Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

pet feb 12, 2016 11:48 pm

Kmečaćeš i ovdje k'o što si tamo kmečao slika slika
 
Big Dipper #13
Postovi: 10
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

sri feb 17, 2016 5:53 pm

slika

Meanwhile in Basel...


:ganja:
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

sri feb 17, 2016 6:01 pm

Više nijedan meč njih dvojice neću gledati istim očima. :rofl1:
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 18, 2016 8:57 am

vela46 je napisao/la:slika

:titula:
Mozda Bjor dos'o po pozajmicu Rogeru. Cuo sam da je grohno s lovom odavno. :)
 
Big Dipper #13
Postovi: 10
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 18, 2016 9:06 am

phpBB [video]
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

pon mar 07, 2016 10:28 pm

ŠOK: Maria Sharapova pala na doping testu!

http://sport1.ba/sok-maria-sharapova-pa ... ing-testu/

:ganja:
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

uto mar 08, 2016 11:28 am

Dajte joj doživotnu bananu.
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet mar 31, 2016 12:30 am

Virtu4L je napisao/la:Kmečaćeš i ovdje k'o što si tamo kmečao slika slika
Virtu tek sam sad shvatio da ti imas nesto protiv mene ...**** ga rukomet :D
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet mar 31, 2016 12:51 am

Ovdje sam mislio na Federera :ganja:
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 5:43 pm

Prle je napisao/la:Mogao je i Murray itekako, samo što ga je Novak prelomio u Shangaiu 2012. godine kada je spasio pet meč lopti i spriječio ga izjednači skor u njihovom H2H-u. To što je nakon toga Novak još više usavršavao svoju igru, a Andy pao za nekoliko koplja ispod (i operacija je učinila svoje) nije Novakova krivica.

Federer je pred penzijom još od 2010. i svake godine se provlači ista priča. Možemo mi pričati o starom Federeru koliko hoćemo, ali je činjenica da je taj isti Federer igrao svoj TOP tenis na Wimbledonu 2014. i 2015, kao i na US Openu, a da je u sva tri meča sa Novakom obrao bostan. Teško da su biologija i godine uzrok tome.
Pa dobro možda je nekad i mogao ali sad definitvno ne može. Jedva prolazi 2-3 kola na mastersima. Svakako da nije Novakova krivica ali mu je dosta olakšalo posao.

Uz dužno poštovanje ali ja nisam vidio tu veliku igru na USO i Wimbledon finalima. Možda do tih mečeva i jest odlično odigrao, a u 1/2 finalu USOa se Stan raspao i zato je Roger tako lagano prošao u finale. A u finalu nije dobar meč odigrao, pogotovo finale u Wimbledonu. Servis loš, dosta zicera promašenih...
Ipak, govorimo o čovjeku od 34. godine, ponestalo je snage da se bori sa Novakom. A imam i mentalni problem, kao da se prepadne.

Novakova i Federerova konkurencija u 5 deka, loše obe.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 5:47 pm

Ne govorim ja ovdje o konkurenciji niti osporavam Rogeru nešto da bih dodavao Đokoviću ili obrnuto. Ja govorim o nivou igre.

Federer recimo u svom prime periodu nije imao konkurenciju, ali je za takvo nešto velikim dijelom i sam zaslužan jer je svoju igru podigao na nivo koji konkurencija nije mogla pratiti. To isto sada radi i Novak Đoković. Dakle, zašto osporavati Novaku rupu u jačini konkurencije kada su tu rupu imali i drugi, prije svih Federer? Nivo je nivo, kada igraš onako kako je Federer igrao tada ili Novak sada, konkurencija je manje-više irelevantan faktor.

Druga stvar, smatram da se samim spominjanjem 34.godišnjeg Federera kao loše konkurencije pokušavaju minimizirati Novakovi rezultati, a ta argumentacija nema dobru podlogu. Na kraju krajeva, i Agassi je sa 35 godina igrao finala GS-ova sa Federerom u zenitu Rogerove karijere. A Federer je danas mnogo konkurentniji Novaku nego je to Agassi bio Federeru jer se granica pomjerila i igrači po pravilu danas igraju najbolji tenis u godinama u kojima su prije ili završavali karijeru ili ulazili u silaznu putanju (Wawrinka, Ferrer, Čilić, Monfils).

Federer je i danas nevjerovatan igrač i da nema Đokovića ništa ga ne bi spriječilo da uspostavi novu dominaciju, jer sve ostale igrače dobija sa istom lakoćom kao i Novak. Na prošlogodišnjem US Openu je izgubio samo 52 gema do finala što je uz Wimbledon 2006 njegov najdominantniji ulazak u završnicu nekog turnira. Wimbledon '14 dijeli šesto mjesto sa Australijom 2010 i Wimbledonom 2008 (62 gema), dok je prošlogodišnji WB na sedmom sa 63 izgubljena gema. Nevjerovatan je on i dalje, samo sada postoji neko ko je još 'nevjerovatniji' od njega. ;)
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 5:59 pm

Mislim da niko neće da umanjuje Novakovu igru i rezultate. Ali ipak po pravilu Novaku bi daleko veća konkurencija trebala biti Nishikori, Raonić, Dimtrov ili Murray što oni nisu. Murray nekad i jest ali sad nije.

Federer je jedina konkrencija, u kontinutetu, Novaku ovi ostali tu i tamo na jednom turniru i budu. Federer je i sad to što kažeš odličan igrač i to pokazuje njegovu veličinu i klasu. Ali kad pogledaš da čovjeka sa 34. na leđima jedina konkurencija, tu nešto ne štima.

Jeste odigrao dominatno do finala ali tu je pao, mislim da on ne može kao 2006 da drži jedan ritam cijeli turnir, nema snage u sebi. Bar ne protiv Novaka koji jednako dobro kao i on može odigrat. I tu dolazi do izražaja godine.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 10:44 pm

Prebacio sam zadnjih nekoliko postova na temu 'mladi teniski lavovi', da ne granamo priču ovdje.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
tennis4ever
Postovi: 6
Pridružen/a: pet apr 01, 2016 8:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

uto apr 05, 2016 2:30 am

Nije sporan Novakov kvalitet, to je igrac koji u 3 sezone moze uzeti 3 do 4 ili 5 slemova i to je nesto sto se malo ko u historiji moze pohvalit.
Ali mislim da Novak nije kvalitet, da uzme u 3 sezone 6-7 ili više slemova, a kako je krenulo ukljucujuci 2015 i 2 naredne to ce se desiti...

Šta misliš prle ko je od ovog velikog trojca imao najtezu konkurenciju?
Meni se cini Nadal.Na samom pocetku je imao top Federera i bilo ga je tesko pobjeđivat van sljake tih prvih godina ali je iz godine u godinu bio blizi i na kraju uspio.I to uspio za vrijeme dok je Roger bio u svom primeu poput finala WB-a 2008 ili AO-a 2009.
Nije to ni proslo kako treba dolazi Novak sa svojom 2011.Opet se Rafa vraća nekim cudom i 3 godine uprkos povredama jako dobro parira peak Novaku, igracu ciji mu teniski still ne lezi uopste.(doduse malo kome lezi ali Rafi pogotovo ne)
Nijedan jedni trenutak njegove prime karijere nije prosao da makar jedan od dvojca Novak/Roger nije bio u svom primeu također dok i Roger i Nole itekako jesu.Kod Novaka je pocelo, kao sto rekosmo vec, 2015 godine a kod Rogera tamo od 2005 pa do hajmo reci 7 ili mozda bolje reci 8 i Nadalovog prvog slema van šljake.Ipak koliko god Rafa bio dobar on do te 2008 nije bio tehnicki dovoljno dobar igrac za tvrdu podlogu i gubio je GS mečeve od Juznog,Ferrera,Gonzalesa,G.Mullera tako da je Roger igrao finala protiv Baghdatisa, Gonzalesa,više puta Roddicka isl.
Cast tim igracima, ne kazem da su losi, vec jednostavno da bi Nadal bio krupniji zalogaj u finalu ali ipak nije bio dovoljno dobar da dođe do istog.

Doduše ima tu i argumenata i za Novaka i Rogera dakako.
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

uto apr 05, 2016 4:32 am

Pa, ako je kvalitet uzet će, nema tu puno filozofije :D Ja prije 2011. nisam smatrao da Novak ima potencijal da postane igrač kakav je postao, ali sam ubrzo uvidio svoju grešku jer je pokazao koliko prostora za napredak ima u svojoj igri, a za takvo nešto su zaslužni i Roger i Rafa koji su ga između ostalog i napravili mašinom kakva je sad.

Drugo pitanje, jebiga, teško je odgovoriti, ali kao što si rekao, sva trojica imaju svoje argumente i odgovor zavisi od konteksta na koji stvari postavimo. Recimo, Roger je igrao u najviše različitih era i sa najvećim brojem različitih generacija igrača i uspijevao biti više ili manje uspješan u svakoj od njih. Sa tog aspekta, njemu je bilo najteže. Rafa se odmah morao boriti sa Prime Rogerom, a onda su došli Novak i Murray što je u kombinaciji sa Davydenkom, Roddickom, Nalbandianom, Blakeom i tom ustaljenom generacijom predstavljalo nenormalno težak zadatak.

Ipak, Novak je stasavao među najjačim dvojcem ikada i od samog početka karijere imao za konkurente njih kao već izgrađene igrače i šampione i uspio se izdvojiti u takvoj konsolidaciji snaga. Mislim da je njegov put bio najteži. Zašto on, a ne Rafa? Zato što Federer za Rafu nikada nije bio težak match up koliko je za Novaka. Istina je da je Nadal osvojio Wimbledon i AO preko Rogera, ali je Novak to radio na više različitih turnira bez da je protiv njega imao onu prednost u igri koju je imao Rafa.

Ne mislim da je Novaku sada nešto lakše nego što je Rafi bilo u periodu Rogerovog primea, jer Federer za Nadala nikada nije bio opasan koliko je za druge. Nadalu su najveći problem ustvari pravile povrede, a ne Federer. Do pojave 'Prime Novaka', one su mu po mom mišljenju bile i najteži protivnik. Shodno tome Nadala bih stavio na prvo mjesto samo ako i povrede ubrajamo u konkurenciju. :)
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
tennis4ever
Postovi: 6
Pridružen/a: pet apr 01, 2016 8:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

uto apr 05, 2016 7:57 pm

Prle je napisao/la:Pa, ako je kvalitet uzet će, nema tu puno filozofije :D Ja prije 2011. nisam smatrao da Novak ima potencijal da postane igrač kakav je postao, ali sam ubrzo uvidio svoju grešku jer je pokazao koliko prostora za napredak ima u svojoj igri, a za takvo nešto su zaslužni i Roger i Rafa koji su ga između ostalog i napravili mašinom kakva je sad.

Drugo pitanje, jebiga, teško je odgovoriti, ali kao što si rekao, sva trojica imaju svoje argumente i odgovor zavisi od konteksta na koji stvari postavimo. Recimo, Roger je igrao u najviše različitih era i sa najvećim brojem različitih generacija igrača i uspijevao biti više ili manje uspješan u svakoj od njih. Sa tog aspekta, njemu je bilo najteže. Rafa se odmah morao boriti sa Prime Rogerom, a onda su došli Novak i Murray što je u kombinaciji sa Davydenkom, Roddickom, Nalbandianom, Blakeom i tom ustaljenom generacijom predstavljalo nenormalno težak zadatak.

Ipak, Novak je stasavao među najjačim dvojcem ikada i od samog početka karijere imao za konkurente njih kao već izgrađene igrače i šampione i uspio se izdvojiti u takvoj konsolidaciji snaga. Mislim da je njegov put bio najteži. Zašto on, a ne Rafa? Zato što Federer za Rafu nikada nije bio težak match up koliko je za Novaka. Istina je da je Nadal osvojio Wimbledon i AO preko Rogera, ali je Novak to radio na više različitih turnira bez da je protiv njega imao onu prednost u igri koju je imao Rafa.

Ne mislim da je Novaku sada nešto lakše nego što je Rafi bilo u periodu Rogerovog primea, jer Federer za Nadala nikada nije bio opasan koliko je za druge. Nadalu su najveći problem ustvari pravile povrede, a ne Federer. Do pojave 'Prime Novaka', one su mu po mom mišljenju bile i najteži protivnik. Shodno tome Nadala bih stavio na prvo mjesto samo ako i povrede ubrajamo u konkurenciju. :)

Ja se nikako ne mogu sloziti da je Rogerov nivo od 2011 do danas jednak (ili bolji) onom kad je igrao najbolje tj period 2005-2008.Sto automatski znaci da se nije borio sa peak Federerom(Prime je nesto drugo).Nijedan njegov nivo post 2011, pa cak i 10, nije bio ni blizu onog prije pa kolko god dominantno izgledao na turniru.Moje misljenje.
Bilo je bljeskova, osvojio je i taj WB 2012 ali nije tu bilo dovoljno energije da se Novak ugrozi.Sve i da mu je tenis postao kompletniji, a jeste, nije mogao ispratit nivo iz svog peaka.Isto kao sto je Novakov tenis danas kompletniji ali ne igra ni blizu na nivou kao 2011.Doduse ta kompletnost,uz manjak konkurencije, mu i daje mogucnost da sa manje snage osvaja turnire.Isto kao sto Rogeru to omogucava da je sa 35 kuka hladno 2 nas vijetu i igra finala.Opet da se sastanu Nole 2011 vs Nole 2015 mislim da se zna ko bi pobjedio.Isto je i sa Rafom, on je i danas kad ocajno igra, kompletniji igrac od sebe iz 2008 ili 9 ali je njegov tenis najvise uslovljen fizikom tako da se kod njega više osjeti decline nego kod Rogera te eventualno Novaka.

Za ostalo bi se moglo sloziti.
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

uto apr 05, 2016 8:38 pm

Onda se ne slažemo i to je to. Ono što sam ja gledao od Rogera na pojedinim turnirima u posljednjih nekoliko godina smatram da je nivo ravan njegovom 'prime' tenisu 2004-2007 (RG 2011, USO 2011, WB 2012, WB i USO 2015, da ne nabrajam izdanja sa Masters turnira koji ulaze u tu ili bar približnu kategoriju. Negdje je to krunisao osvojenim titulama, negdje nije jer je protivnik bio prejak. Niko mu ne može zamjeriti ili osporavati te poraze, ali se isto tako ne može ni Novaku osporavati to što mu je glavna konkurencija Federer koji igra vrhunski tenis i u ovim godinama, naročito kad se uzme u obzir na kakvom nivou obično mora Novak odigrati da bi ga pobijedio.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

ned maj 15, 2016 4:13 pm

(FOTO+VIDEO) Na današnji dan prije 10 godina: Federer i Nadal odigrali jedan od najboljih mečeva svih vremena

http://sport1.ba/video-na-danasnji-dan- ... h-vremena/
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

ned jun 26, 2016 8:31 pm

Magična jesen 2007. godine i dvije sedmice teniskog savršenstva

http://sport1.ba/magicna-jesen-2007-god ... vrsenstva/

"Tako je karijera jednog igrača koji je obećavao mnogo stala u samo dvije magične sedmice koje se u mnogim teniskim okvirima prepričavaju kao dvije sedmice najsavršenijeg tenisa ikada prikazanog. S pravom".
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet avg 25, 2016 10:46 pm

Chris Evert: Da Monika Seleš nije izbodena, Steffi Graf nikada ne bi osvojila 22 Slama

http://sport1.ba/chris-evert-da-monika- ... -22-slama/" target="_blank

[video]https://www.youtube.com/watch?v=f6LLicyVOwE[/video]
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija