• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 32
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 12:17 pm

u ponedjeljak
 
Avatar
crozzer
Postovi: 244
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:59 pm
Lokacija: www.fcsarajevo.ba
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 12:20 pm

Taman da se malo odmori, i onda u nove pobjed! :titula:
Da podigneš do visina, pehar ti na rukama....
 
Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 1:48 pm

Za razliku od vas ja nisam vidio neki veliki napredak. Vidio sam očajnog Dimitrova, kojeg i takvog Damir nije uspio pobijediti. Sve Damirove stare bolje su opet došle do izražaja i još uvijek ne mogu vjerovati da sinoć nije slavio u meču u kojem mu je protivnik sve poklonio i bukvalno ga je molio da ga pobijedi.

Vidim ponovo se mitomanski stvara neki herojski poraz, a po meni je ovo sramotan poraz. Svaki imalo ozbiljniji igrač bi onog Dimitrova počistio sa terena za sat vremena. To je ono što Damiru nedostaje evo već godinu dana, da uzme ono što mu se ponudi, a sinoć je imao sve na tacni, isto kao protiv Goffina.
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 1:58 pm

Pretjeruješ virtual, Damir je učinio Dimitrova lošim

napredak na reternu je nenormalan, on prošle godine nije mogao vratiti na challengerima nikakav servis na tvrdoj podlozi, jučer vratio haman sve

Anticipacija dosta bolja, držanje visokog intenziteta u razmjenama duže

doći će i velika pobjeda brzo, mora raditi još više i rezultat neće izostati

ne stvara se nikakav herojski poraz, samo se ističu stvari koje jesu bolje nego prije, da ti je neko na početku sezone rekao da ćeš žaliti za mečevima protiv Goffina i Dimitrova na tvrdoj podlozi sigurno bi im rekao da je lud...e to je napredak
 
Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 2:20 pm

shminka je napisao/la:Pretjeruješ virtual, Damir je učinio Dimitrova lošim
Čime konkretno? Dimitrov se raspao nakon brejk lopte na 4-1 u prvom setu i nije uzeo više niti jedan gem. Damirovom zaslugom? Ne bih rekao. Nije Damirova zasluga kada protivnik ne može da ubaci čistu lopticu u teren, kada je izbacuje po dva metra u aut ili pogađa u dno mreže, i to radi konstantno. Gledali smo mnogo sličnih mečeva kada igrač jednostavno pukne, nije u ritmu i poklanja sve što se može pokloniti. Damir je u prvom setu radio sve ono što ne treba raditi, slao je plitke lopte tu negdje na T polje i dozvoljavao je protivniku da se namješta na forhend.

Samo u prvom setu je odigrao tri očajna drop shota i osvojio je sva tri poena, ne svojom zaslugom nego Grišinom. Jedina sreća Dimitrova je što je imao Damira sa druge strane, 99% top 100 igrača bi ga poslalo nazad u Bugarsku, a Damir je tih 1%. Koji je Grišin procenat ubačaja prve serve, oko 60%? Isto tako bih volio vidjeti statistiku neforsiranih.
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 2:21 pm

Po meni ste obojica djelimično u pravu. Napredak Damira na igračkom planu je veliki, Dimitrov jeste bio katastrofalan sinoć, ali kad bi Damir samo malo opao u intezitetu udaraca, onaj bi uglavnom lako dolazio do poena. I kompliment je da se sa igračima poput Dimitrova i Goffina Damir može nadigravati, naročito na tvrdim podlogama na kojima je to ranije bila nemoguća misija. To jeste igrački napredak i to ogroman. Međutim, ja u Damirovu mogućnost igračkog i tehničkog napretka nikada nisam sumnjao.

Ono što nije dobro jeste mentalni segment, jer se ponovo istakla ta mentalna nezrelost da prelomi protivnika i pošalje ga na pod onda kada ga ima na konopcima. I tu se ne slažem sa @Shminkom, jer nije dobro da gubi takve mečeve. Može on izvući dobre stvari iz toga, jer je svjestan gdje škripi, ali što više 'dobijenih' mečeva izgubi, bilo to protiv Dimitrova ili Munoza De la Nave, to će više gubiti na samopouzdanju i veće će biti šanse da će takve stvari ponavljati opet, nego da neće. On je sinoć ponovio isti kiks kao protiv Goffina na Australian Openu, a to nije nimalo pohvalno i ako ga već hvalimo kada to zasluži, onda ne trebamo žmiriti ni na očigledne kikseve koje pravi. A ono sinoć je bio kiks i to ogroman.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 2:24 pm

Nije se Dimitrov raspao na 4-1, pogledaj meč još jednom, pa ćeš vidjeti da se nije tada raspao

Jeste poklonio break na početku drugog greškom, jeste poklonio dva gema u trećem setu, ali nije poklonio prvi set

Što Grigor nije igrao loše u prvih 5 gemova? Što je imao 100% osvojenih poena na prvi servis? Zašto nije pravio greške?

Zato što je Damir reternirao plitko

https://www.youtube.com/watch?v=MDOGnFhL0-8" onclick="window.open(this.href);return false;

evo ga sažetak, imaš poene u tom gemu u kojem je vratio break na 4-2, pa mi objasni gdje se to tačno Dimitrov raspao i gdje je to nešto veliko poklonio

Kad god je Damir odigrao nešto plitko, Griša je zabijao vinere, napravio je možda 3-4 velike greške i to je to, ostalo je pospremao kao viner vrlo lako
Zadnja izmjena: shminka, dana/u čet feb 18, 2016 2:26 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 2:25 pm

Ne znam, možda sam ja još uvijek frustriran porazom pa preuveličavam, ali niko me ne može ubijediti da je Damir sinoć usrao motku i da je jednostavno MORAO pobijediti.
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 2:28 pm

Ma ok, mogao je dobiti, nije, ali to da ga je Grigor vratio u meč jednostavno nije istina, imaš sažetak, vrlo dobro se vidi šta se desilo, desilo se to da je Damir počeo igrati

Igrao loše Berdych u drugom setu u Dohi, igrao loše Goffin, igrao loše Smyczek, igrao loše Berankis prekjučer, igrao loše Dimitrov

pa hebem mu miša, nije Damir toliko sretan da svi imaju loš dan protiv njega, ima tu i njegove zasluge
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 2:46 pm

shminka je napisao/la:Ma ok, mogao je dobiti, nije, ali to da ga je Grigor vratio u meč jednostavno nije istina, imaš sažetak, vrlo dobro se vidi šta se desilo, desilo se to da je Damir počeo igrati

Igrao loše Berdych u drugom setu u Dohi, igrao loše Goffin, igrao loše Smyczek, igrao loše Berankis prekjučer, igrao loše Dimitrov

pa hebem mu miša, nije Damir toliko sretan da svi imaju loš dan protiv njega, ima tu i njegove zasluge
To je inace praksa jer smo mi bosanci tako kompleksan narod da ne vidimo dalje od nosa. I kada se desava nesto pozitivno, kada smo svjedoci te cini, mi se vadimo na nesto drugi. Da li to bilo pozitivno ili ne. To se vidi u svakom sportu. Ili se moraju praviti paralele sa igracima iz susjedni drzava ili je protivnik imao los dan. Mafija, kladionica, lose vrijeme, uski sorcevi... Nemozemo da prepoznamo kvalitet i da pohvalimo ono sto je nase. Ja sam vise prestao da pratim komentare tipa "ovaj imo los dan, katastrofalan, grijesi... bla bla". To je kad u fudbalu igra Barcelona protiv Malage i kazes a jesu losi ovi Barcelona pa nemogu da pridju golu, katastrofa. Ali sacekaj malo, valjda je protivnik taj uzrok koji radi dobar posao i koji neda da se pridje golu. Mislim malo daleka metafora ali ima tu paralela i sa mnogim Damirom mecevima gdje momak ne dobija ni 50 % pohvalnosti koju zasluzuje. I onda dodju neki i kazu a drzava mu ne pomaze, a ovaj ne ulaze. Pa stani malo, ni obicni navijaci u mnogim trenutcima osim kad pobjedi ga "ne podrzavaju"

Ja mislim da je Damir iskljucivo izabrao tvrde terene na pocetku sezone jer je trenirao dosta i zelio da vidi gdje stoji. Takodjer misljenja sam da Damir ne zeli da bude samo igrac sljake, vec zeli da bude faktor (koliko toliko) i na tvrdim podlogama.. Na kraju krajeva i 3/4 GS se igraju na istim. Koliko smo prosle sezone samo kukali gdje Damir srednje tenisere ne moze pobijediti na hardu a od ove sezone skuplja itekako fine pobjede a Bogami nazalost i neke "herojske" poraze tipa Goffin i sinoc Dimitrov. Dosli smo kao sto si rekao u situaciju da nam je krivo kad izgubi protiv top 30 igraca na renkingu na tvrdoj podlozi!

Pa sta cemo tek ocekivati od njega kada krena (prava) sezona sljake... Samo naprijed Damire. Za mene ces uvijek biti nr.1! Ovaj momak ima tenis IQ kao rijetko ko u ovom sportu, a srce jos vece.. Nazalost vecinom to nije dovoljno ali vjerujem da ce Damir uz godine biti sve veci i veci faktor na ATP Tour:u.

Edit: Nazalost i ja sam misljenja da je "morao" osvojiti sinoc jer se mec tako odvijao ali sta je tu je. Damir je tek poceo da igra velike meceve protiv veliki (top rangirani) igraca i mislim da ce to sa vremenom izgledat puno bolje.
Zadnja izmjena: sajo10, dana/u čet feb 18, 2016 3:23 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 2:58 pm

Prošle godine odigrao 2 (DVA) meča na ATP nivou na tvrdoj podlozi. Na tvrdoj podlozi gubio od Vannija, Puetza, Estrelle, Dančevića, Beckera, Duckwortha, Havilenda (brat sad negdje konobariše garant). Ove godine već 5 pobjeda na ATPu, dobio Veselog, Smyczeka, Edmunda, Berankisa, a tugujemo za pobjedama protiv Goffina i Dimitrova. Sve to na tvrdoj podlozi.

U pravu si, nema tu nikakvog napretka :shisha:
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 3:07 pm

Mirza i Ilija predali dubl iako su vodili 1:0 u setovima. Nije valjda Mirzane da je do tvog ramena, ne daj Boze!? :(
 
Avatar
Špekac1921
Postovi: 445
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:08 pm
Lokacija: Palata Šen Brun
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 3:14 pm

:karanje:
shminka je napisao/la:Prošle godine odigrao 2 (DVA) meča na ATP nivou na tvrdoj podlozi. Na tvrdoj podlozi gubio od Vannija, Puetza, Estrelle, Dančevića, Beckera, Duckwortha, Havilenda (brat sad negdje konobariše garant). Ove godine već 5 pobjeda na ATPu, dobio Veselog, Smyczeka, Edmunda, Berankisa, a tugujemo za pobjedama protiv Goffina i Dimitrova. Sve to na tvrdoj podlozi.

U pravu si, nema tu nikakvog napretka :shisha:
To je to!
Vidi se veliki napredak u Damirovoj igri, ali to može i mora puno bolje.
Ja sam zadovoljan sa ovim do sada, nadam se da će još više pokazivati u budućnosti.
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..
 
Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 3:24 pm

Zasto je onda prosuo sve ono sto je teskom mukom stekao na challengerima?
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 3:33 pm

Šta je tačno prosuo? Misliš na bodove iz Santo Dominga i Morelosa

Prešao je ATP, bodovi su u drugom planu, bitne su pobjede na ATPu. Februar je sa bodovima svakako bio prenatrpan, ni sam Damir sigurno nije mislio da u februaru može do 150 bodova. Mart, april i maj će biti znatno lakši.

Osvojio je 125 bodova za 2 nepuna mjeseca, ovakvim tempom će zadržati poziciju za koju misliš da je `prosuta`. Uz to ide dio sezone koji mu više odgovara, a počinje sa IWom.
 
Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 3:34 pm

Mislis li da je RG ugrozen?
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 3:35 pm

Jak MD u Acapulcu:

slika
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 3:38 pm

Virtu4L je napisao/la:Mislis li da je RG ugrozen?
Nije, ugrozila bi ga samo neka povreda
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 3:41 pm

“I was trying to find my game. I didn’t think I was playing well. All the credit to Damir, he deserved all the way to win,” Dimitrov said. “I was just patient and I was very centred towards the end of the match. I thought I was very composed and just putting the ball in the court, that’s all I had to do. A win is a win.”

“As soon as darkness came it was just a completely different game,” Dimitrov said. “The ball was a little lower. He was chasing a lot of balls down, playing down the line, which surprised me.
“I found a solution, that was it. I knew physically I was going to be there … Today, I had good composure throughout; in the second and third sets things just happened for me."
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

čet feb 18, 2016 3:44 pm

Virtu4L je napisao/la:Mislis li da je RG ugrozen?
Ni najmanje. A pad se desio zbog lošeg izbora turnira. Koliko god on želio da bude neki faktor i na betonu, februar nije mjesec za to. Godišnje ima dovoljno turnira na betonu gdje može igrati. Šljaka je morala biti sad, zašto trošit energiju na nešto što ne ide. Indoor neće nikad znati igrati, pa makar igrao svaki turnir u tim uslovima.

Ali već kad je izabrao ja sam zadovoljan. Nije gubio od anonimusa, već od Kohlschreibera, GGLa, Berankisa i Dimitrova, AO ne računam. Sinoć je pao na psihičkom testu ali da ima servis i fh koliko toliko sad bi slavio pobjedu. Servis se može popravit, ima dosta igrača njgove visine i odlično to rade.

Do sada je gubio 3 meča koja je morao dobit protiv vrhunskih igrača Goffin, Klizan i Dimitrov. Ovo se ne smije dešavat.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 32

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija