Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:04 pm

slika

easy money
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:14 pm

rios je napisao/la:
sergejevic je napisao/la:
rios je napisao/la:
Spoiler:
Iskoristit cu ovaj tvoj post kao dobu bazu za svoj.
Davno je Amar,na jednoj press konferenciji,rekao jednu veliku istinu.Nema kod nas,opcenito u drzavi,povezanosti kluba i navijaca i vecoj mjeri kao na zapadu.Dok je to tamo porodicni dogadjaj,nesto sto je sastavni dio jedne sedmice gotovo kao odlazak na posao,izlazak u kafanu il sl.,kod nas je to nesto sasvim drugo.Ta povezanost postoji kod one baze od neke 2 hiljade ljudi koji su tu bez obzira na protivnika,polozaj na tabeli,itd..Za ostale je potrebna neka euforija koju izazove neki rezultat,igrac(i) ili neka akcija kao sto je sad ova oko izgradnje stadiona,jaki protivnici i tako dalje..Tako je u vecini zemalja okruzenja,pa i u jugoistocnoj Evropi opcenito.Mentalitet valjda,brzo se zasitimo svega.Jedini izuzetak je A fudbalska repka koja se izdigla iznad toga i stvorila kult pa su tribine pune uvijek.Bar je tako posljednjih godina.
Uvodjenje lige 12 bi trebalo popraviti stanje sa posjetom donekle,iz prostog razloga sto ce biti vise utakmica sa Sarajevom,Sirokim,Slobodom i tim jacim klubovima,dok ovih neatraktivnih ce biti manje.Bice veca rezultatske neizvjesnost pa ce i to pomoci svakako.
Moderan i dobar stadion bi trebao takodjer pomoci,vjerovatno to poboljsanje nece biti izrazeno u hiljadama,ali sto kaze nas narod uhar je koliko toliko.
Neko je spomenuo numeraciju sjedista,vjerovatno aludirajuci na to da sjedes tamo gdje si kupio kartu.Iako je to svakako nesto sto je normalna praksa na zapadu,kod nas bi tesko zazivjelo.Ulazi bi se i mogli odrediti tako,ali sjedista daj Boze.
Sve si pogodio u tom postu, ali je to stvar za mnogo dublju analizu. Pored svega sto nabrojao ima tu jos mnogo, mnogo stvari koje uticu na posjetu. Mnogo je stvari na koje klubovi uopste ne mogu utjecati i tu se javlja problem. Naravno, nama treba biti cilj da rijesavamo probleme, a da se na bavimo samim uspjehom poteza koje povlacimo. Ako ocistis stolice i ne dobijes neki rezultat, to ne treba gledati kao neki poraz ili nesto lose, ti radis ono sto treba i sto je u tvojoj moci. Tako isto treba uloziti i u druge stvari bez obzira da li ce donjeti poboljsanje. Ono sto ja vidim kao problem jesu mediji, kao i u vecini stvari. Najlosiji segment naseg drustva u zaista ostroj konkurenciji.
Nasa liga je u potpunosti na margini, i kada se prica i pise o istoj obicno se naglasak stavi na lose stvari, one dobre rijetko ko i spomene. Jedva se ceka neki belaj, neredi, tuce da se postavljaju sike, klipovi, rade neke analize, a kada neki klub ili navijacka grupa nesto dobro naprave ostane u sjeni. Nema adekvatne emisije koja bi popularizovala nasu ligu, i one koje se kao rade su totalno amaterske, cak je bolje i ne gledati jer i onaj ko bi pogledao neku utakmicu kada vidi prilog o istoj predomisli se. Nemas najava utakmica, stvaranja neke euforije, davanja velike paznje utakmicama, spomenuo si reprezentaciju i znamo svi da nam je svaka utakmica neka historijska i svi zele biti dio toga, ali se isto tako moze napraviti spektakl od utakmice Zeljo-Zrinjski ili Sarajevo-Sloboda, pisati o istoj, vrtiti na tv-u, izjave igraca, stvoriti neki naboj da raja dodje na tu utakmicu. Ne treba ni pricati kakav se spektakl moze napraviti od derbija, posebno kada je vazan i rezultatski. Raja dodje na Evropske utakmcie zato sto se prica o nekom velikanu iz Belgije(Standard) mocna ekipa, bogata, ovo ono i raja odmah dolazi na stadion da vidi i to cudo iz Belgije i da bude dio te price.

Mediji su ti koji kroje misljenje javnosti i oni pisu o nekoj utakmici u Evropi, a onda negdje stidljivo osvane clanak, Zeljo gostuje u Travniku, Sarajevo domacin Rudaru, derbi u Mostaru i to je otprilike sve. Tamo izlaze neki statisticki podaci: Ronaldo zabio Valensiji 7 golova, a Mesi 6, da li ce ga stici ? Veliki obracun Gvardiole i Murinja, ovaj rekao ovo, onaj ono i svi cekaju da vide sta ce biti dalje.
U sustini,srz problematike oko posjete se nalazi vec u prve dvije recenice tvog posta.Puno je faktora koji uticu,dosta njh nije u dometu klubova,tj. uprava klubova.
Treba se nastaviti sa dobrim stvarima oko izgradnje i rekonstrukcije stadiona,marketinskih poteza oko karata,clanskih,godisnjih i tako redom,jer prije ili kasnije se sve to isplati.Uvijek je tako u zivotu,kvalitetan rad se isplati na kraju.Tu se slazem s tobom apsolutno.
Opet kazem,optimista sam kad krene liga 12,i taj medijski segment o kojem si ti pricao ce vjerovatno doci vise do izrazaja sa tom ligom samim tim jer ce biti vise derbija,kvalitetnih utakmica,igraca,poteza,itd...Iako,iskren da budem,kad se uporede posljednje 2-3 sezone sa onim od prije 10-15 godina i taj medijski segment je napredovao dosta.Da moze bolje naravno da moze,ali pomaci su vidljivi ruku na srce.
Nek iduce sezone bude 500 vise baznih posjetilaca na Grbavici od dosadanjih cca 2 hiljade ja cu biti zadovoljan. :palacgore:
Odlične analize...ja bi još dodao, a prošlo je skroz nezapaženo da smo mi prvi koji pravimo iskorake i po pitanju gostujućih navijača. Naime u utakmici sa Zrinjskim gostujući navijači su ostali do kraja tekme, što je zasvaku pohvalu. Nadam se da će isto tako biti i u Mostaru kada budemo mi gostovali. Žalosno je da se zna desiti da uđemo na neku gostujuću tekmu u 30-oj minuti a isprate nas u 60-oj. I to je pokazatelj koliko se uopšt malo pažnje pridaje utakmicama, ligi, navijačima....pa ove polusezone Hayat je prvi napravio neku emisiju o Premijer ligi koja na nešto liči...ono na BHT je odron žestoki.
Po meni nama fali najbitnija stvar, a to je UDRUŽENJE LIGAŠA koje bi preuzelo brigu o kompletnom takmičenju, i svim aktivnostima koje idu uz to, uključujući i sponzore, medije i marketing...
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
godrina
Postovi: 1421
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:16 pm

LARS1921 je napisao/la:slika

easy money
I onda da navijamo za one debile u kupu... Ma ja sam se pomirio da nema evrope.

Fejzic-memija, hodzurda, aco, kramaric, zaha(zola), bekric, dado, miro, lendric, thiago
Ili nesto 4-4-2
uvjek uz tebe i ti to dobro znas, tebe volim ja za tebe navijam :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
boro elcic: igrac ne smije trcat direktno na gol protivnika jer time opstruise igru i ugrozava njenu regularnost
 
ž'21
Postovi: 1592
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:21 pm

godrina je napisao/la:
LARS1921 je napisao/la:slika

easy money
I onda da navijamo za one debile u kupu... Ma ja sam se pomirio da nema evrope.

Fejzic-memija, hodzurda, aco, kramaric, zaha(zola), bekric, dado, miro, lendric, thiago
Ili nesto 4-4-2
Ne igra Hodzurda zbog kartona ja mislim. A Tiago nema snage za 90.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ivicahuljev
Postovi: 608
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 8:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:24 pm

godrina je napisao/la:
LARS1921 je napisao/la:slika

easy money
I onda da navijamo za one debile u kupu... Ma ja sam se pomirio da nema evrope.

Fejzic-memija, hodzurda, aco, kramaric, zaha(zola), bekric, dado, miro, lendric, thiago
Ili nesto 4-4-2
Mozda I izadjemo u evropu,sa ovim kortirikom se nikad nezna :rofl1: naravno ako sloboda osvoji kup
 
damirfile
Postovi: 3371
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:26 pm

Charleroi - Kortrijk 2 večeras

:ganja:
 
Avatar
diego1921
Postovi: 1196
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 2:12 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:28 pm

 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:28 pm

Ma kakva Sloboda i kup :lol:
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
IlProfessore
Postovi: 313
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 12:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:32 pm

Veteran je napisao/la:
Odlične analize...ja bi još dodao, a prošlo je skroz nezapaženo da smo mi prvi koji pravimo iskorake i po pitanju gostujućih navijača. Naime u utakmici sa Zrinjskim gostujući navijači su ostali do kraja tekme, što je zasvaku pohvalu. Nadam se da će isto tako biti i u Mostaru kada budemo mi gostovali. Žalosno je da se zna desiti da uđemo na neku gostujuću tekmu u 30-oj minuti a isprate nas u 60-oj. I to je pokazatelj koliko se uopšt malo pažnje pridaje utakmicama, ligi, navijačima....pa ove polusezone Hayat je prvi napravio neku emisiju o Premijer ligi koja na nešto liči...ono na BHT je odron žestoki.
Po meni nama fali najbitnija stvar, a to je UDRUŽENJE LIGAŠA koje bi preuzelo brigu o kompletnom takmičenju, i svim aktivnostima koje idu uz to, uključujući i sponzore, medije i marketing...
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Nisam siguran koliko je baš provjereno ovo što si napisao. Vidio sam Dinu Pekića u par navrata u toj utakmici kako je trčao do ultrasa, zadnji put negdje pred kraj utakmice vjerovatno govoreći da oni napuste prije završetka i po svim gestikulacijama i povicima mislim da su dali riječ muriji da će sami krenuti nakon završetka utakmice i čim je sudija svirao kraj, istog trenutka su krenuli prema izlazu. 90% je riječ o tome a ne o puštanju kluba, i to mogu samo ozbiljni navijači sa ultra mentalitetom, jeste da su oni ustvari škutorcida, da mrze sve što ima veze sa našom domovinom i da im je vjerovatno (pojedincima) veća ljubav prema hrvatskim prvoligašima nego prema zrinjskom, ali to je ultra mentalitet i ozbiljnost jedne grupe na gostovanju (kad je već neko na prethodnim stranicama pitao o ultra pokretu).
 
iggy2377
Postovi: 449
Pridružen/a: pet maj 06, 2016 12:29 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:38 pm

Elegant je napisao/la:
iggy2377 je napisao/la:Sarajevo - Olimpik 0:1
Slavia - Zeljo 0:2

Idemo u Europu
Slavija i Borac ispadaju
Nejavljam se do nedelje
Mora Sloboda da uzme kup, ne javljaj se do srijede. :kafa:
Dogovoreno
 
cala
Postovi: 951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:38 pm

Ja ipak mislim da policija diktira kad ko napusta stadion, uz saradnjy sa klubom naravno.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:41 pm

E tačno bih se sad puco..ono tek iz pičke izašlo,a skuplje od komplet našeg tima po apdejtu @zukanovica :ganja:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:42 pm

a ti se Ara kupaj... :ganja:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:45 pm

Meni nikako nije jasno kako su igraci iz Dinama tako na cijeni i kako Mamic ima tu moc pregovaranja.

Da je ovaj isti decko iz nase lige i nekog kluba plafon bi mu bila turska liga i 500.000 €.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
hardwell
Postovi: 1198
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:40 am
Lokacija: Llanfairpwllgwyngyll
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:52 pm

Elegant je napisao/la:Meni nikako nije jasno kako su igraci iz Dinama tako na cijeni i kako Mamic ima tu moc pregovaranja.

Da je ovaj isti decko iz nase lige i nekog kluba plafon bi mu bila turska liga i 500.000 €.
Zato što daju najviše igrača za Hrvatsku repku, zato što redovno igraju u Evropi, zato što niko već desetak godina sem njih nije osjetio kako je to osvojiti ligu. Zato što je ono tiranin i mučki provokator. Zato što igraju u boljoj ligi. Zato što su bolji igrači. Zato što imaju bolje trenere. Zato što ne prodaju igrače u Tursku.
Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja
 
Avatar
diego1921
Postovi: 1196
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 2:12 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:54 pm

Plava Porodica je napisao/la:
E tačno bih se sad puco..ono tek iz pičke izašlo,a skuplje od komplet našeg tima po apdejtu @zukanovica :ganja:
O ovome sam danas pisao,nije vise ni bitno iz koje lige igrac dolazi,puno jaci klubovi ne mogu juniora prodati za ove pare !! Mali je strasan igrac,prvu tekmu poce protiv Hajduka i odmah go zabi al opet 7 ,3 mil eura je puno !! Kod nas gurnes juniora i molis Boga da srce ne opali ! :ganja:
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:55 pm

Nek nasi prodaju dinamu, a nek dinamo preprodaje :D nek se tale
 
Format
Postovi: 414
Pridružen/a: uto mar 08, 2016 8:52 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:56 pm

Prvo Dinamo ulaze u igrace 20 puta od nas i drugih ,skautiraju im igrace razni klubovi jer znaju da rade odlicno a i prave rezultate fine u europi pa ovi mladi se dobili sve redom i izbacise ih iz Lp bez veze tako da ne pricajte svasta a i da se ne lazemo vecina ovih djecaka postanu odlicni igracia ,nasi iz nase lige...
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1273
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:57 pm

Elegant je napisao/la:Meni nikako nije jasno kako su igraci iz Dinama tako na cijeni i kako Mamic ima tu moc pregovaranja.

Da je ovaj isti decko iz nase lige i nekog kluba plafon bi mu bila turska liga i 500.000 €.
Mamic ih plaća extra dobro, veze ih jakim dugim ugovorima, plus su mu većinom reprzentativci, Dinamo redovno osvaja ligu, Hrvatska redovan učesnik velikih takmičenja, uslovi treniranja su profesionalni... Sve to kada se sabere i oduzme postiže realne cijene igrača. I mi, da smo Amiru i Bajicu dali po 15 hiljada mjesecno, pa da su imali značajne nastupe u eprezentaciji, pa da smo imali makar kakvog uspjeha u Europi, otišli bi za 10x veće cifre. Jbg to je jednostavna računica
Država Željo
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 13, 2016 8:58 pm

Elegant je napisao/la:Meni nikako nije jasno kako su igraci iz Dinama tako na cijeni i kako Mamic ima tu moc pregovaranja.

Da je ovaj isti decko iz nase lige i nekog kluba plafon bi mu bila turska liga i 500.000 €.
Zašto tako dobro prodaje igrače iz Dinama može najviše zahvaliti Slavenu Biliću koji je odradio smjenu generacija i odmah uzde repke dao Modriću, Eduardu a tu je još i bio Ćorluka. Pa su mu ljudi fantastično odgovorili a Cro je u prvim kvalama pod njegovim vodstvom igrala predobar fudbal pa je kruna toga bila pobjeda na Wembleyu. Nakon toga dolazi astronomske ponude za Dinamovce.

Da to ide samo od sebi i od Mamićevih kvaliteta, baš i ne ide, trebao je onda tako prodati Saška Pandeva, Dodu, Vrdoljaka, Etta itd, ali nije, kvalitet je presudan.
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], ublehas i 35 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija