Avatar
Admin
Site Admin
Tema Autor/ica
Postovi: 111
Pridružen/a: uto feb 09, 2016 11:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

ATP Masters 1000 (2016)

sri feb 10, 2016 4:53 pm

Aktuelnosti, rezultate, najave i analize mečeva sa Masters turnira možete pisati na ovoj temi.
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

ned feb 21, 2016 5:03 pm

Imao sam sticajem okolnosti priliku ispratiti jedan masters iz serije 1000 od kvalifikacija do finala. Čak sam imao tu sreću imati VIP propusnicu, i prisustvovati mnogim zabavama koje je organizator upriličio tokom trajanja turnira. :DD: Uglavnom posmatrajući sportski dio, treninge i mečeve bio sam oduševljen. Posebno organizacijom treninga najvećih. Takođe i mečevi posebna priča. Uglavnom preporuka svima ko ima priliku obavezno posjetiti pa makar jedan meč. Doživljaj za cijeli život...

:zeljeznicar1:
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

uto mar 15, 2016 12:22 am

Andy Murray ispao u trećem kolu: Delbonis izbacio drugog tenisera svijeta

http://sport1.ba/andy-murray-ispao-u-tr ... a-svijeta/
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

uto mar 15, 2016 12:26 am

umorio ga dc
 
Avatar
Kapiten
Postovi: 2011
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

uto mar 15, 2016 4:46 pm

Andy imao 4:1 u odlucujucem, trecem setu i prokocka covjek sve...
[url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pet apr 01, 2016 2:03 pm

Kyrgios do prvog Masters polufinala u karijeri. Bilo bi dobro da dođe do meča sa Novakom, simbolični uvod u borbu generacija. :palacgore:
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
tennis4ever
Postovi: 6
Pridružen/a: pet apr 01, 2016 8:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pet apr 01, 2016 9:24 pm

Pozz braco i sestre po omiljenom sportu.Dugo pratim tenis, citam mnoge forume al nisam do sad nikad pisao.

Pomno pratim konkurenciju u tenisu hajmo reci od 2010-11 pa do danas.Ne znam sta se dešava majke mi.
Svako malo neko prica o nekim igracima koji sad imaju 22-25 godine i jos uvjek se smatraju u talente, nadamo se kako ce neko od njih nadoci, napredovati i postati neka konkurencija nekom? Borba za vrh? A najveci napredak i muda pokaze Juznoafrikanac od 28 godina :lol: ili 30. godisnji Svicarac kojem kapu skidam. :klanjase2: :klanjase2:

Tiem,Goffin,Dimitrov,Tomic,Sock...jel to današni tour? Jel oni trebaju sutra osvajati Grand Slamove u nekom kontinuitetu? Dabogda da ga ikad osvoje, jedan komad samo.
Vala bi ovdje svrstao hladno i Nisikorija i Raonica.Svake godine ista ocekivanja, napredak, probice led, a njima dvojici vec po 25-6 godina.Jedino vrijedno u karijeri sto imaju su 2-3 poraza u masters finalima gdje su skupljali gemove te jedno finale slema izgubljeno kao da je sa druge strane Sampras iz najboljih dana, a ne Cilic :O
Ni par godina prije nije bilo puno bolje, al eto ako nista imao si jednog pravog rivala koji je bio konkurentan na vecini slemovima, imo si malo drugacijeg Mareja i kolko tolko mlađeg Rogera,Isnera,Berdiha i slične a i ovi talenti su bili koju godinu mladji i u tom trenutku više obećavali.Sad slobodno mozemo reci da su propali talenti.

Ovo sam napisao jer ne mogu vise da gledam pobjede Novaka bez da se oznoji.Njemu svaka cast naravno.
Niko nikakav otpor ne pruza nit pokusava da pruza.Niko jednostavno nije taj mentalni kapacitet da izadje na teren i kaze: "e odo dat sve od sebe, poginut na terenu, i pobjedit, dat sve od sebe pa sta bog da"
Dosta putujem poslovno ove godine i nisam se nagledo previše mečeva, izuzev par meceva u Australiji u kontinuitetu gledam ovaj Miami te zadnja 2-3 kola IW-a.Novak mislim da nijedan mec ni blizu pozitivnog omjera gresaka i winera nije bio.Toliko šansi dopusti vecini protivnika,igra dosta loše i kad te šanse svi prokockaju on iskoristi svoje i zavrsi stvar.(to je odlika sampiona naravno).Niko da zapne i iskoristi to, uzme stvar u svoje ruke.Pa tad i kad izgubiš znaš da ne mozes bolje.
O Mareju i Vavrinci ne treba riječi trošit trenutno :( Ovaj drugi ako nista znas da moze uvijek odigrat bolesno pobjedit poneki veliki meč.Marej msilim da više nece slema uzet.


A mozda ja uopste nisam u pravu, i potpuno sam subjektivan jer pripadam onoj malo starijoj skoli (ne prestaroj ali ono pocetak 21. stoljeća :D ) kad su igrali Hewit, Nalbandian, Rodick, Davidenko, idol svih nas i najveci ikad Federer, golobradi Nadal, James Blake i slični...
Zato i trazim vaše mišljenje o svemu tome. :)

Uzdam se da ce Nik Kirgios ili Alexander Zverev promjeniti situaciju ubrzo.Ne vidim ko drugi moze uraditi išta veće...
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pet apr 01, 2016 10:54 pm

Pozdrav, dobrodošao. :ganja:

Dobar tekst, sa velikom većinom se slažem. :palacgore:

U tenisu se dešava ono što se moglo predviđati da će se desiti još prije nekoliko godina. Imamo situaciju da se Top četvorka rasformisala najviše zbog pada u formi većine igrača koji su činili njenu okosnicu. Nadal je ušao u decline, a sa time je pala i njegova konkurentnost na najvećim turnirima, Murray nikada nije dostigao nivo koji je imao prije operacije i ono što sada igra definitivno ne pristaje teniseru koji je drugi na svijetu. Federer je klasa, izuzetno dobar, ali nedovoljno da bi mogao Novaku otkidati Slamove, dok je Novak jedini koji je konstantno napredujući iz godine u godinu napravio takav rascjep u odnosu na ostatak toura da se može reći da je njegov tenis jedan zaseban nivo u odnosu na ostale.

Dakle, ako gledamo suštinski, malo toga se njemu može zamjeriti. Igra na nevjerovatnom nivou i ako pogledamo kompletnost njegove igre, teško ćemo naći takvu mašinu od igrača u bilo kojem dijelu teniske historije. Međutim, to nije upitno, jer se Novak kao takav izdvojio i onda kada su Federer i Nadal bili apsolutno konkurentni (2011. godine), već je problem to što Novak sa 50% svoje igre uspijeva da konstantno dolazi do završnica najvećih turnira i osvaja ih. Da ostavimo na stranu njegov veliki šampionski i igrački kvalitet, to više govori o stanju i jačini konkurencije na ATP touru koji su blago rečeno katastrofalni. Međutim, takvo stanje je bilo i dok je 'Velika četvorka' postojala, samo što su učmalost ATP toura pokrivali upravo njih četvorica, dok sada kada većina njih nisu u tom elementu možemo vidjeti otprilike kakvo haotično stanje je vladalo na touru svih ovih godina i ko je sve vrijeme bio konkurencija onim najboljim.

Nije puno/nimalo bolje bilo ni u vrijeme Rogerove dominacije, jer je i Federer većinu mečeva rješavao uglavnom u svlačionici, slično kao što to Novak danas radi. Kombinacija Rogerovog i Novakovog nestvarnog nivoa i jako loše konkurencije davala je takvu dominaciju ovih tenisera u dva različita vremenska perioda, s tim da ovo što Novak trenutno radi nikada nismo vidjeli da je neko radio u takvoj mjeri, na čemu mu treba jednostavno skinuti kapu. :palacgore:

Treba istači da teniska perspektiva izgleda dosta dobro, jer je mlada garnitura igrača dosta jaka, samo je pitanje koliko će im trebati vremena da u potpunosti stasaju i priključe se u borbi za najveće turnire. Mislim da neće puno i da defakto neće biti promašaj kao što su to bili Dimitrovi, Raonići, Monfilsi, Nishikoriji i slični.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
tennis4ever
Postovi: 6
Pridružen/a: pet apr 01, 2016 8:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

ned apr 03, 2016 4:42 am

Prle je napisao/la:Pozdrav, dobrodošao. :ganja:

Dobar tekst, sa velikom većinom se slažem. :palacgore:

U tenisu se dešava ono što se moglo predviđati da će se desiti još prije nekoliko godina. Imamo situaciju da se Top četvorka rasformisala najviše zbog pada u formi većine igrača koji su činili njenu okosnicu. Nadal je ušao u decline, a sa time je pala i njegova konkurentnost na najvećim turnirima, Murray nikada nije dostigao nivo koji je imao prije operacije i ono što sada igra definitivno ne pristaje teniseru koji je drugi na svijetu. Federer je klasa, izuzetno dobar, ali nedovoljno da bi mogao Novaku otkidati Slamove, dok je Novak jedini koji je konstantno napredujući iz godine u godinu napravio takav rascjep u odnosu na ostatak toura da se može reći da je njegov tenis jedan zaseban nivo u odnosu na ostale.

Dakle, ako gledamo suštinski, malo toga se njemu može zamjeriti. Igra na nevjerovatnom nivou i ako pogledamo kompletnost njegove igre, teško ćemo naći takvu mašinu od igrača u bilo kojem dijelu teniske historije. Međutim, to nije upitno, jer se Novak kao takav izdvojio i onda kada su Federer i Nadal bili apsolutno konkurentni (2011. godine), već je problem to što Novak sa 50% svoje igre uspijeva da konstantno dolazi do završnica najvećih turnira i osvaja ih. Da ostavimo na stranu njegov veliki šampionski i igrački kvalitet, to više govori o stanju i jačini konkurencije na ATP touru koji su blago rečeno katastrofalni. Međutim, takvo stanje je bilo i dok je 'Velika četvorka' postojala, samo što su učmalost ATP toura pokrivali upravo njih četvorica, dok sada kada većina njih nisu u tom elementu možemo vidjeti otprilike kakvo haotično stanje je vladalo na touru svih ovih godina i ko je sve vrijeme bio konkurencija onim najboljim.

Nije puno/nimalo bolje bilo ni u vrijeme Rogerove dominacije, jer je i Federer većinu mečeva rješavao uglavnom u svlačionici, slično kao što to Novak danas radi. Kombinacija Rogerovog i Novakovog nestvarnog nivoa i jako loše konkurencije davala je takvu dominaciju ovih tenisera u dva različita vremenska perioda, s tim da ovo što Novak trenutno radi nikada nismo vidjeli da je neko radio u takvoj mjeri, na čemu mu treba jednostavno skinuti kapu. :palacgore:

Treba istači da teniska perspektiva izgleda dosta dobro, jer je mlada garnitura igrača dosta jaka, samo je pitanje koliko će im trebati vremena da u potpunosti stasaju i priključe se u borbi za najveće turnire. Mislim da neće puno i da defakto neće biti promašaj kao što su to bili Dimitrovi, Raonići, Monfilsi, Nishikoriji i slični.
Razumjem ja da je jako teško imati par vrhunskih igrača i plus jak ostatak toura, jako teška kombinacija.Ako nista do prosle ili pretprosle godine taj top 4 je bio jači (tj 3 od njih 4) i cinili su konkurenciju jedni drugima, uz Vavrinku koji bi se ubaci jednom godisnje i to je bio fin balans.

Moje postovanje prema Novaku je ogromno.Veliki igrac i to je dokazao kako ti reče 2011 godine i nema vise kome sta dokazivat.
Ali onaj tenis je zaista tesko ponovljiv, cak se ne bi libio reći da je nemoguce.Sve je te godine islo za rukom.Bio je gladan uspjeha, prvi put na broju 1, titule u kontinuitetu,dokaz da nije "one slam wonder" itd itd, a najveca prednost mu je bila sto je napravio taj kvalitativni skok odjednom.Ko mu se mogao nadati? Prosjecna 2010 za Novaka, Rafa ga na kraju 2010 glat uzeo u finalu US Opena i onda par mjeseci poslje ne moze seta da uzme i gubi u nizu 6-7 mečeva...?
Bukvalno je, uz sav napredak na fizickom,tehnickom,taktickom i mentalnom planu, uhvatio cijeli tour na spavanju ili ti ga na krivoj nozi.

Jasno je bilo da od 2012 situacija nece biti ista.Vec ono epsko finale AO-a na pocetku godine je bilo neki pokazatelj.
Novakovi rezultati u godinama 12,13,14 (do Rafinog potpunog pada) nisu bili nista bolji od npr konkretno Nadalovih.Vise kontinuiteta sto mu je donosilo poziciju 1 i wtf ali h2h je bio ja msm na Rafinoj strani za 1 pobjedu i jedan slem više u tom periodu.Tu je se vidjelo da je Novak veliki igrač ali ipak ne toliko dobar da moze sa 50% snage dolazit do 1/2 slemova i mastersa i onda podici to na nekih 70% i osvojiti turnir.Takav nije postojao nikad i mislim da ne ne bi trebao da postoji, onda sport gubi smisao.

Definitivno nisam pobornik ideje kako je njegov tenis najbolji ikad.Mozda taj nivo iz 2011 jest najblizi tome ali opet ne mogu se otet dojmu da je "to fatanje tura u snu" dobrano uticalo na to.A i ne volim neki maximalni nivo nekog igrača ocjeniti kroz kratak period.Draze mi je npr u neki miks ubaciti 3-4 najjace sezone pa iz tog izvuci prosjek.Kod Rafe su to 8,10 i 13, kod Rogera 2005-7, Novaka 2011-12 i sad ova 15 stim sto ne mislim da mu je nivo tenisa 15 veci od nivoa tenisa od koju godinu ranije a rezultati ubjedljivo bolje, ali to je ono u cemu je sva poenta ove price.

Da imam neki vremeplov ili nesto slicno, volio bih staviti Nadala iz 2013 sa Novakom iz 2011.(pod uslovom da mentalna situacija u Rafaelovoj glavi ne bude kao ona kad je vec izgubio 6 u nizu vec onakva kao poslje RG-a 2012 ili 2013 npr) ili Rogera iz 2007 sa Novakom iz 2011.I ne samo spojit ih jedan meč da odigraju vec nesto veci broj meceva kroz sve podloge i uslove, pa da vidimo ko bi slavio na kraju vise puta.

Ne mogu da vidim razloga za Novakove nesto losije rezultate u te tri godine o kojima pričam? Kod Rogera je pad dolazio godinama, drzao je haman cijelu karijeru kontinuitet, nije imao vece povrede, i igrao je dok je bilo snage.Rafa bi obično igraj dobro pa se povrijedi pa se vraćaj i opet igraj dobro i tako u krug.Jako cesto je na turnire ulazio u nikakvoj formi te gubio jedno vrijeme dok ne ufati ritam.Prosle godine je eskaliralo i vidjelo se da je kraj.I Marrej je imao tu operaciju poslje koje više nije isti.Svaki ima nešto ali Novak nema objasnjenja za mozda i prelagano izgubljen US open 2013, za izgubljena 2 finala od Mareja, za izgubljeno 1/2 od Nisikorija, za cinjenicu da je imao 3 pokusaja da prime Rafu skine na RG-u i nije uspio.Ja se ne mogu otet dojmu da Marej protiv bilo koje zdrave verzije Nadala do 2015 bi imao šanse da uzme titulu rafi ispred nosa....Isto tako vrijedi i za Rogera.Mrlju mu malo baca Delpo doduse :D
Ja Rafi i Rogeru sad ne mogu nista zamjerit, tako je kako je, moze Novak nabit 25 pobjeda više u h2h mislim da nece puno znaciti, ali njegovi "kiksevi" dok je Rafa mogo trčat i Murray bio malo bolji su mozda ipak realnost? Mislim da on nije kapacitet da veze neke multi slem sezone, da mu najveci rivali ne uzimaju set u 6-7 meceva zaredom isl...Ali ako situacija ostane ovakva...
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

ned apr 03, 2016 1:27 pm

Teško je to nazivati 'hvatanjem toura u snu', a da relevantno oslikava ono što je Novak uradio te godine. Novakova 2011 je došla kao posljedica svog rada, taktičkog i tehničkog usavršavanja iz prethodnih godina, a te sezone je kliknulo. Imali su i Federer i Nadal dovoljno vremena te godine da shvate da je Novak sada potpuno drugačiji igrač, pa šta su uspjeli uraditi? U 11 mečeva kombinovano ostvarit jednu pobjedu (Roland Garros). Tako brutalno izdominirati do tada najveći teniski duo ikada samo oslikava nivo njegovog teniskog nivoa koji je za mene vjerovatno najveći/najkompletniji koji sam vidio.

Šta se desilo sa Novakom u narednim sezonama do 2015. godine? Dobro pitanje, ali teško je naći pravi odgovor. Ja sam često govorio da je on morao osvojiti više u tom periodu i da po tome najviše podsjeća na Ivana Lendla, jer je gubio mečeve koje nije smio gubiti i u kojima nije uspijevao pronalaziti svoj vrhunski tenis. Moja teorija je bila da je njegov tenis fizički i mentalno previše zahtjevan da bi ga uspijevao u kontinuitetu držati na nivou kao 2011. godine, te da Novak nema tu mentalnu crtu da dobija mečeve i kada igra loše. Međutim, u nastavku me demantovao, a tu je dovođenje Bekera odigralo ključnu ulogu. Prije svega, Becker mu je sa tog mentalnog aspekta donio neke presudne stvari koje je Novak 2015. godine i pokazao.

Dobio je finale protiv Murraya u kojem je bio lošiji igrač, izgubio je od Wawrinke koji je igrao tenis života, razbio je Federera na Wimbledonu odličnom igrom, dok je na US Openu ponovo dobio meč u kojem nije igrao svoj najbolji nivo i u kojem je Federer bio dosta bolji igrač. Između toga je razvaljivao konkurenciju na Masters turnirima u dominaciji kakva nije viđena prije. Dakle, tu se utjecaj Beckera najbolje vidio kada je Novak i sa lošijim nivoom tenisa osvajao najveće titule dobijajući mečeve koje bi ranije gubio. Možemo govoriti i lošijoj konkurenciji koje je bilo, ali objektivno Federer je i na Wimbledonu i na US Openu prošle sezone igrao TOP tenis koji bi mu protiv svih igrača donio Grand slam, ali ne i protiv Novaka koji ima jedan nivo više u svojoj igri.

Istina je da sadašnji i prošlogodišnji Novak ne igra konstantno istim intezitetom kao 2011. godine, ali istina je i da nema potrebu za to. Očito je da dozira i da može tempirati formu u zavisnosti od težine svojih mečeva. To je pokazao i Wimbledon prošle godine, to je pokazao i Australian Open ove i veliki broj Masters turnira koje je poosvajao u proteklom periodu. Također, velika razlika je u taktičkoj i tehničkoj kompletnosti Novaka Đokovića sada i ranije. Unaprijedio je sve što je mogao u svojoj igri (naročito slajs), naučio je kako da podiže formu kada je to potrebno, napravio je od sebe upravo onu zvijer kakva je bio i Prime Federer kada je dominirao ATP tourom.

Kako bi izgledao Novak 2011 i Nadal 2013? Tipujem na pobjedu Novaka na 3 od 4 turnira (RG). Onakav intezitet sumnjam da je ikada viđen i ne vjerujem da bi bilo koji Rafa to mogao ispratiti. Tih 6 uzastopnih pobjeda iz 2011. nisu došli tek tako i da je Novak ostao na nivou iz 2010. godine, Rafa bi te sezone imao najbolju sezonu ikada. Međutim nije. Novak je dobio dva vrhunska meča u Miamiu i Indian Wellsu gdje je Rafa bio pravi Rafa, a onda je tu dominaciju prebacio i na šljaku. Kada je Nadal izgubio te mečeve i pored svoje vrhunske igre mislim da je shvatio da ishod njihovog match upa zavisi više od Novaka nego od njega. A Prime Roger i Prime Novak bi bilo jako zanimljivo i tu je situacija malo drugačija. Vjerujem da bi Federer uspostavio dominaciju nad Novakom na podlogama iz 2006, dok bi Novak to uradio na današnjim podlogama. Novak je ipak kralj sporog harda.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Big Dipper #13
Postovi: 10
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

ned apr 03, 2016 9:48 pm

Djoković je prvi igrač još od velikog Roda Lavera za koga se može kazati da jeste ponajbolji igrač na svim podlogama i u oba uslova (u zatvorenim i na otveronom). Zašto je to tako? Vrlo jednostavno:

1) zbog pada konkurencije

i

2) zbog Novakovog napretka

Novak je danas kompletniji igrač nego te famozne 2011., te mu nije potrebno da grinduje i igra na 100% u svakom susretu. A i konkurencija su mu Federer (5 godina stariji), Nadal (5 godina raspadnutiji), Murray (koji nije na nivou 2010-13), te Wawrinka (koji igra vrhunski 1-2 turnira godišnje) i likovi poput Nishikorija, Berdycha, Tsonge, Monfilsa...

BTW, Nadal je 2013. odigrao 6 mečeva protiv Novaka i bilo je 3-3. Nadal je nekako iščupao te svoje pobede, dok je u mečevima koje je gubio - gubio glatko. Tako da ipak treba razmisliti kada se porede Nadal iz 2013. i Djoković iz 2011. ili 2015-16. ;)
 
tennis4ever
Postovi: 6
Pridružen/a: pet apr 01, 2016 8:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 12:25 am

Big Dipper #13 je napisao/la:Djoković je prvi igrač još od velikog Roda Lavera za koga se može kazati da jeste ponajbolji igrač na svim podlogama i u oba uslova (u zatvorenim i na otveronom). Zašto je to tako? Vrlo jednostavno:

1) zbog pada konkurencije

i

2) zbog Novakovog napretka

Novak je danas kompletniji igrač nego te famozne 2011., te mu nije potrebno da grinduje i igra na 100% u svakom susretu. A i konkurencija su mu Federer (5 godina stariji), Nadal (5 godina raspadnutiji), Murray (koji nije na nivou 2010-13), te Wawrinka (koji igra vrhunski 1-2 turnira godišnje) i likovi poput Nishikorija, Berdycha, Tsonge, Monfilsa...

BTW, Nadal je 2013. odigrao 6 mečeva protiv Novaka i bilo je 3-3. Nadal je nekako iščupao te svoje pobede, dok je u mečevima koje je gubio - gubio glatko. Tako da ipak treba razmisliti kada se porede Nadal iz 2013. i Djoković iz 2011. ili 2015-16. ;)
Treba istaci da je Nadal i 2013, prvenstveno mislim na prvi dio sezone, dolazio poslje teske povrede iz 2012 i da je ogromna razlika izmedju Rafe 2013 do WB-a(gdje se provuko kroz RG i uopste nije briljirao na sljaci prije RG-a) i Rafe na ona 3 turnira kad je vezao 2 mastersa i US - sto je poslo za rukom malo kome.
Ja iskreno mislim da bi Rafa iz drugog djela 2013 lako protiv Novaka iz 15-16 jer ovaj trenutni Novak ne briljiira uopste.
Ta 2011 je nesto drugo opet kazem.Ni blizu 2015-16 siguran sam.Reko sam da bi ih volio sastaviti ali da nisam siguran u rezultat.Prle veli da bi to bilo 3 od 4, ja mislim da bi Rafa mozda imao šanse i na US-u, sto ne znaci st riktno da bi bilo 2:2 ali vrlo moguce...U te stvari nisam ni bio siguran uopste tako da...
Moja poenta je da je Novak dosta varljivi, cesto je u tom periodu gubio sto nije smio, a ta glava je jednak dio paketa kao i forhend,bekhend,ritern isl.

@prle
dosta dobar post
Istina je uvijek na pola puta vjerujem.
Ne sumnjam u njegov napredak, ta 2011 je nesto nevidjeno, samo mislim da je realnija situacija sa top Rafom i Rogerom, da njih trojica djele GS-ove podjednako a ne ovo sto danas gledamo.
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 2:40 am

Nishikori objasnio šta je ono što Đokovića čini tako dominantnim igračem


“Ne znam za druge igrače, ali je teško naći njegove slabosti. Imao sam nekoliko taktika prije meča, ali mislim da ih nisam najbolje sproveo u djelo kako bih ga pobijedio. Griješio sam dosta iz forhenda i napravio mnogo neiznuđenih grešaka. Novak ima sjajnu odbranu, tako da je teško razbiti njegovu igru. Vrlo je strpljiv i ne promašuje. Uvijek je teško je igrati protiv njega. Mislim da nisam igrao toliko loše, ali istovremeno on je igrao sjajan tenis. Moj servis nije funkcionisao danas, a on ima izvrstan ritern, tako da sam bio pod pritiskom u mojim servis gemovima. On je definitivno najbolji igrač na svijetu trenutno. Sve je zavisilo od njega, čak i ako nisam igrao onako kako sam želio”.

Pročitajte više na: http://sport1.ba/nishikori-objasnio-sta ... m-igracem/

To je to. Nenormalno zahtjevan tenis je potreban da bi se pobijedio Đoković, čak i onda kada on ne igra dobro koliko može igrati. Riternom uvijek potiskuje protivnika, malo griješi i poklanja što u suštini znači da bi igrač došao do pobjede mora sprovesti taktiku koja će pravovremenom ofanzivom iznuditi više grešaka od Novaka (tenis poput Federerovog, Wawrinkinog) i oduzimati mu poene ili ga smaračkom igrom natjerati da više poklanja (Simon). Teško je, čak i kada obuhvatimo širi spektar teniske historije naći veliki broj igrača koji bi u kontinuitetu to mogli raditi, što znači da njegov teniski sistem i nivo manje zavisi od jačine konkurencije, a više od svog nevjerovatnog kvaliteta.

Može se to i shvatiti ako raščlanimo njegovu igru na proste faktore. Dobar servis, izvrstan ritern, podjednako jaki forhend i bekend, gimnastička elastičnost tijela koja mu omogućava da odigrava udarce iz raznoraznih neprirodnih pozicija na terenu, savršeno uravnotežena ofanziva i defanziva, vrhunsko kretanje, tranzicija, counterpunching. Kako se suprostaviti igraču kome su svi bazični segmenti vrhunski? Tokom finala je u jednom trenutku izašla statistika da je Nishikori više od 60% udaraca tokom turnira udarao iz terena, a protiv Novaka Đokovića, ako sam dobro zapamtio manje od 20%. To je smrt za igrača koji obožava rano hvatati lopticu i diktirati poen, ali najbolje oslikava svu efektivnost Novakovog tenisa.

Konstantno duboki udarci ne dozvoljavaju protivniku prostor i namještanje za kvalitetan napad, tako da on mora više rizikovati napadajući iz neizgrađenih pozicija što dovodi do grešaka. Dubina i konstantnost Novakovog riterna oduzimaju prednost početnog udarca serveru, samim tim i mogućnost da lako osvajaju poene i svoje servis gemove. U kombinaciji sa odličnim čitanjem igre (anticipacijom), fenomenalnom defanzivom, podjednako dobrom ofanzivom I još boljom kontraofanzivom i tranzicijom Novak je u stanju kontrolisati udarce bilo koje jačine, naglo prelaziti iz odbrane u napad, a onda eksploatisati protivnikovu defanzivu.

Igrači se ne mogu suprostaviti tome, jer je teško dostići nivo kompletnosti u igri koji bi to nadmašio. Novak se vrhunski brani, vrhunski napada i vrhunski drži lopticu u igri, a to su tri baseline segmenta u kojima je Novak podjednako dobar, što niko drugi ni približno ne posjeduje u toj mjeri. Zato pobjeda protiv njega zahtjeva nadrealan nivo tenisa koji je u kontinuitetu nemoguće pronalaziti jer je fizički, mentalno i tehnički iscrpljujuć i jako je malo igrača u cjelokupnoj teniskoj historiji sa elementima koji bi im garantovali potpunu konkurentnost ovakvoj teniskoj mašini. Konkurencija je defacto katastrofalna, ali je ključni problem u Đokoviću.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 10:33 am

Svakako da je Nole najbolji trenutno i vrlo je teško s njim igrati. Ali isto tako i konkurencija je katastrofalna, u 2015 je imao samo Federera koji ga može dobit i to Federera koji je već pred penzijom. Murray nije nikad ni mogao, Nadal se raspao totalno. Ovi ostali imaju previše mana da bi se suprostavili Novaku. Vjerovatno bi opet osvajao dosta titula ali ne na ovaj način da ostali igrači imaju kvalitet da mu se suprostave.

Mislim da ovako neće još dugo. Ovo je vrlo teško držati, pogotovo ovaj tenis poslije USOa. Podhitno je potreban pravi Rafa na šljaci da malo ovo učini zanimljivim.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 3:07 pm

Mogao je i Murray itekako, samo što ga je Novak prelomio u Shangaiu 2012. godine kada je spasio pet meč lopti i spriječio ga izjednači skor u njihovom H2H-u. To što je nakon toga Novak još više usavršavao svoju igru, a Andy pao za nekoliko koplja ispod (i operacija je učinila svoje) nije Novakova krivica.

Federer je pred penzijom još od 2010. i svake godine se provlači ista priča. Možemo mi pričati o starom Federeru koliko hoćemo, ali je činjenica da je taj isti Federer igrao svoj TOP tenis na Wimbledonu 2014. i 2015, kao i na US Openu, a da je u sva tri meča sa Novakom obrao bostan. Teško da su biologija i godine uzrok tome.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 3:11 pm

Prle je napisao/la:Mogao je i Murray itekako, samo što ga je Novak prelomio u Shangaiu 2012. godine kada je spasio pet meč lopti i spriječio ga izjednači skor u njihovom H2H-u. To što je nakon toga Novak još više usavršavao svoju igru, a Andy pao za nekoliko koplja ispod (i operacija je učinila svoje) nije Novakova krivica.

Federer je pred penzijom još od 2010. i svake godine se provlači ista priča. Možemo mi pričati o starom Federeru koliko hoćemo, ali je činjenica da je taj isti Federer igrao svoj TOP tenis na Wimbledonu 2014. i 2015, kao i na US Openu, a da je u sva tri meča sa Novakom obrao bostan. Teško da su biologija i godine uzrok tome.
Hoćeš da kažeš da je Roger tada igrao tenis kao 8 godina prije?
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 3:31 pm

Približno tome. Njegov tenis na prošlogodišnjem US Openu je jedan od najvećih nivoa koji sam vidio od njega, a recimo meč protiv Murraya u polufinalu Wimbledona jedan od najboljih koje je odigrao. Provrti mečeve i obrati pažnju kako je odigrao sva tri turnira i na kakav način se plasirao u finale, vjerovatno ćeš dobiti isti utisak.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 3:39 pm

Prle je napisao/la:Približno tome. Njegov tenis na prošlogodišnjem US Openu je jedan od najvećih nivoa koji sam vidio od njega, a recimo meč protiv Murraya u polufinalu Wimbledona jedan od najboljih koje je odigrao. Provrti mečeve i obrati pažnju kako je odigrao sva tri turnira i na kakav način se plasirao u finale, vjerovatno ćeš dobiti isti utisak.
Te turnire je odigro maestralno, al ni približno turnirima kako je prije igrao. Ne mogu se druže složiti sa tobom, pravi Roger ne bi chokiro kao što je ckorio to vrijeme. Njegove prave partije su bile samo bljesak onoga što on zna zapravo. Isti ritam nije mogao držati cijelo vrijeme. :)
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 4:14 pm

Ne moramo se slagati, upoređujemo mišljenja. :DD:

Znao je Federer i u primeu chokirati, posebno protiv Nadala u finalima Roland Garrosa i Rima. Mentalno stanje u meču i upoređivanje kroz prizmu toga nije relevantno, a evo i zašto. U Rogerovom primeu imao si situaciju da je Federer dominirao nad igračima poput Davydenka, Roddicka, Blakea, Safina i ostalih, dok je istovremeno 'chokirao' protiv Nadala na šljaci (RG 06 i 07, Rim 06 itd). Zašto je isti igrač pokazivao svoja dva lica u tim mečevima? Zato što je protiv Davydenka i ostalih znao stvari zavise od njega, imao je 'mental edge' nad njima i mogao se osjećati sigurno, jer je bio svjestan da su oni ti koji će prije 'puknuti', nego on.

Ono što je on radio njima sa mentalnog aspekta, radio je i Nadal njemu, pa smo tako imali finale Roland Garrosa 2007 gdje Federer iskoristi jednu ili dvije brejk lopte od ukupno 17? A govorimo o Rogerovom primeu. ;) Zato 'chokiranje' protiv Novaka na US Openu 2015 nije relevantno, jer se baziramo na teniski nivo koji je Federer prikazao, a on je, budimo realni bio toliko visok da je baš podsjetio na njegove najbolje dane, po svemu što je igrao i po stepenu dominacije kojom se plasirao u finale.

Možemo sve to analizirati i sa aspekta udaraca ili kroz broj gemova koje je Federer izgubio na putu do tih finala ili se jednostavno bazirati na njegovo mišljenje u kojem i sam ističe da se danas osjeća kompletnijim teniserom nego ranije, što je i normalno. Da je preko puta mreže tada bio bilo koji drugi igrač, Federer bi vjerovatno imao cvaju na svom kontu, ali Đoković nije niti Roddick, niti Murray niti Davydenko. On je jedini koji je mogao dobiti onako zakuhtalog Federera u uslovima koji Rogera više favorizuju. To najbolje potvrđuje njegov kvalitet.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: ATP Masters 1000 (2016)

pon apr 04, 2016 5:20 pm

Još samo jedna stvar druže, kažeš Roger je mogao protiv tih nabrojanih igrača? A ko danas ima parirati Đokoviću? Njegova konkurencija nije ništa jača od Rogerove ili ja nisam shvatio o čemu zapravo pričaš? Govorimo o tenisu u kome je svjetskom broju 1 glavni konkurent čovjek koji je duboko zašao u četvrtu deceniju. I da, po mom mišljenje Novakov tenis je u padu, zašto imam takav osjećaj, ne znam, ali ga imam. Od sljedeće sezone će početi padati, jer će ga počet izdavati njegova snaga, kako mentalna, tako i fizička, a to mu je najveći adut.
Željezničar ante portas !

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija