Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
SeyoTM
Postovi: 53
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 3:37 pm

AsharaK je napisao/la: To za klubove iz iste zemlje nigdje nije definisano tako da je sve moguce. Npr, u Engleskoj se novac za solidarnost dobija...
Prva stavka u prvom clanku...

These regulations lay down global and binding rules concerning the status of players, their eligibility to participate in organised football, and their transfer between clubs belonging to different associations.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 3:38 pm

Amidza je napisao/la:
pon jul 03, 2017 3:33 pm
Evo malo o tom mehanizmu solidarnosti, mada je zaista pomalo konfuzno i ispod za jednu slicnu kompenzaciju:

https://en.wikipedia.org/wiki/Transfer_ ... ntribution
Nema šta biti konfuzno

5% od ukupnog prijavljenog transfera ide klubovima za koje je igrač prije igrao

Bajić je do 21 godine bio kod nas, i još par mjeseci, mi bi dobili najmanje 4%, ali se pika pri prelasku iz jednog saveza u drugi, u drugom slučaju ne, osim ako taj savez nema drugo pravilo.

Negdje sam čitao npr da pri transferu u brazilskom savezu klubovi dobijaju taj procenat


a turci kakvi su mozemo ga samo oglabati, ili se zaliti a i to tesko, samo nam glabanje ostaje
 
dell21
Postovi: 2341
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 3:39 pm

Moze li se kako provjeriti ima li to u turskoj.
Od visce i bajica bi dobili milion km aaaaa jbt
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3955
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 3:41 pm

ne nadajte se dzaba :D
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 3:41 pm

LARS1921 je napisao/la:
pon jul 03, 2017 3:38 pm
Amidza je napisao/la:
pon jul 03, 2017 3:33 pm
Evo malo o tom mehanizmu solidarnosti, mada je zaista pomalo konfuzno i ispod za jednu slicnu kompenzaciju:

https://en.wikipedia.org/wiki/Transfer_ ... ntribution
Nema šta biti konfuzno

5% od ukupnog prijavljenog transfera ide klubovima za koje je igrač prije igrao

Bajić je do 21 godine bio kod nas, i još par mjeseci, mi bi dobili najmanje 4%, ali se pika pri prelasku iz jednog saveza u drugi, u drugom slučaju ne, osim ako taj savez nema drugo pravilo.

Negdje sam čitao npr da pri transferu u brazilskom savezu klubovi dobijaju taj procenat


a turci kakvi su mozemo ga samo oglabati, ili se zaliti a i to tesko, samo nam glabanje ostaje
Da i vidim ovo za racunanje procenta, samo zbunjuje u vezi pravila unutar jedne fudbalske asocijacije, jer se izgleda negdje placa ta naknada (dakle, ako igrac ostvari transfer unutar iste lige), a negdje ne i cini mi se da varira iznos tj. procenat. Znas li kakvo je pravilo u Turskoj?

U svakom slucaju, najbolje da mi lagano igrace Mamicu prosljedjujemo i kazemo "10% od transfera kojeg ti zavrsis, evo ti ga dzaba" :D Vise bi se isplatilo.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 3:42 pm

dell21 je napisao/la:
pon jul 03, 2017 3:35 pm
Zaista steta ako od visce i bajica ne budemo mogli hajrovati odredeni novac. Za nase uslove to su odlicne pare , nadam se da ce hodzic otici tu bi nesto dobili.
Kurate smo srece. Hajd sto zijanimo ono sto je u nasim rukama, vec nas i to sa strane zaobidje.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 3:43 pm

Amidza je napisao/la:
pon jul 03, 2017 3:41 pm
LARS1921 je napisao/la:
pon jul 03, 2017 3:38 pm
Amidza je napisao/la:
pon jul 03, 2017 3:33 pm
Evo malo o tom mehanizmu solidarnosti, mada je zaista pomalo konfuzno i ispod za jednu slicnu kompenzaciju:

https://en.wikipedia.org/wiki/Transfer_ ... ntribution
Nema šta biti konfuzno

5% od ukupnog prijavljenog transfera ide klubovima za koje je igrač prije igrao

Bajić je do 21 godine bio kod nas, i još par mjeseci, mi bi dobili najmanje 4%, ali se pika pri prelasku iz jednog saveza u drugi, u drugom slučaju ne, osim ako taj savez nema drugo pravilo.

Negdje sam čitao npr da pri transferu u brazilskom savezu klubovi dobijaju taj procenat


a turci kakvi su mozemo ga samo oglabati, ili se zaliti a i to tesko, samo nam glabanje ostaje
Da i vidim ovo za racunanje procenta, samo zbunjuje u vezi pravila unutar jedne fudbalske asocijacije, jer se izgleda negdje placa ta naknada (dakle, ako igrac ostvari transfer unutar iste lige), a negdje ne i cini mi se da varira iznos tj. procenat. Znas li kakvo je pravilo u Turskoj?

U svakom slucaju, najbolje da mi lagano igrace Mamicu prosljedjujemo i kazemo "10% od transfera kojeg ti zavrsis, evo ti ga dzaba" :D Vise bi se isplatilo.
kakvo crno variranje procenata
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 3:46 pm

– Ne vjerujem da će se nešto značajno promijeniti u borbi za vrh. Možda Sarajevu dajem određenu prednost zbog nekoliko dobrih pojačanja, ali Željezničar će sigurno biti tu…, mada, jako dobro znam kako je igrati tamo, pod tim pritiskom.

Ni Jamak nas ne gotivi :kafa:

http://sport.ske.ba/jamak-otkrio-koji-c ... oj-sezoni/
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 3:46 pm

Amidza je napisao/la:
pon jul 03, 2017 3:24 pm
LeBlue je napisao/la: Ja sam mislio generalno, ne samo za Viscu, da je bolje prodavati u srednji tim iz holandije ili belgije, i ako je transfer manjeg iznosa nego da idu u tursku.
Mislim da nasi menadzeri imaju najbolje veze s Turskom, pa se najvise to zbog toga vuce. Vjerovatno jos stvari utice na to (kontam i nas Stockholmski sindrom prema ovim stoljetnim okuptorima nase zemlje), ali mislim da je ovo primarna. Dosta igraca je tamo otislo i to se, nazalost, nastavlja. Po meni je bolje da igrac ode u Holandiju, Belgiju, Poljsku, Cvajtu i slicne lige, nego u Tursku. Mislim, iz vizure igraca jel. Shvatam da ce klub radije uzet 500k eura odmah, neko cekat neke eventualne procente kasnije, a prodat igraca za 200k u neku osrednju europsku ligu.

Kad god sam gledao neku utakmicu turske lige, a nazalost vise puta jesam, stvarno se vidjelo da je to dosta divlji fudbal. Stekne se dojam da su i igraci i treneri takticki nesvjesni, da dosta kaskaju za Europom u tom segmentu, da nema nikave discipline u igri, dosta valjanja, simuliranja, prigovora...Klubovi imaju dosta novca, pa i dobro placaju obestecenja, da ne govorim kako igraci imaju jako dobre plate tamo. Otici iz Turske lige negdje je jako tesko. Kazem, jedino ako igrac bas ima zelju da napreduje i ako mu novac nije primarna stvar, uz to da se neki jaci europski klub zaista interesuje za njega, da je on bas potencijal i klasa itd.

U svakom slucaju, shvatam donekle i igrace i klubove, ali je turska liga dosta teska za iscupat se iz nje, pa igraci cesto i stagniraju tamo ili nikada ne uspiju pokazati puni potencijal.
Potpuno se slazem sa tobom. Visca jeste npr liminitran, vidi se to kad igra reprezentacija, sad je samo pitanje je li to do njega ili je npr imao slabe trenere u Turskoj pa ga nisu adekvatno naucili. Hadziahmetovic je sigurno veliki talenat koji moze dosta postici u karijeri, zato bih vise volio njega da vidim u Holandiji ili Belgiji. Naucio bih dosta od tih trenera, a isto su te lige izlog za timove iz jacih liga.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18964
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 3:47 pm

De neko ko igra FM nek provjeri imal fonda solidarnosti :D
Željezničar ante portas !
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 3:49 pm

DISPUTES REGARDING SOLIDARITY PAYMENTS

Pursuant to Article 22 (d) and Article 24 RSTP, the DRC has jurisdiction to hear disputes relating to solidarity payments between clubs belonging to different football associations. Disputes between clubs belonging to the same association related to the solidarity mechanism shall be settled in accordance with national regulations.

Jedino ako turci daju, znači glabarerere
 
Avatar
Kapiten
Postovi: 2011
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 3:49 pm

prije ce bit da mi turcima trebamo nesta platit nego da cemo dobit tih 4%
[url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
 
Ivicahuljev
Postovi: 608
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 8:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 3:50 pm

Jaozinho22 je napisao/la:
pon jul 03, 2017 3:21 pm
Model1964 je napisao/la:
pon jul 03, 2017 3:12 pm
Okolele je napisao/la:
pon jul 03, 2017 3:02 pm
Sta kazu pite Siljak i Dulja na rucku na golf terenima.. :placeodsmijeha:
Nsdo nam bog depiliranog
:placeodsmijeha:
Jesil' se to već zabrinuo ? :D
Gdje onaj gavran da ovo demantuje,nosi li mu Dulja onu skoljku jaja sve ce otic u p...u materinu :placeodsmijeha:
 
ponosannavas
Postovi: 2227
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 4:26 pm

LARS1921 je napisao/la:
pon jul 03, 2017 12:45 pm
Sudi nam Tiago Martins.

Sudio 113 mečeva, 603 žuta kartona, 38 puta dao drugi žuti, 20 crvenih, 40 penala.

ovaj nije normalan
Nadam se da Slavko zna ovu info i da će upozoriti one naše budale. Imamo ih popriličan broj na terenu. Sve udareno u galvu
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 4:30 pm

Pa dobro prosjek je 6 žutih, svakoj ekipi po 3 nije nešto specijalno....
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 4:32 pm

Ako legnu parice dobro jeste ako ne yebaji ga ne zavisimo od njih.
Svaki euro od te solidarnosti dobro dodje, a fala bogu imamo igraca sto se tice toga i momci iz nase skole fudbala se i radi tih stvari moraju gurati. Dobijemo mi i za neke koji se nisu naigrali u nasem dresu samo nisu velike pare pa se ne prica mnogo.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5855
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 4:33 pm

Veteran1965 je napisao/la:
pon jul 03, 2017 4:30 pm
Pa dobro prosjek je 6 žutih, svakoj ekipi po 3 nije nešto specijalno....
Kartoni prosjek, 1 iznad tandardne granice, malo oštriji sudija i ništa više, ali su zato penali skroz iznad prosjeka, 40 penala na 110 utakmica, skoro svaka druga utakmica penal.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 4:36 pm

Cifra nije nezanemariva, ako Bajic ode za tih 10 miliona u Fener, ne mozes reci da yebes 400 hiljada
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2854
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 4:38 pm

Trebali smo rotaciju napraviti, Dulja kod nas, Miro u Mostar, Petrak na kosevo :D ne zna se ko bi gore prosao :D
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3955
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 03, 2017 4:39 pm

polemika jer su komsije stavile djecije ulaznice pocinje za 3, 2, 1...
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 48 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija