Avatar
Trezeguet
Postovi: 30
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:21 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 12:45 pm

Virtu4L je napisao/la: Jos jedna bačena sedmica, a još nekoliko ih slijedi, bravo Džumhuri.
Ništa nisu naučili iz prošle godine
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 12:59 pm

Virtu4L je napisao/la:Jos jedna bačena sedmica, a još nekoliko ih slijedi, bravo Džumhuri.
Šta je to trebao igrati umjesto IW i Miamia, pa da sedmice ne budu bačene?
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 1:01 pm

Opet je pokazao da je majstor za zajebati odličnu šansu.

Kako me nervira kada ima pobjedu u rukama ili u ovom slučaju set i onda to ne iskoristi, najradije bih se upucao.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 6:01 pm

shminka je napisao/la:Teško je shvatiti šta bi ti htio od njega u ovom trenutku, baš teško...da ostane challenger igrač, šta li
Očekujem dobre rezultate, a oni su mogući samo na šljaci. Kad vidim da neki Cuevasi i Pelle igraju finala 500-tki muka mi.

Challengeri mu svakako ne ginu. On je faca, neće da igra kvalifikacije za zemljane turnire, bolje direktno u MD na tvrdoj podlozi i svaki put metla.
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore
 
Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 6:08 pm

shminka je napisao/la:Šta je to trebao igrati umjesto IW i Miamia, pa da sedmice ne budu bačene?
Trebao je igrati zemlju i onda bi nas bolio qrac za IW i Majami.

Imaš lijepo Quito, Buenos Aires, Rio de Janeiro i Sao Paulo... nema veze ako negdje moraš odigrati kvalifikacije, to su samo dva kola i igrači sa kojima se može igrati, ali ne... Džumhuri žele velike pozornice, možda nekome daju i autogram i sad ispadaju iz TOP100.
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 6:46 pm

Ostvario je dobre rezultate u prva dva mjeseca. Da li bi bilo bolje na šljaci? Možda.

Ne shvatam ni što te muka hvata od toga da Cuevas osvaja neki turnir na šljaci, momak je igračina. Neki Cuevas podera nekog Nadala na šljaci i osvoji titulu. Sasvim je jasno da to Damir trenutno nije u stanju uraditi.

Njemu je ovo posao, naravno da je razmišljao o tome gdje će igrati u februaru. Cijeli život je radio za to da može uzimati lovu sa velikih turnira, a sada mu se to zamjera. Kažeš da nije frka igrati kvale turnira u JA, ne vidim zašto onda dizati paniku oko igranja kvalifikacija ATPa po europi.

U godinu je ušao sa 649 bodova, trenutno je na 588, izgubljen 61 poen, a igrao je na ATPu turnire koji mu ne odgovaraju. Iz tvoga stava bi se naslutilo da je izgubio barem 400 bodova.

Upao je u MD IWa, još jedno odustajanje za Miami...Tipsarević opet
 
Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 7:03 pm

Zar je tako teško shvatiti šta sam mislio? Čak sam siguran da ti to veoma dobro znaš.

Bolje bi prošao na šljaci u JA i tu bi se sva priča trebala završiti.
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 7:14 pm

Ma ok bolje bi bilo, nije tamo otišao i tu se priča završava. To su 2 sedmice u sezoni, koje si ti označio kao mjesece u kojima je prosuo sve za šta je ikada radio. Sljedeće godine će ići ako bude imao ranking za to sigurno, išao bi i ove da ga je imao.

Nek se odmara sad malo u Acapulcu, a od IWa prava sezona počinje, podloge koje mu odgovaraju u potpunosti :zeljeznicar1:
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 9:24 pm

Ta komplet priča bi možda i pila vode da se na kraju prošle godine u JA nije desilo ono što se desilo. Isto ovako je na kraju 2014. osuta paljba što je ostao na dvoranskim challengerim i zabilježio par pobjeda, umesto da ode na challengere u JA. Prošle godine ode, najavi barem jednu titulu, a dobije tri metle. Igrači koji igraju te turnire imaju kvalitet baš kao i Damir i ne mogu se nazivati množinom nečijeg imena.

To da Cuevasi, Bagnisi, Monteirosi na tim dole turnirima samo čekaju Damira Džumhura da mu se naguze, jer on ima kvalitet više, jednostavno nije istina. Piškila bi se krv i dole za svaku pobjedu, baš kao i na ovoj turneji po tvrdoj podlozi.

Da je pala jedna najavljena titula na krjau prošle godine, sada ne bi imao probleme koje ima.
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 10:01 pm

Damir je u februaru branio 160 bodova, a odbranio je 60, što znači 100 je u minusu. Damir ne razmišlja dugoročno. Siguran sam da će igratoi challengere kad budu ATP turniri u Europi na šljaci.

I prošle godine a i ove je trebao otići u JA, ni jedne nije otišao i uvijek bude greška. Kako više ne nauči? Dvorana, nema šta da traži tu, to igrat samo i samo ako nema ništa drugo pa mora. A to sad nije slučaj. Nije uspjeh veliki proći samo 1. kolo. Gotovo sam siguran da bi da je otišao u JA osvojio preko 100 bodova pa na ATP turnire u Europi ne bi morao igrati kvale a ovako će morati. Ko mu pravi raspored to radi vrlo, vrlo loše. Nadam se samo da ove godine neće biti glupih egzibicija po Liverpoolu na travi, Wimbledon neka odradi čisto reda radi, na travi znao ili ne znao igrati potpuno ne bitno.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 10:56 pm

Djaba je bilo šta pisati fkt, niko ni milimetra da pomjeri, uhvatili se dvije sedmice ko da je otišao čovjek na Mars da igra, ko da gema nije uzeo

naravno da razmišlja dugoročno, naravno da zna da se morao odlučiti na prijelaz na ATP, naravno da je svjestan da je to težak put i naravno da je bio svjestan da će doživjeti pad na listi, jer je na ATPu bilo nemoguće odbraniti 160 bodova u februaru...ali je također svjestan, a vi niste, da će mu ovi mečevi na ATPu na tvrdoj podlozi biti od veće koristi u budućnosti nego što bi mu koristili neki jeftini poeni sa challengera u februaru

idu bodovno znatno lakši mjeseci, sa boljim podlogama na kojima će uspjeti nadoknaditi ovaj 61 izgubljeni poen kojeg ste se uhvatili ko ne znam ti čega :oops1:
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 11:09 pm

Ali niko ne govori o challengerima već o ATP turnirima u JA. Neće mu donjeti ništa, on nikad neće neke velike rezultate pravit u Sofiji, Montpellier, Marseille i sličnim indoor turnirima i nema potrebe da to uopšte igra.

Sasvim dovoljan broj turnira na betonu ima da odigra: Doha, AO, IW, Irving, Miami, Montreal(Toronto), Winston Salem, USO i još neki poslije tog GSa, tako da nema potrebe da ganja ove turnire. Nisu ovo 2 sedmice, već cijeli mjesec, pa čak i dva jer, realno, teško može na Mastersima do velikih bodova, tako da februar mora maksimalno koristit.

Naravno, da ne bi sve bodove odbranio (možda i bi) ali bi na šljaci daleko više bodova osvojio ili bi gotovo sve odbranio. Koliko god se trudio da bude ekstra igrač i na betonu, to neće nikad biti. Niko sretniji od mene da bude i na betonu i na šljaci fantastičan igrač ali nisam optimističan.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 11:29 pm

shminka je napisao/la:Djaba je bilo šta pisati fkt, niko ni milimetra da pomjeri, uhvatili se dvije sedmice ko da je otišao čovjek na Mars da igra, ko da gema nije uzeo
Nisu to dvije sedmice, to su dvije godine pogrešnih izbora turnira. Već postaje jasno da ne može uraditi apsolutno ništa na brzim podlogama. Damir je po profilu zemljaš i to je ono čega treba da se drži. Nema tu mjesta tvrdoglavošću i dokazivanju, a čini mi se da oni pokušavaju upravo to.

Ja ne pričam o challengerima, pričam o ATP turnirima na šljaci i sigurno da ima više šansi protiv Cuevasa i Pella (množina), nego protiv Dimitrova ili Thiema.
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri feb 24, 2016 11:30 pm

Kakve dvije godine pogrešnih turnira, gdje je to fulio prošle godine? Išao je u JA i u februaru i u oktobru...druga je stvar što je osvojio Santo Domingo, pa nije mogao na kvalifikacije ATPa, nego u Morelos na challenger

Damir može igrati na tvrdoj podlozi, čak su korekcije koje je napravio na forhendu prikladnije za tvrdu nego za šljaku...u tome i jeste njegov kvalitet više u odnosu na Pelle (množina) jer NIJE klasični šljakaš. O tome govore mečevi u februaru, a to što ti smatraš tijesno izgubljene mečeve nekim metlama je neka druga stvar

Nema potrebe da se ograničava tako kako ga vi ograničavate, ok, neće osvojiti titulu na Delrej plaži, ali i ovako je ostvario dobar rezultat
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 25, 2016 2:12 pm

Morao je, 'ili ča ili bu', a kad su ATP krema i turniri već bili nadohvat ruke, oprobao se, fino zaradio i vidio gdje škripi s konkurencijom. Više je pozitivnog nego negativnog u ova dva mjeseca, po meni a fali jedna pobjeda da vjerovatno i sam bude prilično zadovoljan. Ne krivim ga, od marta će morati racionalnije gledati na svoje mogućnosti. I ne vjerujem da će sebi dopustiti luksuz da mjesec dana hoda po Sarajevu u julu kao lani dok konkurencija vrijedno skuplja bodove i lovu. Ove godine to neće moći, ako želi ostati u Top 100.
KOntam da poboljšanja na betonu nužno vode i boljoj igri na zemlji gdje nije previše očekivati i prvu titulu na ATP ove godine. Samo da se poklopi par stvari.
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 25, 2016 2:26 pm

U julu lani igrao 4 turnira i Bundesligu, nijedan turnir od toga nije u Sarajevu :shisha:

Bilo bi lijepo vjerovati da će poboljšanja na tvrdoj značiti i poboljšanje na šljaci, ali ovoga puta nisam previše siguran u to. Sve što je radio od septembra do danas u igri je radio da bi se poboljšala igra na tvrdoj. Najgori tenis u tom periodu je igra baš na šljaci na ona tri challengera. Ostaje nada da se šljaka samo poklopila sa periodom u kojem nije bilo ni snage ni motivacije, na kraju sezone.

Za bodove stvarno ne brinem, ima kvalitet i ima toliko prostora da ih zaradi u mjesecima u kojima je brljavio prošle godine. Mjesto u prvih 100 može izgubiti na par sedmica, ali ono nije ugroženo na duže staze, ni blizu.
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 25, 2016 2:41 pm

shminka je napisao/la:U julu lani igrao 4 turnira i Bundesligu, nijedan turnir od toga nije u Sarajevu :shisha:

Bilo bi lijepo vjerovati da će poboljšanja na tvrdoj značiti i poboljšanje na šljaci, ali ovoga puta nisam previše siguran u to. Sve što je radio od septembra do danas u igri je radio da bi se poboljšala igra na tvrdoj. Najgori tenis u tom periodu je igra baš na šljaci na ona tri challengera. Ostaje nada da se šljaka samo poklopila sa periodom u kojem nije bilo ni snage ni motivacije, na kraju sezone.

Za bodove stvarno ne brinem, ima kvalitet i ima toliko prostora da ih zaradi u mjesecima u kojima je brljavio prošle godine. Mjesto u prvih 100 može izgubiti na par sedmica, ali ono nije ugroženo na duže staze, ni blizu.
Avgust, lapsus, ali svejedno kao da je Federer odmarati 4 sedmice je previse.
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

pet feb 26, 2016 1:02 pm

Upao je u MD Miamia, znači u martu ide na IW, challenger u Meksiku i Miami
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

pet feb 26, 2016 1:51 pm

shminka je napisao/la:Upao je u MD Miamia, znači u martu ide na IW, challenger u Meksiku i Miami
Koji ch u Meksiku? Irving? Zar to nije u Americi? :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

pet feb 26, 2016 1:57 pm

Guadalajara, Mexico, promjena prvobitnog plana, ovo je ulazna lista

Baghdatis, Marcos CYP 57
Estrella Burgos, Victor DOM 74
Youzhny, Mikhail RUS 78
Pouille, Lucas FRA 88
Dzumhur, Damir BIH 95
Fritz, Taylor USA 102
Berrer, Michael GER 111
Zeballos, Horacio ARG 112
Jaziri, Malek TUN 121
Carballes Baena, Roberto ESP 122
Falla, Alejandro COL 128
Brands, Daniel GER 131
Montanes, Albert ESP 135
Robert, Stephane FRA 139
Arguello, Facundo ARG 141
Gonzalez, Alejandro COL 143
Novikov, Dennis USA 154
Ghem, Andre BRA 155
Menendez-Maceiras, Adrian ESP 163
Ward, James GBR 165
Andreozzi, Guido ARG 172
Sarkissian, Alexander USA 179

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija