Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Euroliga

čet jan 26, 2017 8:49 pm

Pao u ključnim trenucima je gubio loptu, a to Pionir ne prašta. Šteta, posebno nakon furioznog starta Zvezde bila je jako napeta utakmica, ali par uvezanih grešaka i dekoncetracije učini svoje na kraju.
Galata umalo da dođe do iznenađenja, Fener na iskustvo uzeo.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Euroliga

čet mar 23, 2017 2:10 pm

U Euroligi je jako zanimljivo trenutno. Ostala su još 3 kola do kraja. 6 timova je sigurno za top 8, 7 timova se sigurno oprašta od takmičenja u ovoj fazi, a borba za preostala 2 mjesta će se voditi između Zvezde i istanblulskih Efesa i Darussafake. Taj "tromeč" će biti jako, jako zanimljiv. Efes definitivno ima najteži raspored, igraju s Fenerom, Realom i Olympaikosom, dok Darussafaka ima najlakši. Njima dolazi Galata, ide u goste Bambergu, a zadnje kolo će biti direktan dvoboj između njih i Zvezde. Jako će biti bitni međusobni dueli. Efes ima pozitivan omjer s oba kluba, dok Darussafaka je dobila Zvezdu u Beogradu, što znači da Zvezdi igra pobjeda. Treba naglasiti da Darussafaka ima jednu pobjedu manje od Efesa i Zvezde. Beograđani imaju nešto lakši posao protiv Unicsa kući, uvijek nezgodnu Barcelonu u Španiji te zadnju odlučujuću utakmicu u Turskoj. Definitivno ako dobiju u Istanbulu oni su sigurno prošli dalje, ali to će biti zadnje kolo i tad će sve biti jasno kome šta treba. Ovo će biti jako zanimljivo ispratiti.
S druge strane, prvih 6 timova se bore za što bolji plasman na kraju, jer prva 4 tima imaju prednost domaćeg terena u četvrtfinalu. Tu je također sve otvoreno, recimo danas Baskonia i Pao igraju međusobno, a oba tima isti omjer pobjeda i poraza. Svako će imati dosta teških utakmica, no Real, CSKA i Olympiacos bi sigurno trebali biti u top 3, dok će se Fener morati dobro potruditi da ostane 4.
Timovi iz donjeg dijela su nagazne mine, to se pokazalo mnogo puta. Npr., Fener je prošlu protiv Maccabija na 79-79 imao napad za pobjedu, ali su izgubili lopti i Maccabi je uspio poentirati za pobjedu u Istanbulu. Olympiakos se u drugom poluvremenu ugasio protiv Galate i izgubio u Atini. Pao je trojkom u zadnjoj sekundi dobio Unics u Atini, a također se, kao njihovi rivali, ugasio u drugom poluvremenu u Litvi i izgubio od Žalgirisa.
Definitvno je ovaj format Eurolige jako, jako zanimljiv i podržavam da ostane i u narednom periodu. Jako dobar poteza čelnika.
Karte za Final Four u Istanbulu planule za 1,5 sat :)
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Euroliga

uto apr 04, 2017 7:52 pm

Očekuje nas zadnje kolo prvog dijela Eurolige. Biće jako zanimljivo. Zna se poredak prva tri tima i to redom: Real, CSKA, Olympiacos. Dalje od 4. do 7. je velika borba. 4. mjesto donosi prednost domaćeg terena, što je izuzetno bitno. Posebno se to odnosi na Pao, koji kući ima samo jedan nesretni poraz od ljutih rivala iz Pireja.
Zeleni idu u Izrael Maccabiju, kojeg je zadesio peh za pehom, a usput su loši bili :D Weems se drogirao ili dopingovao (msm ovo prvo), pa je odstranjen, Goudelock je povrijeđen čini mi se. Pao pobjedom ostaje na 4. mjestu, te svakako ima veći motiv od Maccabija.
Baskonia igra kući protiv Žalgirisa, koji se kasno probudio. Baski čekaju kiks Panate za prednost domaćeg terena.
Efes ima težak posao protiv Reala, ali oni su uspjeh ostvarili plasmanom u top 8.
Fener ima lagan posao protiv Barcelone kući, jer Barca, kao Maccabi, očajno igra ove sezone. Tim Željka Obradovića je ostvario par poraza koji ga je (neočekivano) udaljio od borbe za 3. mjesto, pa su trenutno čak 7.
I onda najzanimljiviji meč kola igra se u Istanbulu, u kojem se sastaju Darussafaka i Zvezda. Direktan duel za prolaz u sljedeću fazu. Stvari su jasne, pobjednik ide dalje. Turci imaju pobjedu manje, ali pošto su dobili u Beogradu, to im olakšava uveliko posao. Zvezda danas igra jako bitnu utakmicu protiv Budućnosti, dakle raspored ih ne mazi. Darussafaka ima odlične pojedince kao što su Clyburn, Wilbekin i Wanamaker, a tu su svakako Moerman, pa i Žižić. Zvezda ima najbolju obranu, uz Panathinaikos. Dakle, Zvezdina obrana mora biti na jako visokom nivou. Hendikep je svakako izostanak Stefana Jovića koji ima nezgodnu povredu leđa. Sve u svemu, biće zanimljivo
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Euroliga

pet apr 07, 2017 11:36 am

Msm da ce na kraju ipak popustit, prevelik je pritisak ...
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Euroliga

pet apr 07, 2017 9:51 pm

Loše su krenuli u meč, nekad u sredini su malo stisli, ali opet nedovoljno. Izgledalo je kao da se Zvezda unaprijed predala.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Tema Autor/ica
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Euroliga

ned maj 21, 2017 8:30 pm

Ispišajte ove Turke pliz pliz pliz :D
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Euroliga

pet nov 30, 2018 8:28 pm

Ima li iko živ da isprati Olympiakos i Budućnost ?
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Euroliga

pet nov 30, 2018 9:20 pm

bogi je napisao/la:
pet nov 30, 2018 8:28 pm
Ima li iko živ da isprati Olympiakos i Budućnost ?
Fener se prati, jedan je Žoc :geek: :geek:
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Euroliga

pet nov 30, 2018 11:32 pm

blueDBR je napisao/la:
pet nov 30, 2018 9:20 pm
bogi je napisao/la:
pet nov 30, 2018 8:28 pm
Ima li iko živ da isprati Olympiakos i Budućnost ?
Fener se prati, jedan je Žoc :geek: :geek:
Žoc je otac, ali me zanima koliko ova Budućnost može u EL pa njih nešto više pratim, Olympiakos ih raskovao na sve moguće faktore.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Euroliga

sub dec 01, 2018 12:59 pm

bogi je napisao/la:
pet nov 30, 2018 11:32 pm
blueDBR je napisao/la:
pet nov 30, 2018 9:20 pm
bogi je napisao/la:
pet nov 30, 2018 8:28 pm
Ima li iko živ da isprati Olympiakos i Budućnost ?
Fener se prati, jedan je Žoc :geek: :geek:
Žoc je otac, ali me zanima koliko ova Budućnost može u EL pa njih nešto više pratim, Olympiakos ih raskovao na sve moguće faktore.
ma tanki su oni, jos me Gordic bio razočarao za repku pa mi je hype za njih pao, ali imao sam srecu gledat zadnju četvrtinu protiv CSKA
 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Euroliga

pet nov 15, 2019 8:37 pm

phpBB [video]
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Euroliga

sub feb 04, 2023 6:18 pm

SAAAAMA KAO LIST NA VETRU, SAMA KAO PAPAPETRU!!!!!
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija