Avatar
Admin
Site Admin
Tema Autor/ica
Postovi: 111
Pridružen/a: uto feb 09, 2016 11:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Opšte teniske diskusije

sri feb 10, 2016 5:29 pm

Tema na kojoj možete pisati o teniskim legendama, anegdotama, vijestima, zanimljivostima, historiji i svemu onome što 'bijeli sport' čini onim što jeste.
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

sri feb 10, 2016 6:20 pm

Roger Federer-najbolji igrač svih vremena...popularni GOAT :titula:
 
Avatar
Rod Laver
Postovi: 22
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 5:50 pm
Lokacija: Tennis hall of fame
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

sri feb 10, 2016 9:12 pm

Ja mislim da je najbolji svih vremena je Đoković. Po meni je tu titulu imao od 2011. kad sam počeo negdje gledati tenis.
The next point - that's all you must think about
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

sri feb 10, 2016 10:22 pm

Najbolji teniser svih vremena je John Isner.
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

sri feb 10, 2016 11:52 pm

@leete, banovat ću te zbog pisanja gluposti. Napravi temu o Johnu pa ga uzdiži do Ive Karlovića! Mislim da mu fali par centimetara.

:mrgreen:

Čisto da ispoštujemo temu i @adminov uvod u istu, ukratko ću nabrojat neke od teniskih Bogova i njihove reference.

1. Pancho Gonzales: Najveća dominacija ikad viđena u tenisu koja je išla toliko daleko da je mijenjala pravila teniske igre. Veći kompliment za jednog igrača od toga ne postoji. Po mnogima najbolji i najubitačniji servis ikad, tehnički sličan Rogerovom. Mentalno jedan od najjačih igrača ikada, veliki šampion koji nikada nije dobijao pažnju kakvu je zaslužio. Katastrofalna spoznaja je da nijedan teniski stadion na svijetu ne nosi njegovo ime, ali šta je tu je.

2. Rod Laver:
Vlasnik rekorda koji niko poslije njega nije ostvario. Laver je dva puta u jednoj godini osvojio sva 4 Grand slam turnira. Igrači poput Rogera Federera, Rafaela Nadala i Novaka Đokovića zaustavljali su se na tri, ali ne i Rod. Iako se Federer u većim teniskim okvirima smatra najboljim igračem ikada, veliki je broj onih koji isto to misle i za Lavera. Razlozi su isti - ogromna teniska dominacija bazirana na obaranju mnogih rekorda koji su ostvareni na tehnički najgraciozniji/najljepši mogući način.

3. Ken Rosewall: Iz određenih razloga i Rosewalla prati 'prokletstvo' Pancha Gonzalesa i činjenica da je uvijek bio u sjeni nekog drugog. Igrao je u vrijeme velikog Lavera, koji se nametnuo kao Australac broj 1, ali pogledamo li rekorde i titule koje je Rosewall osvojio, lako ćemo zaključiti da njegovo mjesto u historiji zauzima mnogo veću poziciju nego što se to na prvi pogled čini. Osvojio je 8 Grand slam titula i 15 Pro Slam titula, što u ukupnom broju čini cifru od 23 velike titule. Rivalstvo njega i Lavera smatra se najboljim ikada, a njegov jednoručni bekend najboljim jednoručnim svih vremena.

4. Bjorn Borg: Nekrunisani kralj Open ere, čovjek koji je uradio najviše na popularitetu tenisa kao sporta i vjerovatno najkarizmatičniji teniser koji je ikada igrao ovaj sport. O njegovim kvalitetima najbolje govori podatak da je do 26. godine osvojio 11 Grand slamova i ukupno 64 titule, a svih 11 velikih trofeja osvojio je na Wimbledonu i Roland Garrosu i to u eri kada je istovremeno dominiranje travom i šljakom, zbog velike razlike u podlogama bilo mnogo teže postići nego danas. Mnogi se mitovi vezuju za njegovo ime i karijeru, ali o njima možemo govoriti nekom drugom prilikom.

Dosta za početak. :mrgreen:
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Tomahawk11
Postovi: 97
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 12:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 1:14 am

Rod Laver je napisao/la:Ja mislim da je najbolji svih vremena je Đoković. Po meni je tu titulu imao od 2011. kad sam počeo negdje gledati tenis.
Bold je kljucan. Postujem tvoje misljenje, ali se ne slazem s istim.
O Djokovicu kao najboljem je jos rano pricati. Da ima materijala - ima, ali da sacekamo jos malo ;)
 
Avatar
Rod Laver
Postovi: 22
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 5:50 pm
Lokacija: Tennis hall of fame
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 8:28 am

Post je bio trolanje.

Od sada pišem za ozbiljno.

Pozdrav od Tomija :D
The next point - that's all you must think about
 
Big Dipper #13
Postovi: 10
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 11:41 am

Prle je napisao/la:@leete, banovat ću te zbog pisanja gluposti. Napravi temu o Johnu pa ga uzdiži do Ive Karlovića! Mislim da mu fali par centimetara.

:mrgreen:

Čisto da ispoštujemo temu i @adminov uvod u istu, ukratko ću nabrojat neke od teniskih Bogova i njihove reference.

1. Pancho Gonzales: Najveća dominacija ikad viđena u tenisu koja je išla toliko daleko da je mijenjala pravila teniske igre. Veći kompliment za jednog igrača od toga ne postoji. Po mnogima najbolji i najubitačniji servis ikad, tehnički sličan Rogerovom. Mentalno jedan od najjačih igrača ikada, veliki šampion koji nikada nije dobijao pažnju kakvu je zaslužio. Katastrofalna spoznaja je da nijedan teniski stadion na svijetu ne nosi njegovo ime, ali šta je tu je.

2. Rod Laver:
Vlasnik rekorda koji niko poslije njega nije ostvario. Laver je dva puta u jednoj godini osvojio sva 4 Grand slam turnira. Igrači poput Rogera Federera, Rafaela Nadala i Novaka Đokovića zaustavljali su se na tri, ali ne i Rod. Iako se Federer u većim teniskim okvirima smatra najboljim igračem ikada, veliki je broj onih koji isto to misle i za Lavera. Razlozi su isti - ogromna teniska dominacija bazirana na obaranju mnogih rekorda koji su ostvareni na tehnički najgraciozniji/najljepši mogući način.

3. Ken Rosewall: Iz određenih razloga i Rosewalla prati 'prokletstvo' Pancha Gonzalesa i činjenica da je uvijek bio u sjeni nekog drugog. Igrao je u vrijeme velikog Lavera, koji se nametnuo kao Australac broj 1, ali pogledamo li rekorde i titule koje je Rosewall osvojio, lako ćemo zaključiti da njegovo mjesto u historiji zauzima mnogo veću poziciju nego što se to na prvi pogled čini. Osvojio je 8 Grand slam titula i 15 Pro Slam titula, što u ukupnom broju čini cifru od 23 velike titule. Rivalstvo njega i Lavera smatra se najboljim ikada, a njegov jednoručni bekend najboljim jednoručnim svih vremena.

4. Bjorn Borg: Nekrunisani kralj Open ere, čovjek koji je uradio najviše na popularitetu tenisa kao sporta i vjerovatno najkarizmatičniji teniser koji je ikada igrao ovaj sport. O njegovim kvalitetima najbolje govori podatak da je do 26. godine osvojio 11 Grand slamova i ukupno 64 titule, a svih 11 velikih trofeja osvojio je na Wimbledonu i Roland Garrosu i to u eri kada je istovremeno dominiranje travom i šljakom, zbog velike razlike u podlogama bilo mnogo teže postići nego danas. Mnogi se mitovi vezuju za njegovo ime i karijeru, ali o njima možemo govoriti nekom drugom prilikom.

Dosta za početak. :mrgreen:
Dobar ti je avatar. :klanjase:

Drago mi je da se opet srećemo. :titula:
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 1:31 pm

Big Dipper #13 je napisao/la:Dobar ti je avatar.

Drago mi je da se opet srećemo.
Nismo nikad imali priliku o fudbalu baciti koju, ali čisto informativno, Maradona je Bog. :DD:

Također majstore, dobrodošao. :titula:
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Adis_
Postovi: 22
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 1:21 pm
Lokacija: Tamo gdje je sunce, tamo gdje su zvijezde, tamo gdje je nebo bez oblaka!!!
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 1:56 pm

Kad sam bio "mali" pratio sam Agassija i Ivanisevica, sada samo Federrer i to je to, ma da Djokovicu skidam kapu vjerovatno najjaci igrac ikad sto se tice "psihe" ......

P.S Gotivim i Wawrinku :D
 
Avatar
Rod Laver
Postovi: 22
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 5:50 pm
Lokacija: Tennis hall of fame
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 2:32 pm

Ja osobno nemam igrača koji mi je najbolji svih vremena. Već smo pričali o tome milijun puta, baš je lupanje prazne slame. Za mene nekako momci idu ovako, ne idu redom, naravno.

Pancho
Rod
Borg
Federer
Nadal(Sampras)

Osobno najviše volim Roda i Federera. Savršena tehnika, tenis koji klizi, sve se čini kako ne rade ništa s pretjerano puno muke. Kad vidim one klipove i analiziram mečeve Lavera, jednostavno ne mogu vjerovati kakve je on udarce odigravao s onakvom tavom. BH top spin kad ga nitko nije igrao, FH banana udarci i pasing udarci. Nevjerojatno.

S tim da ne omalovažam Kena. Veliki igrač, tu negdje i njega treba smjestiti.
The next point - that's all you must think about
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 3:21 pm

Dva majstora jedan protiv drugog, jedan na zalasku, drugi na početku svoje karijere

phpBB [video]


PS: @RL, lijepo je vidjeti Borga na trećem mjestu, ispred Feda, Nadala i Samprasa, bez obzira što si rekao da raspored nije važan :DD:
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
Rod Laver
Postovi: 22
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 5:50 pm
Lokacija: Tennis hall of fame
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 4:10 pm

Kad bi se gledalo tko je najviše žena izludio, onda bi bio i broj 1 :p
The next point - that's all you must think about
 
Tomahawk11
Postovi: 97
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 12:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 4:25 pm

Rod Laver je napisao/la:Ja osobno nemam igrača koji mi je najbolji svih vremena. Već smo pričali o tome milijun puta, baš je lupanje prazne slame. Za mene nekako momci idu ovako, ne idu redom, naravno.

Pancho
Rod
Borg
Federer
Nadal(Sampras)

Osobno najviše volim Roda i Federera. Savršena tehnika, tenis koji klizi, sve se čini kako ne rade ništa s pretjerano puno muke. Kad vidim one klipove i analiziram mečeve Lavera, jednostavno ne mogu vjerovati kakve je on udarce odigravao s onakvom tavom. BH top spin kad ga nitko nije igrao, FH banana udarci i pasing udarci. Nevjerojatno.

S tim da ne omalovažam Kena. Veliki igrač, tu negdje i njega treba smjestiti.
Slozio bih se s tobom da je malo bezveze za jednog reci da je nabolji, kad ima toliko majstora.
Simpatija prema necijem tenisu je nesto drugo. Subjektivan stav.
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 4:34 pm

Rod Laver je napisao/la:Kad bi se gledalo tko je najviše žena izludio, onda bi bio i broj 1 :p
Kome treba veći kompliment? :DD:

slika

:karanje:

Inače, apsolutno se slažem da 'najbolji svih vremena ne postoji. Postoje samo 'najbolji svih vremena' u množini. Pored igrača sa toliko ostvarenih teniskih rekorda i rezultata na kraju se izbor svodi na lični ukus i preferenciju. Ipak, otprilike je jasno koja se magična trojka tu izdvaja trenutno: Laver, Pancho i Roger.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
Rod Laver
Postovi: 22
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 5:50 pm
Lokacija: Tennis hall of fame
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 4:49 pm

Tomahawk11 je napisao/la:Subjektivan stav.
Rekao bi jedan poznati bh. pjesnik

"objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji"
The next point - that's all you must think about
 
Big Dipper #13
Postovi: 10
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 6:50 pm

Teško je reći ko je GOAT sa izvesnošću. Ali, kad se 5-6 imena stalno pominju - to znači da ipak neki kriterijumi postoje.

IMHO, ja bih sada rekao da je to izmedju Lavera i Federera. Ima argumentacije i za jednog i za drugog.

Nadal se ovim ubrzanim propadanjem samoisključio iz debate.
Borg tu nikada i nije bio (barem ne u poslednjih 20ak godina), kao ni Connors ili Lendl.
Sampras jeste u GOAT debati, ali više zbog američkih medija nego zbog čisto CVa.
Rosewall je uvek bio deveruša a nikad mlada.
Tilden je igrao jako davno, kada je tenis bio sport mondenskog karaktera.
Djoković je i dalje rezultatima daleko.
Ostaje da se vidi kako kotirati Gonzalesa. Za mnoge je on najdominantniji igrač ikada, a za mnoge je samo 1 prelazni šampion od Kramera do Lavera.
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 10:00 pm

Pancho mora u tu grupu sa Laverom i Rogerom. Bio je previše dominantan za 'prelaznog šampiona'.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
vela46
Postovi: 67
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 10:38 pm
Lokacija: MOSA ŠIP!
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

čet feb 11, 2016 10:09 pm

slika

:titula:
Avanti Valentino46!
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opšte teniske diskusije

pet feb 12, 2016 7:55 pm

samo da pozdravim i tenisko drustvu,novi sam na ovom forumu,inace sam diskutovao na gg forumu ali sada taj bojkotujemo pa smo se prebacili ovdje ,uglavnom kada igra Roger necete opstati od mene ali sta da se radi,ko ja pisao tamo na forumu zna o cemu pricam ali uglavnom bez lose namjere :D
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija