• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 37
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

ned apr 03, 2016 1:18 pm

Ja na sport1 youtube kanalu ne vidim link za finale kadeta gdje igraju Sparsi a već je počelo,
ima samo finale juniora :x
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

ned apr 03, 2016 5:42 pm

phpBB [video]


samo je išlo bez grafike iz zaleđene Mirza Delibašić dvorane...
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pon apr 04, 2016 12:08 am

Ima snimak, ali nikako nisam mogao pronaći link za uživo dok je trajala utakmica, kad sam ulazio na kanal nudilo mi se samo finale juniora uživo, a igrali su u isto vrijemo.

Sparsi osvojili kadetski dio turnira i zadovoljan sam viđenim.

Gutić je vukao ekipu, bio je motivisan i agresivan, baš je odigrao odličan turnir, predstavljao je prijeko potrebni faktor ispod koša.

Biberović drugi najbolji igrač ekipe, postao sam sumnjičav nakon onog nedavno održanog U - 15 turnira u Francuskoj gdje su Sparse otresali svi redom, ali ko zna šta je to tamo bilo(vjerovatno će uskoro na youtube kanalu organizatora Saint Charles Basketa biti objavljene utakmice) jer je Biberović izgledao jako dobro na ovom turniru. Redovno je igrao bolje u drugom nego u prvom poluvremenu i pogađao kad se lomila utakmica.
phpBB [video]


Još su značajan doprinos dali Karić i Tiganj, iako kako sam već pisao njihova igra mi se baš i ne sviđa. Karić uzima previše šuteva za jednog playa i to baš zna ukopati ekipu, kad bi bio racionalniji i prvenstveno gledao da razigra suigrače bio bi značajno korisniji. Uglavnom očekujem Biberovića i Gutića kao ozbiljne kandidate za startere na U - 16 EP, Karića kao rezervnog playa a Tignja kao nekog ko će se boriti za mjesto među 12 odabranih.


Što se tiče juniora, pogledajte vi samo kakve su otužne brojke ostvarivali Barukčija i Ovčina u KOŠ - u, pa oni su praktično ispali iz rotacije u vlastitom klubu koji i nije nešto posebno, a na njih se kao računa za U - 17 SP. Mirković je bio bolji od njih, imao je dobrih partija, ali jadni mi ako na U - 17 SP budemo zavisili od njega na poziciji centra, moliti se da Sikiraš bude zdrav i spreman, što on uglavnom nije.

Pandža:
"Mi bez ikakve sumnje imamo jednu sjajnu generaciju mladih košarkaša i to su dokazali na najbolji način uspjesima prošle godine. Međutim, sada imamo organizacijskih problema. Zbog turbulencija u Savezu nisam u prilici da vidim trenutno stanje djece, kako napreduju i da li se uopšte razvijaju. Do sada je u sklopu priprema trebalo da imamo najmanje tri okupljanja, a mi nismo imali nijedno. Ne igra se ni Liga mladih kao prošle godine i to nam svakako otežava posao", objasnio je Pandža u razgovoru za "Nezavisne".

NN: Hoće li i kada biti pripreme za SP?

PANDŽA: Planiram ekipu okupiti 20. aprila, ali i prije toga bilo bi dobro napraviti neke testove. Očekuje nas zaista puno posla, a za utjehu jedino može biti što je moje imenovanje za U-17 selektora praktično samo kontinuitet u radu sa igračima koje poznajem.

NN: Znači li to da neće biti izmjena u sastavu?

PANDŽA: Ne, ne znači. Naravno da ću sa svojim saradnicima tragati i za novim imenima i pojačati konkurenciju. Siguran sam da ima još kvaliteta koji treba prepoznati i nagraditi pozivom u reprezentaciju.

NN: Koje rivale priželjkujete u Španiji?

PANDŽA: Ne razmišljam previše o tome jer znam ako smo pravi da se možemo nositi ravnopravno sa bilo kojim protivnikom. Imam samo jednu želju, a to je meč sa Amerikancima. Sanjam da se na parketu sastanemo s njima. Sasvim mi je svejedno da li će to biti u ranoj fazi ili nekad kasnije. Mislim da bi taj meč protiv apsolutnih favorita bio najbolji pokazatelj naše snage i mogućnosti.

http://www.nezavisne.com/sport/kosarka/ ... ora/363029" onclick="window.open(this.href);return false;
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pon apr 04, 2016 10:18 am

hm ne pada mi zamjena nikakva za barukciju?
sani (u seniorima sparsa se izgubio totalno :/ )
musa (masina, samo ga poceo jeb..i u mozak onaj usta.. mrsic (kako ga je samo markovic trpo, jadnik jedan))
?????? (pozicija koju je igrao barukcija, ovdje nam treba neka radilica sto igra odbranu jako, mozda cak i neki akcelerant)
mutic (izgubio se totalno)
sikiras (kad je zdrav ok, ali nikad nije zdrav :( )

klupa tanka: alikadic (nista od njega), ovcina, mirkovic, kocic (mozda on bude ovaj upitnik?),onaj cojicev mali mislim nece biti ni pozvan
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pon apr 11, 2016 8:50 pm

Pratio sam malo završni turnir 8 najboljih ekipa U - 19 ekipa Slovenije.

Zlatorog Laško za kojeg igra Ibrahim Mulaomerović(1998.) je izgubilo u finalu. Mulaomerović je imao finu minutažu, prije svega zbog toga što je trener Laškog onaj sumnjivac Ozren Selesković, bliski saradnik Enesa Trnovčevića. Mulaomerović ima 212 cm, ali je baš potanak sa košarkaškim znanjem, ne zna on gdje udara ni u napadu ni u odbrani. Nema snažno tijelo kao Nurkić i nije taj potencijal, ali ko zna, uvijek od igrača te visine može ispasti jedan Alen Omič, nikad ne otpisuj igrača od 212 cm. Vjerujem da će biti pozvan na pripreme naše U - 18 reprezentacije ovoga ljeta, pa da se vidi može li pomoći. Visina sama po sebi koliko god bila intrigirajuća ne mora da znači ništa, imali smo i prošle godine na U - 18 EP Pirića od takve visine pa nije bilo nikakve koristi od njega.

Za Zlatorog igra Dino Kobić koji ima finu visinu od 208 cm, a igra kao krilo, ali ništa od njeg, Mulaomerović takav kakav je bolji je trenutno igrač od njega.

Najbolji strijelac završnog turnira je Maid Čičić(1998.), igrač ekipe Grosuplje, međutim on je iz Crne Gore tako da bilo bi problema može li on dobiti državljanstvo da igra za nas, kad bi i bilo interesa.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Osim Mulaomerovića mi u tom godištu(1998.) imamo još jednog igrača od barem 210 cm koji bi ove godine konkurisao za juniorsku reprezentaciju, radi se o Mehi Haračiću koji je u Kataru, igra za prvi tim osvajača prvenstva i kupa te države. Poletio za parama tamo, rado bi on igrao i za reprezentaciju Katara, ali FIBA neće da mu da dozvolu :rofl1: Igrači te visine su prava rijetkost u Svijetu, a mi ih imamo toliko da i druge reprezentacije obezbjeđujemo. Inače on je otišao u Katar sa priprema kadetske reprezentacije BiH prije par godina, "garnitura Saveza koji je spriječio odlazak mladih igrača BiH u druge reprezentacije" je osobno pustila skauta Katara(Nedim Džemić) da uđe na trening kadeta i probere šta mu se svidi.

Najnormalnija situacija bi bila da i Haračić i Mulaomerović budu na pripremama U - 18 BiH, pa da vidimo šta znaju jer igrači te visine da nemaju ništa drugo već su zanimljivi. Ali kod nas ništa nije normalno. Od ponašanja Saveza pa do ponašanja igrača koje su roditelji odgojili tako da bi za hiljadu eura pocjepali pasoš BiH i zaigrali za drugu državu istog trena. Ne svi naravno, ne svi, ali ima ih.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sjetim se slučaja i Cedi Osmana, koji je sa porodicom živio u Sarajevu i igrao u omladinskim selekcijama bivše KK Bosne, a sa jedne strane je turskog porjekla, i umjesto da ga se krije od Turaka na sve moguće načine dok ne debituje za BiH u zvaničnoj utakmici, oni namjerno vode tu selekciju bivše KK Bosne na turnir u Tursku ne bi li Turcima zapao za oko i ne bi li šta ušićarili. Turci svakako nemaju problema ni sa uzimanjem "100% Bošnjaka", još kad su se raspitali da mali Cedi ima i turskih korjena, to je bilo to. Cijelu porodicu su preselil u Istanbul kako bi on prešao u Efes Pilsen.

Nama kakvi smo i ne treba neprijatelj, igrači idu u reprezentaciju Slovenije preko Enesa Trnovčevića, u reprezentaciju Katara preko Nedima Džemića a u reprezentaciju Turske preko Nihada Izića. Sve "naši" ljudi a u stvari samo svoji, bez identiteta, duhovnosti, časti...
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

uto apr 12, 2016 12:22 am

slika

Licno mr muscle, na ss.ba je hvalio potez saveza kad su prodali ove igrace kataru.
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sri apr 13, 2016 7:45 pm

Danas je konačno nakon nekoliko odlaganja održan žrijeb za U - 17 Svjetsko prvenstvo. Mi smo u grupi D, sa Francuskom, J. Korejom i Dominikanskom republikom. Grupa je ispala najlakša moguća i to treba jasno reći, bez kalkulisanja i stereotipnih izjava da "danas svi igraju".

Međutim, ima tu nešto. Nakon grupne faze se u eliminacijskoj prvo križamo sa grupom C(Kanada, Australija, Kina i Finska) gdje nema slabe ekipe. S obzirom da je sistem takav besmislen da sve ekipe iz grupa prolaze dalje, ako bi mi recimo bili prvi u našoj grupi, u prvoj eliminacijskoj utakmici bi igrali protiv posljedne ekipe iz grupe C. S obzirom da u toj grupi nema ni jedne bezazlelne ekipe, čak i da završimo prvi u našoj grupi, čekat će nas ispit na kojem bi se mogli i oklizati već u prvoj eliminacijskoj utakmici.

A ja već odavno imam predosjećaj da će nas Kina izbaciti sa ovog prvenstva :rofl1: Želio sam ih i u našoj grupi, samo da ne budu baš u onoj s kojom se križamo odmah, ali eto :skoljka:

Malo se šalim, mi smo prvaci Europe i nema razloga za strah. Samo da svi budu 100% spremni(Sikiraš :titula: ) i nema razloga za brigu, opušteno gledati europske prvake u akciji :kafa:
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sub apr 16, 2016 12:38 am

Vrabac_Za_Tri je napisao/la:Pratio sam malo završni turnir 8 najboljih ekipa U - 19 ekipa Slovenije.

Zlatorog Laško za kojeg igra Ibrahim Mulaomerović(1998.) je izgubilo u finalu. Mulaomerović je imao finu minutažu, prije svega zbog toga što je trener Laškog onaj sumnjivac Ozren Selesković, bliski saradnik Enesa Trnovčevića. Mulaomerović ima 212 cm, ali je baš potanak sa košarkaškim znanjem, ne zna on gdje udara ni u napadu ni u odbrani. Nema snažno tijelo kao Nurkić i nije taj potencijal, ali ko zna, uvijek od igrača te visine može ispasti jedan Alen Omič, nikad ne otpisuj igrača od 212 cm. Vjerujem da će biti pozvan na pripreme naše U - 18 reprezentacije ovoga ljeta, pa da se vidi može li pomoći. Visina sama po sebi koliko god bila intrigirajuća ne mora da znači ništa, imali smo i prošle godine na U - 18 EP Pirića od takve visine pa nije bilo nikakve koristi od njega.

Za Zlatorog igra Dino Kobić koji ima finu visinu od 208 cm, a igra kao krilo, ali ništa od njeg, Mulaomerović takav kakav je bolji je trenutno igrač od njega.

Najbolji strijelac završnog turnira je Maid Čičić(1998.), igrač ekipe Grosuplje, međutim on je iz Crne Gore tako da bilo bi problema može li on dobiti državljanstvo da igra za nas, kad bi i bilo interesa.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Osim Mulaomerovića mi u tom godištu(1998.) imamo još jednog igrača od barem 210 cm koji bi ove godine konkurisao za juniorsku reprezentaciju, radi se o Mehi Haračiću koji je u Kataru, igra za prvi tim osvajača prvenstva i kupa te države. Poletio za parama tamo, rado bi on igrao i za reprezentaciju Katara, ali FIBA neće da mu da dozvolu :rofl1: Igrači te visine su prava rijetkost u Svijetu, a mi ih imamo toliko da i druge reprezentacije obezbjeđujemo. Inače on je otišao u Katar sa priprema kadetske reprezentacije BiH prije par godina, "garnitura Saveza koji je spriječio odlazak mladih igrača BiH u druge reprezentacije" je osobno pustila skauta Katara(Nedim Džemić) da uđe na trening kadeta i probere šta mu se svidi.

Najnormalnija situacija bi bila da i Haračić i Mulaomerović budu na pripremama U - 18 BiH, pa da vidimo šta znaju jer igrači te visine da nemaju ništa drugo već su zanimljivi. Ali kod nas ništa nije normalno. Od ponašanja Saveza pa do ponašanja igrača koje su roditelji odgojili tako da bi za hiljadu eura pocjepali pasoš BiH i zaigrali za drugu državu istog trena. Ne svi naravno, ne svi, ali ima ih.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sjetim se slučaja i Cedi Osmana, koji je sa porodicom živio u Sarajevu i igrao u omladinskim selekcijama bivše KK Bosne, a sa jedne strane je turskog porjekla, i umjesto da ga se krije od Turaka na sve moguće načine dok ne debituje za BiH u zvaničnoj utakmici, oni namjerno vode tu selekciju bivše KK Bosne na turnir u Tursku ne bi li Turcima zapao za oko i ne bi li šta ušićarili. Turci svakako nemaju problema ni sa uzimanjem "100% Bošnjaka", još kad su se raspitali da mali Cedi ima i turskih korjena, to je bilo to. Cijelu porodicu su preselil u Istanbul kako bi on prešao u Efes Pilsen.

Nama kakvi smo i ne treba neprijatelj, igrači idu u reprezentaciju Slovenije preko Enesa Trnovčevića, u reprezentaciju Katara preko Nedima Džemića a u reprezentaciju Turske preko Nihada Izića. Sve "naši" ljudi a u stvari samo svoji, bez identiteta, duhovnosti, časti...
Svaka cast za napisano. Mi nemamo krucijalnu masu koja bi nesto pokrenula i ove ljude isprozivala toliko da bi drzava/zakon morao reagovati. Da li bi se slozio sa ulogom Senada Redzica i koliko je on lose uticao na situaciju?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sri apr 20, 2016 3:39 pm

Pandža u nedelju okuplja potencijalne kandidate za U - 17 reprezentaciju na mini pripreme. Jedva čekam da vidim spisak igrača, iako je "ažurna" stranica Saveza poznata po tome da objavljuje svašta što ne treba, ali ono što bi trebala, kao što su raznorazni spiskovi igrača pozvanih u raznorazne selekcije, e to ćeš teško naći.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet apr 22, 2016 11:58 pm

1. ERWIN GUTIĆ SPARS SARAJEVO

2. SEMIN KARIĆ SPARS SARAJEVO

3. AMAR BARUKČIJA KOŠ SARAJEVO

4. EMIR BAČVIĆ KOŠ SARAJEVO

5. EMAN ŠERTOVIĆ KOŠ SARAJEVO

6. TIMUR OVČINA KOŠ SARAJEVO

7. ALJOŠA JANKOVIĆ IGOKEA LAKTAŠI

8. DRAGAN BLESIĆ IGOKEA LAKTAŠI

9. VELJKO ČEČAVAC IGOKEA LAKTAŠI

10. STEFAN RADOSAVLJEVIĆ IGOKEA LAKTAŠI

11. MILADIN VLAČIĆ BUDUĆNOST BIJELJINA

12. AMAR MEHIĆ OLIMPIJA LJUBLJANA

13. ADI ALIKADIĆ RADNIČKI GORAŽDE

14. SEMIN BURKO ČELIK ZENICA

15. HARUN ALIĆ ČELIK ZENICA

16. AMAR BRKIĆ ČELIK ZENICA

17. AHMET BEGIĆ ČELIK ZENICA

18. DRAGO CVITANOVIĆ BROTNJO ČITLUK

19. DENIS MILINOVIĆ BUSOVAČA

20. IVAN ZLOMISLIĆ ZRINJSKI MOSTAR

21. JASMIN ELMEZOVSKI VITEZ

22. MARKO KOSIĆ ZEMUN

23. IVAN SABLJIĆ ŠIROKI

24. STEFAN LUČIĆ ČAJNIĆI

Nista posebno, realno.
Jedino ime vrijedno pomena, Amar Mehic, koji bi uz dosta srece mogao postati nesto.
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

ned apr 24, 2016 4:44 pm

Danas do 14 : 30 svi su trebali da se pojave na okupljanju u Kaknju. Normalna zvanična internet stranica nekog Saveza bi već objavila koji su se igrači odazvali a koji je razlog neodazivanja kod onih koji se nisu pojavili.

Međutim, od našeg Saveza takve informacije nećete dobiti. Vjerovatno će im naredna objava biti video Musinih poena sa utakmice Split - Cedevita, dok HKS objavi utakmicu na svom youtube kanalu, pa neko isječe Musine poene. Od svakog Musinog nastupa naprave tri članka na stranici Saveza, prvo objave tekstualni članak o njegovom nastupu, zatim objave video poena ako ih neko isječe, a na kraju objave i neki tekst sa N1(uvijek sa tog portala, zanimljivo) koji nam uopćeno govori da znamo koliko je zapravo Musa dobar. Čini se da je neko upao u Musin PR tim, koji se odavno spominje.

Ali meni to uopće ne bi smetalo da oni pored toga objavljuju i ono što treba, ali malo morgen. Stranica Saveza je pretvorila u vašer čestitanja rođendanja, čestitanja Džumhuru, veličanje nastupa propalih BH košarkaša po Rumuniji i praćenje nastupa Muse.

Neka malo pogledaju stranicu Saveza Crne Gore ili Srbije, za svako okupljanje objavljuju prvi spisak igrača i izjave selektora. Kod nas i kad stranica Saveza objavi spisak, to je nakon što su ga već mediji objavili :rofl1: Zvanična internet stranica KS BiH je prava bruka i sramota Saveza, ne mogu da vjerujem da niko ne obraća pažnju na to.

Možda bi mail na dresu Saveza utjecao na to, vjerovatno oni koji mogu nešto promjeniti uopće nisu ni upoznati sa radom te stranice. Tako je tek nakon pritiska javnosti i regovanja iz UO Saveza admin te stranice počeo pisati i o Nurkićevim nastupima, do tada ga je ignorisao dok je veličao nastupe Peršića, Allbijanića, Šutala, koji blam :rofl:

Jedno vrijeme su kao i objavljivali izjave selektora i igrača, dok ih se nije provalilo da izmišljaju intervjue sa uvijek istim odgovorima, bez ikad ičeg konkretnog rečenog :klanjase2:
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

ned apr 24, 2016 4:56 pm

isti lik nedim ti je pr stranice saveza i usput radi na n1
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
Trezeguet
Postovi: 30
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:21 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pon apr 25, 2016 10:45 pm

i ima košarku u malom prstu
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

uto apr 26, 2016 12:09 pm

Ima li ko iz Kaknja ko bi mogao svratiti da pogleda i baci kakav izvještaj ima li dobrog materijala :ganja: S obzirom da ima preko 20 igrača na pripremama, sigurno su podjeljeni u dvije grupa, ekipa A će igrati danas protiv Čelika, a ekipa B protiv Travnika, tako nekako.


Za danas, 26.april, najavljujemo dvije utakmice. Prva utakmica je između kadetske košarkaške reprezentacije i KK “Čelik” sa početkom u 17:30 sati, dok je druga utakmica između kadetske košarkaške reprezentacije i KK “Travnik” sa početkom u 19:30 sati.

U srijedu, 27. aprila, zlatni košarkaški kadeti će odigrati međusobnu pripremnu utakmicu u 18:00 sati (Svijetli vs Tamni).

28.aprila bit će odigrane dvije testne utakmice: KK “Travnik” – Kadetska košarkaška reprezentacija (17:00 sati) i KK “Čelik” – Kadetska košarkaška reprezentacija (19:00 sati).

Ulaz u Sportsku dvoranu Kakanj će biti slobodan.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet apr 28, 2016 2:07 pm

Većina medija pripreme U -17 reprezentacije naziva "pripremama kadeta". To nije tačno:

U - 14 = pioniri
U - 15 = (ulazni) kadeti
U - 16 = izlazni(kadeti)
U - 17 = (ulazni) juniori
U - 18 = (izlazni) juniori

To je ono zvanično po FIBA mjerilima, po kojima ona i organizuje omladinska takmičenja. Neke države svoja domaća takmičenja organizuju na svoj način(npr. u Njemačkoj se kadetska liga igra za U - 17 uzrast, a juniorska za U - 19 uzrast). Ali mi ćemo se ipak držati FIBA propisa.

Ono što zabrinjava je to da naše zapravo prave kadete, U - 16 reprezentaciju koja također nastupa ovog ljeta na Europskom, niko i ne spominje. Niti jedan jedini intervju sa selektorom Draganom Mičićem ja nisam pronašao. Još ni jedno okupljanje nisu imali, a kad će, ne zna se.

Zamislite te bruke i sramote
da kao aktuelni europski prvak naša U - 16 reprezentacija ekspresno ispadne iz divizije A :rofl:
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sub apr 30, 2016 7:35 pm

Ja razumijem da mi baš i nismo navikli da osvajamo medalje, a pogotovo zlatne, pa je bilo nesnalaženja kad smo prošle godine osvojili U - 16 EP, valjda bude bolje u narednim prilikama. Pričam o pojedinačnom nagrađivanju igrača od strane njihovih lokalnih zajednica.

Neko je dobio stan, neko novčani iznos, a neko ništa. Ne valja to tako, to djeca pamte. Tako je recimo Sikiraš koji je igrao povrijeđen i završio u idealnoj petorci turnira od svoje općine Pale dobio sat :rofl1: , dok je njegova nedostojna zamjena Mirković od svoje općine Breza dobio 10 000 KM :DD:

Nije to u redu.

Mada svakako kad šira javnost spozna da se U - 16, U - 18 i U - 20 Europsko prvenstvo održave svake godine, a U - 17 i U - 19 SP svake druge godine naizmjenično, te da mi imamo talenta za ovaj sport da možemo svako malo uzeti medalju, više niko neće dobivati ništa.

A to svakako zavisi od rada i ulaganja, ako se bude ozbiljno ulagalo u omladinske selekcije, čak i u godinama kad budemo imali loše generacije bit ćemo dovoljno dobri za opstanak u diviziji A, a s vremena na vrijeme bit će i dobrih generacija s kojima ćemo se uključiti i u borbu za medalje.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pon maj 02, 2016 4:04 pm

Kako je spars smekerski uvalio akceleranta baju budalama u cedeviti. Bravo selimovicu doktore!
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

uto maj 10, 2016 12:12 am

sta kazeu harunoljubci, gase se sve ekipe poslije njih.

hahahahahhahahah
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sri maj 11, 2016 7:45 pm

Meni je ovaj spisak selektora Pandze bas los, a uz to nema Sikirasa zbog povrede koju odavno vuce i to je veliki hendikep za nas. Ne znam sta na spisku rade Mirkovic, Barukcija, Alikadic itd, ti momci jednostavno nemaju kvalitet..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sri maj 11, 2016 8:51 pm

Brkoo je napisao/la:Meni je ovaj spisak selektora Pandze bas los, a uz to nema Sikirasa zbog povrede koju odavno vuce i to je veliki hendikep za nas. Ne znam sta na spisku rade Mirkovic, Barukcija, Alikadic itd, ti momci jednostavno nemaju kvalitet..
koga bi ti stavio doktore?
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 37

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija