Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

uto avg 09, 2016 11:27 pm

To cijelo vrijeme i govorimo. Ne traži se zlato od Mičića, ali ispadanje u diviziju B bi bila katastrofa epskih razmjera i to treba tako i reći, bez uljepšavanja.

Dakle, sve osim ispadanja u diviziju B je za mene uspjeh ove godine, da se ne ponavljam više.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sri avg 10, 2016 4:43 pm

12 Odabranih:


1, 2, 3 pozicije:

Semir Karić(00') ' Spars
Danilo Cvetić(00') ' Igokea
Stefan Milošević(01') Rookie
Đorđe Višnjić(00') Budućnost
Amar Tiganj(00') Spars
Luka Vuković(00') Basket 2000
Tarik Biberović(01') Spars
Vojin Ilić(00') Spars

4, 5 pozicije:

Erwin Gutić(00') ' Spars
Kenan Kamenjaš(00') Koš
Nedim Omerović(00') Sloboda
Amar Mehić(01') Mega Leks
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sri avg 10, 2016 5:26 pm

Moje mišljenje o ovim odabranim:

Karić - Poprilično limitiran ofanzivno, nije mu strano divljati i uzimati šuteve koje ne bi trebao. Zna solidno asistirati kad hoće. U odbrani dosta agresivan, konstantno vrši pritisak na protivničkog playa, ali zbog limitiranih fizikalija(visina ispod 180 cm, 60 kila u skafanderu) i nije tolika smetnja suparničkom igraču.

Cvetić - Ni po čemu se ne ističe, kombo bek, nit je neki asistent nit je neki poenter.

Milošević - Nisam ga nikad gledao. Ali primjećujem da je rođen kasno u 2001. godini i da mu je Mičić trener i u klubu. Ili je stvarno talenat ili ga je trener pogurao. Ako je bilo mjesta u timu za njega onda bi morao biti bolji od Kusturice iz Budućnosti koji je isto 2001. godište i jako dobar a nije billo mjesta za njega. Vidjet će se.

Višnjić - On mi se dosta sviđa i drago mi je da je u timu. Ne forsira a skače, asistira, ide na ulaz, pogađa šuteve...ima ga u svim segmentima igre. Uz to igra na čisti talenat, fizički nije ni blizu konačnog formiranja, pravo dijete i bit će sve bolji i bolji s godinama. I on je jedan od onih koji su propuštali pripremne bog sitnih povreda ali su spremni za EP.

Tiganj - Igrač koji mi se najmanje sviđa u ovom timu. Razvio se fizički prije vršnjaka i igra na osnovu toga, čisto na snagu, bez nekog talenta. Kad ga vršnjaci stignu fizički imati će velikih problema da održi korak sa njima. Imao ogromnu minutažu u pripremnim, nadam se da će oporavkom i povratkom u tim Višnjića i Biberovića njegova uloga biti znatno umanjena.

Vuković - Nisam ga nikad gledao.

Biberović - Vjerovatno najbolji igrač u ovoj ekipi, trebaće nam njegovih 15 poena u svakoj utakmici, međutim propustio je sve pripremne utakmice zbog povrede i veliko je pitanje u kakvom je fizičkom stanju.

Ilić - Poliventan igrač koji pokriva više pozicija(2, 3, 4) i u svim segmentima igre je solidan ali opet ni u jednom posebno dobar. Može biti koristan igrač zadatka ako ga se bude koristilo na taj način bez da uzima previše šuteva što će on raditi ako ga se pusti, i on je jedan od onih koji su u ranoj fazi fizičkog razvoja i sa puno prostora za napredak.


Gutić - Ima on finu tehniku ispod koša, dobru visinu za četvorku, u načelu igrač koji se meni dopada i za kojeg mislim da može puno na ovom nivou ali imao je lošu statistiku u pripremnim i iskreno nije me začudilo. Njegov problem je čini se mentalitet, dosta djeluje nezainteresovano, kad hoće i kad se vidi da je došao motivisan na utakmicu može na ovom nivou imati i 20 poena 10 skokova utakmicu, ali on je česće nekakav mlitav, ne dođe umom na utakmicu nikako i tad je beskoristan. Njemu trener mora vikati: "Daj trgni se čovječe!"

Kamenjaš - Nisam ga gledao kako igra. Ali znam da je robusne građe i po statistici bio je naš najbolji igrač u pripremnim utakmicama. Imao je redovito visoke procente šuta i flertovao sa double - double učinkom u skokovima, iako uopće nije imao neku prevelku minutažu. Potencijalno iznenađenje turnira, tako se čini. Sjajno je kad imaš ispod koša igrača koji je pouzdan poenter kad mu se servira.

Omerović - Kvalitete: Veliki raspon ruku, atleticizam, pregled igre(zna fino asistirati). Mane: Ne trči baš dobro(kreće se kao da je 220 cm) i može poentirati samo dva metra oko koša, sve dalje od toga su cigle. Svakako ne očekujem da će igrati previše, ali za rezervnu opciju ispod koša nije loš.

Mehić - Od njeg ne treba očekivati čuda bez obzira na status velikog talenta, mlad je, još uvijek raste i fizički se razvija i tek treba početi raditi na tijelu jer ima i koji kg viška zbog čega se brzo umara. Dugoročno možda i najveći potencijal u ovoj ekipi ali trenutno vjerovatno igrač za 10 - 15 minuta po utakmici na ovom nivou.


Pa i nije to tako loše, ima tu igrača, još sa ovim koji su se vratili poslije povreda :r Na playu smo tanki, mada Karić sigurno neće biti najgori prvi play na prvenstvu.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Kifla88
Postovi: 18
Pridružen/a: čet avg 11, 2016 1:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet avg 11, 2016 1:53 am

Ko ce biti kapiten?
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet avg 11, 2016 12:17 pm

Vukovic igra na poziciji 2-3. Osnovna karakteristika dobar sut.
Gutic bi trebao biti kapiten.
Konacno priznanje da to nije lose i da je nepotrebno bilo kritikovati unaprijed.
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet avg 11, 2016 12:30 pm

Kakav je Milošević, šta igra? I koliko je otprilike visok, isto pitanje i za Vukovića?
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Kifla88
Postovi: 18
Pridružen/a: čet avg 11, 2016 1:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet avg 11, 2016 12:44 pm

Milosevic je imao dobre brojke protiv cg u Sarajevu. Mislim da ce biti dobar sixth man.Vukotic nit smrdi nit mirise, imat ce on svojih nekoliko minuta. Po meni prva petorka: Karic, Biberovic, Visnjic, Gutic i Kamenjas. Dosta minuta bi trebali imati Mehic, Milosevic i Ilic. Moguce i tiganj posto je imao veliku minutazu u pripremnim utakmicama.
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet avg 11, 2016 2:12 pm

Kamenjas protiv C.G u Sa 16 poena,Milosevic 10,Ilic 8. Jos kada se na to doda i Biberovic sa 15 i ostali daju svoje realne poene bice to dobro uz maximalnu odbranu. Milosevic i Vukovic su na poziciji 2 dok se Biberovic ne prikljuci. Dijelice minutazu.Visnjic i Tiganj na trojci i ova dva pleja.
Ostali na unutrasnjim pozicijama. Milosevic visok oko 190 a Vukovic mozda 194.
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet avg 11, 2016 2:38 pm

Otkrio nam je Mičić svoj sotonski plan:
- Ovakav sistem takmičenja nam odgovara i peta utakmica biće ključna jer bi tom jednom pobjedom obezbijedili opstanak u A diviziji.
http://www.glassrpske.com/sport/republi ... 15332.html" target="_blank
Što u prevodu znači da je smislio izgubiti 3 utakmice u grupnoj fazi, zatim ispasti u osmini finala, e onda počinje za nas pravo i ta naša sveukupno peta utakmica a prva u razigravanju u kojoj bi nam pobjeda automatski osigurala opstanak je naše finale :DD:

Ne možemo prigovarati, rekli smo da je cilj opstanak, a i loš plan je ipak plan :ganja: Barem možemo gledati opušteno do te pete utakmice, znamo da se naši zapravo čuvaju i uigravaju sve do nje :pljesak:
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet avg 11, 2016 3:07 pm

Ma treneri kao treneri,uvijek su u nekom strahu. Cilj ne smije biti opstanak. Cilj uvijek treba biti malo visi pa ako se i ne ostvari da opet bude podnosljivo.
Ako je cilj opstanak a ne ostvari se iz neog razloga nda ce to biti problem ali ne i katastrofa . Igrace se i dalje. Vidjecemo kakve su ostale ekipe pa onda donositi zakljucke.
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet avg 11, 2016 3:17 pm

Koliko sam dao kredita Mičiću time da bi u slučaju samog opstanka, pa makar to bilo i na samo jednom mjestu iznad onog koje vodi u diviziju B rekao da je on odradio dobar posao, toliko dopuštam i da kažem da ispadanje bi bilo katastrofa.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet avg 11, 2016 3:27 pm

Bice to dobro na kraju a i veliko iskustvo za igrace od kojih ce sigurno neki zaigrati i za A tim i to vrlo brzo.
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet avg 11, 2016 5:25 pm

Sutra u 18 : 30, sretno dječacima.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=a76OvWyrOhc[/video]
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet avg 11, 2016 9:14 pm

pravedan je napisao/la:Bice to dobro na kraju a i veliko iskustvo za igrace od kojih ce sigurno neki zaigrati i za A tim i to vrlo brzo.
za a tim nece niko zaigrati brzo

realno ovaj micic okupio polovne srbe vecinom!"
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet avg 11, 2016 10:39 pm

DZM13 je napisao/la:
pravedan je napisao/la:Bice to dobro na kraju a i veliko iskustvo za igrace od kojih ce sigurno neki zaigrati i za A tim i to vrlo brzo.
za a tim nece niko zaigrati brzo

realno ovaj micic okupio polovne srbe vecinom!"
Pa koga je izostavio po tebi,imas li neko ime i argument?
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet avg 11, 2016 11:23 pm

Ne treba očekivati previše od prvog kola. Protivnik je jedan od favorita turnira, imao je više okupljanja i pripremnih utakmica od nas(ko nije?) i ući će već u prvo kolo potpuno spreman. S druge strane naša ekipa je još uvijek u fazi uigravanja, još uvijek nismo ni odigrali jednu utakmicu u punom sastavu. Ja sam uvjeren da ćemo se mi dizati kako bude prvenstvo odmicalo što je u ovakvom formatu takmičenja dobra stvar.

Neki poraz do 15 razlike je ok za sutra. Samo da ne bude razvaljivanje, a nije nemoguće :r Da mi je da vidim zdravog Biberovića, ne treba sve shvaćati previše ozbiljno, eto zdrav Biberović i poraz do 15 razlike i ja zadovoljan što se tiče prvog kola :shisha: Mada se na košarkaškim turnirima obično favoriti muče u prvoj utakmici, pa zašto se to ne bi dogodilo i u ovoj utakmici.

Ja vjerujem da smo bolji od Šveđana i Estonaca, treba pronaći još jednu ekipu koja će ispasti umjesto nas: Fince, Nijemce ili Poljake.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 1:05 am

2001. godište u ovom timu: Milošević, Biberović, Mehić. To su već trojica za tim naredne godine. Onda još Mirza Kusturica, Deni Hodžić, pa i Nermin Mavrić treba biti isproban mada nisam siguran kako se on uopće razvija...iskočit će još igrača 2001. godište zasigurno u toku narednih godinu dana. Ali već se nazire kontura tima, i to izgleda jako dobro, U17 SP 2018. Dolazimo!

Ali ako će i naredne godine biti jedno okupljanje, ako se neće učestovati na onom turniru u Turskoj početkom godine, ako se neće igrati Liga Mladih, ako će igrati samo 4 pripremne utakmice a od tog 3 protiv Crne Gore...pa možda je onda i bolje da ispadnemo u diviziju B, ha ya, to i jeste nivo ponašanja Saveza čija je ekipa u diviziji B.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Kifla88
Postovi: 18
Pridružen/a: čet avg 11, 2016 1:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 2:21 am

Dodaj jos Manojlovica iz Buducnosti, Radaka i Krupaliju iz Sparsa koji ce svakako konkurisati sljedece godine. I mozda jos neki talenat iz Sirokog ispadne (osim ako ne izabere Hrvatsku da igra) dobra klapa bi se napravila.
 
Peace
Postovi: 12
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:12 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 8:47 am

Ma realno trebala bi ih Litvanija unerediti danas, ali opet svakako ne mogu se nadati da ce nas zgaziti, nego upravo suprotno nadam se pobjedi... iako bi se u nečemu slozio sa micicem a to je da nam ovaj sistem strasno odgovara.... napokon i neka korist od ovog sistema jer da je onaj stari vjerojatno bi i bili bivsi članovi A divizije... ovako imamo i neke sanse da ostanemo, mada msm da se odmah u osmini krizamo sa 1 u grupi gdje je srbija... a to znači i poraz jer realno očekujem da budemo zadnji u grupi... Litvanija je vjerojatno i prvi favorit turnira uz po meni latviju koja opet ima finu generaciju sa malim anrijsom miskom koji je brutalan playmaker za ovaj uzrast samo steta sto je metar i zilet... crnu goru bi stavio na prvo mjesto da im igra Titić, a bez njega su recimo 3. favorit.... i jos na to dodas i fizikalne francuze koji nista da ne znaju favorit su protiv nas jer mogu nam uvijek napraviti 30 ofanzivnih skokova... jbg nismo bas ni imali srece sa grupom a ni sa krizanjem za cetvrtfinale...
I jos na sve to trener koji nije zvao najbolje... djakovicu i manojlovicu je bitnije igrati neke oprostajne utakmice nego za repku, a trener to tolerise jer ga je cojic ubijedio da je bolje tako... i visnjic ide u Italiju pa je opet momak dosao da igra...
Barbaric uopste i nije zvao male slovence tj bosance... razočarani ljudi i malci... a da ne govorim da nije kontaktirao par igraca iz Njemacke koji su imali strasne role i brojke u njihovom prvenstvu... od u14 do u18 uzrasta... moj dobar drug nikola iz Njemacke
ih iskautirao za nase potrebe i izdvojio najbolje, a ni micic a ni barbaric to nisu ni pogledali... a bilo je igraca koji bi itekako nama valjali poput vrcica koji ce igrati za njemacku i jos nekih odlicnih talenata... samo bezveze ja gubim obraz kod tih ljudi sto nam hoce pomoći i to bez ikakve naknade i ičega slicnog, kao i kod porodica tih talentovanih momaka jer im ja obecam da ce ih levati zvati... a ovi i ne pozovu ih u 99% slucajeva... ni ovako a ni skypeom... a kamoli da se zapute da live razgovaraju...
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet avg 12, 2016 9:28 am

pravedan je napisao/la:
DZM13 je napisao/la:
pravedan je napisao/la:Bice to dobro na kraju a i veliko iskustvo za igrace od kojih ce sigurno neki zaigrati i za A tim i to vrlo brzo.
za a tim nece niko zaigrati brzo

realno ovaj micic okupio polovne srbe vecinom!"
Pa koga je izostavio po tebi,imas li neko ime i argument?
Majke mi dosadan si sa argumentima. A ti ne daješ nijedan. Evo hajd posrat ću se sebi u usta poslije ovog prvenstva ako vidim da na nešto ovo liči.

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija