Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 9:57 am

Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 10:09 am

Joj koridee dok Petrovic prica. Koja seljadija majko draga :o
 
hardwell
Postovi: 1198
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:40 am
Lokacija: Llanfairpwllgwyngyll
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 10:18 am

Mi nažalost nemamo igre, na ljeto nam osim štopera trebaju i dva beka, centralni vezni i kompletniji napadač. Uz to treba dodati i zamjenu za Stevanovica koji odlazi. I treba onom permanentnom reci da mora poboljšati igru jer je ovo dno dna i objasniti mu da Blagojević ne može ovakav igrat (Bar ga je trebao držati 2-3 utakmice na klupi da se dozove, kao što je to odradio Odović nekada) i da načitani i Jusa Bolt ne mogu zajedno ciniti stoperski par jer igraju kriminalno, još na sve kad im se pridruži Stojanović...

Lijevi bek: Marković (Široki Brijeg)
Centralni vezni: Ordagić (Sloboda)
Desni bek: Čorić (Široki Brijeg)

Protiv Zrinjskog mora krenuti Boccaccini i ne smije krenuti Blagojević. Umjesto Blagojevića na terenu neka bude Bekrić, a sad da li će iza Bekrića i Zebe igrati Marković ili N'Dino Kante to neka odluči permanentni
Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 10:19 am

Koliko fudbalski glupe igrače imamo. :lol:
1987
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 10:32 am

Koja elegancija, Miro--->Crnov - gol
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3072
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 10:46 am

Leon_Professional je napisao/la:
pon maj 01, 2017 10:09 am
Joj koridee dok Petrovic prica. Koja seljadija majko draga :o
Drug moj nije to nista, trebas biti samo sa njima na tribini pa da cujes te psovke i dobacivanja. Ljudi normalno unose pive mezu pice i cakije da bi narezali mezu, sto je kod nas nezamislovo nedaju ti sok unijeti.
Alea iacta est!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 10:51 am

cipiripi je napisao/la:
pon maj 01, 2017 10:46 am
Leon_Professional je napisao/la:
pon maj 01, 2017 10:09 am
Joj koridee dok Petrovic prica. Koja seljadija majko draga :o
Drug moj nije to nista, trebas biti samo sa njima na tribini pa da cujes te psovke i dobacivanja. Ljudi normalno unose pive mezu pice i cakije da bi narezali mezu, sto je kod nas nezamislovo nedaju ti sok unijeti.
:r :r Svasta :lol:
Mogu misliti. Pa evo na ovom izvjestaju ne mozes cuti ni Zebu ni Slavka.

slika

:klanjase2: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:

slika
 
Avatar
salle86
Postovi: 5196
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 10:58 am

Eh sad hladne glave analiza, pojedinačna :D
Daleko najgori igrači na terenu su nam bili Bogičević i Stojanović. Toliko su grešeka napravili da je ono previše i za 3 utakmice a ne jednu. I Kerla je bio teatralan ali malo se na kraju iskupio asistencijom Stevi, u globalu vrlo vrlo loše je igrala zadnja linija.
Musa vjerujem isključivo iz razloga što na svojoj strani ima Miru pa je izgledao bolje, no ni on definitivno nije igrač koji defanzivno može odgovoriti zadacima koji mu se nameću. Veca spasio šta je mogao, odlično je zatvorio gol kod onog drugog gola Slobode, da je Stojanović ispratioi Zeca nebi ga zabili onde.
Blagojević nije bio toliko loš koliko se forsira. Jeste imao 1-2 klizanje sa loptom ali bukvalno je imao prazno mjesto jer Dino, ma kako se meni činilo da je odigrao dobro na kraju nakon gledanja snimka sinoć na BHT (mazohista šta ću :D) te ovog izvještaja, on je dosta lutao po terenu, u odbrani nije imao svog igrača već je onako hajmo reći trčkarao ko muha bez glave i čekao kome može zasmetati od igrača slobode, prema naprijed haman da mu i nisu dodavali lotpu. U drugom se malo popravio ali općenito ne tako dobro kao što sam na prvu pomislio. Vjerujem da je ovo još za njega psihički puno, treba vremena da se navikne, mlad je.
Zeba više ne igra odbranu. To sam mogao zaključiti nakon ovog izvještaja. Kod prvog njihovog gola ima dosta i njegove greške, nonšalantno ide na loptu i kad je gubi ostaje na mjestu i prati kako se odvija akcija slobode. Bilo je još par sličnih situacija. Prema naprijed i dalje to ide fino, i dalje je učesnik gotovo svih akcija i prilika ali haman da nema kuveta da šparta naprijed nazad kao u prvim utakmicama.
Crnov ne znam šta bih rekao, variranja na samoj utakmici velika, ali ipak bar meni dosta bolja opcija nego Zakarić.
Miro, za njega zaista ne treba trošiti riječi. Onako se igra za klub, ali ONAKO SE IGRA I ZA KARIJERU. Nije džabe on bio u klubu kojeg neki ne mogu ni na tvu da gledaju.
Lendrić odsječen, morao je zabiti onu. Općenito mislim da je prevelika udaljenost njega i Zebe-Mire-Crnova da bi više učestvovao u igri. Ovako kako sad stoji može samo neke zalutale lopte dobiti.
Izmjene solidne, nije to ništa specijalno ali su u pravom trenutku gurnuti u vatru umjesto loših/umornih prvotimaca i kad je sloboda totalno pala tj.orjentisala se na odbranu.
Tuce fakat više ne može, previše je ono sporo i toromo i za federalnu ligu. Vidi se da ima šlifa, zna šta i kako treba ali kad dobije loptu tijelo ga izda.
Zakarić ništa ni pokazao ni usrao :)
Stevo opet na pravom mjestu, imao je i on par izgubljenih duela ali eto jednostavno čovjek se zna naći na pravom mjestu i to je to.

U globalu, nama trebaju igrači koji neće izmišljati toplu vodu, štoperi/bekovi koji će iz i oko našeg kaznenog čistiti loptu a ne pokušati graditi akcije i kad je jedino rješenje nabiti loptu.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1154
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 11:06 am

Sada se mora ici hladne glave utakmica po utakmicu, dobra analiza protivnika i priprema utakmice a obavezno 11 boraca na teren koji znaju sta ovih par utakmica donisi.
Zrinjski je ozbiljna ekipa ali ocigledno imaju problema zbog promjena trenera. Po meni Tomic je motor ekipe, od njega sve krece, ima ga svugdje i treba naci rjesenje za njega. Petrak je tu negdje mada je u padu forme. Jovic opasan po boku, sreca vracaju se Stana i Sinisa. Stoperi su im dobri, jaki tako da tu jedino vidim rjesenje za Lendricu kroz dosta lopti po zemlji, u prostor od nasih veznih. Skripi kod njih na bekovima i napadu tako da bi to trebalo iskoristiti.
O nasim mana se zna dosta, vidjeli smo juce pa se nadam da ce Slavko sto kroz izmjene sto kroz razgovor i uigravanje popraviti sto se moze vise.
Mi moramo biti uz ekipu i biti ono sto trebamo biti, podrska ( 12 igrac) svih 90 minuta, strpljivi i vjerovati u pobjedu.
Naprijed Zeljo, hrabro bori se!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
ponosannavas
Postovi: 2227
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 11:13 am

Brkoo je napisao/la:
pon maj 01, 2017 1:03 am
ponosannavas je napisao/la:
pon maj 01, 2017 12:42 am
Moram vam reci da sam procitao vecinu ovoga sto ste pisali i ne slazwm se ni s kim. Nakon ulaska Steve i Bekrica igrali smo 3-5-2 a vidim neki ni to nisu primjetili. Molim vas hajmo malo relanije pisati i bez psovki. Sutra cu napisati detaljnije moje misljenje. Samo cu reci da ovaj bod znaci mnogo, matematicki. Bas bas mnogo znaci.
Ovaj bod nam moze znaciti matematicki jedino i jedino ako dobijemo Zrinjski, a nakon toga i Krupu. Tad bi bili na korak od titule..
Baš zbog ovog boda pobjeda protiv Zrinjskog nije podmoranje. Mnogo bi nam značila pobjeda ali nije podmoranje. Recimo da remiziraš sa Zrinjskim i da Sarajevo pobijedi mi smo i dalje prvi sa bodoom prednosti nad oba protivnika. Međutim nakon toga onda moramo uzeti Krupu. Pošto su remiji najrealniji u derbijima opet bi bio na tri boda ispred oba konkurenta i mogoao bi ući u derbi u kojem ti bod odgovara. U slučaju pobjede Zrinjskog protiv Sarajeva bod bježiš Zrinjskom ali Sarajevo gubi šanse za titulu i onda bi morao pobijediti i pitare i Radnik. Bez ovog boda bilo bi dosta zajebanije i nametala bi se obavezna pobjeda protiv Zrinjskog a i protiv Krupe. Ovako imaš pravo na jedan kiks tj neriješen rezultat, a u slučaju remija ili pobjede Sarajeva protiv Zrinjskog možeš i na derbiju igrati nerješeno. Ovaj bod daje mnogo lagodniju igru nego da ga nismo uzeli. Pobjeda Protiv Zrinjskog nam daje mnogo, ali i bod nas ostavlja sa dobrim šansama. Bez ovog boda u Tz pobjeda protiv Zrinjdkog bi bila imerativ ali i pobjeda protiv Krupe isto. Eh sad da su ovi naši shvatili ko što nisu da je ovaj meč u TZ jako značajan i da su tri boda vrh, ali o otme ću u odgovoru na @sergejevićev post :)
 
Avatar
nookey
Postovi: 2332
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 11:16 am

Meni je Hasanovic dobro odigrao odbrambeno. E sad staviti Zebu Bekrica Crnova i Miru ispred i napasti pa sta Bog da a nek Dino igra flastera na Tomicu. Takodje nece mijenjati stopere jer nema koga ubaciti Bocaccini je kiks gori je ovih a Kemo neiskusan. Bicemo jaci za Sinisu i Stanu i to bi moglo znaciti mnogo jer u ovoj tekmi nismo imali bekove Stojanovic je promasaj totalni kao i Zakaric.
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 11:19 am

pa kakva je to prica valjda je lakse pobjediti Zrinjski kuci nego Sarajevo u gostima .....joj i mi smo najludji hocemmo da osvojimo titulu a da ne pobjedimo ni jednu jacu utakmicu...samo kalkulisemo gdje mozemo na bod,,gdje izgubiti ...
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 11:28 am

DOKTOR iz vise uglova! Najbolji igrac lige, ako je bilo kakvih dilema u poredjenju s guzatim Ronaldom.

slika
slika
slika

:klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:

slika
slika
slika

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:

@Delinjo, u tome je i fazon. Ne igramo odlicno, raja se boji Zrinjskog, nema se povjerenja u ekipu. Ne vjerujemo da mogu dobiti Zrinjski, zato je velika i zal za ovim X u Tuzli. Svi zelimo da maksimalno iskoristimo kiksove konkurenata u "malim" tekmama, da bi mogli protiv Zrinjskog i kiksati. :)
Zadnja izmjena: Leon_Professional, dana/u pon maj 01, 2017 11:52 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 11:32 am

ja nagađam da dini jeste bio zadatak da pazi na sve pomalo, jer se znalo da je musa defanzivno slabiji...a ispade manje loš od stojanovića. mislim da sa stanom i,
sinišom neće biti nikakvih dilema na bekovskim pozicijama.

odmoriti se, fokusirati, nema utakmice u srijedu, nema suspendovanih - idemo do kraja. još 360 minuta mogu izdržati na glavi, u jednom cugu.

možda izvesti na početku bekrića, markovića i zebu, da krenemo od početka ono kako smo juče ganjali rezultat...ne formacijski nego orijentacijom. a dino, uglješa i jovan na klupi čekaju kako će ići jer bekrić ne može 90 minuta...a i zeba gubi dah.
gradi željo boli te *****
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 11:35 am

i ne znam što bi to za nas trebala biti teža tekma sa zrinjskim kod kuće nego u tuzli, naročito jer smo juče bili bez tri sigurna startera koja se vraćaju...najbolju utakmicu ove sezone smo odigrali protiv njih, nismo izgubili ni drugi put dole, izgubili smo pod kostićem u raspadu sistema ali ni ta definitivno nije bila teža nego u tuzli pod istim trenerom, a nije nam sviran čist penal za izjednačenje. krčmar jeste kompleksaš ali je u pravu da gostovanje u tuzli nikad za nas nije bila mala tekma, gubile su i naše šampionske ekipe i bez ispaljenog metka, a nikad nisu imali jači sastav od nas.

pošto pravite paralele s edisom, i edisova najbolja tekma je bila sa zrinjskim kod kuće, iako je nismo dobili...
Zadnja izmjena: ChWilla, dana/u pon maj 01, 2017 11:36 am, ukupno mijenjano 1 put.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
pile87
Postovi: 3190
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 11:36 am

delinjo je napisao/la:
pon maj 01, 2017 11:19 am
pa kakva je to prica valjda je lakse pobjediti Zrinjski kuci nego Sarajevo u gostima .....joj i mi smo najludji hocemmo da osvojimo titulu a da ne pobjedimo ni jednu jacu utakmicu...samo kalkulisemo gdje mozemo na bod,,gdje izgubiti ...
Koliko god mi bili u krizi i konkurenti su, ne znam bil to i nazvao krizom jednostavno liga 6 je takva gdje odlucuju sitnice, na svu srecu ovaj nerjesen rezultat ne bi trebao da nas posebno poremeti u nasoj namjeri. Zrinjski nije nikakva babaroga, sarajevo jos manje pogotovo sto ce igrati i ove dodatne utakmice u kupu gdje moraju dati sve od sebe, sad mi dodje i drago sto smo ispali. Konacno sedmica dana da se pripremi utakmica i ocekujem da konacno udjemu u utakmicu kako treba ako nista onda radi duze pripreme za utakmicu.
Ocigledno igraci u kompletnoj ligi ne mogu drzati **** kad je igranje na dva fronta u pitanju.

Sto se tice utakmice sa slobodom previse smo im sansi mi stvorili pred nasim golom da bi se necemu nadali, slicnu utakmicu ocekujem sa Zrinjskim ako ne budemo pravili ovakve greske sigurno uzimamo tri boda i rjesavamo prvenstvo. Od neke kritike i kuknjave nema nista sada je potrebna podrska sve do kraja sezone ali maksimalna.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 11:38 am

Protiv lažnih Mostaraca će izaći vjerovatno potpuno drugačija ekipa nego protiv slanih tako da se imamo čemu nadati, ekipa će imati dovoljno vremena da izbaci sve toksine iz organizma i povrati energiju u mišiće pa će imati dovoljno snage da se bore jače na terenu. Ovu utakmicu može zeznuti samo publika sa tribina, mene više strah negativnog učinka zbog pljuvača, više od jačine protivničkih igrača. Kuku im se majci ako budu sjedili blizu mene, žena će da čuva djecu na tribini a ja sam se već halalio da idem u prdekanu, pljuvači samo da vas obavjestim da će vas hitna voziti ako vas čujem.
イビチャ・オシム
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 11:39 am

Jamak ne igra za Zrinjski protiv nas, a protiv Krupe im je bio, uz Tomica, glavni motor ekipe. Njihov napad je katastrofa ziva, jos Sliskovic igra bez Mesanovica i Kajkuta. Nadam se i protiv nas da ce krenuti tako.
Mi pod hitno moramo mijenjati stoperski tandem i samim time cemo dobiti na sigurnosti. Bogicevic i Kerla su strasno nesigurni, isto da prvi put igraju. Kod oba jucerasnja gola glavni krivci su njih dvojica. Srecom nije Bjelica svirao penal za njih, a cini mi se da je komotno mogao.
Blagojevic ako u prvih deset minuta promasi par dodavanja on je gotovo do kraja utakmice, ocito ima taj neki problem u glavi ove sezone. Hasanovic je previse lutao, ali vjerovatno mu je ovo sve bilo novo da krene utakmice od pocetka. Sreca nam je protiv Zrinjskog sto igraju Stana i Sinisa, a treba nam boraca u ekipi. Njih dvojica, ako nista, ginu za svaku loptu i vidi se ta zelja na njima. Mi naravno moramo biti podrska i shvatiti koliko su iduce utakmice vazne
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 11:41 am

nema više utakmice sa desetim na tabeli koji ne može ni gore ni dole, pa ga dobiješ 3-0 sa 2/3 snage. onda jedna jaka pa opet sa dvanaestim na tabeli koji je osigurao opstanak. kvalitet se ipak malo skoncentrisao, svi igraju za nešto, i ovi se nadaju još tom četvrtom mjestu. a sad igraš samo sa pet najboljih ekipa. i vi kažete gora konkurencija nego ikad...a nije tako. prizivali ste sto godina manju ligu, eto vam je.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 01, 2017 11:44 am

Ma ChWilla ova Sloboda je smijesna ekipa za Zrinjski. Budimo realni.
Gostovanje tesko, jer se naloze, ali zasto se nasi ne naloze?! IGraju za titulu, ja mislim da ne treba veci motiv.

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 39 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija