pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 11:55 am

ponosannavas je napisao/la:
pravedan je napisao/la:
DZM13 je napisao/la: za a tim nece niko zaigrati brzo

realno ovaj micic okupio polovne srbe vecinom!"
Pa koga je izostavio po tebi,imas li neko ime i argument?
Majke mi dosadan si sa argumentima. A ti ne daješ nijedan. Evo hajd posrat ću se sebi u usta poslije ovog prvenstva ako vidim da na nešto ovo liči.
Tvrdim da je ovo najbolje sto imamo i da je selektor izabrao najbolje igrace. Djakovic i Frganja bi bili pojacanja ali su odbili da igraju za BIH,

Iznijeo bi ja argumente ali nzm sa cim da ih poredim,sa kojim to igracima koji su bolji.

Reci tog i tog igraca i reci konkretno od koga je bolji pa da shvatim da je to zaista tako.

I opet kako god bude bice polemike i razlicitih misljenja da li to valja ili ne valja.
 
Kifla88
Postovi: 18
Pridružen/a: čet avg 11, 2016 1:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 12:34 pm

Bezveze napàdate selektora oko spiska, nekoliko igraca nije htjelo da se odazove.Drugo, nije on kriv za nemar saveza sto su bile samo 4 pripremne utakmice. U tim pripremnim utakmicama nismo bili ni u jednoj kompletni. Također je bilo preko 18 igraca na pripremama, morao je dati svakome sansu. I popustite s napadina na selektora on je najmanje tu kriv. Sudite mu po rezultatima na Europskom.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 2:38 pm

pravedan je napisao/la:
ponosannavas je napisao/la:
pravedan je napisao/la: Pa koga je izostavio po tebi,imas li neko ime i argument?
Majke mi dosadan si sa argumentima. A ti ne daješ nijedan. Evo hajd posrat ću se sebi u usta poslije ovog prvenstva ako vidim da na nešto ovo liči.
Tvrdim da je ovo najbolje sto imamo i da je selektor izabrao najbolje igrace. Djakovic i Frganja bi bili pojacanja ali su odbili da igraju za BIH,

Iznijeo bi ja argumente ali nzm sa cim da ih poredim,sa kojim to igracima koji su bolji.

Reci tog i tog igraca i reci konkretno od koga je bolji pa da shvatim da je to zaista tako.

I opet kako god bude bice polemike i razlicitih misljenja da li to valja ili ne valja.
Pa vidi ja šta god da kažem ti možeš reći ne misliš tako. Navodio sam ti ranije što mislim za neke igrače da su bolji ali ti nisi odgovorio i to je to. Nego nerivra me što od sviju tražiš argumente a ti ih ne daješ. Eto hajd mi reci po čemu su ovi plejevi bolji od HRstića? ja sam ti napisao ukratko što mislim da nisu.
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 7:47 pm

Ubiveni smo...
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 7:47 pm

Kakva blamaza. Kakvo ponizenje. Kakva sramota.

:oops1: :oops1: :oops1:
 
Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 9:39 pm

Izvukao je maximum iz momaka sto jest jest :rofl1:
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 9:48 pm

Ne mogu da shvatim da se neko moze nasladjivati porazom nase reprezentacije.
Koga vi kritikujete,savez,selektora,igrace,drzavu?
 
Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 10:10 pm

Ne mogu ni ja da shvatim da nas je savez zajebao sa nekim ko nije sigurno vidio sve moguce igrace u BiH i kojem sigurno nije stalo da okupi najbolje. Jos nam pises ovde kako ce izvuci maksimum iz njih a mi izgledamo na parketu kao fudbaleri protiv kosarkasa. Kritike savezu koji je odabrao ovog trenera.
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 10:16 pm

Koga su trebali da izaberu?
 
Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 10:22 pm

Samo sam izbrisao šta si napisao. Ovaj put.

Moderator.
 
Kifla88
Postovi: 18
Pridružen/a: čet avg 11, 2016 1:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 10:31 pm

Kako stvari stoje mi, estonci i svedjani izgledni putnici u b diviziju.Tu se mozda naviru poljaci ali vjerovatno ce ostati zbog toga sto su domacini, €uostalom ni njemci, grci i finci nisu nesta posebno. Na ovo prvenstvo Karic, Cvetic, Omerovic i tiganj su zalutali. Biberovic me je neugodno iznenadio kao i Gutic. Sve u svemu ispadanje je u pogledu na ovu utakmicu neizbjezno.
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 10:39 pm

Svi igraci za vecerasnju igru zasluzuju kritike. Ali dajte da im damo podrsku tokom takmicenja da ostvare cilj. Ima jos dosta da se igra,ovo nije mjerilo jer su Litvanci zaista prejaki. Grupa je mnogo jaka. Vidicemo za dalje,bice bolje.
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 11:03 pm

pravedan je napisao/la:Svi igraci za vecerasnju igru zasluzuju kritike. Ali dajte da im damo podrsku tokom takmicenja da ostvare cilj. Ima jos dosta da se igra,ovo nije mjerilo jer su Litvanci zaista prejaki. Grupa je mnogo jaka. Vidicemo za dalje,bice bolje.
nece biti bolje, zato sto nas vodi retardirani celavac trener, kloc, sprdavac, padavicar!
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 11:26 pm

Čovjeka bi i poraz od SAD od 50 razlike iznenadio. A mene uopće nije iznenadio tok utakmice,
od otvaranja 0 : 10 pa sve do kraja. Nemamo mi tu neku kulturu da gubimo dostojanstveno, prečesto mi u svim selekcijama gubimo ogromnim razlikama, da je bio neki Island na našem mjestu izgubili bi ovo 18 razlike.

Litvanci se za ovu utakmicu pripremaju od januara. Mi smo mjesec dana pred EP formirali U16 selekciju. Mada i da su obje ekipe imale apsolutno isto uvjete opet bi Litvanci dobili jer su jednostavno jači, ali ne na ovaj način.

Ne bih ja toliko ni Mičića krivio, nije dao ni jedan razlog za vjerovati da se potrudio sastaviti najbolju ekipu niti da je u stanju uigrati ekipu da to liči na nešto na parketu, ali konačni sud treba dati na kraju. Muminović je bio i gori(sjetimo se da je poveo 4 playmakera od kojih su 3 cijelo prvenstvo presjedili na klupi), gdje ih samo nalaze.
Ali većina pitanja trebaju biti adresirana na Savez, a ne na njega. Uostalom nije on sam sebe postavio za selektora.

I Pandža, kojeg svi hvalimo i simpatičan nam je, uzeo je zlato kad je imao najboljeg unutrašnjeg igrača na EP, najboljeg playmakera na EP i uopćeno najboljeg igrača na EP te ekipu koja se dvije godine zajedno pripremala za to prvenstvo. Čim je jedan od te trojice falio = ništa se nije napravilo na U17 SP. A sve im je bilo obezbjeđeno, dolazile im Turska i Španija na noge da igraju pripremne. Tako da hajmo malo i Mičića popustiti, makar dok i definitivno ne ispadnemo(ako).

Iako je mazohizam tražiti nešto pozitivno u - 50, ja ću pokušati, lahko bi bilo nabrajati šta ne valja ali hajde malo naopako:

- Kamenjaš djeluje kao najbolji igrač u ovom timu. Kao jedini koji je u stanju na ovom nivou prebaciti 20 poena. Danas igrao samo 20 minuta, ko zna zašto, možda ga je i Mičić odlučio sačuvati odmornog kad je vidio da svakako gubimo, nebitno sad hoćemo li 20 ili 50 razlike :rofl: Ako je fizički u stanju, on mora igrati najmanje 30 minuta.

- Biberović je nastupio. Bio je loš, ali s obzirom da je najveći dio priprema propustio zbog povrede, samo njegovo prisustvo na parketu ohrabruje.

- Karić je imao par bljeskova, fino on barata loptom, prolazi, solidno je razigravao. Skoro da i ne predstavlja opasnost za protivnički koš, ali makar ovo. Mi svakako na toj poziciji playmakera izuzetno rijetko imamo dobrog igrača, prošli su kroz oml. selekcije i mnogi lošiji od njega.

- Vuković pogodio neke trice. Ovo je baš iz peta navučena neka pozitiva, ali hej, imati igrača koji je u stanju pogoditi tricu kad ga ostave samog a on je pokazao da to jeste je korisna stvar.


Meni ova ekipa na momente djeluje dobro, samo trebaju to sastaviti u jednu cjelinu, u jednu dobru utakmicu, to mora doći, vidi se da nisu uigrani, ovo im je tek peta zajednička utakmica računajući i pripremne a u kojima opet nikad nisu ni bili kompletni.

Sad su vjerovatno u mentalnoj blokadi, od prve pripremne utakmice pa do ove danas sve su izgubili, i to ni jednom nisu uspjeli bar ući u neizvjesnu završnicu...nije to ugodno ni za onog koji je navikao gubiti, a tek za ove iz Sparsa koji su navikli po BiH sve dobijati 30 razlike i sad najednom upali u ovo :r A to je sad i pitanje nedostatka kvalitetnih utakmica, da je bar bila državna Liga Mladih(mada bi i tu Sparsi sve gazili) a ne samo ove kantonalne, a u maštanju mi dođe na pamet da bi nam trebala barem još jedna ekipa osim Sparsa koja bi igrala U18 Euroligu, ali prije će se i oni raspasti nego što će još jedna ekipa iz BiH dostignuti njihov nivo.

Nije su im sigurno pomogle ni izjave da ova generacija nije talentovana kao prethodna. Mada teško da bi im pomoglo i da je neko postavio visoka očekivanja pred njih.

Ja vjerujem u njih da će se ipak dići. Kao kad roditelji svom potomku pred ispit na fakultetu kažu: "Niko od tebe ne očekuje desetke, ali de makar tu šesticu dobij". E tako i od ove ekipe treba očekivati samo da ostanu u diviziji A, i ako to ostvare pa makar bili i zadnji iznad crte treba čestitati i stručnom štabu i igračima i reći da su obavili posao.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sub avg 13, 2016 12:11 am

Uostaom, hajmo biti pozitivni, dogodine bi sa generacijom 2001. bili jedan od favorita u diviziji B :rofl1:
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sub avg 13, 2016 9:53 am

Vrabac_Za_Tri je napisao/la:Uostaom, hajmo biti pozitivni, dogodine bi sa generacijom 2001. bili jedan od favorita u diviziji B :rofl1:
Bicemo favoriti i u diviziji A
 
Avatar
irfo
Postovi: 1013
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:12 pm
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sub avg 13, 2016 4:46 pm

Mozemo li danas do nekog poraza ispod 20 razlike
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sub avg 13, 2016 6:23 pm

Dobro je.
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sub avg 13, 2016 6:56 pm

Za nas turnir počinje u onom razigravanju za opstanak, dobro je rekao Mičić, nama je peta utakmica zapravo prva, do tad se uigravamo.

A vjerovatno ćemo prije toga na Srbiju u osmini finala koja je zbog otkaza i povreda ostala praktično samo na Pecarskom, zaustaviš njeg i ostatak ekipe nema pojma šta da radi na parketu, da imamo išta od igre mogli bi se čak i potući.
Ma na kog god iz te grupe da naiđemo nije bauk, nisu to ni i Grci, ni Finci ni Estonci(s njima svakako nećemo igrati, barem u osmini finala), ali je problem koliko je naš tim zapravo dobar.

Francuzi nemaju ništa od igre, pa su opet bili previše za nas.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sub avg 13, 2016 10:36 pm

Finska pobjedila Srbiju, to znači da će nam ipak Finci biti protivnici u osmini finala ako završimo zadnji. Nije loše za jednog posljednoplasiranog, budeš zadnji i dobiješ Finsku za protivnika :cigara:

Moramo tankirati u zadnjem kolu protiv Crne Gore :ganja: , bolje igrati protiv Finske nego Srbije pa kako god(mada će tek zadnje kolo i duel Srbije i Grčke odlučiti o drugom mjestu). A uvijek smo bili favoriti protiv Finaca od U16 do seniora i uvijek bi nam očitali lekciju, ako postoji košarkaška reprezentacija za koju se može reći da nam ne odgovara to je Finska, da vidimo kako ćemo sad proći kao autsajderi protiv njih :DD:

Ali stvarno je mutav ovaj sistem, gubimo sve redom u grupi i opet dobijemo sasvim prolaznog protivnika u osmini finala, nije pošteno :rofl1: Još da se ima kvaliteta da se to iskoristi. S druge strana naša U17 selekcija je osjetila ružnu stranu ovakvog sistema, završili kao drugi u grupi i opet u osmini finala igrali sa jakom Australijom.

Ta grupa D je slabija od naše, može se igrati sa svakom ekipom.
Ode Mičić ziheraški u četvrtfinale, a ti se Muzafere... :titula:
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija