Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 37

DZM13
Tema Autor/ica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet jun 16, 2016 12:43 am

Vrabac_Za_Tri je napisao/la:Sloboda objavila da su dva njena igrača pozvana na pripreme U - 16 reprezentacije(opa, mi to imamo?)

http://sloboda.ba/pazarac-i-andelija-po ... acije-bih/" target="_blank

Naravno da na stranici Saveza nema ništa o tome(zauzeti čestitanjem rođendana Alikadiću i promovisanjem Muse), a nažalost datum priprema nije naveden ni na stranici Slobode. Sramotno je da pored stranice Saveza koja je aktivna sa objavama(ali koje uglavnom nemaju veze sa zdravim razumom) javnost može saznati koji je igrač pozvan u reprezentaciju samo kad neki klub objavi to za svoje igrače. Za danas je u Sarajevu najavljeno i okupljanje U - 20 selekcije, no naravno da i o tome nema nikakvih informacija na stranici Saveza(ko se odazvao, ko nije?).

Ono što meni nije jasno je gdje je Omerović kao najbolji igrač kadeta Slobode koji je uostalom bio i na pripremama sa U - 17 selekcijom?
ovo ti je preliminarno okupljanje u16 :) nece biti svi pozvani takve su moje info, pojavit ce se nekih zanimljivih igraca iz dijaspore, da se vidi koliko mogu
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...

storm_raider
Kontakt:

čet jun 16, 2016 9:46 am

Sikiras rasturio par utakmica. Je li definitivno da ce on na kraju za Srbiju igrati, da se ne lazemo?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Vrabac_Za_Tri
Kontakt:

čet jun 16, 2016 11:33 am

Sikiraš igra cijelo vrijeme za klub, uvijek je i sam izjavljivao da on može igrati ali pod bolovima te kako je odlučio odmoriti i oporavljati se ovo ljeto umjesto nastupa za U - 17 selekciju. Novinari i još žalosnije sekretar Barbarić sedmicu pred U - 17 SP su otkrili da su Bugari ušli u Sofiju? Nikad se nije ni tvrdilo da on zbog povrede ne nastupa ni za klub pa da ovo bude iznenađenje.

Igrao je pod bolovima prošlo U - 16 EP, uz Musu i Čamparu bio najzaslužniji što je uzeto zlato, umjesto da su svim momcima podjeljenje simbolične jednake nagrade, svako selo je kitilo svog pulena zasebno, tako je Musa dobio stan(ogrebao se u zadnji tren, Emdžad što je dijelio, dijelio je), Sikiraševa zamjena Mirković(koji spada u one igrače za koje se može reći da je uzeto zlato uprkos, a ne zahvaljujući njima) je dobio 10 000 KM a Sikiraš je dobio jedan običan ručni sat.

Zatim su ga Baho i još neki novinari prikazivali kao cirkusku atrakciju: "evo pogledajte ga, jedinstven primjerak s Pala koja nastupa za BiH", samo danas u vašem gradu. Toliko potenciranje njegove nacionalnosti i porjekla je bilo što to ne reći pa i skandalozno i neke bi trebalo i prozvati zbog toga. To je dijete, maloljetnik.

Naravno na kraju je opet sve na samom Njegošu, ali ovakve stvari zasigurno nisu pomogle u našu korist.

Ja se ne želim zamarati ovim, imamo službenu verziju od početka da on igra pod bolovima za klub i zato ne znam od kud sad čuđenje zbog toga što on igra, u vezi reprezentacije vrijeme će reći sve, on ne može bez pristanka našeg Saveza igrati za Srbiju do 21. godine(znači tek za seniore), a ako nastupi za U - 18 BiH ne može nikad promjeniti reprezentaciju bez pristanka Saveza BiH. Što se mene tiče, nek igra ko za koga hoće, a vrijeme će pokazati sve.

Mene više zanima šta je sa U - 20 selekcijom? Na stranici Saveza naravno nema ništa, novinari su jučer suhoparno objavili da tog dana počinju pripreme i spisak igrača(iako se on vrtio i puno ranije), ali ima li tog izvještaja sa priprema, ko je došao, ko nije, koja fotografija, šta kaže selektor nakon okupljanja...
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija

DZM13
Tema Autor/ica
Kontakt:

čet jun 16, 2016 12:10 pm

trazis previse od stranice saveza informacija hahahah, danas persa otvara galerij bice prica ahahhaha
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...

Анарки
Acta, non verba
Kontakt:

čet jun 16, 2016 1:43 pm

Zatim su ga Baho i još neki novinari prikazivali kao cirkusku atrakciju: "evo pogledajte ga, jedinstven primjerak s Pala koja nastupa za BiH", samo danas u vašem gradu. Toliko potenciranje njegove nacionalnosti i porjekla je bilo što to ne reći pa i skandalozno i neke bi trebalo i prozvati zbog toga. To je dijete, maloljetnik.
:palacgore:

Toliki pritisak je napravljen na momka da je to odvratno.

Vrabac_Za_Tri
Kontakt:

čet jun 16, 2016 2:32 pm

Izjava Sikiraša još od prije dva mjeseca
– Koljeno mi je u izuzetno lošem stanju. Kako sada stvari stoje neću igrati za reprezentaciju na Svjetskom prvenstvu. U Litvaniji sam igrao pod bolovima, nakon toga dugo sam se oporavljao i još uvijek nisam izliječio koljeno. Košarku planiram igrati još 20 godina, tako da prvo moram misliti na zdravlje i čuvati ga, pa onda sve ostalo. Ako se nešto promijeni u narednih mjesec ili dva možda i zaigram za naš tim. Ko zna, ali ako se gleda trenutna situacija, onda neću igrati na Svjetskom prvenstvu – kazao je Sikiraš.

Naš talentovani igrač sa svojim klubom Stella Azzurra igra završnicu U-20 prvenstva Italije. Iako je povrijeđen, klub je od njega tražio da igra na završnom turniru.

– Za Stellu igram ovaj završni turnir na insistiranje čelnika kluba. Primam terapije i igram pod bolom. Nakon toga ću ponovo početi sa terapijama, nakon kojih bih trebao biti sto posto spreman, za sve što me očekuje – kaže Sikiraš, koji igrajući za svoj tim na završnom turniru italijanskog prvenstva bilježi u prosjeku pet poena po meču.
http://faktor.ba/ima-problema-sa-povred ... opusta-sp/" target="_blank
Sve isto kao i sada, ništa se nova nije dogodilo. Pandža mu ništa ne zamjera. Međutim, napravila se priča sedmicu pred U - 17 SP?
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija

Vrabac_Za_Tri
Kontakt:

čet jun 16, 2016 3:03 pm

Uostalom, ovo pokazuje koliko smo mi neobično osjetljivi i kako se lahko diže prašina kad su u pitanju Srbi i Hrvati iz BiH i njihovi eventualni nastupi za druge reprezentacije.

Veliki je mit da je problem naše košarke to što Srbi i Hrvati igraju za "matice". Ne, daleko najmanje poštovanja prema državi BiH pokazuju košarkaši bošnjačke nacionalnosti i daleko najviše ih je odlučilo nastupati za druge reprezentacije: Teoman Alibegović, Asim Paščanović, Damir Mulaomerović, Emir Preldžić, Mirza Begić, Alen Omić...pa sve do "slučaja Đedović", iako tu još uvijek nije 100% čisto. Pa Haris Mujezinović i Jasmin Hukić koji su u ranim tridesetim prestali igrati za reprezentaciju, ovaj drugi nije ni mogao više jer je uzeo državljanstvo Slovenije.

Bošnjacima koji su rođeni i odrasli u drugim državama tipa Mirsad Jahović ili Sani Bečirović ne možeš ni zamjerati, ako ništa zbog toga jer nepravdnim zakonima Hrvat ili Srbin iz BiH može igrati kao domaći igrač za "matice" sve i da su mu unazad 10 koljena svi iz BiH, dok npr. Bošnjak iz Srbije može igrati kao domaći igrač za BiH samo ako mu je neko od roditelja, nena ili djedova iz BiH. Evo primjer malog Biberovića koji je sad najbolji kadet u BiH, njegova porodica se doselila iz Sandžaka, dobili državljanstvo, a da se nisu preselili u BiH on bi vjerovatno mogao igrati samo za Srbiju. Ili bi kao i Jahović otišao za Tursku.

Petorka Mulaomerović - Bečirović - Preldžić - Jahović - Begić je petorka za zlato na Eurobasketu, narodi od 70 miliona pripadnika osjete kad izgube jednog kvalitetnog košarkaša, a šta tek reći onda za Bošnjake kojih ima nekih 2 miliona koji su izgubili cijelu jednu vrhunsku ekipu. Premda ja ne volim taj izraz "izgubili", ili "ukrao" nam neko igrača, sami su brate birali, nismo se mi odrekli njih, već oni nas.

Uglavnom, prema košarkaškoj reprezentaciji i državi BiH najmanje poštovanja su pokazivali baš košarkaši Bošnjaci. Daj da mi prvo našu djecu odgojimo da vole ovu državu na pravi način, a lahko ćemo onda za Srbe i Hrvatke.

#DurmoReprezentacija

Vrabac_Za_Tri
Kontakt:

sub jun 18, 2016 7:15 pm

Čudne se stvari dešavaju u timu Kanade U - 17.

Trebali su na ovom U - 17 SP igrati sa petorkom Nembhard - Barrett - Brazdeikis - Đuričić - Shittu što bi poslije američke bila i ponajbolja ekipa na turniru.

Nembhard - 2000. godište, nema previše poena u rukama ali odličan asistent, a to se je li, i traži od playa

Barrett Jr. - 2000. godište, MVP Jordan Brand Classica, na većini rang listi najboljih igrača u 2000. godištu cijele Amerike on je na prvom mjestu, vrlo izgledno budući lottery pick

Brazdeikis - Litvanac, nije veliki scorer, ali s druge strane snažan, nabildan, pravo krilo, a i s vremena na vrijeme i ubode poneki šut.

Đuričić - On glumi lažnu četvorku u ovom timu, ima nekih 203 - 204 cm i po samom kretanju se vidi da je to vanjski igrač, međutim dobro se snalazi u ovoj ulozi gdje se izvlači na šut i širi reket, u tri utakmice turnira u Francuskoj šutirao je trice 7/15, ni atletski ne stoji uopće loše

Shittu - Visok, atletičan, pravi monstrum ispod koša za ovaj nivo, iako je nominalno četvorka koja može i šutirati, i asistirati i trčati kontru, na ovom nivou on je i kao centar prava noćna mora za protivnike. NBA/Euroliga potencijal.

Ovo barem na papiru djeluje kao sjajna petorka za ovaj nivo. Uostalom, sa njom su i Amerikance prošle godine u U - 16 finalu kontinenta držali na konopcima 25 minuta utakmice, tek su preokrenuli kad se Kanada umorila jer nisu imali klupu i širinu kao Ameri.

I svi ovi igrači su se prije desetak dana pojavili na pripremama U - 17 Kanade. Međutim, onda dolazi do dramatičnog zaokreta. Zbog velikog broja otkaza u seniorskoj selekciji, Barrett i Shittu su bukvalno sa priprema U - 17 selekcije odvedeni na pripreme seniora.

U - 17 Kanada je bez njih dvojice, dakle dvojice najboljih igrača, otputovala na pripremni turnir u Francusku. Na njemu su U - 17 Argentinu dobili 36 razlike, U - 17 Australiju dobili 35 razlike a od U - 17 Francuske poraženi su 1 razlike nakon produžetka.

A za dvojicu odbjeglih sinova ovako stoje stvari: Seniorska ekipa Kanade je otputovala na pripremni turnir u Italiju, a u tom timu se našao i Barrett Jr. i on 99% neće igrati na U - 17 SP. Vjerovatno tim potezom diktira njegov otac, Barrett stariji je bio član reprezentacije Kanade na Olimpijskim igrama 2000. godine, a danas je bitna figura u košarkaškom Savezu Kanade.

Shittu bi se pak, s obzirom da on nije otputovao sa seniorima u Italiju, trebao priključiti U - 17 ekipi.

Iako će Kanada biti opet konkurentna bez obzira hoće li Barrett i/ili Shittu igrati, nekako se čini da se ovakvim postupcima pokvarila jedna potencijalno velika priča.

A što se tiče Amerikanaca, dobar pojedinačni prikaz svih igrača koji su ušli među 12
http://bleacherreport.com/articles/2646 ... ter/page/2" target="_blank

#DurmoReprezentacija

Vrabac_Za_Tri
Kontakt:

ned jun 19, 2016 12:53 pm

Šta nas očekuje u grupnoj fazi U - 17 SP?

23. juni, Bosna i Hercegovina - Dominikanska Republika

Iako mi volimo kukati na naše, činjenica je da je naša ekipa imala puno ozbiljnije pripreme za U - 17 SP nego većina drugih.

Iako su već otputovali u Španiju, Dominikanci još uvijek čekaju na dvojicu igrača da se tek priključe pripremama, a 4 dana je ostalo do početka prvenstva.

Naime, igrači Alanzo Frink i Justin Minaya, obojica rođeni u Americi ali dominikanskog porjekla, nisu uopće bili na pripremama U - 17 selekcije u Dominikanskoj Republici, već će se iz Amerike direktno ekipi priključiti u Španiji.

Frink je ubjedljivo najbolji igrač ove selekcije, bitan koliko je i Musa za našu, a Minaya je sin Omara Minaye, uticajne figure u Svijetu američkog bejzbola.

Pri dolasku u Španiju Dominikanci su sinoć odigrali utakmicu protiv domaćina prvenstva i izgubili 45 razlike, a trebali bi još odigrati i mečeve protiv Turske i SAD, sve to iščekivajući kada će se prvo ime ekipe Frink zapravo uopće pojaviti(zamislite da je kod nas sa Musom ovakva situacija).

Kako god, ja sam priželjkivao njih u grupi, egzotična država, zanimljiva daleka kultura i simpatična ekipa. Uvijek se kaže da je prva utakmica na turnirskim takmičenjima najvažnija i najteža, da su iznenađenja najviše moguća u prvom kolu, ali naša pobjeda ipak ne bi trebala doći u pitanje.

25. juni, Bosna i Hercegovina - Francuska

Ovo će biti sjajan test za našu ekipu. Ovo nije ona Francuska sa U - 16 EP, tu su sada u timu bek Pons i centar Sarr koji nisu bili na U - 16 EP i koji predstavljaju veliko pojačanje, Hoard je na završnom turniru juniorske Eurolige konačno pokazao zašto ga se smatra ogromnim potencijalom i tu odličnu formu samo je prenio i u pripremne utakmice sa reprezentacijom.

Ovo će biti prava utakmica.

26. juni, Bosna i Hercegovina - Južna Koreja

Do trećeg kola već ćemo vidjeti koliko zapravo vrijede prvaci Azije. Meni je i za njih drago što su u našoj grupi, ponovno jedna zanimljiva daleka kultura i narod, igrati će brzu košarku sa praktično 5 bekova pa da vidimo kako će se naši snaći u toj atipičnoj košarci.

A što se tiče dalje faze takmičenja, čak i ako budemo prvi u našoj grupi svakako u prvoj eliminacijskoj fazi će biti teško protiv koga god budemo igrali iz grupe C(Kanada, Australija, Finska, Kina), najrealnije je da bi zatim u ev. četvrfinalu igrali protiv Litvanije, a zatim u ev. polufinalu protiv SAD.

No dovoljno je samo da Španija izgubi u grupi utakmicu protiv Litvanije da bi naš put do finala i pored prvog mjesta u našoj grupi izgledao ovako: ekipa iz grupe C - Španija - SAD - finale, tako da i nije pretjerana sreća biti prvi u našoj grupi.

Blesavi sistem takmičenja je takav da mi jednake šanse za medaljom imamo i ako budemo prvi i ako budemo zadnji u našoj grupi, tako da se komotno možemo zajebavati u grupnoj fazi. Koliko god to bilo apsurdno, čak bi imali i lakši put do finala kao zadnji nego kao prvi u našoj grupi. Ustvari jedino je bitno ne završiti kao treći, jer bi tako već u ev. četvrfinalu igrali protiv SAD.

Sve je već spremno, čini se
slika

#DurmoReprezentacija

DZM13
Tema Autor/ica
Kontakt:

ned jun 19, 2016 2:03 pm

ovaj vikend je trebalo biti preliminarno okupljanje u16, ni habera nikakvog na sajtovima :/

Vrabac_Za_Tri
Kontakt:

pon jun 20, 2016 1:57 am

Dobro je da Španija i Litvanija igraju međusobnu utakmicu u svojoj grupi prije nego što mi igramo u našoj sa Francuskom na SP. Ako Litvanija iznenadi Španiju i dobije je, Pandža mora kalkulisati i pustiti da i Francuzi nas dobiju, inače već u četvrfinalu bi išli na Špance.

#DurmoReprezentacija

Vrabac_Za_Tri
Kontakt:

uto jun 21, 2016 5:31 pm

Naša reprezentacija je danas otputovala za Španiju.

A evo izgleda da će se ispuniti i moja želja da Kanada nastupi sa svojom dvojicom najvećih talenata u ovom uzrastu Shittu i Berrett Jr.
https://twitter.com/heinnews/status/745269870967783424" target="_blank

Mali Berrett(2000. godište) je hladno sinoć u maloj minutaži utrpao 5 poena seniorima Hrvatske u dresu seniora Kanade :pljesak:

#DurmoReprezentacija

Plavo - Bijeli

čet jun 23, 2016 11:45 am

17 - 2 :klanjase2:
BOG BOSNA I BOSNJACI

AsharaK
Administrator
Kontakt:

čet jun 23, 2016 12:21 pm

Trening
Željezničar ante portas !

Okolele
Kontakt:

čet jun 23, 2016 1:13 pm

Previse fulaju ove zicere pod košem..Sreca pa su ovi tarabe,protiv jacih im nece ovako lahko proci..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Vrabac_Za_Tri
Kontakt:

pet jun 24, 2016 1:30 pm

Eurohopes izbacio listu najvećih potencijala Europe u 2001. godištu.

Mehić prvi a Biberović treći na listi. Ja jesam lobirao za njih pa čak i izvještaj na Eurohopesu o njihovim karakteristikama je uveliko moj produkt. Ali nisam mislio da će baš ovako visoko biti, izgleda da sam pretjerao sa lobiranjem :lol:

http://www.eurohopes.com/player/768/amar-mehic" target="_blank
http://www.eurohopes.com/player/808/tarik-biberovic" target="_blank

Ozbiljno, tek im sad predstoji ozbiljan rad, ove liste ništa ne znače i mijenjaju se iz dana u dan. Recimo i Alija Pirić je bio na vrhu listi za svoje godište(e za njega ja nisam lobirao sigurno :DD: ) a znamo svi kakav je, jedva da u našoj ligi može da igra.

Teško da će se oni održati ovako visoko, pojavljivat će se novi dobri igrači u njihovom godištu, ali nek ostane zapisano da je na prvoj izbačenoj listi Eurohopesa za 2001. godište Mehić bio prvi a Biberović treći :kafa:

#DurmoReprezentacija

ž'21
Kontakt:

Re: RE: Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet jun 24, 2016 1:50 pm

Vrabac_Za_Tri je napisao/la:Eurohopes izbacio listu najvećih potencijala Europe u 2001. godištu.

Mehić prvi a Biberović treći na listi. Ja jesam lobirao za njih pa čak i izvještaj na Eurohopesu o njihovim karakteristikama je uveliko moj produkt. Ali nisam mislio da će baš ovako visoko biti, izgleda da sam pretjerao sa lobiranjem slika

http://www.eurohopes.com/player/768/amar-mehic" target="_blank
http://www.eurohopes.com/player/808/tarik-biberovic" target="_blank

Ozbiljno, tek im sad predstoji ozbiljan rad, ove liste ništa ne znače i mijenjaju se iz dana u dan. Recimo i Alija Pirić je bio na vrhu listi za svoje godište(e za njega ja nisam lobirao sigurno :DD: ) a znamo svi kakav je, jedva da u našoj ligi može da igra.

Teško da će se oni održati ovako visoko, pojavljivat će se novi dobri igrači u njihovom godištu, ali nek ostane zapisano da je na prvoj izbačenoj listi Eurohopesa za 2001. godište Mehić bio prvi a Biberović treći :kafa:
Jel Biberovic nas ili moze za Srbiju igrati?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Vrabac_Za_Tri
Kontakt:

pet jun 24, 2016 2:13 pm

Jedno ne isključuje drugo. On jeste naš, a i može igrati za Srbiju.

S obzirom da mu se porodica odavno iz Sandžaka preselila u BiH, šta misliš kolike su šanse da zaigra za Srbiju?

#DurmoReprezentacija

ž'21
Kontakt:

Re: RE: Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet jun 24, 2016 2:15 pm

Vrabac_Za_Tri je napisao/la:Jedno ne isključuje drugo. On jeste naš, a i može igrati za Srbiju.

S obzirom da mu se porodica odavno iz Sandžaka preselila u BiH, šta misliš kolike su šanse da zaigra za Srbiju?
Male ali opet postoje. slika Mehic nije mogao dobiti bolju sredinu za napredak, samo neka radi i krenuce aBd putem Zagorca, Luwawua i slicnih.

Brkoo
Kontakt:

sub jun 25, 2016 6:08 pm

Ma gori sam ja sto se nerviram gledajuci ove nase protiv Francuza. Jednom nam se sve poklopilo, Musa, Sikiras i Campara bili u formi, imali i srece, krenulo nas i uzeli zlato. Sad nema Sikirasa, Sani u katastrofalnoj formi, Musa se ispucava jer jedini moze nesto u ofanzivi uraditi i dobijes ovo da te Francuska razvaljuje. Odmah na pocetku sam kritikovao pozive koje je dobilo 97% igraca. Barukcija, Mirkovic, Alikadic, Kocic, Jankovic itd, ne mogu igrati za neku ozbiljnu reprezentaciju, klasicni amateri koji pojma nemaju, limitirani ko balkon u svakom segmentu. Nijedan od ovih pobrojanih nece dostici ni nivo od jednog Zahiragica, sto je zalosno..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 37

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Prijava  •  Registracija