• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 37
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pon jun 06, 2016 1:03 am

Samo da kažem da sam pogin'o dva dana u ovoj Skenderiji i da je mrzim iz dna duše više... I imaš poyy od velikog brata :rofl1: :mrgreen:

Šprd'o se Gegić s njima danas, bila je i ona finta pred kraj kad je dvorana podivljala. :mrgreen:
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pon jun 06, 2016 2:22 pm

Nakon odgledanih turnira, moje stajaliste:
-Ammar Gegić - primjetan rad na sutu, koji vise nije odron, sad je samo nizbrdica, ostalo sve perfektno, sljedeća sezona presudna po meni
- Srđan Kočić - primjetan ogroman napredak, su nizbrdica, prostor koji ovaj momak pokriva u odbrani je fenomenalan. Prototip igraca kojem treba teziti je elitni defanzivac i da spakuje otvoren sut u napadu i otpadak iz skoka.
- Sani Čampara- solidan turnir, vidi se da je povreda ostavila traga
- Sabahudin Jahić - drvo
- Sandro Antunović - dobar pick'n roll je tu, lijepo se otvara, sut solidan, odbrana upitna, mekan previse
-Tarik Biberović - sljedeći veliki produkt sparsa, drzak, agresivan, pun energije, ekstra igrač i pravo mi se sviđa
- Erwin Gutić - tanak, lijen, po mom misljenu nista od njega
- Semir Karić - sitan, nikakva građa
- Deni Radak- 0 bodova, nisam ni primjetio da je igrao
- Nikola Đaković - ja lično ne vidim nista interesantno u ovom momku
- Mirza Kusturica - sitan, nikakva građa, skillset vec sad posjeduje
Ostali nisu ni vrijedni pomena: kosarkasi igoke izgledaju ko fudbaleri, nikakve tehnike kosarkaske nemaju, igrači sirokog su svi predebeli naki, te imaju drvene ruke. Sloboda tanka ko lizalo.
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pon jun 06, 2016 3:03 pm

Slovenci pišu da Amar Mehić ide u Mega Leks, privatni klub svog novog menadžera Miška Ražnatovića
http://www.kosarka.si/v-srbiji-se-to-iz ... -drobizem/" target="_blank

U kontaktu sam sa čovjekom koji drži onu Eurohopes stranicu. Rekao mi je da kad izbace listu najtalentovanijih igrača Europe u 2001. godištu, Mehić će sigurno biti u top 5, jedino bi ispao da baš podbaci u narednom periodu. Malo sam lobirao, ali nije ga trebalo puno uvjeravati, i njemu samom se sviđa Mehić.

Lobiram i za Biberovića ali to je teži posao, znaju i ovi iz Eurohopesa za onaj U - 15 turnir u Francuskoj gdje je i Sparse i Bibera gazio ko je stigao :ganja:
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pon jun 06, 2016 11:04 pm

 
unicef
Postovi: 4
Pridružen/a: uto jun 07, 2016 12:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

uto jun 07, 2016 12:42 am

Prije svega da pozdravim raju s foruma, s nekima se poznajem jos od prije.
Nadam se da Misko nece praviti probleme Amaru u vezi igranja za omladinske reprezentacije.
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

uto jun 07, 2016 3:01 pm

U U20 ekipu mozda dodje jedan iz amerike igrac, bek 200 cm
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sri jun 08, 2016 1:50 pm

Igrač našeg kluba Tarik Biberović (2001) u četvrtak putuje u Treviso, gdje će učestvovati na prestižnom kampu Adidas Next Generation. Kamp se ofržava od 10.06. do 12.06.2016.
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

čet jun 09, 2016 11:47 am

Spisak U - 20 BiH za EP divizije B:

1/2

- Ivo Garić(1996., Bayern Munchen II)

- Mirza Velić(1996., Burch Sarajevo)

- Milan Lužajić(1996., Leotar)

- Amar Balić(1996., Rimini/Italija)

- Sandro Gačić(1996., Cintra Plasencia/Španija)


2/3

- Haris Ćurevac(1996., Bošnjak Hadžići)

- Nedim Đedović(1997., Barcelona B)

- Armin Topić(1997., Klosterneuburg/Austrija)

- Edin Atić(1997., AEK)

- Ibrahim Durmo(1997., Čelik)


4 - 5

- Rijad Smajlović(1996., Vogošča)

- Imran Polutak(1996., Krka)

- Markus Lončar(1996., Cedevita)

- Kenan Karahodžić(1996., Unicaja Malaga)

- Fahrudin Manjgafić(1997., Spars)

- Enis Memić(1997., Murray State College)


Pozvana su još dvojica igrača ali koji su obavjestili selektora da se neće moći odazvati. Damir Hadžić zbog obaveza u SAD te Đorđe Aleksić iz Mladosti Mrkonjić Grad zbog povrede.

Okupljanje igrača zakazano je za 15 juni u Sarajevu. Selektor je Senad Muminović a pomoćnici Samir Lerić i Miran Pehar.


Može se napraviti fina ekipa od ovih igrača. Atić na beku. Durmo kao nisko krilo. Ispod koša sa Polutkom, Karahodžićem, Memićem i Manjgafićem bi trebali imati širinu.

Jedino smo na poziciji playmakera pravo tanki, ne vidim niti jednog koji bi mogao adekvatno iznijeti tu poziciju. Šteta zbog povrede Aleksića, iako ni on nije sad nešto posebno, definitivno bi bio naš startni playmaker u ovoj ekipi.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet jun 10, 2016 12:51 pm

Pandža već počinje biti iritantan sa apelima javnosti i novinarima da ne vrše pritisak, evo ponovio je to i danas na presici
Selektor kadetske reprezentacije Bosne i Hercegovine Josip Pandža je alaudirao na to da se ne stvara pritisak na njegove igrače.

”Ne stvarajte pritisak ovim mladim igračima, oni trebaju uživati u košarci kao na Evropskom prvenstvu. Ništa oni ne moraju osvojiti. Hvala sponzorima koji su nam sve ovo olakšali".
Poštovani gospodine Pandža, jedini koji stvara pritisak je sam Savez, koji ovu ekipu promoviše kao cirkusnu atrakciju i voda kroz bosanskohercegovačke gradove i naplaćuje ulaznice za njihove pripremne utakmice, štampaju se promotivni leci, snimaju se promotivni klipovi ove selekcije...

Koristeći se medijskom popularnošću ove selekcije kako bi punili budžet, obmanjujući javnost informacijama poput da će novac zarađen od utakmica protiv Španije biti iskorišten kako bi U - 17 ekipa mogla otputovati u Španiju na U - 17 SP? Teško da je desetak dana pred početak SP upitan i sam odlazak s obzirom na razne pompezno objavljene sponzore i alternativne načine finansiranja(ko se sjeća one akcije prikupljanja priloga po kafićima za U - 17 selekciju?), a sam boravak u Španiji je FIBA obezbjedila svim selekcijama i na njima nije da plaćaju išta tokom prvenstva.

Tako da jedini koji stvaraju pritisak oko ove selekcije ste vi, ili tačnije ljudi iz Saveza, pa naredni put na presici prozovite gospodina Barbarića, koji obično sjedi sa vaše lijeve ili desne strane, a ne javnost i novinare.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet jun 10, 2016 1:14 pm

Mislim ono, te presice, te promo klipovi, te plakati, te zvanična stranica Saveza 90% aktivnosti provodi u promovisanju Muse i U - 17 selekcije...i nakon što Savez sve uradi da privlači pažnju na U - 17 selekciju, onda su Pandži novinari i javnost krivi što su se primili na to :ne:

Kod nas ništa ne može bez cirkusa, sportski neuspješna i nezrela nacija, priređujemo doček od 50 000 osvajačima dječijeg takmičenje i najavljuje se organizacija novog u slučaju medalje sa SP? Musa dobio stan u Bihaću, a za MVP - a U - 16 EP godinu prije Francuza Tilliea vjerovatno ni komšija nije čuo. Svake godine se igraju ova dječija prvenstva, fin je to rezultat ako se uzme medalja, ali dočeci, stanovi, emisije :rofl1:

Sve je otišlo dovraga kad su se ovom selekcijom počeli baviti oni koji su za nju čuli tek kad je ušla u polufinale U - 16 EP.

A na stranu oni što po kalupu patetike i uživajući u blaženom neznanju i mazohizmu ponižavanja samog sebe to predstavljaju kao senzaciju svih senzacija, kao mi mali, jadni, nebitnii autsajderi uzeli zlato i šokirali Svijet(na stranu što 90% Svijeta nije ni čulo za ovo prvenstvo, tako da).

Mit 1

BiH je bila austajder na U - 16 EP

Čampara je i prije prvenstva važio za jednog od najboljih playmakera u Europi u ovom uzrastu. Sikiraš je važio za ponajboljeg unutrašnjeg igrača Europe u ovom uzrastu. Musa je važio za sveukupno najboljeg igrača koji će nastupiti na ovom turniru. To nije autsajderska ekipa.

Mit 2

BiH je imala skromne pripreme za U - 16 EP

Čampara, Musa, Čerkezović i Sikiraš, dakle četvorica od 5 startera sa U - 16 EP. 2015 godine još od 2014. godine su sastavni dio U - 16 selekcije BiH. Igrali su 2014. godine kao godinu mlađi od ostalih na U - 16 EP. Imali su konstantna okupljanja i pripreme. Prošli su onaj turnir u Turskoj. Tu generaciju 1999. se dvije godine pripremalo za U - 16 EP 2015. godine. Pa nije li i sam Pandža više puta spomenuo koliko su ti igrači dana proveli zajedno!?


Sada bi bio red da se tako i generacija 2001. posmatra kao projekat, jer ima potencijal da ponovi taj uspjeh. Ali sad za sad za njih nema čestih(niti barem jednog) okupljanja ni turnira po Turskoj, a teško i da će biti.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet jun 10, 2016 1:37 pm

Iskreno, nekoliko nas je primijetilo isto.

Nikada nije bilo ovoliko pressica i to poprilično bespotrebnih, jer šta nam to mogu novo reći, ili šta ih se to može dodatno pitati? Također me poprilično nervira ova priča oko pritiska... Pa ne bi ga ni bilo da se ne eksponirate toliko. :mrgreen:

Na prošloj pressici ih je nerviralo što ih novinari prate... A prije recimo godinu i pol ih je nerviralo što ih niko ne prati. :mrgreen: A onda povrh svega organizuju novi press.
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pet jun 10, 2016 1:52 pm

malo da prokomentarisem spisak
1/2

- Ivo Garić(1996., Bayern Munchen II)- nekada veliki talenat, danas ohrdina

- Mirza Velić(1996., Burch Sarajevo)- :cigara:

- Milan Lužajić(1996., Leotar)- najgori igrac proslog U20 prventstva uz adija,cuvena 10-ka reprezentacije

- Amar Balić(1996., Rimini/Italija)- solidan basketas i nista vise

- Sandro Gačić(1996., Cintra Plasencia/Španija)- mjera za propalog talenta je 1 Ga (Gacic)


2/3

- Haris Ćurevac(1996., Bošnjak Hadžići) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

- Nedim Đedović(1997., Barcelona B)- propo ko kauc, valjda se mogne iscupati iz kanala

- Armin Topić(1997., Klosterneuburg/Austrija)- momak ima 15 kg viska po slikama, nikad nisam ni cuo za njega do neki dan

- Edin Atić(1997., AEK)- najveca zvijezda ove ekipe, ocekujem 20+ poena u prosjeku 5+ skokva i asissta

- Ibrahim Durmo(1997., Čelik)- odlican igrac, pravi atletski freak za ovo podrucje


4 - 5

- Rijad Smajlović(1996., Vogošča) :lol: :lol:

- Imran Polutak(1996., Krka)- medo brundo

- Markus Lončar(1996., Cedevita)- najsmotaniji igrac kojeg sam gledao

- Kenan Karahodžić(1996., Unicaja Malaga)- vrhunski talenat, ali bas ono vrhunski

- Fahrudin Manjgafić(1997., Spars)- fahro solidan, bit ce od koristi

- Enis Memić(1997., Murray State College)- najinteligentniji igrac kojeg sam ja ikada gledao, steta sto nema nikakvih atletskih predispozicija, iq mu je strasan

ovdje fali penava jos jedan atletski freak, ne znam sto nije na spisku
i trebao je igrati vasilije saraba ali ne znam sto nije na spisku
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sub jun 11, 2016 11:26 pm

Nadam se da ce ova utakmica protiv Spanije otvoriti i selektoru Pandzi i navijacima oci. Fale nam kvalitetniji unutrasnji igraci, Barukcija, Mirkovic itd, ne mogu igrati u ozbiljnim reprezentacijama, rad nogu im je katastrofalan. Alikadicu, Barukciji, Mirkovicu ce vrh karijere biti Spars, ako i do Sparsa doguraju bice dobro. Zbog povrede Sikirasa moja ocekivanja za svjetsko prvenstvo su spustena na minimum. Imamo 2 odlicna igraca, Musu i Camparu i od njih sve zavisi, imamo i par solidnih i to je to, ako sa ovakvim igracima selektor Pandza napravi neki uspjeh onda mu spomenik treba dici. Pozitivna stvar uprkos svemu je nas timski duh, i borba..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

ned jun 12, 2016 1:07 am

Nema šta Pandža otvarati oči, zna on bolje od tebe i mene koliko je naša unutrašnja linija siromašna. I da, ovi momci, kakvi god da su, opet su najbolji koje imamo na tim pozicijama. Što više govori o ostalima.

Htio sam vruće glave napisati da bi se Musa trebao prestati ispucavati, ispalio je barem 5 air ball lopti večeras, uglavnom šutevi sa 9 metara. Ali šta je alternativa. Da igramo timski? Kao da postoji kvalitet u ostatku ekipu da smo u stanju igrati tako. Musa im namjesti zicer, oni promaše.

Sjetio sam se Buze sa prošlogodišnjeg U - 20 EP. I on se ispucavao, imao dobre brojke, ali je ekipa na koncu sa njim ispala u diviziju B. On svoje suigrače nije činio boljim iako je imao najveće brojke u timu, zapravo smo najbolje odigrali onih par utakmica koje je on propustio zbog lakše povrede.

Musa je sa svojim forsiranjem odveo U - 16 ekipu do zlata. I on kako god da igra, kad se čini i da pretjeruje sa igrom 1 na 5, ostaje činjenica da ekipa redovno pada kad on izađe iz igre, ni blizu toga da su nam ikad ostavili utisak da su bolji bez njega.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

ned jun 12, 2016 8:48 pm

Uzeše mjere našima na Eurocampu:

Tarik Biberović(28. 01. 2001.), bek šuter


Visina bez patika: 6'5''

Raspon ruku: 6' 7.5''

Težina: 88 kg


Amar Mehić(05. 07. 2001.), centar


Visina bez patika: 6' 8.75''

Raspon ruku: 6' 11''

Težina: 103 kg



Emir Sulejmanović(13. 07. 1995), krilni centar


Visina bez patika: 6' 8''

Raspon ruku: 6' 11''

Težina: 112 kg


Kenan Karahodžić(29. 01. 1996.), krilni centar


Visina bez patika: 6' 9.5''

Raspon ruku: 7'1''

Težina: 105 kg



S time da Emir i ne pripada ovoj temi jer on zapravo ima pravo nastupa samo za seniore BiH, dok Karahodžić još uvijek ima pravo igrati za U - 20 a ova dvojica omladinaca čak i za U - 16 selekciju mogu igrati i naredne godine.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

ned jun 12, 2016 11:15 pm

http://www.draftexpress.com" target="_blank, jedna od najpoznatijih stranica na Svijetu što se tiče praćenja košarkaških talenata, istakla je Karahodžića kao jednog od najtalentovanijih igrača koje su vidjeli na Eurocampu.

Brzinski prevod dijela teksta koji se odnosi na njega:
Bosanski unutrašnji igrač Kenan Karahodžić prikazao je dosta dobre mjere za krilnog centra, sa visinom od 6' 9.5'' bez patika, rasponom ruku od 7'1'' i građom od 105 kg kojoj će vjerovatno vremenom dodati još kilograma.

Dokazao se kao jedan od unutrašnjih igrača sa najboljim tehničkim mogućnostima na kampu, sa prelijepim lukom prilikom šuta koji može koristiti da pogađa šuteve sa bilo kojeg mjesta na parketu. Njegov rad nogu i kontrola tijela su izuzetni za igrača njegove visine, on je u stanju izlaziti iz blokova i šutirati kretajući se na način na koji većina bekova mogu samo sanjati, a istovremeno je itekako u stanju i spustiti loptu na parket. On može voditi loptu u tranziciji a i krenuti u prodor na postavljenu odbranu također, ponekad i asistirati u gužvi. Ofanzivno, teško je pronaći igrače njegove visine sa takvim instiktom i raznovršću kada je u pitanju ubacivanje lopte u koš.

S druge strane, Karahodžić igra sa veoma malo emocija, prečesto djeluje nezainteresovano na parketu, pogotovo u odbrani. Izraz na njegovom licu se nikad ne mijenja i njegov intenzitet na parketu je generalno veoma nizak, što se odražava u malom broju ostvarenih skokova na svakom nivou na kojem je igrao.

Ponekad tokom kampa se zapitaš kako je moguće da je igrač sa tehnikom kao Karahodžić često na klupi u ekipi iz 3. lige Španije, ali je bilo dovoljno situacija koje su možda davale odgovor zašto je to tako. Srećom po Karahodžića, on ima sav talenat ovog Svijeta na raspolaganju i trebao bi znati šta mu tačno fali da bi ostvario svoj puni potencijal kao košarkaš.
Čitav tekst
http://www.draftexpress.com/article/201 ... Three-5557" target="_blank


Trebao bi nacionalni dres unijeti malo živosti u njega, ako se ostvari hemija između njega i Atića mogli bi činiti čuda na U - 20 prvenstvu divizije B.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pon jun 13, 2016 12:35 pm

ima li ko kakvih informacija kad ce spisak u 18 ?
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pon jun 13, 2016 8:43 pm

Ima 44 dana do početka U - 18 EP(30. juli). U - 17 SP završava 3. jula. Očito je da će U - 18 selekcija imati samo jedno okupljanje, tj. to pred samo prvenstvo. Najavljeno je učestovanje na jakom pripremnom turniru u Turskoj pred sami početak prvenstva, koje se i igra u Turskoj.

Mora Trbić vidjeti ko će od U - 17 igrača htjeti(jer očito oni samo odlučuju) nastupiti na U - 18 EP. Od Sikiraša nema ništa. Musa nebrojeno puta izjavio da ne želi nastupati za U - 18 ove godine. Ostaje Čampara koji također vuče neku povredu i vidi se na ovim pripremama da to nije ni sjena od onog igrača sa ANGT turnira u Beogradu. Ali s obzirom na njegovu naviku igranja tri utakmice dnevno, vjerujem da njemu neće biti problem da odigra i U - 18, pogotovo da neće moći reći NE Trbiću koji mu je trener i u klubu. Za očečkivati je i Kočića, Mutića, Čerkezovića, možda Jankovića...ali oni su igrači role, ne možeš od nekog od njih očekivati da povuče ekipu.

Ja želim da vidim može li Gegić odigrati baš dobar turnir. Ako ima jedna dobra stvar u izostanku Muse to je da će Gegić imati priliku da ima loptu u rukama pa da ga vidimo. Neke 15 (poena) + 5(skokova) + 5(asistencija) + 2(blokade) brojke bi bile zadovoljavajuće.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
DZM13
Tema Autor/ica
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

pon jun 13, 2016 11:51 pm

ma u 18 ce biti sparsi plus jos neki igraci, nije problem ni uigranost, vec me zivo interesuju ti neki igraci :D
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mlade reprezentacije, i potencijalni superstarovi :)

sri jun 15, 2016 5:42 pm

Sloboda objavila da su dva njena igrača pozvana na pripreme U - 16 reprezentacije(opa, mi to imamo?)

http://sloboda.ba/pazarac-i-andelija-po ... acije-bih/" target="_blank

Naravno da na stranici Saveza nema ništa o tome(zauzeti čestitanjem rođendana Alikadiću i promovisanjem Muse), a nažalost datum priprema nije naveden ni na stranici Slobode. Sramotno je da pored stranice Saveza koja je aktivna sa objavama(ali koje uglavnom nemaju veze sa zdravim razumom) javnost može saznati koji je igrač pozvan u reprezentaciju samo kad neki klub objavi to za svoje igrače. Za danas je u Sarajevu najavljeno i okupljanje U - 20 selekcije, no naravno da i o tome nema nikakvih informacija na stranici Saveza(ko se odazvao, ko nije?).

Ono što meni nije jasno je gdje je Omerović kao najbolji igrač kadeta Slobode koji je uostalom bio i na pripremama sa U - 17 selekcijom?
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 37

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija