• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

uto okt 03, 2017 10:43 pm

Nisam stigao ranije nista da napisem vezano za sinocnju tekmu pa cu sad malo.Na LPu je nije bilo,pa sam gledao preko nekog jako loseg streama.
Utisci su slijedeci:Prvo,Gay nije igrao zbog poznate Popove predostroznosti.Dalje,LMA potvrdio da je u odlicnoj fizickoj spremi,kako sam vec i pisao ranije.To mu je omogucilo da saspe 17p u 15min,a da se covjek nije ni oznojio fakticki.Ubacivao svoje suteve,ali sada i bolje siri parket u napadu,jer se izvlaci na trojku vise nego prosle sezone.To je Pop i trazio od njega u ovoj off sezoni-vise trojki.Bude li u ovakvoj formi i ovako odlucan kao sinoc,bicemo strasno opasni kad budemo kompletni.
Kyle, isto tako,nastavio sa svojom agresivnoscu i bio jako dobar.Murray lijepo to sve postavljao u napadu,ali se vidi da je novi u tome i cesto se desavaju greske.Ne u smislu izgubljenih lopti kao ranije sto je imao problem,nego pojedinih odluka u nasem sistemu,a koje nam i ne padaju na um kad je Tony na parketu.Iako je statisticki bio jako dobar,defanzivno je morao biti puno bolji.Napravio je nekoliko bas velikih defanzivnih propusta,nakon kojih ga je Pop slao na hladjenje.Sve ovo pisem,jer ce on minute u ovoj fazi svoje karijere dobijati zbog odbrane,skoka,te kontrole lopte i postavljanja napada.Niko od njega ne ocekuje da on ubacuje 10+ poena po tekmi i zato mora biti dobar u svojoj ulozi.Sto se tice ostalih,znamo sta svi mogu,jedino bih jos istakao Lauvergnea koji je ofanzivno bio bas bas solidan,ali zato i poprilicno los na defanzivnom skoku,sto me pomalo i iznenadilo znajuci kakav je skakac bio u Partizanu.Pomenuo bih jos i Whitea koji je zabio neke suteve pri samom kraju tekme kad su fakticki igrale 3.petorke,tako da to ne moze biti neko mjerilo.Eh da,Bertans jako odlucan na skoku i puno angazovaniji u odbrani.Iako ga sut nije slusao,ocigledno je skontao da bez skoka i solidnije odbrane,nece biti previse minuta.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

sub okt 14, 2017 10:20 am

Kakva igra veceras protiv HOU. :clap: :clap: Ne toliko zbog rezultata,jer je on nebitan u predsezoni,vec po tome kako se krece napredak ovog tima,a sa njim i pojedinaca.Versatilnost koju mozemo poslati na parket zaista izgleda odlicno i nadam se da ce biti jos bolja. :thumbup:
Sto se tice igre pojedinaca,LMA najbolji,a odmah iza njega Kyle,Gay i super korisni Lauvergne. :cool: Kyle stvarno izgleda dobro,odlucno,dobar defanzivno i bas se vidi da je super radio ovo ljeto.Cak ga je Pop pustio da na nekoliko minuta bude i PG i to u zanimljivoj petorci sa Paulom,Greenom,Gayom i LMAom.Kazem zanimljivoj,jer sumnjam da je iko razmisljao da Paul moze biti "de iure" na PGu,a ustvari moze.Ne ofanzivno,ali defanzivno itekako moze plus je opasan suter za 3p.Bolji je defanzivac od Millsa te bolji suter od Murraya i Parkera sto nam moze posluziti kad trebamo jaku odbranu,a lopta je u rukama Kawhia/Gaya/Andersona.Takodje,odigrao je i nekoliko minuta solidne odbrane na Hardenu.Spomenuo bih ovaj put i Forbesa koji je ovu tekmu bio rezervni PG i iako nije zabio 20 i nije imao neke lude procente suta,za mene je odigrao najbolju tekmu predsezone.Postavljao fino napad,nije izgubio nijednu loptu,igrao solidnu odbranu i koristio prilike koje su mu se ukazale.

Kako sada stvari stoje,Bertans je van rotacije i s obzirom na igru Kylea,sasvim opravdana.On ce imati svoje minute u specijalnim situacijama i tekmama kad ga ide ili Kyle bude slab.

Jedva cekam srijedu.Nece nam biti nimalo lako,jer su ovi bas popunjeni,ali bice borba. :kafa:
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

ned okt 15, 2017 10:07 am

Protiv HOU sam uzivao samo tako. Ne sjecam se da sam dugo pogledao ljepsu kosarku.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

ned okt 15, 2017 5:59 pm

storm_raider je napisao/la:
ned okt 15, 2017 10:07 am
Protiv HOU sam uzivao samo tako. Ne sjecam se da sam dugo pogledao ljepsu kosarku.
Svi pokazatelji i govore da se vracamo na taj stil igre.Medjutim,treba sacekati i vidjeti kako ce to s Kawhiem izgledati!?Roster je nevejrovatno sirok i jedva cekam da sezona pocne. :D
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

uto okt 17, 2017 12:50 pm

San Antonio Spurs forward LaMarcus Aldridge has reached agreement on a contract extension, league **** tell ESPN.
Spurs' LaMarcus Aldridge has reached agreement on a three-year, $72.3M contract extension, league **** tell ESPN.
Deal includes partial guarantee in third-year, league **** tell ESPN.


Dakle,ipak je procjena da se on zadrzi u nedostatku boljih opcija na trzistu za nastupajuce ljeto i licno mislim da to nije losa opcija.Takodje,ovim potezom nije ugrozen SC prostor za ljeto 2019 god,tako da je ekipa ostala konkurentna,a i dalje cemo imati priliku za nadograditi roster.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

čet okt 19, 2017 10:20 am

Super tekma sinoc i dobra pobjeda na startu,iako smo imali bas velikih padova u igri,ali to je i za ocekivati.
LMA izdominirao.Znaci kompletan repertoar.Od njegovih fade away suteva,poluhoroga,bacanja,zakucavanja...Sve. :clap: Kako je bio odlican ofanzivno,takav je bio i defanzivno, gdje KATu uopste nije dopustio da se razmase.Takodje,ni Butler nije prikazao previse,a jedini koji im je bas bio opasnost je Wiggins i to zato sto su ga krenule trojke,pa mu se otvorila kompletna igra.

Kod nas,pored pomenutog LMAa,Kyle odigrao jako dobro i nastavio dobre igre iz predsezone,a Gay pokazao da mu samo treba ritma i bice strasno pojacanje. :palacgore:
Medjutim,odusevljenje veceri za mene je bio nastup Murraya.Kako ofanzivno,tako i defanizvno gdje je Teaguea stavio u dzep.U svom je stilu popunio sve rubrike.Samo "rasti", momce.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

pet okt 20, 2017 8:53 am

Raduje me da je LMA dosao sebi..
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

sub okt 21, 2017 6:33 pm

LMA je u ovu sezonu usao u formi,bez povreda i mentalno rasterecen.To se,za sada i vidi.:)
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

uto okt 24, 2017 5:27 am

Prvi ozbiljniji protivnik u novoj sezoni(ako racunamo da se MIN tek skupila i da je CHI bas slab) i kakva utakmica. :cool:
TOR dosao max.naspanovan,a bili su jedna od statisticki vodecih ekipa lige i ofanzivno i defanzivno nakon 2-3 utakmice.Mi lose izgledali cijelo 1.poluvrijeme.Patnja da se zabije zbog njihove dobre odbrane,a i bacali smo loptu posvuda.9min prije kraja oni imaju +6 koje smo relativno brzo stigli,a onda slijedi zavrsnica.
Kosevi LMAa,pa Andersona,Greena i Murraya.Ova cetvorka je i izvukla utakmicu svojim briljantnim partijama na oba kraja parketa. :clap:
LMA se ponovo sukobio sa Ibakom s kojim se kacio dok je jos bio u POR,a onda je ovog ispisao iz igre,te vjerovatno prelomio utakmicu,iako je Green na jednoj strani zatvorio DeRozana,a na drugoj zabio trojku.
Medjutim,zvijezda veceri je bio Dejounte. :njanjanja: :njanjanja: Ponistio je Lowrya,skakao kao najbolji centri lige,a u napadu bio jako pametan.Nevjerovatna statistika od 16p 15s i 6 ass.Nema se tu sta dodati,nastavi li ovako raditi,mi smo dobili novu zvijer. :kafa:
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

pon okt 30, 2017 9:50 am

Sinoc 2.poraz uzastopno i to nakon sto u zavrsnici nismo uspjeli sacuvati prednost.Nakon 4-0 starta i ova sad 2 poraza,slijede nam 2 teske tekme protiv BOS(veceras)na onda u cetvrtak dolazi GS.Bice jako tesko,kao sto rekoh,i uopste nece biti iznenadjujuce ako nam rekord bude 4-4.Kawhi,kao i Tony dosta fale u organizacijskom smislu i to je pocelo da se osjeti.Za nadati se da ce barem ovaj prvi brzo na parket. ;)
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

pet nov 03, 2017 8:46 am

Poceli smo razvijati ruznu naviku da u AT&T centru prokockamo 20 razlike protiv ovih.Doduse,veceras opravdano.Igra solidna,ali nemas kvalitet da zatvoris cetvrtine,pustas ih da budu blizu i onda oni to svojim talentom preokrenu i mi se vise ne mozemo vratiti.Znaci preslikana tekma od prosle sezone kad su igrali kompletni sastavi u nasoj dvorani.

LMA na nivou i ovakav treba biti uvijek protiv njih.Murray nista posebno,osim sto je poceo s klupe i dobio koju lekciju o tome sta moze raditi protiv GSa,a sta ne!?Gay pokazao da se jos trazi u nasem sistemu.To kvalitetan protivnik najbolje pokaze.Imao je i ofanzivnih i defanzivnih propusta,ali se i jasno vidi da ce unijeti jednu novu dimenziju.I na kraju Paul,koji ofanzivno nije mogao nista pogoditi,niti mu je iko iskreirao kvalitetan sut,da budemo iskreni.Defanzivno dosta solidno,proban i na Durantu,ali ovaj je previsok da bi mu Paul smetao.

Najveci dobitak vecerasnje tekme je partija Kylea koji je zaista fantasticno otvorio ovu sezonu.Veci dio tekme nam je bio i primarni kreator sto mi se posebno dopalo.
4.poraz je u nizu,ali je jasno svakome ko iole detaljnije prati SA,da ova ekipa ove sezone ima daleko veci potencijal nego sto je imala prosle.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

sub jan 20, 2018 12:51 am

Kawhi ponovo odsutan i to je informacija koju je tim saopstio prije 2-3dana.
Ovaj put ce ekipa imati ogroman zadatak da zadrzi 3.mjesto na Zapadu, jer se MIN opasno priblizila,a i tim postaje pomalo umoran.Jbg,tesko se moze pregurati izostanak najboljeg igraca na ovako dug period u jakoj konkurenciji.

Ono sto je pozitivna vijest je cinjenica da Kawhi nije obnovio povredu, niti je pretrpio neku novu.Jednostavno,svi su odlucili da je bolje da mu se da dodatno vrijeme za jacanje noge i rehabilitaciju,nego da ovako igra svaku 2.tekmu gdje ne moze uci ni u kakav ritam.Isto tako,dan nakon utakmice bi osjecao blagu bol,sto nije previse ozbiljno,ali ne treba da je bude uopste.

Prema danasnjim informacijama,njegov povratak se ocekuje iza All star pauze sto bi znacilo nekih mjesec dana izostanka.
Medjutim,ovaj put ce biti u mogucnosti da trenira i vrati se u formi na parket. ;)
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

pon jan 22, 2018 5:27 pm

Jos jedan poraz sinoc i jasno je da je ekipa na izmaku snaga, te da se AS pauza ceka kao "ozeblo sunce".

Inace,Parker sinoc nije startao sto je prvi put od 2010.,a izgleda da je ovaj put promjena u korist Murraya biti trajna.Iako Pop to nije potvrdio,Tony je rekao da mu je to saopsteno i da ce se fokusirati da bude sto produktivniji s klupe.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

pon jan 22, 2018 8:56 pm

Strah će me biti gledati ovu ekipu nakon Parkera i Ginobilija. Nisu to oni Spursi džaba. :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

uto jan 23, 2018 8:42 am

bogi je napisao/la:
pon jan 22, 2018 8:56 pm
Strah će me biti gledati ovu ekipu nakon Parkera i Ginobilija. Nisu to oni Spursi džaba. :D
Nikad nista nije isto.Ja pratim ekipu od 95te,pa mi je sve bilo drugacije kad je Robinson otisao,iako je Duncan vec bio jedna od najvecih zvijezda lige.Ono sto pomogne tranziciji je cinjenica da tim i dalje bude konkurentan,bitan i da se bori za titulu cak i kad se jedna takva velicina povuce.To nikada nikome u ligi nije poslo za rukom osim SAS.Prvo sa Duncanom,a onda evo i sa Kawhijem,ako sve bude ok sa njegovim zdravljem.Cim toga nema,ekipa odlazi u lutriju,role igraci te pocnu napustati,trener ode i onda ekipa neminovno padne.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

uto jan 23, 2018 8:51 am

Veceras derbi protiv CLE i vjerovatno jos jedan poraz s obzirom da pored Gaya,Manua i Kawhia,tu nece biti ni Gasola zbog povrede rucnog zgloba.Zaista prestrasna sezona u tom smislu i nadati se da ce poslije AS pauze sve doci na svoje mjesto i da cemo moci uhvatiti ritam za PO.

Inace,juce su se pojavile i glasine kako je "zategnuta" veza izmedju SA i Kawhia zbog svih ovih desavanja oko njegove povrede.To je prenio i Woj i vjerovatno tu ima malo i istine,ali ne u obimu u kojem se ta senzacionalisticka vijest pokusala plasirati.Logicno je da je decko nezadovoljan i nesretan,ali nema nikakve logike da bude ljut na organizaciju koja je poznata po tome kako im je zdravlje igraca na prvom mjestu.
Treba reci da su ovu glasinu demantirali i RC,te Kawhijev ujak koji je izjavio slijedece:
"There is nothing true to that story," Robertson told the Express-News hours after the story published. "Kawhi's camp and the Spurs are how they've always been – doing the right thing for the team and the right thing for Kawhi."

Od veceras krece nasa grcevita borba za pokusaj odbrane 3.mjesta na Zapadu i pokusaj sprecavanja daljnjeg pada na tabeli.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

uto jan 23, 2018 1:20 pm

Vidim da ih pratis redovno sta je sa Lamarcusom je li dostupan za trade mislim da bi se najbokje bilo njega rijesiti upecati nekog mlađeg, inace Green for Life hahaha
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

uto jan 23, 2018 5:20 pm

bogi je napisao/la:
uto jan 23, 2018 1:20 pm
Vidim da ih pratis redovno sta je sa Lamarcusom je li dostupan za trade mislim da bi se najbokje bilo njega rijesiti upecati nekog mlađeg, inace Green for Life hahaha
LMA je igrac sa kojim su izgladjeni odnosi,koji trenutno igra sezonu svoje karijere i sa kojim je, na pocetku sezone, ugovor i produzen.Sve to ti govori da od trejda njega nema nista,a u ovom momentu je to i logicno,jer nikada za njega ne bi dobili ekvivalent stvarne vrijednosti. ;)
Ekipa ove sezone nije uopste losa.Naprotiv,za mene je to najbolja jos od 2014. i sampionske titule.Problem je sto povrede satrase.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

uto jan 23, 2018 5:23 pm

Povrede su danas generalno baš uzele maha u NBA svijetu, a na kraju krajeva Spurs imaju aduta kojeg nema nijedna druga ekipa a to je Gregg na klupi :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Tema Autor/ica
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: San Antonio Spurs

sri jan 24, 2018 12:09 am

Pa da nije Popa,sigurno je da ova ekipa ne bi bila gdje je trenutno.Igrati bez najboljeg igraca skoro cijelu sezonu ne moze podnijeti gotovo niko u NBAu. ;)
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija