Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3580
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 5:49 pm

rodrigo87 je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:32 pm
TheBlue je napisao/la:
pon feb 27, 2023 4:56 pm
Nisam rekao da su oni kvalitetni, al u poredjenu sa nabrojanim su mnogo bolji...

Da ne pricam o tome da je ovaj otisao kao gospodin nakon 2 kola, dok trenutnog (ne)mozes puskom otjerati :)
A mi ga tjeramo? Ja ne tjeram, kao ni onih 5-6-7 hiljada ljudi u prosjeku na stadionu. Nisam cuo niti jednom Edise odlazi.
Nemoj zaj.bavati...

Ne tjeramo jer namamo alternativu. Ima li iko da je zadovoljan edisom? Evo koga si cuo na stadionu da kaze dobar je? Ja nikog. A stalno sam na tekmama, a dodjem i na treninge ponekad. Ista prica stalno... nemamo para, tim je dobar, edis tanak...

Podrska igracima i aplauz, nije aplauz njemu, da se razumijemo...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 5:57 pm

Meni je cudno sto raja stvarno misli da smo mi u mogucnosti nekog nakantati, zadovoljan sam i sa 1:0 kako igramo.
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 6:03 pm

TheBlue je napisao/la:
pon feb 27, 2023 4:56 pm
Nisam rekao da su oni kvalitetni, al u poredjenu sa nabrojanim su mnogo bolji...

Da ne pricam o tome da je ovaj otisao kao gospodin nakon 2 kola, dok trenutnog (ne)mozes puskom otjerati :)
Otisao nakon sto mu uprava nije ispunjavala zelje, nakon Curjurica bila dva igraca iz druge kiparske i poljske lige u igri. I nakon toga vanredni pres, nemam tim za titulu, a prije toga nas dobije mrtvi Celik nakon sto je doticni zamjenio Benjamina i Aldina Sehica.
I sav taj posao naplatio kao Edis za godinu. Ali Edis je rekao iskreno sta misli o tim sportskim potezima, cak im je dao savjet sta trebaju uraditi.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 6:18 pm

Maestro_1921 je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:39 pm
Zdule je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:01 pm
slika
✔️ ili ❌ po Vašem mišljenju?
Dobro je. S tim što bih ja umjesto Jašarevića dao šansu malom Pašiću, ne može biti gori od njega, i možda Karića stavio na gol umjesto Bendera. Volio bih kad bi Pirić i Efendić dobili određenu minutažu u ove dvije utakmice sa Zvijezdom, možda i Kobašević. Pogotovo u drugoj, ako ih fino nakantamo sutra, pa da se može i eksperimentisati u drugoj utakmici. Mislim da će Križevac igrati, dobro bi i za njega bilo da zabije koji gol, zbog samopouzdanja.
Jedina naša utakmica koje se ja sjećam, a da sam bio siguran da ćemo je glatko dobiti s obzirom kako smo izgledali na terenu, to je utakmica s Veležom 2:0. Ne kantamo mi protivnike već odavno, ako ne računamo Sutjesku na pripremama, tako da bih sad potpisao sutra 1:0, u revanšu 1:1 i prolaz.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4478
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 6:26 pm

Leon_Professional je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:19 pm
Sheldon je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:10 pm
Zdule je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:01 pm
slika
✔️ ili ❌ po Vašem mišljenju?
Began vise nije u planovima.
Zašto?

Pisalo se ovdje da je Edisov jaran i da ga gura uprkos svemu. Otkud sad to.

Dobar sastav, slažem se. Može Began valjati ovdje.
Bas tako Leone. Pade jos jedan mit. Mozda su se zakacili sto mu Began nije dao postotak plate :D
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2854
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 6:35 pm

TheBlue je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:49 pm
rodrigo87 je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:32 pm
TheBlue je napisao/la:
pon feb 27, 2023 4:56 pm
Nisam rekao da su oni kvalitetni, al u poredjenu sa nabrojanim su mnogo bolji...

Da ne pricam o tome da je ovaj otisao kao gospodin nakon 2 kola, dok trenutnog (ne)mozes puskom otjerati :)
A mi ga tjeramo? Ja ne tjeram, kao ni onih 5-6-7 hiljada ljudi u prosjeku na stadionu. Nisam cuo niti jednom Edise odlazi.
Nemoj zaj.bavati...

Ne tjeramo jer namamo alternativu. Ima li iko da je zadovoljan edisom? Evo koga si cuo na stadionu da kaze dobar je? Ja nikog. A stalno sam na tekmama, a dodjem i na treninge ponekad. Ista prica stalno... nemamo para, tim je dobar, edis tanak...

Podrska igracima i aplauz, nije aplauz njemu, da se razumijemo...
Poentirao si. Nemamo alternativu. Da imamo, sutra bismo svi potpisali da ga nogiramo.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1994
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 6:36 pm

hodzic, jasarevic i krpic neka igraju svaku, da se malo priviknu.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23676
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 6:38 pm

volimtezeljo je napisao/la:
pon feb 27, 2023 6:03 pm
TheBlue je napisao/la:
pon feb 27, 2023 4:56 pm
Nisam rekao da su oni kvalitetni, al u poredjenu sa nabrojanim su mnogo bolji...

Da ne pricam o tome da je ovaj otisao kao gospodin nakon 2 kola, dok trenutnog (ne)mozes puskom otjerati :)
Otisao nakon sto mu uprava nije ispunjavala zelje, nakon Curjurica bila dva igraca iz druge kiparske i poljske lige u igri. I nakon toga vanredni pres, nemam tim za titulu, a prije toga nas dobije mrtvi Celik nakon sto je doticni zamjenio Benjamina i Aldina Sehica.
I sav taj posao naplatio kao Edis za godinu. Ali Edis je rekao iskreno sta misli o tim sportskim potezima, cak im je dao savjet sta trebaju uraditi.
Krcmarevic je raskinuo ugovor na svoju stetu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1947
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 6:51 pm

blueboy je napisao/la:
pon feb 27, 2023 6:18 pm
Maestro_1921 je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:39 pm
Zdule je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:01 pm
slika
✔️ ili ❌ po Vašem mišljenju?
Dobro je. S tim što bih ja umjesto Jašarevića dao šansu malom Pašiću, ne može biti gori od njega, i možda Karića stavio na gol umjesto Bendera. Volio bih kad bi Pirić i Efendić dobili određenu minutažu u ove dvije utakmice sa Zvijezdom, možda i Kobašević. Pogotovo u drugoj, ako ih fino nakantamo sutra, pa da se može i eksperimentisati u drugoj utakmici. Mislim da će Križevac igrati, dobro bi i za njega bilo da zabije koji gol, zbog samopouzdanja.
Jedina naša utakmica koje se ja sjećam, a da sam bio siguran da ćemo je glatko dobiti s obzirom kako smo izgledali na terenu, to je utakmica s Veležom 2:0. Ne kantamo mi protivnike već odavno, ako ne računamo Sutjesku na pripremama, tako da bih sad potpisao sutra 1:0, u revanšu 1:1 i prolaz.
Ma ne kantamo, znam... Ali nada umire zadnja. Iskreno, kad bi do kraja svaku pobjedili 1:0 bio bih sretan, pobjeda je pobjeda, prolaz je prolaz.
Treba obratiti pažnju na Mujagića, mogao bi biti ekstra motivisan protiv nas. Najbolji im je strijelac, a i najbolji strijelac prve lige Federacije.
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5116
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 7:23 pm

meni je nevjerovatna cinjenica da ce edis, ukoliko ostane sef struke do kraja sezone, biti u top 10 nasih trenera po broju utakmica. vise utakmica ce imati od recimo odovica, zigantea, adzema, itd... sad jel to dobro ili lose, presudite sami.
100/94/37/34 - i to je to!
 
SamoNapad
Postovi: 433
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 7:56 pm

Pozdrav željovcima,
Fascinatno je da kad gledaš naše utakmice shvatis da naša ekipa bukvalno uvijek ima manjak igraca u sredini. Je li moguce da se kod nas igrači redaju "formacijski" ko pijuni. Dva vezna drže liniju bukvalno uvijek, Štila traži dubinu i to je to od našeg fudbala. Bukvalno onda ti preostaje da guramo lopte okolo, svaki iole pametan trener to vidi. Onda ova jurnjava kad nemamo rezultat je katastrofa, vadi sve vezne koji mogu prekinut akciju protivnika (bukvalno Husref ga samo cekao da to uradi i gurne svježe igrača u napad). Ako ikad stanemo na noge pod moranje dovesti trenera koji ne divlja pored linije nego da ima mozga da prepozna situacije na terenu.
 
Hole1982
Postovi: 32
Pridružen/a: ned dec 20, 2020 10:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 8:23 pm

Ne znam sto se stalno potencira prica da nemamo alternative kad je sef struke u pitanju. Druga je stvar sto u klubu ne postoji osoba koja ce Edisu uruciti otkaz a on sam moze otici samo nakon serije bas losih rezultata a vec su krenuli kad navijači izvrse pritissk i pocnu sa prozivkama o odlasku sa klupe a tada mozda i neko iz uprave dobije muda
 
Avatar
nookey
Postovi: 2332
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 8:53 pm

 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3580
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 8:58 pm

rodrigo87 je napisao/la:
pon feb 27, 2023 6:35 pm
TheBlue je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:49 pm
rodrigo87 je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:32 pm


A mi ga tjeramo? Ja ne tjeram, kao ni onih 5-6-7 hiljada ljudi u prosjeku na stadionu. Nisam cuo niti jednom Edise odlazi.
Nemoj zaj.bavati...

Ne tjeramo jer namamo alternativu. Ima li iko da je zadovoljan edisom? Evo koga si cuo na stadionu da kaze dobar je? Ja nikog. A stalno sam na tekmama, a dodjem i na treninge ponekad. Ista prica stalno... nemamo para, tim je dobar, edis tanak...

Podrska igracima i aplauz, nije aplauz njemu, da se razumijemo...
Poentirao si. Nemamo alternativu. Da imamo, sutra bismo svi potpisali da ga nogiramo.
Iz istog razloga sam bio protiv smjene ivkovica.
Sa losijim timom je imao bolje rezultate od Edisa.
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
ubaceni element
Postovi: 703
Pridružen/a: pon okt 28, 2019 3:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 9:18 pm

Sta cemo kad na ljeto Edisu istekne ugovor? Gasenje?
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2854
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 9:32 pm

TheBlue je napisao/la:
pon feb 27, 2023 8:58 pm
rodrigo87 je napisao/la:
pon feb 27, 2023 6:35 pm
TheBlue je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:49 pm

Nemoj zaj.bavati...

Ne tjeramo jer namamo alternativu. Ima li iko da je zadovoljan edisom? Evo koga si cuo na stadionu da kaze dobar je? Ja nikog. A stalno sam na tekmama, a dodjem i na treninge ponekad. Ista prica stalno... nemamo para, tim je dobar, edis tanak...

Podrska igracima i aplauz, nije aplauz njemu, da se razumijemo...
Poentirao si. Nemamo alternativu. Da imamo, sutra bismo svi potpisali da ga nogiramo.
Iz istog razloga sam bio protiv smjene ivkovica.
Sa losijim timom je imao bolje rezultate od Edisa.
Ivković otišao jer je imao ponudu Borca, o čemu pričaš?
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 9:40 pm

Previše se sve gleda površno po mom mišljenju, a evo ga u nastavku po temu diskusije.

Ivković<Mulalić - taktički i fudbalski kako god okreneš uvijek će biti ovako. Kod Ivkovića se ne sjećam da smo igrali bilo kakav fudbal, da kažeš, aha na to mogu računati da će biti. Svidjelo se to nekome ili ne Mulalić ima potpis kakav ima. To možda nije Željina filozofija, to možda se nekome ne sviđa da gleda, ali to je određeni vid "vizije fudbala". Visoki pressing, brzo osvojena lopta, agresivna odbrana (sad je pitanje koliko se ovo može izvesti u toj mjeri sa određenim igračima). Koja je vizija bila kod Ivkovića? Ja je se stvarno ne sjećam, ako ima neka utakmica gdje smo je pokazali nek je pošalje, rado ću pogledati i reći da nisam upravu.

Lično bi zabranio da neko spomene Tomislava ikako, čovjek koji je rekao da klub ne postoji i koji se ulizivao Dodiku u sred Banjaluke, pa ste govorili "da je gospodin ironičan", a isti onda postade sportski direktor, pa nakon toga trener koji se žali na "sportskog direktora" jer je doveo prekomjeran broj stranaca. Da ne govorim o potpisima Vištice, Kovačevića i ostalih "talenata", karakterni momci je li.

Daleko od toga da je Mulalić zlatan i da treba da ostane u dugoročnim planovima, daleko od toga da ja nešto preferiram ili branim njega. Javni nastupi da Bog mili sačuva, nekakve pite, buregdžinice, više ni ja ne znam šta je rekao i umjesto zareza - onaj. Opet, svaki respekt tom čovjeku sa strane ljubavi prema klubu jer je jedini koji kad nema angažman sjedi svaku utakmicu na sjeveru i svako od vas je mogao nakon prvog angažmana koji je bio fijasko da mu priđe i kaže ako je htio nešto oko tog. Defintivno se slažem sa @Leonom da se Edisu sve vaga, je li to što je naš ili što je drugačiji ne znam, ali dvostruki aršini su vidljivi golim okom.

Na kraju, po pitanju njih dvojice ničije maslo nije za ramazana. Niti je istina bijela, niti crna. Uvijek je bilo i biće tako, na kraju smo negdje sivi.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 9:59 pm

Vala istina je jedna, nema ih više, to da je siva šuplja.
 
SamoNapad
Postovi: 433
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 10:11 pm

bogi je napisao/la:
pon feb 27, 2023 9:40 pm
Previše se sve gleda površno po mom mišljenju, a evo ga u nastavku po temu diskusije.

Ivković<Mulalić - taktički i fudbalski kako god okreneš uvijek će biti ovako. Kod Ivkovića se ne sjećam da smo igrali bilo kakav fudbal, da kažeš, aha na to mogu računati da će biti. Svidjelo se to nekome ili ne Mulalić ima potpis kakav ima. To možda nije Željina filozofija, to možda se nekome ne sviđa da gleda, ali to je određeni vid "vizije fudbala". Visoki pressing, brzo osvojena lopta, agresivna odbrana (sad je pitanje koliko se ovo može izvesti u toj mjeri sa određenim igračima). Koja je vizija bila kod Ivkovića? Ja je se stvarno ne sjećam, ako ima neka utakmica gdje smo je pokazali nek je pošalje, rado ću pogledati i reći da nisam upravu.

Lično bi zabranio da neko spomene Tomislava ikako, čovjek koji je rekao da klub ne postoji i koji se ulizivao Dodiku u sred Banjaluke, pa ste govorili "da je gospodin ironičan", a isti onda postade sportski direktor, pa nakon toga trener koji se žali na "sportskog direktora" jer je doveo prekomjeran broj stranaca. Da ne govorim o potpisima Vištice, Kovačevića i ostalih "talenata", karakterni momci je li.

Daleko od toga da je Mulalić zlatan i da treba da ostane u dugoročnim planovima, daleko od toga da ja nešto preferiram ili branim njega. Javni nastupi da Bog mili sačuva, nekakve pite, buregdžinice, više ni ja ne znam šta je rekao i umjesto zareza - onaj. Opet, svaki respekt tom čovjeku sa strane ljubavi prema klubu jer je jedini koji kad nema angažman sjedi svaku utakmicu na sjeveru i svako od vas je mogao nakon prvog angažmana koji je bio fijasko da mu priđe i kaže ako je htio nešto oko tog. Defintivno se slažem sa @Leonom da se Edisu sve vaga, je li to što je naš ili što je drugačiji ne znam, ali dvostruki aršini su vidljivi golim okom.

Na kraju, po pitanju njih dvojice ničije maslo nije za ramazana. Niti je istina bijela, niti crna. Uvijek je bilo i biće tako, na kraju smo negdje sivi.


Mi generalno se vrtimo u nekim poređenjima. Zadnji put smo igrali fudbal protiv Ferencvaroša tako da i to je potrebno mijenjati. Okrenuti se kvalitetnim rješenjima i nekoj viziji. Prihvatit stanje kakvo jeste je rezultat podanickog mentaliteta (ogledalo nase drzave). Dok mi kukamo neko ozbiljno gradi mentalitet (Zrinjski). Zeljo mora pobijediti uvijek, odbaciti stavove koje su nam nametnuli drugi. Jos malo slavit cemo neriješeno na Grbavici.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3580
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 27, 2023 10:47 pm

Postujem bogija zbog X razloga, ali neke stvari ne bih tako poslozio. Barem to nije moje misljenje.

Prvo se slazem da se Edisu vaga, i ti javni nastupi mu ne idu na ruku, ali iskreno ja ne vidim taj potpis o kojem ti pises. Ok, zna se desiti u odredjenim utakmicama, ali cim dodjemo u posjed mi ne znamo sta sa loptom. Cemu onda ganjanje posjeda i lomljenje igraca, kada mi nemamo 3 uigrane akcije? Kod protivnika "koje nemas potrebu pritiskati" se upravo vidi taj nedostatak, imas loptu sve vrijeme, ne znas sta da radis sa njom. Da se ne ponavljam oko nabijanja na krilo, napad, itd. Nikakva smisljenja akcija i neki sablon u napadu.

Iz ovog gore se moze postaviti vise pitanja, sta sa ekipama koje nas pritisnu? Gubimo se. Bilo ko se skroz zatvorio ili igrao visoki presing na nas, te utakmice su bile uzas. Tu ne vidis nista od tog Edisovog jer nemas priliku da radis presing. Zbog toga kazem taj potpis je cesto nevidljiv i vrlo lahlo procitan od strane drugih trenera.

Najbolje ti pokazuje to da sa 2 igraca vise ti ne mozes JEDNOM visak napraviti. Jednostavno ne broji se pritisak i agresivnost, ako ne znas sta dalje nakon sto uzmes loptu.

Edisa volim vise od Ivkovica, smijesno je porediti, ali rezultati govore i za jednog i za drugog. Ja sam stavljao tabelu ovdje, samo Edisove utakmice od prosle sezone. Mi smo bili 2-3 mjesto sa dna tabele.

Opet kazem nisu oni sreca ni jedan ni drugi, ali bodovi su itekako na Tominoj strani, i to, opet ponavljam, sa losijom ekipom.
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Jacksparrow i 51 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija