• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 32
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto avg 23, 2016 6:18 pm

Ovi ljudi samo kritikuju trenere i igrace. Alo bolan,nismo Amerika mi smo mala drzava BiH. Svaka cast i igracima i trenerima sto provode ljeta igrajuci za repku a malo ko to cijeni. Ali zato kritike ne izostaju od strucnjaka......
 
Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto avg 23, 2016 7:27 pm

Sve kritike su zasluzene, pojedini igraci se prema grbu BiH odnose kao da je toalet papir! Isto tako i treneri...Moram reci da su mi iritantni ti koji stalno brane i brane nego oni sto stalno pljuju i pljuju.
Tako stvorismo mit da je Teletovic nedodirljiv da je Juka vec heroj Bosne itd a daleko od toga. Musa mi je jedina nada!
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto avg 23, 2016 10:13 pm

Šta mislite koji će od ovih igrača jednog dana biti materijal za 12 u reprezentaciji?

Aleksandar Lazić(20 godina)

Igrač dobrih fizikalija i atleticizma, problem je što je zaglavljen između pozicija 3 i 4. Ipak čini se da se razvija kao 3 što je nama svakako potrebnije, otvorene šuteve redovno posprema i s te strane nema problema. Baratanje loptom u napadu mu je skromno a ostaje da se vidi ima li brzinu nogu da isprati protivnička niska krila u odbrani.
Pogubio se u klupskoj karijeri, ali je na U20 EP divizije B bio naš najbolji igrač.

Plafon: Unapređena verzija Milana Miloševića(sa boljim šutem i atleticizmom).


Ibrahim Durmo(19 godina)


Uz Gegića naš fizički najmoćniji igrač(naspram pozicije koju igraju). Visina preko dva metra, snažna građa, vrhunski atleticizam, duge ruke, brze noge, veliku energiju. Durmo je fizički monstrum i apsolutni potencijal za "katanac" odbrambenog igrača i odličnog skakača na poziciji 3, da bude naš specijalac za prljavi dio posla.

Mana su mu skromne napadačke mogućnosti, nit šuta nit ulaza, a teško da će to naučiti u Sparsima u koje je upravo prešao.

Plafon: Nikola Kalinić(sa još skromnijim napadačkim učinkom od njega).

Haris Delalić(22 godine)

Njeg sam najmanje gledao od sve trojice, a i najstariji je od njih i jedini koji je već bio na spisku seniorske reprezentacije. Pokriva pozicije 2 i 3, visina oko dva metra, cent gore - dole. Njegova karijera se odvija prirodnije od većine naših igrača, postepeno napredovao i laktao se u našoj ligi, u mlađim kategorijama reprezentacije nije igrao bitnu ulogu, zadnju sezonu odigrao za Kakanji i tu pod vodstvom Pandže odigrao svoju najbolju sezonu.
Potpisao za Spirou Charleroi što je mene iznenadilo, to je snažan belgijski klub, eto dobrog primjera da se čak i iz naše lige može preći u respektabilnu europsku ekipu. Još ako se tamo uspije nametnuti onda je to vrlo ozbiljna priča.

Plafon: ?
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto avg 23, 2016 10:54 pm

Vrabac_Za_Tri je napisao/la:Šta mislite koji će od ovih igrača jednog dana biti materijal za 12 u reprezentaciji?

Aleksandar Lazić(20 godina)

Igrač dobrih fizikalija i atleticizma, problem je što je zaglavljen između pozicija 3 i 4. Ipak čini se da se razvija kao 3 što je nama svakako potrebnije, otvorene šuteve redovno posprema i s te strane nema problema. Baratanje loptom u napadu mu je skromno a ostaje da se vidi ima li brzinu nogu da isprati protivnička niska krila u odbrani.
Pogubio se u klupskoj karijeri, ali je na U20 EP divizije B bio naš najbolji igrač.

Plafon: Unapređena verzija Milana Miloševića(sa boljim šutem i atleticizmom).


Ibrahim Durmo(19 godina)


Uz Gegića naš fizički najmoćniji igrač(naspram pozicije koju igraju). Visina preko dva metra, snažna građa, vrhunski atleticizam, duge ruke, brze noge, veliku energiju. Durmo je fizički monstrum i apsolutni potencijal za "katanac" odbrambenog igrača i odličnog skakača na poziciji 3, da bude naš specijalac za prljavi dio posla.

Mana su mu skromne napadačke mogućnosti, nit šuta nit ulaza, a teško da će to naučiti u Sparsima u koje je upravo prešao.

Plafon: Nikola Kalinić(sa još skromnijim napadačkim učinkom od njega).

Haris Delalić(22 godine)

Njeg sam najmanje gledao od sve trojice, a i najstariji je od njih i jedini koji je već bio na spisku seniorske reprezentacije. Pokriva pozicije 2 i 3, visina oko dva metra, cent gore - dole. Njegova karijera se odvija prirodnije od većine naših igrača, postepeno napredovao i laktao se u našoj ligi, u mlađim kategorijama reprezentacije nije igrao bitnu ulogu, zadnju sezonu odigrao za Kakanji i tu pod vodstvom Pandže odigrao svoju najbolju sezonu.
Potpisao za Spirou Charleroi što je mene iznenadilo, to je snažan belgijski klub, eto dobrog primjera da se čak i iz naše lige može preći u respektabilnu europsku ekipu. Još ako se tamo uspije nametnuti onda je to vrlo ozbiljna priča.

Plafon: ?
Ab gdje je trebao Durmo da predje iz Zenice da bi naucio te stvari sto mu nedostaju?
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto avg 23, 2016 11:04 pm

Teško da ima gore od Sparsa što se tiče mogućnosti napredovanja u šutu i kontrole lopte, da su u stanju nekoga podići na veći nivo u tim segmentima uradili bi to na Gegiću.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto avg 23, 2016 11:20 pm

Samo sam Delu pratio od ove trojice (k'o kad sam čitavu prošlu Ligu 12 pratio k'o da je BHT PL :mrgreen: ) i definitivno ima potencijala da bude koristan košarkaš za repku. Imao sam priliku da ga nešto pobliže upoznam, ima jaku volju i dobru radnu etiku što je realno najbitnije na današnjem vaktu.

Za sportiste generalno - 'glava' je postala najvažniji segment i tu me malo strah Muse. Nadam se da ga neće privući kafane i stotine lakih žena... :mrgreen:

Za početak, kako u fudbalu, tako i u košarci, već od omladinskog pogona treba lupati kazne svima kojima su šiše, klix najtlajfovi i ostali kurci postali bitniji od treninga. Ne razumijem zašto ova talentovana djeca ne kontaju da im je profesionalan život karta za uspjeh - ostvari maksimalno što možeš do 30. godine pa se onda k'o Bolt valjaj s Brazilkama đe ti je kurcu ćejf.

Možda će me neko shvatiti pogrešno, ali recimo Nurkić je primjer kako ne treba. Nekada imam osjećaj da mu je sve važnije od košarke otkad su legle prve ozbiljne pare.
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto avg 23, 2016 11:32 pm

Ako si pratio što ne napišeš ima li još igrača u našoj ligi u ranim dvadesetim koji obećavaju da bi mogli iskočiti kao Delalić, recimo naredne sezone? I zar je moguće da nema u našoj ligi boljeg playa od Zahiragića koji bi dobio poziv u reprezentaciju, pa on ni u Sparsima nije najbolji play.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
DZM13
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto avg 23, 2016 11:47 pm

Vrabac_Za_Tri je napisao/la:Ako si pratio što ne napišeš ima li još igrača u našoj ligi u ranim dvadesetim koji obećavaju da bi mogli iskočiti kao Delalić, recimo naredne sezone? I zar je moguće da nema u našoj ligi boljeg playa od Zahiragića koji bi dobio poziv u reprezentaciju, pa on ni u Sparsima nije najbolji play.
marko rikalo daleko najpotentniji mladi play :)
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto avg 23, 2016 11:53 pm

Pa jer mladi igrači slabo da i igraju u našoj ligi... Zahiragić je forsiran i u Sparsima nakon što je otišao onaj tamnoputi play - malo su se vrtili Gegić i Čampara, ali ništa posebno nisu pokazali. Od Gegića se očekivalo štošta, ali on se meni čini k'o propuh u glavi. Ovi mladi uglavnom igraju pomalo u A1 ligi i to je to.

Zvijezda Lige 12 je Ismet Sejfić 8-) :mrgreen: Sve je klubove trp'o, Sparsima ubacio 30+ u Skenderiji :cigara:

Doduše, ja više ne znam ni šta se smatra 'mladim', meni lično je sve preko 20 već trebalo pokazati da može bar dominirati kod nas. Široki je imao zanimljivu postavu u drugom dijelu prvenstva, ali ne znam ni koliko su oni voljni da igraju za BiH.

Možda ne bi bilo loše pratiti Dragolja, koji je u Kakanj došao iz Bosne, ovo mu je sezona da pokaže može li biti šta od njega.
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri avg 24, 2016 12:01 am

Zaboravimo na trenutak one igrače što od njihove šesnaeste godine znamo sve o njima, ja baš tražim te autsajdere, igrače koji nisu nikako bili članovi ili su neprimjećeno prošli kroz oml. selekcije BiH, one koji se probijaju kroz našu ligu i tek tamo kad pređu dvadesetu eksplodiraju. Uvijek će biti takvih igrača koji će "iskočiti", nenadani dobitak. Delalić bi mogao biti taj.

Nije bitno kakav si igrač sa 16 godina, već sa 26. Buza je sa 16 vjerovatno bio 5x bolji od Delalića sa 16(ili barem bio na takvom glasu), a ko zna koji će od njih dvojice biti bolji sa 26.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri avg 24, 2016 12:21 am

Buzi fali Mamba mentaliteta tj. agresivnosti - u očima mu ne vidiš glad za pobjedom, možda griješim, ali na mene ostavlja takav dojam.

A Liga 12... Činjenica je da Kenan Bajramović dođe u poznim godinama, s bezveze spremom i pomete sve ispred sebe. Al' to je samo dokaz kako ni novi, a ni stari Savez nisu pridavali nikakvu pažnju domaćem takmičenju.

Malo je tih igrača ispod radara, bar u domaćim takmičenjima, kako omladinskim, tako i seniorskim.
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri avg 24, 2016 12:25 am

Avaz danas objavio da Fenerbahče i Bayern traže Gegića. Prvi ne daju prilike ni turskim talentima a kamoli stranim, a drugi bi vjerovatno i njeg nagovarali da uzme njemačko državljanstvo, to bi već postala manija.

Nekako čovjek može pretrpjeti kad izdaju Omić ili Preldžić koji su rano napustili BiH i koja nije ništa uložila u njih(mada to nije prihvatljiv izgovor, nijedan nije da se ne nastupa za reprezentaciju), ali kada Đedović koji je postao igrač u Sarajevu i kojeg je reprezentacija promovisala i gurala, to nije samo moralna sramota već i profesionalna. Isto bi tako bilo i da Gegić uradi isto ko on, evo samo ove pripreme sa seniorskom reprezentacijom znači da je država itekako uložila u njeg. Isto važi za sve ostale, oni bi trebali imati osim emocionalnog i osjećaj profesionalne odgovornosti da vrate reprezentaciji ako je ona ulagala od njih još od U16 selekcije.

Nemanja Bjelica: "Meni je reprezentacija dala mnogo više, nego ja njoj."
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri avg 24, 2016 12:39 am

Uostalom, ja bi zaveo diktaturu i svima koji ne igraju za BiH oduzeo državljanstva(kod nekih sam već zakasnio što se toga tiče :rofl1: ), pohapsio i sudio kao narodnim izdajnicima a porodice prognao u rudnike sumpora na nekih sitnih 30 godina laganog rada :ganja:
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri avg 24, 2016 12:40 pm

Vrabac_Za_Tri je napisao/la:Teško da ima gore od Sparsa što se tiče mogućnosti napredovanja u šutu i kontrole lopte, da su u stanju nekoga podići na veći nivo u tim segmentima uradili bi to na Gegiću.
Pa jedini koji to i uce kosarkase poslednjih godina i plasiraju u Evropu. Gdje je Campara naucio da sutira i kontrolis loptu,Aleksej Nikolic......
Realu valjaju a vama strucnjacim ne?
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri avg 24, 2016 2:47 pm

pravedan, gdje Vrabac i Gegić nisu naučili da šutiraju?



Ja već zamišljam kako bi mi mogli izgledati na Eurobasketu, iako se već uvukao osjećaj nervoze da se možda nećemo ni plasirati i biti među 24 reprezentacije Europe.

Imamo dva NBA igrača i obojica igraju ispod koša. Srećom je pa su dobro raspoređeni, šta znači Brazilu kad ima toliko NBA igrača kad su većina(Nene, Varejao, Splitter...) čisti centri i više imaš gužve i problema sa njima nego koristi. Mi imamo Mirzu na četvorci i Jusufa na petici, i to ne samo to, već je Mirza "šireća" četvorka dok je Jusuf staromodni teški centar. Mirza je odličan u napadu a ne baš tako odličan u odbrani, Jusuf je suprotno od toga, nadopunjuju se u svakom pogledu.

Kikanović i Stipanović mogu adekvatno pokriti minute kad Nurkić odmara. Na četvorci neko od ovih mladih četvorki(Sulejmanović, Karahodžić, Sikiraš) one kad odmara Teletović.

Koliko smo mi u dobroj situaciji na pozicijama 4 i 5 da ja slobodno mogu kazati da se košarka igra samo na tim pozicijama mi bi se borili za medalju.


Ali na vanjskim pozicijama jad i čemer, a bez tog ne ide. Fale nam tu barem dva igrača koji su legitimni euroligaški nivo, a mi u kvalifikacijama nećemo imati niti jednog. Najlakše bi bilo tu računati Renfroea i Đedovića, ništa nam više i ne treba, ali veliko je pitanje hoće li i jedan od njih ikad više zaigrati za reprezentaciju. Gordić ne može biti prvi playmaker u ozbiljnoj reprezentaciji i ako ne bude Renfroa na Eurobasketu vjerovatno će biti neki drugi Amerikanac na toj poziciji. Sa Đedovićem je situacija još i komplikovanija.

Znači ako računamo da će poziciju playa pokriti (dobar) Amerikanac, opet nam fali još taj jedan. Đedović bi riješio sve naše probleme, šta uradi crni Nihade :r Stvarno je mučna situacija sa njim, srce kaže da ga ne želim nikad više vidjeti u dresu reprezentacije, razum kaže da nam je prijeko potreban. Ali na kraju će svakako odlučiti on.

Musa će biti jednog dana euroligaška klasa a vjerovatno i više od toga, ali ono što je zasigurno da neće biti ništa od toga za Eurobasket 2017. kad će imati 18 godina. Tek od narednih velikih takmičenja treba od njeg očekivati velike stvari.

Možda i Atić jednog dana bude ta euroligaška klasa, i on ima potencijala za to, ali i on to zasigurno neće biti u vremenu Eurobasket 2017.

Ako se svi ostali pojave, onda će igranje ili neigranje Đedovića presuditi hoćemo li mi biti tek solidna ekipa na Eurobasketu 2017. ili ekipa koja bi se mogla potući i za samu završnicu. Mada je pitanje koliko je to uopće realno, da se njemu igra za reprezentaciju ne bi uradio to što je uradio.

Kad spominjem Đedovića osjećaj je isti kao kad ti neka djevojka da nogu, već odavno sa novim frajerom, nisi joj ti ni u petama, a ti i dalje cmizdriš za njom kako je najbolja :r
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri avg 24, 2016 4:53 pm

Vrabac, kako smo dobri toliko na poziciji 4?
Gdje igraju te rezerne cetvorke.
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri avg 24, 2016 6:26 pm

Gdje god i koliko god da igraju, jedan od njih će biti dovoljno dobar da odmori Mirzu na 10 minuta.

U krajnjoj nuždi možemo dovesti Estonce Mičića i Srnu da odrade koji individualni trening s njima, ali to bi bio preveliki rizik, mogli bi onda ugroziti Mirzu.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri avg 24, 2016 9:26 pm

Vrabac, ti govoris da smo u dobroj situaciji na tim pozicijama 4-5 i da smo u vrhu a ti igraci koji trebaju da odmijene Mirzu nisu dokazani ni u Aba ligi jos. Ali nadam se da ce se razviti pravilno i da ce za par godina biti to sto ti mislis da su sada.
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri avg 24, 2016 10:04 pm

Sačekaj. Znače li tebi šta starteri koji će igrati po 25 - 30 minuta(a i više u odlučujućim utakmicama) ili ti ravnaš koliko smo dobri na pozicijama 4 i 5 po njihovim zamjenama za 10 - 15 minuta?

Evo nam nam bude ovo unutrašnja linija na EP u kompletu:

4 - Teletović, Sulejmanović/Karahodžić(u zavisnosti koji bude imao bolju sezonu)
5 - Nurkić, Stipanović, Kikanović

Koliko to reprezentacija u Europi ima bolje?
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

čet avg 25, 2016 9:59 am

Sto se tice startera to je ok a sto se tice rezernih igraca to su naravno dobri igraci ali mislim da ce skoro sve ili bar vecina repki imati bolje zamjene po igrackom rejtingu.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 32

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 36 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija