u biti to. Za neku drastičnu promjenu (formacije i igre) je potrebno puno vremena.

Ne mora to biti neko sa strane, zašto recimo Bekrić ne bi mogao izgurati do kraja sezone. Ekipa ga poštuje, ima dobar odnos sa igračima, sigurno da bi ga slušali, a ima i znanja sigurno. Samo može biti bolje, gore sigurno ne bi bilo.

Ne smijemo prokockati priliku, sad ako ne uspijemo, bojim se da zadugo nećemo imati šansu kao sada. Neće biti puno prilike kao sada, konkurencija očajna, tereni, smjene trenera, a mi baš guramo zajedno, milion faktora imamo na našoj strani, a opet to ne znamo iskoristiti. Ne znam, ali ako propustimo sadašnju priliku, meni je to egal gubitku titule.
Da se razumijemo, ja bih ga otjerao iste sekunde, ali ne vidim nekog ko će nas odvesti u Evropu u ovih nekoliko utakmica do kraja. Imali smo Blaža Sliškovića tako usred sezone, čovjek osvajao titule, zna ligu, zna igrače, pa znamo kako je završilo. Bekrić mi je eksperiment koji se ne radi u trenutku kad se boriš za nešto. Jeste s ekipom, ali jedno je igrati, a sasvim drugo voditi ekipu s klupe.
Ima Bekric iskustva, zaboravljate kako je poslozio ekipu u Mostaru :D
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5196
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 2:14 pm

Mi 28 godina radimo iste stvari nadajući se drugačijim ishodima. Neće da može jbg.
Potrebe su drastične promjene, zaokreti. Nismo mi zadžabe jedna od rijetkih liga koja nije imala učesnika u nekom europskom takmičenju u grupama, pa ni čajnoslu da se plasira.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 2:26 pm

Grbavica je napisao/la:
ned apr 02, 2023 2:08 pm
blueboy je napisao/la:
Fićo je napisao/la:
ned apr 02, 2023 1:18 pm

Nije garancija normalno, ali nije ni garancija da ćemo osigurati izlazak ako Edis ostane, zar ne? Nema tu puno filozofije, niti promjene, najbolje na teren, smanjiti greške koje je radio onaj prije tebe i to je u biti to. Za neku drastičnu promjenu (formacije i igre) je potrebno puno vremena.

Ne mora to biti neko sa strane, zašto recimo Bekrić ne bi mogao izgurati do kraja sezone. Ekipa ga poštuje, ima dobar odnos sa igračima, sigurno da bi ga slušali, a ima i znanja sigurno. Samo može biti bolje, gore sigurno ne bi bilo.

Ne smijemo prokockati priliku, sad ako ne uspijemo, bojim se da zadugo nećemo imati šansu kao sada. Neće biti puno prilike kao sada, konkurencija očajna, tereni, smjene trenera, a mi baš guramo zajedno, milion faktora imamo na našoj strani, a opet to ne znamo iskoristiti. Ne znam, ali ako propustimo sadašnju priliku, meni je to egal gubitku titule.
Da se razumijemo, ja bih ga otjerao iste sekunde, ali ne vidim nekog ko će nas odvesti u Evropu u ovih nekoliko utakmica do kraja. Imali smo Blaža Sliškovića tako usred sezone, čovjek osvajao titule, zna ligu, zna igrače, pa znamo kako je završilo. Bekrić mi je eksperiment koji se ne radi u trenutku kad se boriš za nešto. Jeste s ekipom, ali jedno je igrati, a sasvim drugo voditi ekipu s klupe.
Ima Bekric iskustva, zaboravljate kako je poslozio ekipu u Mostaru :D
Doduše, to sam zaboravio 😃
 
SamoNapad
Postovi: 433
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 2:48 pm

Igrače komentarisati nema smisla jer igraju u ovom našem nesistemu. Krecu se svi po svom nahođenju znaci ne postoji uigranost taktička. Zato juce imas scenu deranja našeg fudbalskog maga na Hodzica i Drlju jer Boze nece se valjda derati na Krpica ili Beganovica. Deranje je odlika ne pripremljenosti isto kao sto borba nadoknađuje nekvalitet. Pa onda kod nas vrijedi mlad igrač samo ako je borben jer ne daj boze da ima neke kreativnosti. Edis je za domacinskih ekipa sa vecinskim krkan igračima. Neka ga do kraja sezone i zavrsit sa njim (moze sa nama na tribine grlat je).
 
ubaceni element
Postovi: 703
Pridružen/a: pon okt 28, 2019 3:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 2:49 pm

Mi smo zadnji put nekog koliko-toliko ozbilljnog pobjedili u oktobru prosle godine. Od tad smo, osim derbija, igrali samo sa odron ekipama i bukvalno smo morali imati SVE pobjede. Sad dolazi serija utakmica gdje ce biti i ekipe koje nesto i znaju, i nek nam je Bog na pomoci.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6147
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 2:51 pm

A ko kaze da nam je cilj koji se opet postavlja na pocetku sezone bio europa...
Koliko se sjecam prije pocetka prvenstva pricali smo ovdje o sredini tabele i opstanku.
Sto opet ne znaci da edis treba ostati...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 2:53 pm

Dzezvar je napisao/la:
ned apr 02, 2023 2:51 pm
A ko kaze da nam je cilj koji se opet postavlja na pocetku sezone bio europa...
Koliko se sjecam prije pocetka prvenstva pricali smo ovdje o sredini tabele i opstanku.
Sto opet ne znaci da edis treba ostati...
Jeste, ali se od početka sezone i ekipa umnogome promijenila pa se i cilj može promijeniti.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 2:57 pm

Sad gledam Igman, treći gol, fantastična akcija. Ipak nije do ekipe, ima nešto i do kuhara (što bi rekao naš mudrac).
Fear of the Maniacs!
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 3:00 pm

U slučaju lošeg rezultata u Mostaru, ja bi mu odmah dao otkaz, kao i pomoćnicima naravno. Ako će Tuce voditi do kraja sezone, ili dok se ne pronađe rješenje, Hare mora ostati zbog licence. Odmah krenuti u potragu za trenerom, ali ne po svaku cijenu. trener se treba tražiti na duži rok, mlad, ambiciozan, gladan uspjeha. Ima li ga ne znam, ali neka "izžvakana" imena nisu nikakvo rješenje. Kažu da ima neki mali u Duvnu, nekada je i Bihać trenirao, da je talentovan i ambiciozan. Ili možda i ovaj Maksimović. To ne bi bile neke skupe varijante, ostalo sve voda po 2-3 pomoćnika sa sobom, i prodaju se u paketu, tako da je to poskupa varijanta koja nama trenutno nije dohvatljiva.
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
igla
Postovi: 3664
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 3:17 pm

Bezveze se nerviramo, prvi ja, pa svi ostali.
Uprava ga smatra herojem i ne vidim da ga ima ko otjerat, taman nas Velež riješio u prvoj tekmi.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 3:26 pm

Normalno, ako izgubimo u Mostaru, otkaz je pod moranje, ako do sada nije bio. Tuce bi bio logično rješenje, poznaje ekipu i to bi bilo najbezbolnije. Onda na kraju sezone, kada vidimo gdje smo i šta smo, možemo razglabati da li je potrebno tražiti drugog trenera ili Tuce može biti dugoročna opcija.

Danas sam baš htio pisati o njemu, kako ga treba pratiti. Duško Vranešević, 42 godine, trenutno posjeduje A licencu, u procesu je dobijanja UEFA Pro licence. Čuo sam da ga puno iskusnije kolege smatraju za ozbiljnog trenera i da smatraju da zaslužuje raditi u premijer ligi.

A i budala može primijetiti da je Maksimović prijateljski nastrojen prema nama i da se nudi da bude naš trener. Nije loša opcija ni Nermin Bašić.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6766
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 3:27 pm

igla je napisao/la:
ned apr 02, 2023 3:17 pm
Bezveze se nerviramo, prvi ja, pa svi ostali.
Uprava ga smatra herojem i ne vidim da ga ima ko otjerat, taman nas Velež riješio u prvoj tekmi.
Ma kakva ba uprava, oni se oglase samo kad treba iz govana vaditi.

Znaci odjednom nam je stalo za kup?
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
igla
Postovi: 3664
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 3:35 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
ned apr 02, 2023 3:27 pm
igla je napisao/la:
ned apr 02, 2023 3:17 pm
Bezveze se nerviramo, prvi ja, pa svi ostali.
Uprava ga smatra herojem i ne vidim da ga ima ko otjerat, taman nas Velež riješio u prvoj tekmi.
Ma kakva ba uprava, oni se oglase samo kad treba iz govana vaditi.

Znaci odjednom nam je stalo za kup?
Ako je meni "provokacija", pomiješao si me, slažem se s poentom 😁
 
Amar927
Postovi: 1673
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 3:38 pm

Fićo je napisao/la:
ned apr 02, 2023 3:26 pm
Normalno, ako izgubimo u Mostaru, otkaz je pod moranje, ako do sada nije bio. Tuce bi bio logično rješenje, poznaje ekipu i to bi bilo najbezbolnije. Onda na kraju sezone, kada vidimo gdje smo i šta smo, možemo razglabati da li je potrebno tražiti drugog trenera ili Tuce može biti dugoročna opcija.

Danas sam baš htio pisati o njemu, kako ga treba pratiti. Duško Vranešević, 42 godine, trenutno posjeduje A licencu, u procesu je dobijanja UEFA Pro licence. Čuo sam da ga puno iskusnije kolege smatraju za ozbiljnog trenera i da smatraju da zaslužuje raditi u premijer ligi.

A i budala može primijetiti da je Maksimović prijateljski nastrojen prema nama i da se nudi da bude naš trener. Nije loša opcija ni Nermin Bašić.
To sam sinoc htio napisati kako Maksimović kroz svoje izjave se na neki način nudi klubu.Po meni nije losa opcija.Edis stagnira ,mi i kad pobjedimo lose igramo , ustvari mi neigramo . Ponekad kad kao dobro igramo imamo presing i daj brazilcu nek istrci .

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], g 1, Google [Bot] i 33 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija